CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

evilcooler replied at 1-4-2015 04:37 PM
Nak pergi sana berubat suami yg berubah perangai, saya rasa mungkin tak sesuai.

Sebab ni suami ...

Assalamualaikum tuan..
saya nak tanya skit...
saat orang yg  dirasuk atau kemasukan jin tu tak sedar ke apa yg dia cakapkan..?
sebab bila tengok video dialog2 ketika muallij merawat seolah2 lakonan..
atau mungkin sekadar gangguan perasaan yang tidak terkawal..?
dan ada ketikanya pesakit seolah2 nampak siapa, bagaimana dan cara mereka disihir..
kemudian setelah keadaan reda..
pesakit kata dia tau apa yang berlaku tapi gagal mengawal diri untk tidak berbuat apa2..
oleh yang demikian, bagaimana kita nak tau samada perkara2 yg pesakit lakukan adalah lakonan atau benar2 dirasuk..?

terima kasih

ana_una replied at 2-4-2015 10:09 AM
Assalamualaikum tuan..
saya nak tanya skit...
saat orang yg  dirasuk atau kemasukan jin tu tak s ...

Waalaikumussalam.

Bab merasuk ni adalah sebahagian daripada tipu helah dari syaitan yang telah disebut dalam hadith mengenai cara syaitan dan jin memasuki badan manusia : "Sesungguhnya syaitan itu berjalan pada aliran darah manusia. Sebenarnya aku risau ada tuduhan buruk atau yang tidak baik dalam hati kamu berdua," (Riwayat Bukhari di dalam kitab I'tikaf hadis nombor 1894, 1897, 1898. - Etika hadis nombor 5751. 
 / Riwayat Muslim di dalam Kitab Salam hadis nombor 4041. 
 / Riwayat Abu Daud di dalam Kitab Etika hadis nombor 4342. 
 4. Riwayat Ibnu Majah di dalam Kitab Puasa hadis nombor 1769).

Samada ia dibuat2 atau tidak hanya orang yang ahli dan arif dalam ilmu ini yg tahu. Tetapi nk cuba senang je. Cuba piat telinga org yg konon merasuk tgk dia sakit ke x.

Andaikata dia x melawan maka betul la dia dirasuk.

Edited by sida at 19-4-2015 05:45 PM

Assalamualaikum kawan2...

Adoyai...marathon sungguh baca thread ni...alhamdulillah thread ni masih aktif n boleh buat rujukan...tp tgk respond 2015 agak slow....

Ok saya nak share pengalaman.....dgn...maafkan saya kalau terselit2 kisah rumahtangga saya

Saya sebenarnya sedih sangat bila suami saya kata saya bodoh..and plus2 semasa kami tgh cold war (sedang)...dia marah sgt dgn history saya sebelum kawin dgn dia (byk kali).....so saya sangat down dan akhirnya membawa diri ke darussyifa' bangi.....konon nak berubatkan hati yg rapuh n pilu ni sambil berubat sakit tapak kaki lutut siku belikat bahu...semua la...merujuk kepada bahagian kanan badan ....saya pergi sabtu tgh hr...dr kol 12.30 bersiap....kol 2 baru sampai tempatnya.....register nama utk pesakit biasa...alhamdulillah dpt giliran no 7 kot....ke no 9....macam tak ramai la pulak orang...g solat kat atas....ada sorang ni...saya nak salam pun takut....bila turun bawah....ustazah...perawat rupanya....adeh...malu......eh panjang la pulak

Ok tunggu giliran sambil baca buku n duduk bersimpuh kat bwh tv....kena penangan alruqyah...terus sakit kepala...sambil menunggu...terdgr2 la jugak pesakit maki2 ustat.....saya buat2 cool...tak mau lemah semangat....

Kol 3 giliran ku dipanggil...masa ni pesakit dah mulai ramai...ustaz yahya jd perawatku...'dtg dgn sape?' 'Sorang' 'suami tahu tak?' 'Tak' 'Dosa tahu kamu keluar tanpa pengetahuan suami' 'tp dia tahu saya ke bangi' hihihih acene...cold war kan.'aaa apa masalah kamu?'....tak sanggup nak ckp...bg hp trus...mintak dia baca apa yg saya tulis kat hp......bismillah......pegang kepala...dibacakan semua trus je meleleh air....di tepuk2 badan lengan dipicit jari...di jurusnya pinggang ku kat blkg....adeh mak sakit woooooo.....especially tang lengan yg ditepuk...dan pinggang belakang yg dijurus....dan ibu jari tgn dan kaki yg dipicit......bahagian betis kat depan....mcm kena siat.......berjujuran air mata sambil aku pun berzikir utk tenangkan hati...pastu di bacakan la perut saya ni....di tolat ke atas sampai leher 'ha muntahkan'...dlm hati....nak muntah apa nya ek? 3x dia buat.....tapi tak muntah2...hingus e yg kuar...masa ni jugak....aku sempat la dgr perawat sebelah kena sumpah seranah dgn pesakit...

