CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13673|Reply: 78

Aku benci PR tapi aku tak suka BN...

Aku saje menggatal nak bukak thread nih sebab nak tgk ader ker orang yang same spesis cam aku... heh

Aku seorang yang neutral dalam politik tapi aku sokong melayu, aku tanak sokong mane2 pun sebab meluat dengan dorang

Tapi macam mane aku tak baca paper pun, tak bace blog pun still aku tahu pasal politik yang ntah hapa2 kat mesia nih...

BN skang ni mmg tak guna, aku keje kat bidang aviation, so tau gak la citer2 pasal leader2 BN ni kat luar, yang menggatal, minum champange la aper la mcm2 la pendek citer... skang ni bile dah takde modal, aper anuar cakap sume tiru, isu bahse inggeris, isu minyak, 1 malaysia, pastu khir toyo punyer rumah berjuta ringgit, md isa dapat banglo dari tokey nilai... pastu bila government kene kondem umno plak yang kene menjawab, mca, mic dengan gerakan takde plak nak backing government... kalo camni baik tak yah govern

PR ni plak si anuar tu sume bende geng die nak die bagi... konon nak buat bangsa malaysia, satu parti suma kaum... ok la niat dia bagus la jugak... tapi berapa banyak dia nak bagi... aku banyak membe cine yang suke citer pasal politik.. yang aku dengar diorang kondem umno bukan BN, chua soi lek punyer kes pastu PKFZ tuh sorang pun tak kondem... MIC lagi la tak sebut langsung... kalo betul sokong PR kutuk la sume skali yang kutuk parti orang melayu je apsal plak... aku yang tak suka umno pun bleh jadi sakit hati... aku ade kawan melayu singapore, cakap cine ni jangan bagi peluang... cerita kat singapore, melayu kene tekan gila babas... nak masuk universiti pun tak bleh, alasan? sebab dia cakap "NO"... kat sini kita mungkin buat bende same tapi ekonomi mesia suma cine pegang... kompeni cine kalo nak panjat tangga jangan harap la... kalo ada orang melayu sikit2 cakap cine, nak mintak keje kene cakap mandarin... kalo kita bagi kelonggaran dalam sistem kerajaan... orang cine nak ke bagi kelonggaran dalam ekonomi?

bila sorang manusia yang aku kenal mengagungkan bangsa dia cakap cine patut jadi PM mesia aper korang rase? by the way skali skala bukak lowyat forum aper dorang cakap pasal bangsa melayu... politik dia pegang ekonomi dia pegang... orang melayu pegang anugerah juara lagu... ceh

diorang ni tunggu peluang jer... kalo betul malaysian malaysia... takyah buat sekolah jenis kebangsaan... satu sistem penddikan
kalo nak bersatu... cube korang tanye geng2 korang ader ke diorang nak buat camni? and one other thing diorang cakap cine susah nak masuk universiti, tapi kat utm skudai tu pun dah at least 50 percent geng dia... sistem meritrokasi

Rate

1

yg ni ko kene marah ngan tun abdul rahman, sape soruh dia accept jus soli system. brp bnyk dah pemimpin kaya sbb jual tanah, aku pun sbnrnya xsuka jgk politik, ngundi pun x berminat, sbb aku tahu kalu aku undi sape2 pun aku xdpat ape2, yg kaya raya sbnrnya org politik, tapi aku agak tegas n alert apabila islam dipijak, dihina didownkan oleh orang melayu yg mengaku islam, aku mmg sedih sgt,

aku la nih pn sama lbh kurang hg jgk...masing2..nmpk ada kepentingan diri sendiri.... aku sgt2 setuju dgn pendapat yang dkt cina nih jgn bagi peluang kat depa kalu tak abis suma dia makan....tetiba aku tingat crita shinjuku incident...org jepun mmg tak suka cina n takmo bg peluang kat cina tapi dh tersilap bg bila depa berkuasa...haa..nmpk la mcm2 jadi....hehe..

