CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: secretsmile81

Hal suami, mak mertua n adik ipar

39# bayam

mungkin betul gak, macam my mum kawen dgn my dad anak sulung. My dad kira kategori berjaya, sampai kitorang dah ada anak pun, adik beradik dia masih mintak duit kat dia. Dah le yg bongsu dan dah kawen tu pun every month dia beri kurang kurang 200 jugak, yang anak nak kawen pun nak guna 3-4k, yang nak buat kenduri cukur cucu pun mintak, dia ingat ayah Bubbly Donald Trump agaknya, duit makan 7 keturunan tak habis.

Dah tu selalu x puas hati kalau my dad beli apa-apa utk kami. Pelik sangat padahal kau masing-masing dah tua, anak-anak semua dah kerja...... dan yang geram, anak-anak my uncle / auntie pun perangai sama, especially my mak ngah's sons. Tapi my dad jenis yang malas nak merungut. Dia beri je, katanya takpelah diorang susah (MACAM LAH SUSAH ! ORANG SUSAH TAKDELAH KETA, RUMAH PUN BURUK!) kita tolong dgn niat sedekah (BUKAN PINJAM TAU!) Kalau dia dah bosan, dia buat derk, dia tak baliklah kampung, dan sibukkan diri dengan kerja dan memancing. Tapi diorang lah pulak sanggup datang cari .... bila dah dapat duit pandai pulak nak blahhh.

Paling bengang masa Bubbly kawen, boleh diorang cakap takde duit nak datang, so semua transportation my dad tanggung. My dad nak lah adik-beradik dia turut sama beramai-ramai dgn keluarga my mum. Lagi pulak Bubbly anak perempuan pertama, so kenduri besar lah kan. Camtu ke? Padahal, ada bapa sedara my hubby yang hidup lagi susah, boleh usaha datang dari jauh nak meriahkan majlis anak buah.

Hakikatnya benda ni terletak pada diri kita sendiri. Orang tak tau malu memanglah camtu. Padahal kita anak dia sendiri, kalau tersepit sangat pun cuba dulu organize finance here and there, taknak mintak dari dia. Yalah, dah lah tak pernah bagi duit kat my dad, nak mintak lagi. Lagipun kita sendiri nak jaga nama suami kan?
Tapi kita je yang fikir gitu, orang lain x!!! They are really SICK people.... dengki dan tak suka lihat adik-beradik bahagia dan berjaya. Kalau boleh adik-beradik habiskan untuk diorang je.... dan letak tepi tanggungjawab untuk istri dan anak-anak.

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:37

-
terpaksa delete
-

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:39

- delete jugak ler-

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:40

- delete jugak -

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:41

- delete jugak -

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:41

- delete2 jugak-

Follow Us
Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:42

- delete lagik-

Post Last Edit by TaKtAuLeR at 5-8-2009 12:43

- dan delete lagik -

Adik ipar aku pun suka pinjam duit tp x bayar.  Aku bukannya berkira sgt tp kalau sebulan sekali pinjam duit geram gak rasa. Yang laki aku plak bagi je n cakap kalau x byar pun takpa. seingat aku sepanjang aku kawin ni dah banyak duit di pinjam n bayarnya sekali sahaja tu pun mintak duit dr mak mertua aku nak bayar duit laki aku.

Adik aku pun selalu pinjam duit tp aku memang akan mintak kalau tahu diorang dah gaji. Diaorang bayar skt pun x kisah janji bayar. Kita nak bagi pinjam lain kali pun tak lah berat sgt. Kadang aku saja je ckp ngan adik aku depan2 adik aku pasal bayar2 hutang ni agar dia bagitahu adik dia sekali tp nan ado. Kalau dia bagi tu jgn harap dia akan mintak. Naik lemak la adik. Takde duit je telepon abang.

Bulan ni xda lg ni. Dah segan ngan aku kot. Cara aku senang je every time laki aku bagi duit kat dia aku ada sekali. Dia mesti ckp pinjam dulu ek. Tp x bayar.

sama la kalo kena kat lisa...lisa bagitau direct je...

ini kalo hana yg kena, hana ckp terus terang kot.takdernye nak pendam2.
DUIT AKAK LER.suka hati akak ler nak beranak kat mana.nape bising2 nie?

itu kalo hana yg kena la.

tak paham ler, na ...
Hana Post at 22-6-2009 17:24

hi..sy newbie here..sy pun ada prob mcm nie..hubby ank no.2 ats dia ada abg pun dh kawen gak...adikbradik hubby x rmi..3 org je.tp lps sy kawen dan follow hubby utk tinggl bersama.barula sikit2 belang satu fmili tu terbongkar dgn sndiri.serius sy tertekan.sy bru je kawen..diminta utk bertukar tmpt kerja dgn alasan mengikut suami...keadaan trus berubah start dr hari pertama sy dpt tinggl bersama dgn hubby..rupanya dalam diam adik ipar yg sorg ni asik minta duit.adik iapr i pmpn, dan dia ni student u, dpt lak loan PTPTN.asik duk mtk hubby duit dlm sbulan msti 2 tiga kali gak mtk.macam hubby i ni keja taraf pegawai..dia ingt abg ipr dia xde tgjwb kt is3 kot.sdgkn bini ni nk makan pun ditahan-tahannya.adiknya whatsapp kata xde duit nk mkn la itu la...padahal MIL keja, FIL pun pesara..nk tgg dia sorg je puwn...tensi tensi!!