20 min ada la kot...dia bacakan air mineral n bagi daun bidara utk mandi....alhamdulillah beransur....sakit kurang sket...insyaAllah akan beransur....saya yakin ayat2 alquran adalah sebaik2 ubat utk sebarang penyakit....

Panjang tak?

Nak tambah lg.....balik umah...air penawar tu...saya masukkan dlm masakan...air minuman....tp td...termakan nanas....ada pantang larang ke?  

satu lagi saya nak tanya...smlm tak berkesempatan nak tanya....kalau tapak kaki sakit kat bahagian ruas permulaan jari (masih bawah tapak kaki) ada apa2 gangguan ke? Sakit sengal2 kat dlm pangkal rahim....and gatal di tut?

Sekian...terima kasih kepada yg membaca dan yg merespond.....lama tak masuk cari forum ni

Rate

1

areguard replied at 1-7-2009 05:06 PM
81# yenil95

Kalau ikut pemahaman saya, org yg diaudit marah kena tanya pasal seleweng duit lepa ...

Salam...

Izinkan saya beri pendapat....

Tidak semua auditi marah dan xsuke di audit sampai gunakan jin untuk ganggu pihak audit kecuali ada dendam diantara manusia sesama manusia..
Firasat saya berkenaan isteri en.yg diganggu selepas buat audit tu barangkali org kata salam perkenalan.biasa la xpenah nampak tiba2 muncul ditegurnya isteri encik.

Dan lagi satu kebanyakkan ofis@ building ni semuanya sudah dibina berpuluh tahun dahulu..(bangunan lama) x mustahil jin2 banyak dlm tu.

Selain tu kata2 dan perilaku sentiasa d jaga d tempat org.

Sekian dri sy.maaf jika ad salah.

Itu lumrah staff audit.

Dah takde orang berubat kat Darussyifa' ke, dah takde reply lagi.

Nak share citer saya plak. Sejak raya aritu dah dua bulan jadi pengunjung setia DS ni. Baru dua bulan... ada orang dah 7 taun, 20 taun, gila ker.... tabah betul.

saya ni cam ada 'kawan' dari kecik. dari dulu bermasalah disiplin, suka lepak sorang2 dalam hutan, marah dan tak sedar bila masa maki2 cikgu. tau2 cikgu dah merajuk. huhu. yang susah nak solat, mimpi bukan2, sangat terdorong nak buat maksiat, nak terjun, nak bunuh diri, tu semua memang ada la kan. syukur la parents bagi belajar agama. ada juga benteng jaga diri.

memang terasa yang saya ni macam kena gangguan. jadi pelupa dan blur teruk sangat, pantang pegang stereng mesti khayal, sampai lupa nak tukar gear dan lupa nak tekan brek. tapi still tak bape yakin nak gi Darussyifa' sebab saya fikir saya tak meracau2 cam orang gila ke apa. malu plak nak gi berubat.

rupanya cemacam orang datang DS ni. demam2 pun ada.

so raya haritu bawak anak sedara umur 3 tahun gi berubat. dia berkawan dan bercakap dengan ntah apa benda yang kitorang tak nampak. saya pun tumpang sekaki minta ust baca doa. memula tu rasa pening jer kepala. pastu tak bagi ust pegang kepala. alasan saya, saya malu org laki pegang sebab saya belum kawen.

tapi saya terpikir2 kenapa rasa pening kena ruqyah. so lepas2 tu cuba lagi datang sniri. lepas bape kali pergi, jumpa cemacam perawat yang berlainan skil dan pengalaman, barulah saya yakin ada gangguan dan perlu dirawat.

so sampai sekarang la masih berulang ke sana. lately gi sana dah pandai rasa berdebar, dah pandai rasa takut, dah pandai nak mengamuk time ruqyah. dulu memula takde pun. entah la saya yang makin lemah kontrol diri atau penyakit ni yang dah makin panas punggung.

bila dah asyik ngamuk jer, rasa malas nak buat rawatan lagi. malu seh, merepek cam tah pape. siap terajang dan gigit perawat pulak. hei memalukan betul la.

yang takbest nya, saya sedar apa yang berlaku sepanjang mengamuk dan meracau tu. ingatan tu akan kekal bermain2 dalam kepala sampai susah nak buat kerja lain. yang last pergi baru ni, saya baca yasin siap2 supaya lebih kuat nak kawal diri waktu rawatan. tapi dah terlupa nak potong kuku pulak. kesian tangan ustazah tu kena cubit ngan kuku tajam. huhu... maaflah ustazah.

sekarang ni saya stick ngan dua orang ustaz je, lepas mencuba dengan macam2 perawat. kalau dua orang ni takde, saya balik gitu je tak buat rawatan pun. bukan apa, sebab diorang dah faham masalah saya then takyah ulang citer banyak kali. btw, insyaAllah semua perawat bagus2.

besar pahala perawat2 ni tolong orang. jom la sape berminat, masuk daftar jadi pelajar. hujung bulan ni pendaftaran dia tutup.