nak ajaq cina2 malaysia nih kena wat mcm indon...bagi sempoi punya...sampai nma pn kena ada nma indon...mcm kes br ni pak menakan aku p indon dkt jakarta tuh dia nmpk satu family cina nih...dok jalan2 dlm shoping complek....tetiba masa jalan tuh si ibu nih laju kedepan so anak dia tertinggal kat blkg...pastu si anak ni dgn spontan pnggl... "ibuuuu" sambil lari p kat mak dia...so pak menakan aku mmg terkejut laa...sedangkan family tuh mak cina pak dia pun cina...

sori no merapu ckit kat topik hg.....hehe

1# forsa6200

Samalah kita

AKu setuju dengan pendapat tuan rumah... Sangat sangat bersetuju...

Aku bukan ultra melayu, tapi bilamana hal-hal Islam diperlekehkan, aku takleh nak diam diri...

aku cadangkan tabligh atau pecahan dari tu jadi satu parti ke..he3

Follow Us
Aku sokong pendapat korang sumer... bagi aku agama islam labih penting daripada perjuangan bangsa... kalu cina sekali pun, tapi bila dia beragama islam terus terang
aku cakap aku tak ralat kalu dia diberi hak samarata dengan kita.. sebab cina kalu islam
hati dia tak kotor... tak busuk macam cina-cina lain yang racist pada melayu...

Kalu korang tak setuju sorilah.. itu hanya pendapat aku..

Aku plak dah contribute kemenangan PR pilihanraya lalu..disebabkan kekecewaan kepada BN.
- tp bila skrg ni aku tgk PR adalah gabungan ntah hape hape ntah..
- aku tak paham apa perjuangan diorang ni sebenarnya..dr maza pun ada sebut http://drmaza.com/home/?p=707.
- DAP memang dah tentu la parti yg tak akan memperjuangkan Islam atau menitik beratkan masalah Melayu ni. Kalau diorang betul nak MALAYSIAN for all kenapa diorang tak perjuangkan satu sekolah?? Adakah tujuan diorang hanya nak mansuh kelebihan Melayu dan Islam sahaja??
- PKR ni lagi satu..ahli2 pun bermasalah..lompat parti la, demonstrasi tak habis2 la..provoke org tak habis2 la...Kalau ketua dia satu lagi..Idea ntah hape2 ntah ..Lompat parti la...nasib baik jadi kat negeri, kalau jadi kat negara kan kecoh..habis sume investor lari.. buat Malaysia tak tentu arah je.. satu lagi pasal negara kebajikan...jgnla nak semaikan pemikiran kepada rakyat pasal kebajikan ni...no easy money..
-PAS ni plak skrg ni play safe..Hudud pun sunyi je..skrg diorang punya perjuangan aku pun tak tau..duk ckp Islam tak habis2 tp content dia aku pun tak tau. apa kandungan Islam yg dia nak implement. Pemimpin dia duk ckp media takde utk diorang nak becakap. tp la ni youtube ada, facebook ada, blog ada..mcm2 ada tp tak fully utilize pun. Aku respect tgk Dr Maza dgn Ustaz Zaharudin (zaharudin.net) yang sedaya upaya menyelesaikan isu semasa umat Islam yg ada skrg ini. ini, dah la pemimpin susah kita nak tanya, blog pun tak mesra pengguna. takde komen langsung. akhbar Harakah mcm bdk skolah punya cerita pun ada. cth: aku penah baca satu bab dlm harakah yg menyatakan " Jgnla kita mengikut hadis palsu, kalau kita ikut maka kita akan menerima balasan/musibah" tp masalahnya mcmmana org nak tau ia hadis palsu ke tak? terangkan la hadis palsu mcmmana..sape perawinya, bagaimana bentuk atau contoh hadis palsu...ini tak bagi surface je ..mcm bdk skolah rendah je aku rasa nilai bacaan dia. satu lagi....kalau korang pg harakahdaily.net korang pg kolum tab lepas tu korang tgk ada "gossip semasa" ..dah macam majalah mangga la ada ruangan gossip.

