CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6275|Reply: 37

nape kita bole smpai tahap syg awek/pakwe berlebih2 sgt dari family sendrik..

haha..mukaddimah dia..aku nak gelak dulu..lepas aku aktif bergiat dlm forum ni..dan baca sume problem org..aku rs..back to basic..problem2 kita dlm love life ni..adalah kerana kita menyayangi pasangan kita tu..terlebih2 sgt..korg setuju tak ngn aku??mengikut pengalaman sendrik..aku mmg admit la..salah aku jugak psl aku pnah syg org teramat2 then bila something happened..aku rs sgt down gila2 punye..so skang..moral of the story..aku dh tanak syg org lebih2 dh..kenkdg..pk2 balik..kot kasih syg tu..aku bg kat family aku..msti aku lebih bhgia..bukan la nak ckp time kapel tak syg family..tp..biasanya..org kot dh berkaseh syg ni..lupa sket kat mak bpk..contohnye..tepon mak bpk tak bole..bantai miskol je..soh mak bpk tepon balik..then..tepon org yg disygi tu bole lak..gayut lama2 (haha..ni bukan aku psl aku tak suke gayut..tp miskol mak bpk tu adalah jugak sbb takde kredit..sengkek..biasala student..haha-->alasan)..then..time besday abg adik..bg adiah biasa2 je..kot bg la kan..knkdg tak bg pon..tp..bila org yg disygi tu..snggup la berabes..stengah bulan gaji tu..beli jam smpai rm600 la..henbeg COACH bagai..ni pengalaman aku la..so aku nak tau la pengalaman korg camne lak..hehe..

STUJUK...CINTA MENGATASI SEGALANYA..
SANGGUP BERKORBAN UNTUK DIA..PADAHAL DIA?

hurm entah.
xpernah plk rs syg sesiapa more than family
huhuhu
xkisah pown psl dia klu family kata nope nopelah jwbnya.

tu majoritinye la........

klu aku.......insyaALLAH......hrpnye xmcm tula.....

ye....mne leh syg org lain terlampau sgt........kne igt tu.........syg family lg bgos!!

biasa ler yg baru..pasti teruja..............leh bikin lupa dunia.

aku xda pengalaman lagik mcm ni. Mmg sayang family lebih lagi dari ex2 aku dulu.. hehe

Follow Us
love is blind maa....

elehhh..korang2 nie eksyen ekk..

kang karang..cinta diuji..PARENTS TAK KASI RESTU KORANG NAK KAWEN..baru tau..
masa tu.. tgk ler..SAYANG PAKWE KE SAYANG PARENTS..
jawapan? MISTI LER SAYANG PAKWE LAGI..BERIBU2 LEMON MAA...

jgn ckp besar tauu...blum diuji, blum tau..

ekekekeekekekekekekeke

aku bagi sma rata...ari2 sms/call hubby aku n ari2 gak aku cll mak aku...
walupun aku dok gan make..
i luv my hubby but i luv mymum very much..:pompom::pompom:
hehehee

aku plak...ngn ex-pakwe pun aku malaih gayut...aku tak suka sembang2 lama2..cepat boring..bila bercinta aku tak sayang 100%..sbb aku baca buku motivasi..kita kena simpan sket rasa sayang utk diri sendiri..jgn bg smua kt dia..so bila jadi apa2 tak la rasa frust sgt...alhamdulillah bercinta banyak kali tp aku tak frust sgt bila putus..siap bley jd kwn n stil contact smpai skrg...skrg dah kawen...memang la sayang sgt2 kt hubby....suami kta..kena la sayang kan......

so far alhamdulillah..aku leh balance kn between family n bf
bg aku sblm kawen ni la aku nk spend lbh bnyk ms ngan family aku coz once dh kawen nnti kna tmpu pd suami lak kn..;)

ermmmmmmm....kadang2 klu kita terlampau obses ngan seseorg 2 pon xelok jgk....
sbb bayangkan 1 ari nnt org yg kita syg sgt2 2 g kat org lain....{:3_81:}
bende nie terlalu subjektif la....
tapi ape2 hal...syg family more la....restu parents kita lagi penting....
kasih ibu bapa smpai ker syurga....

11# khaieza86

aku sgt la setuju ngn kamu ni..haha..sbb bnda tu la yg aku lalui dolu2...stupid me la..huhu

Rate

1

setuju...aku dulu pun pernah camtu gak....tapi skrg dah lain...family first...
s bab kalo ada  apa2 mslh kebanyakkan nya family yang no1 membantu......

I LOVE MY FAMILY.....:pompom:

Rate

1

hahaha....aku masa bercinta dulu selalu gaduh dgn exes aku sbb aku rapat dgn family. ex aku takleh terima. eleh, kalo besorkan bf ada bf nak tanggung time susah? TAK
ada bf nak masakkan bubur ker selimutkan time sakit? TAK
ada bf nak melayan repekan giler time tension? lagi kena marah 'awak ni merepek ape, giler ke?'
adik2 aku best! parents aku best! exes aku kata aku anak ayah, tapi kalo tak anak ayah, anak sape lagi? kalo anak kambing kan pelik tuh...
aku suke rapat dgn family. bf/kawan tinggal boleh cari baru. family irreplaceable...

