CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: adik77

Kepala Pusing tapi tak pening

aku dulu pernah kena simptom nih tapi tak teruk la......

bila kawan2 suggest makan produk USANA aku pun try.....hasilnya skrg dah hilang simptom2 nih......Alhamdulillah..........

bukan nak promote produk...hanya sebarkan pada kengkawan kebaikan produk nih.......

aku pun selalu gak kena nak berpinar ni lately...especially bila makan benda berangin,
dgn perut kosong....so dr kata ni sbb tekanan darah tak stabil..so dia suggest aku
1.minum air bebanyak
2.jgn stress sgt
3.bila nak tido, duduk dulu sekejap then baru baring dan nak bangun tido pon sama
jangan cepat2 bangun...

boleh cuba..tapi aku bila rasa cam nak berpinar, akan minum bnyk2 air....

1# adik77

tekanan darah rendah kot...atau darah tinggi ke...atau darah dlm badan ko tak cukup...blh jadi juga disbbkan badan ko tak cukup zat2 nutrian yg sepatutnya ko kena ambil... ermmm...atau pun kalau ko pakai spec..poer mata ko naik kot... hmm..ni ja la yg aku tau...hehhe

34# rosa81

ko cakap ko jadi lps ko minum nescafe kan? ni mesti ko suka minum nescafe btl tak? mesti hari2 kena minum kalau tak minum ko mcm rasa ada sesuatu kekurangan yg ko blm buat lagi hr ni...btl tak? aku rasa...ko terlalu byk ambil nescafe tu...sbb nescafe kan kafein...mcm ngan mak bf aku...dia after ambik nescafe ja..mesti pening2 sampai berpeluh2 mcm ngan org baru lps lari 1pdg..g jumpa doc..doc tya ko suka mkn nes cafe tak? kalau ye..stop terus...byk sgt kafein yg ko ambil..patu doc bg ubat control tak bg pening ja...haa...nasihat aku better ko kurangkan minum nescafe tu...semggu sekali ok la..pada hujung mggu ke..jgn la minum hari2..

minum nescafe @ kopi yg ada tongkat ali dlm jangka masa 2 bulan boleh mengakibatkan kerosakan pada buah pinggang.......

kalau berani try la........aku dah lama tinggalkan minuman mcm nih dgn air bergas.......

minum nescafe @ kopi yg ada tongkat ali dlm jangka masa 2 bulan boleh mengakibatkan kerosakan pada buah pinggang.......

kalau berani try la........aku dah lama tinggalkan minuman mcm nih dgn air be ...
cikguranggi Post at 29-7-2009 10:51

betoi2....power sgt kot kandungan dia... terlalu kaw sampai buah pinggang yg jadi mangsa...

Follow Us
aku pn ada penyakit ni. bru arini tlinga aku elok. dh 2,3 hari gk berdengung.

shortie posted on 9-5-2009 02:05 PM
klu time baring pusing dia lagi kaw2 maknanya konfem vertigola... Ni based on experienxe aku.. first ...

aduhai... ahri nih pon girly rs benda yg sama. tgh drive kete nk p keje. suddenly berpinar2 kat area kening antara 2 mata kita tuh.. dabel vision. siap benti tepi n sapu minyak yu yi cap limau. br ok sikit. asal ler agaknya.. mmb girly ni tekanan darah rendah. tp badan menten mmg ada gula. sbb pagi2 akan bfast minum manis sikit. asal ler agaknye

aritu kena balik vertigo..jgn trhujung hayang mcm org mabuk todi ..pastu aku gi wat bekam..so far ok lagik r..

saya pon semenjak 30an ni slalu gak jadi mcm ni.. p kat doktor dia bagi ubat mabuk dgn supplement ginko utk balancing kata nya. dulu2 tak de hal naik roller coaster.. skrg da tak leh naik.. asal naik je mula la start balik penyakit balance disorders.

adakah anda selalu skip sarapan pagi? kalau ya utk masa panjang, anda akan rasa macam tu juga..iaitu keadaan tak cukup darah...
kes macam ni, jangan pi derma darah...lepas derma anda akan pengsan dlm masa yg singkat....

kepala aku pening!! mata berpinar2

zuriey posted on 7-5-2009 04:22 PM
tekanan darah rendah kot..
cm aku gak..

samalah... girly pon ada tekanan darah rendah. kepala asik pusing2 jer. naik x larat dah. dgn loya bagai... tp bukan peknen.. apasal ler..

aku dulu sebelum peknen mmg selalu gak mcm ni...sampai satu tahap tengah memandu dia pusing2....nasib la esok tu cuti sabtu dan ahad....dpt la aku rehat dan masa tu mmg baring jer bila bangun pala pusing..adoi...gi cek doc kata vertigo....

ni plak aku peknen...kena lagi cm tu...tp kali ni mmg darah hemoglobin (HB) aku yg rendah tu penyebab pusing2 tu...aku cuba makan banyak makanan yg mengandungi zat besi...harap2 dua minggu lagi darah aku naik la 11....

mama dulu selalu macam ni...so one day pi checkup, Dr tanya apa tau, awak selalu korek teling ka? mama jawab ya lah, its like a habit lepas mandi...dr kata earwax ada functionnya itu stablize fluid dalam kepala or somehting like that..so bila tak ada itu yg punca jadi vertigo...cuba wak google cari vertigo and symptoms...

aku pun selalu jadi macam ni. tapi betul ke tak bahaya sampai kat otak? telinga aku memang selalu kena jangkitanb kuman. takut nanti ada kesan sampingan lain pulak