Kami rakyat ni dah PILIH PR untuk jd kerajaan jgn la buat mcm pembangkang lagi. org dah bagi kuasa...buat la keje..apa perancangan Kerajaan, apa pelan 5 thn memerintah negeri2, apa pelan untuk memajukan sistem syariah di Malaysia, banyak lagi dapat diperbaiki kat Msia ni. We select you to govern and take care of people..but not to do demonstration..masa..duit abis gitu je dengan benda tak berpaedah...

Rate

1

Tak ada yg nak cakap lam thread ni...ni karen isu ka?.

Tak ada yg nak cakap lam thread ni...ni karen isu ka?.

Anak_Nogori Post at 2-9-2009 16:17

Allow... ini thread Politik tempatan... bukan thread isu semasa... ko salah tempat ni..
hehehe... jangan marah...

Allow... ini thread Politik tempatan... bukan thread isu semasa... ko salah tempat ni..
hehehe... jangan marah...
namirulmukminin Post at 2-9-2009 16:21

oooo..sudah tukar ka?..

sebut elok2 yg ko sokong Melayu...

sebab nanti org sentap bila kata sokong Melayu, kire ko tu sokong Umno

org sebelah tu pantang dengar Melayu walau diri mereka Melayu,
mulalah meracau meraban n lupa yg diri tu Melayu (bukan mat saleh pun)

Sedikit sebanyak aku bersetuju dengan pendapat mr oscar.

Kalau aku jawab ini kat Current Issues, konfirm aku kena bambu, tapi kat sini macam terbuka sikit so aku beri pendapat aku.

Aku rasakan, PAS yang dulu (yang single) adalah lebih terpuji daripada PAS yang bergabung dalam PR sekarang. Pada aku, pendirian PAS yang 100% menyokong penubuhan negara Islam yang 100% mengamalkan sistem hudud sangat-sangat kita sebagai umat Islam yang mengaku kita ini Islam sokong. Pendirian PAS pada masa itu yang tidak gentar dengan sebarang herdikan dan pemencilan pihak lain hatta dari mana-mana pihak, dari pihak kerajaan dan jugak dari pihak pembangkang lain. PAS tetap dengan pendapat mereka, lantang dalam memperjuangkan nasib Islam. Keras dalam meninggikan keinginan untuk menubuhkan kerajaan yang berasaskan hukum Allah.

Namun, bilamana mereka bergabung dalam pakatan pembangkang yang merangkumi 3 kumpulan, PAS jadi malap, terkebelakang dan tak salah jugak kalau aku komen PAS kerap dipergunakan dalam menyatakan ketidakpuasan hati para pembangkang cth terlibat dalam demo-demo dan perarakan. Demikian juga bilamana ada hal-hal yang berbangkit perihal Islam, meskipun ada juga pemimpin PAS yang berani bangkit menyuarakannya, spt YB Zulkifli Nordin, jika kita perhatikan seperti pemimpin berani ini hanya bersendirian. Mana pemimpin PAS yang lain? Seolahnya, demi menjaga hubungan sesama gabungan, mereka lebih rela berdiam diri daripada menyatakan apa yang sepatutnya mereka buat.

Aku secara terus terangnya, sejujurnya, lebih suka kalau PAS keluar daripada gabungan pembangkang. Kerana pada aku, gabungan pembangkang menang kerana sokongan daripada umat Islam yang menyokong PAS adalah besar. Ya, mungkin PAS tak mampu nak menang pilihanraya jika bersendirian, namun lebih baik (pada pendapat aku) KALAH sementara PAS masih lagi memperjuangkan ISLAM 100% daripada MENANG tapi PAS terpaksa tunduk dan ambil langkah berhati-hati bila berada dalam gabungan.