Post Last Edit by PrintChez at 11-8-2009 21:14

anggap je macam kita beli kereta baru...

baru2 beli, nampak cantik, rase exited, sayang gile2 la... calar sikit pun tak buleh....
tapi bile dah bersama ngan keta tu bertahun2 lama2 rase exited tu dah takde sangat... sebab  benda dah jadi hak milik, selalu bersama ngan keta tu....so dah tak heran la...

sama la seperti pasangan bercinta.... korang baru nmpk BF / GF korang, memang nak jaga hati dia habis2... hati mak bapak kat umah terguris tak pikir pulak. hari2 tanya gf / bf dah makan ke belum, makan ape.... parent kat umah tak tanya plak dah makan ke belum. sebab ape? sebab dah duk ngan mak bapak tu since lahir, dah tengok hari2, so takde la se"exited" macam dapat gf / bf....nanti dah kawin ngan gf / bf tu, dah takde la rase angau gile macam time bercinta sebab dah duk serumah, dah ade depan mata 24 jam, berkongsi bantal dan tilam...

so jawapan aku pada soalan ko :
perasaan sayang kat gf / bf tak sama macam sayang kat parent sebab gf / bf tu benda baru.... biase la, benda baru memang kite slalu nak jaga....macam kata itik "biasa ler yg baru..pasti teruja..............leh bikin lupa dunia."

nanti bile gf / bf dah jadi isteri / suami, sedikit sebanyak mesti tak larat dah nak care dia macam mase bercinta....time tu kuar la ayat "nape u bile dah kawin tak sama macam mase bercinta?!"

ahai...dah tinggal serumah, buat ape nak sms / call gayut2 lagi... nak tanya makan ape, dah mandi ke belum.... pelik je rase....padahal orang tu dah ade depan mata....

ps :
problem2 kita dlm love life ni..adalah kerana kita menyayangi pasangan kita tu..terlebih2 sgt..korg setuju tak ngn aku??mengikut pengalaman sendrik..aku mmg admit la..salah aku jugak psl aku pnah syg org teramat2 then bila something happened..aku rs sgt down gila2 punye..asyura_85 Post at 11-8-2009 12:36

yang banyak frust dalam LP ni (termasuk la aku yang pernah bukak thread) sebab adanya perasaan untuk memiliki....bile tak dapat nak miliki seseorang tu, itu yang wat kita rase kecewa sangat. korang pernah baca pasal cinta ideal tak kat board sebelah? bole tak kalau sayang seseorang, mencintai seseorang tanpa ade rase ingin memiliki? aku quote balik post aku :
bukankah cinta itu tak bermakna memiliki?
bukankah cinta itu takde terma & syarat2?
kalau benar cinta aku ikhlas untuk si dia....
aku patut biarkan si dia pergi....
aku patut ikhlas mencintai si dia tanpa sedikit pun berharap balasan....
sebab cinta yang ikhlas tidak mengharapkan pembalasan....

tapi nak ikhlaskan hati dalam mencintai seseorang tu.... berat sungguh....
aku sedang berusaha untuk ikhlas....
cinta yang ikhlas tak akan buat kita rase kecewa & kesakitan apabile melepaskan....

soalnya, brape ramai yang bole bercinta dengan sebenar2 ikhlas?

sama jer..

aku sanggup jer berabih utk beli hadiah kat family aku..
tp utk bf... xde lah x berbaloi...

klau suami tu mungkin.. sbb suami pon sebhgn dr family jugak :pompom:

sayang abg syg, sayang mak, sayang dad heheh.. biasalaa

@PrintChez

sbb tu kene igtkn diri slalu.............suke xsemestinye memiliki~~

IKHLAS = melakukn sstu perkara tanpe m'hrpkn balasan

*tgk ayat2 cinta.....bru phm skit SABAR & IKHLAS...leh praktikkan bkn dlm berchentaa jek, tp dlm kehidupan....*

18# anonymous5050

suka ayat 2....

suka xsemestinya memiliki....

haha..mukaddimah dia..aku nak gelak dulu..lepas aku aktif bergiat dlm forum ni..dan baca sume problem org..aku rs..back to basic..problem2 kita dlm love life ni..adalah kerana kita menyayangi pasangan ...
asyura_85 Post at 11-8-2009 12:36

setuju.. bila dah sayang kt orang kekadang kita boleh terlupa lak kt family..
tp bila susah, balik kt family gak.. tambah2 org2 yg tengah hangat bercinta..
mmg degil ya amat.. suka ikut perasaan jerk...

12Next
Return to list New