TT x bersendirian, i klu tahu ragam fmli hubby i cenggini i mmg x mtak tkr, baik i duk diam2 di tmpt yg sblm ni...nmpk permainan kat situ...I definitely x puas hati bila mana MIL i xpnh nk tnya pekabaran i ms memula i lapor diri.yg diorg MIL n FIL first n last call suruh i mtk kuarters so ank lelaki diorg (hubby I) lehla kurang beban skit...lps tu diorg sonyap jew...ingt senang ke bru shari lapo diri dgn senangnya lulus dpt kuarters..i mcm x pcya je klu i dpt kuarters tu adik ipar i xkn mtk duit n pow hubby i lg...330 henget kot potong dr gaji i...Itu pun lom tntu hubby i mmpu gnti blk bln2...kan ke rumah ni tgjwb somi...klu rs x mmpu wt apa suruh i tkr sni....nk mnjerit je rasa!!!

wjc610 posted on 22-6-2009 10:11 AM
1 lagik apa yg u sumbangkan utk family u tu, u kn lah redha..jgn ungkit2 dpn suami....kalu u tak nak ...

cara ni pada kita elok juga. tt boleh nasihatkan dengan suami agar jangan terlalu mengikut sangat permintaan mereka. bukanlah nak kata buruk pada mereka, tapi ikut pengalaman kita biasanya kalau orang yang suka meminta ni, dia nak pakai rm50 dia akan minta rm100.. saja diminta lebih.

jadi apa kata kalau nak dinafikan terus permintaannya serba salah juga kan. sebaiknya kalau mereka minta tu, jangan dibagi sepenuhnya. bagilah termampu atau sedikit sahaja. kerana kita dah boleh mengagak esok lusa pasti akan meminta lagi.

selain itu, tt boleh bantu suami dengan merekodkan jumlah bulanan pemberian suami kepada mereka. tunjukkan semula kepada suami supaya dia sendiri berasa seriau. kadang-kadang bila dihulur sedikit-sedikit memang takkan perasan jumlahnya. tapi bila dihitung kira setiap bulan dan dikumpulkan jumlah setahun, banyak sebenarnya.
Last edited by awanearisu on 11-12-2014 06:24 PM

haah mmg gituh sisi..manusia ni kalo nmpk kite umah besa,kete besa,moto besa pikir senang manjang..kna bincang baek2 ler ngn somi tuh..

masuco replied at 22-6-2009 10:29 AM
racun sikit pemikiran husben ko tu. 1 perkahwinan, family sendiri mesti diutamakan.

suruh dia bayar benda anak..
semua
.1 sen pun bkira..sy start buat mcm gini la..suami catu makan,sy duk topup tetiap hujung bulan..adik dia dtg2 msej 3 4 hari skali mintak topup..xabes2..dh naik 6 bulan.dh sy tgok..lepas ni sy xkje dh suami ckp nk bg sy ogg duit..sy praktikal..xckup duit,bnd remeh xpyh..biarlah nk ckp sy queen control ke ape ke..dh mmg cofirm xkn dpat award mnantu pilihannya la

google.com replied at 8-12-2019 12:39 AM
suruh dia bayar benda anak..
semua
.1 sen pun bkira..sy start buat mcm gini la..suami catu makan ...

aku pun mengalami masalah sama,
mmg jalan cerita same dengan cerita TT cuma bezanya aku ni laki yg dipertanggungjawabkan adalah bini....

copy_paste replied at 12-12-2019 11:31 AM
aku pun mengalami masalah sama,
mmg jalan cerita same dengan cerita TT cuma bezanya aku ni laki y ...

susah..makan hati teruk

tp sekurangnye aku dpt bg pilihan kat bini aku,sbb aku dah didik bini aku ikut acuan aku bukan ikut budaya keluarga dia,
cuma aku x dpt kawal tindak tanduk keluarga dia je,takut 1 hari nt FIL dan MIL plak nk duduk ngn kitorg,naya wow

copy_paste replied at 16-12-2019 08:48 AM
tp sekurangnye aku dpt bg pilihan kat bini aku,sbb aku dah didik bini aku ikut acuan aku bukan iku ...

xkisah lg kalau ad common sense.ni in laq aku sume xd common sense,duk pkir tang diri sndri je.
aku ni bini derhaka dh agknya sbb xbolwh tolerate dgn mnusia yg xd commin sense mcm dorg mana..hahahajajaja

google.com replied at 23-12-2019 12:32 AM
xkisah lg kalau ad common sense.ni in laq aku sume xd common sense,duk pkir tang diri sndri je.
a ...

sbb tu dalam perkahwinan kena ada tolak ansur dan kefahaman antara suami isteri,
slowtalk berdua cari jalan penyelesaian sama2...
tengok mana lagi keutamaan..kalau rasa xboleh bagi duk sekali jgn bagi,atau pindah keluar..