Rate

1

salam....

pnh pegi jgk darul syifa bangi..tp skali je....g scan tp xde pape rsa (bnda tu dh kuar siap2)...cma ingt smpai skrg ustaz tu ajar..lau rsa  x sdap ati ke risau ke kpit tangan bwh ketiak..pstu bca alam nasyrah/nashraf berulang2....

Follow Us
pernah berubat kat darussyifa. dalam 3 kali. belum lagi sembuh. ustaz bace ayat quran "dia" siap gelakkan lagi. lepastu buat2 nangis. bila kena tanya ajak borak. "dia" taknak. siap ketap bibir saya smpai pedih. dan mata dipejam. seolah2 tak nak bertentang mata. berubat sendiri kat rumah pun sama. kejap nanges. kejap ketawa. doakan sy sembuh eh.

Senyap dah thread ni... x der ke update yg terkini sapa2 ada gi rawatan kat DS lps arwah ustaz haron din dah x der ni.... selasa pagi skrg perawat mana yg incharge ganti arwah

penah p sana. teman sepupu berubat. masa p sana dah almost isyak. orang pun xde tapi nasib baik buka lagi. dh selesai sesi berubat ustaz2 yg lain kt ctu dah memanggil2 perawat yang baru setel ubatkan sepupu aku. aku igt depa nak ajak p makan2 ka ape ke.. rupa2nya ajak solat berjemaah dah siap bentang sejadah byk2 kat hall. Bagus betul.

Note: Thread has been banned by manager

ada sapa2 pergi darussyifa bangi baru2 nie tak?
kalau ada updates lah ...
saya pun cadang nak pi sebab sakit kepala selalu sangat

alhamdulillah darul syifa bagus...

Edited by isteri_ayil at 2-5-2018 12:37 PM

aku penah berubat kat anak murid Ust Haron Din... huhuhu... sorry to say... tak berkesan langsung...
ayat2 rukyah yg dia baca kat aku.. tak memberi kesan apa2...(mungkin sebab background dia kot).  aku rasa biasa2 je...

Berbeza dgn ustaz yg ajar aku mengaji... (dia mmg boleh mengubat).  Masa dia rukyah kat aku.... aku dah rasa berpinar2... kepala jadi berat mcm nak tumbang.... dan dia pun cakap, masa dia pegang kepala aku sambil rukyah... terasa atas kepala aku panas...

** kes aku - gangguan/saka .. tapi tak ketara mcm org lain. tp boleh dikira "pembunuh dlm senyap" (maksudnya, sakit fizikal yg biasa.. kalau org lain, cepat je sembuh.. tapi kalau kena kat diri sendiri, tak sembuh2. secondly, mainan perasaan.. cepat baran, rasa bersalah tak tentu pasal, kemurungan dan mcm2 lagi lah. kalau takde rasa nak gi rukyah, sampai mati laa tak tau yg rupanya ada gangguan/saka.

ilahkhatibrani replied at 26-6-2009 06:57 PM
19# ues1331

Maksud "mereka" tu makhluk halus ke?

Klu darusyifa bangi tu p belah ptg hari biasa x ramai sgt org n bulan puasa buka pg ja.. dulu la.. sory.. saja nk bagitahu..

isteri_ayil replied at 2-5-2018 12:19 PM
aku penah berubat kat anak murid Ust Haron Din... huhuhu... sorry to say... tak berkesan langsung... ...

Aku caya ckp ko..kdg keserasian dgn perubat tu kita bole rasa...aku pernah dulu brp kali g darussyifa kg baru tp entahlah mcm xde kesan..jiwa ttp kusut dan kacau...(mgkn x serasi) ..dorg plak kata aku xde gangguan...bila aku berubat lain tmpt..ak dpt rs ketenangan mcm baru dilahirkan..kira perubat tu tarik buang hbis insyaallah...

Assalamualaikum warahmatullah wabaraqatuh..
Saya mencari perawat disekitar kelantan, untuk rawatan secara dekat, saya termakan makanan yang sudah dikenakan ilmu guna-guna, setiap hari ada saja benda halus di hantar kepada saya..
email nombor wasap pengamal perubatan : tubuhsatu@gmail.com

Up up benang ni

Assalamualaikum tuan..
saya nak tanya skit...

Betul...antara sedar dan tak. I ols pernah teman member iols berubat.. kuat kemain dia meronta-ronta cakap Indon. Balik rumah iols kena...benda tu kacau iols pulak time tidur.

Dia Tumpang Sora

Assalamualaikum tuan..
saya nak tanya skit...

Ko takkan boleh buad ape2..  Tapi hati naluri ko tau yang bercakap tu bukan ko.  Aku ponah ade pengalaman..