Rate

1

setuju juga la dgn pendapat pendapat matdue77,mr_oscar,forsa6200

Susah juga kalau PAS berjalan sendirian... kalau PRU... kena bertanding 3 atau 4 penjuru... di mana kelebihan pasti memihak kepada BN... so selamanya Malaysia akan dipegang oleh BN dan Malaysia akan menjadi lebih malap daripada sekarang...

PAS tetap PAS walau menjalankan kerjasama dengan parti lain dalam PR... dasar mereka tidak pernah berubah... apa pendekatan yang dilakukan sekarang adalah menunjukkan amalan Islam sebenar kepada rakyat Malaysia yang selama ini dimomokkan oleh UMNO yang mengaku Islam tapi tiada Iman...

Kerosakan yang dilakukan oleh UMNO terhadap persepsi kaum lain (yang bukan Islam) kepada Islam terpaksa diperbetulkan oleh PAS sendirian... hasilnya memakan masa yang lama untuk dilihat... bukan express seperti memetik jari...

Kalau kita perkatakan tentang perkauman... lihat saja kerosakan yang dilakukan apabila Tanah Melayu Merdeka... kita merdeka hanya pada nama... tidak pada penjajahan ekonomi oleh kaum lain terutama Cina...

Secara halusnya... itulah yang dikehendaki oleh British kerana mereka memusuhi Islam itu sendiri...

Sekarang... kita harus melangkah kehadapan... tiada guna kita menangisi peritiwa yang telah terjadi akibat kesilapan pihak yang terdahulu...

Kenapa Najib melaungkan 1Malaysia? adakah hanya sebagai langkah retorik seorang PM yang baru dilantik? Bolehkah 1Malaysia dicapai jika kita masih dengan pegangan perkauman... kenapa tidak hormat pada perlembagaan dan rukun negara?

Apa yang perlu dan penting di sini adalah keyakinan... bila mana kita sebagai orang melayu Islam... mengamalkan ajaran Islam sebenar... dan menjadi bangsa contoh kepada yang lain... bukan bangsa yang merosakkan Islam dengan mengamalkan Islam palsu atau plastik...

Adakah rasuah @ politik wang itu ajaran dan amalan orang Islam?
Adakah penyelewengan wang negara/rakyat itu ajaran dan amalan orang Islam?
Adakah bermewah2 dan bermegah2 dengan kekayaan dan kebendaan itu ajaran dan amalan islam?
Adakah pembukaan aurat dikhalayak ramai itu ajaran dan amalan orang Islam?
Adakah menghina agama dan bangsa lain itu ajaran dan amalan Islam?

Bagaimana kita sebagai orang Melayu Islam hendak menjadi bangsa terunggul dan contoh kepada bangsa lain di Malaysia jika perbuatan dan amalan kita bercanggah dengan ajaran dan amalan Islam?

Kenapa tidak tanya diri kita sendiri... ISLAMkah kita? Apakah Syurga atau Neraka yang menunggu kita diAkhirat kelak?

Rate

1

setuju dengan alhaj.. PAS kalau boleh bertanding sendirian dan memerintah sendirian.. dah lama dia menang di setiap pilihanraya.. dan dah lama memerintah.. tapi.. kita lihat sendiri.. bila PAS berjuang bersendirian.. dia seperti ketinggalan.. tetapi bila dia bersatu dengan PKR dan DAP...baru lah dia dapat kemenangan yang besar seperti hari ini..

sebab apa.. sebab nya bagi saya.. tidak ada satu kaum pun boleh hidup hanya dengan kaumnya sahaja.. tu sebab lah tuhan menjadikan pelbagai kaum dan pelbagai bahasa dan keturunan di muka bumi ini...supaya kita saling kenal mengenali dan bekerjasama antara satu sama lain..

PAS bekerjasama dengan DAP tidak menjadi masaalah pada saya bila saya difahamkan setelah DAP dan PAS bergabung dibawah satu parti PR..orang DAP pun dah mula mengenali agama Islam nih.. yang dulu nya teramat asing bagi mereka.. dan yang lebih mengembirakan hati bila ada ADUN DAP yang dah mula ingin memahami dan menggunakan petikkan-petikkan ayat Al-Quran didalam ceramah-ceramah mereka .. itu adalah satu perkembangan yang amat baik dan satu kemenangan bagi pihak PAS..

sebab apa?  sebab selama 50 tahun BN bergabung, belum ada parti MCA atau MIC atau Gerakkan yang mahu memetik ayat-ayat Al-Quran didalam ucapan-ucapan mereka..

Jadi jangan lah usaha murni nih kita bantutkan dengan menyuruh PAS keluar dari Pakatan Rakyat.. sebab tugas PAS mengenalkan Islam dengan lebih mendalam lagi kepada rakan seperjuangan nya DAP ..belum selesai..

dan mungkin juga PAS boleh membimbing PKR dari dalam..

fikir-fikirkan lah...

Rate

1

Politicians can say anything for votes... this goes both ways for PR and BN

i dont trust the chinese one bit... jangan bagi peluang... dorang takda agama, their Kiasu principle is getting out of hand... setakat petik ayat quran tu semorang boleh buat... to us Quran tu kitab... tapi kat diorang quran tu takat buku manusia tulis... aku borak dengan membe2 aku sendiri dia cakap to them agama ni man made (aku ramai kenal geng2 dorang... every time aku akan cungkil sikit2 motif diorang nih)... yang penting logik and sekularism... so bila DAP talk about islam aku tak percaya sikit pun...

aku tak kisah if PAS still dalam PR as long as anuar tak jadi PM, PAS patut jadi PM(ape yang aku bace dalam blog, article or whatever, his main objective nakkan revenge kat UMNO, using his multiracial issue as his platform) or the very least PAS mesti dapat key ministries, DAP terlalu dominan dalam PR... tu yang buat aklu tak suka... cina tak penah kutuk rival party diorang sendiri siap bagi sokogan lagi adelah macam gerakan tuh... yang paling aku bengang ada skali dalam berita cakap 80,000 tourist from china hilang kat mesia, pastu menteri pelancongan ker aper ntah cina gak menteri dia boleh backup lagi bagi staement bodoh... pastu oppostion langsung takda nak bangkitkan isu nih....

to me kalo tibe GE nanti boleh orang kita patut buat camni... ini aku punyer strategi kalo aku kene vote nanti,
BN melayu vs. PR Melayu vote PR
BN melayu Vs. PR cine vote BN
BN cine Vs. Pr melayu vote PR
BN cine Vs. Pr cine vote suka hati korang...

result mungkin mix up gila babas... tapi in that way nobody is too dominant in forming a government macam GE 1999, at least equal strength on both side can keep each other from getting too out of control... for sure BN government can be topple and we can at least give PAS the majority seats in the parliment to form PR's cabinet.

one thing yang aku sure DAP will never acknowledge PAS, pls bace buku 13 MAY mamat DAP tu yang tulis, base on that cube tengok diorang punyer insight pasal bangsa kita...
pastu kalo nkorang ade kenal veteran mase 1969 tuh cube tanya aper perangai diorang nih... baca pasal modern day melayu singapore, and ridhuan tee punyer artikel... yang ni pasal dia sokong mana korang letak tepi la... tapi fokus kat paer yang cakap kat bangsa dia sendiri....

Rate

1

bagaimana kalau calon melayu tu memang tak leh pakai.. kena bagi vote juga ke....

So nak bagi seat dekat DAP?... kalo Karpal Singh?, lim kit siang? anyone spesis same dengan mangkuk2 nih?

calon BN nih banyak tempat yang tak disukai rakyat.. larat ke.. semua tempat tu diisikan oleh Karpal dan Lim Kit Siang... so.. kalau calon BN tu walau pun orang Melayu..tapi dah orang tak suka..nak sokong juga ke?