CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: forsa6200

Aku benci PR tapi aku tak suka BN...

kawan aku yang PR berani mati punya, pegi demo sana sini. Ceramah PAS pon dia pegi. aku pun heran kenapa dia masih pergi HRC dan minum arak ... entah la.. y ekk

Aku dah baca luahan HATI korang kat sini.
Sungguh menggerunkan, tapi bersyukur juga sebab korang semua LELVEL HEADED.
Apa-apa pon, berfikirlah dengan waras. Jangan sampai MARAHKAN NYAMUK, KELAMBU DIBAKAR. Nanti kita sendiri yang merana. Orang tua-tua kata, SESAL DULU PENDAPATAN, SESAL KEMUDIAN TAK BERGUNA.................

1# forsa6200
Saya suka PR, tak suka BN tapi benci Umno.

aku suka PR Melayu dan BN Melayu je

aku lebih benci BN... itu sajee

aku benci si korup..be it bn or pr ko boleh blah

Follow Us
cuma yg aku heran segilintir hardcore sopporter yg x bleh terima kritikan langsung..kalau aku ckp psl masalah bn di copnya aku dap/pas bla2..kalau pr plak di cop plak totok umno..ape derang nh dah kena brainwashed kaw2 ke hape?x tau mane lurus bengkok?

tak kisah lar kalu tanak sokong mana2 pun..smua tu hak masing2..demokrasi katakan..
tapi yg nyatanya..jgnla kita letak diri dlm situasi serba salah..terawang awangan..bawah tak jejak,,atas tak smpi..kiri tak tak konar..kanan tak belok..jalan terus tak gerak..jd la statik.dan ianya takan menyumbang apa2 pada sesapa..waima pd diri sndiri pun..
so..maka..hindarilah situasi yg cam gini..sbb ianya menzahirkan diri kita sbg satu jiwa yg tiada pendirian..bila tiada pendirian seolah2nya kita x de perasaan dan bila takde perasaan sepatutnya kita takkan ada sedikit pun rasa puashati atau tidak puashati pd satu2 benda/isu/apa pekara skali pun dlm hidup ini..KECUALI..mereka2 yg hipokrit...
so..maka..bila kita tak sokong mana2..tak perlulah kita kata yg sebelah pihak tak bagus dan sebelah pihak pun 2x5 gak..sebab dr situ dah jelas tampak kita tak sumbang apa2 pun pd diri amnya dan negara khususnya..dan nyata lah kita ni just pandai komplen jer..tp x de apa2 yg kita buat pun..ye lar..mengundi pun kita tanak kan..
1# forsa6200

Rate

1

dha lama siut tak baca post/komen releven macam ni,,slalunya sume emotional...

- aku pelik aa kadang org gaduh sampai polis kena tangkap kat pilihanraya kecil UMNO-PAS, kalau boo boo tu ok aa...
- satu lagi yg aku perati, sebelum mac 2008, org umno sume tekan org pas kat kg2 ...  sampai kalu cikgu tu org pas...dia akan dpt sekolah yg pendalaman.... patut bile jadi mac 2008 ,,bende2 macam ni berubah...
- ni lah antara  sebab nik ajis tanak bergabung ngan umno dlm membentuk kerajaan... korg pikir aa pengorbanan, siksa idop org2 pas veretan ni nak hidup.
- kat hometown aku(johor) , org pas boleh idup kalau dia meniaga (roti, kedai runcit),kereta buruk jekk ,
- org umno  lak wat contruction, berlagak pakai merc, tapi bagusnya kalau diorg jadi menteri dia akan bawak tempias kat DUN tu,,sbb tu org nak isa samad,,takkisah aa pasal rasuah tu,,tutup mata
- cuba kalau satu pilihan raya kecil PAS-UMNO aman damai...relek jek....maunya terkucil DAP-MCA ...
- penyokong2 kecil takyah dtg sebenarnya PRK,,bukan dirog gi undi pun,,biar dtg yg pemimpin besar jek,,,ini pemimpin besar asyik nak bawak anak2 ayam diorg(diorg support kalu BN),,,, tu jadi sesak sampai aku nyampah

- patut pemuda umno ngan pemuda pas dah jalan kan kegiatan underground utk menggalakkan org melayu beli barangn/service org melayu.

Rate

1

13# matdue77

betul. kalau ko ckp mende ni kat CI, kene bambu kot ngan hardcore supporter pas.
tp aku setuju ng ko, tuan rumah n lain2.

xde napsu nak ngundi sbb calon2 mca vs dap.
n kalau pkr jd calon pun.. lum tentu nk sokong.
pas patut jgn gabung ngn sapa2.
sbb bila gabung semata2 nak kuasa, tgklah berapa byk kali dah diorg kene 'ejek' sbb buat/sokong mende2 yg tak selari ngan diorg.
++lg satu, penyokong pas yg masuk politik tu, mcm shallow je.
bila ade mende nak konsert la apa la... suma beria bantah. reactive action.
what abt being proactive? na da.
kalau diorg sokong pengasih pun xpe.
or buat mcm pemuda umno dulu... konvoi ramai2 mat rempit nak elakkan aktiviti rempit.
ade ke mende pas buat, yg maybe kita xtau, yg menunjukkan diorg prihatin terhadap halatuju n nasib n akhlak n perilaku muslim (melayu or bukan melayu yg beragama islam)? sibuknye.. kejar kuasa.
bila prk, cara lain xde... bukak pekung orang instead of promote diri, "kenapa aku patut dipilih?"
gini ke cara muslim nak naik?

Rate

1

Post Last Edit by nasha2c at 12-10-2009 13:51

sepintas fikir..mmg la kekadang kita serba salah nak buat pilihan..tp..kene la sedar..mengundi tu satu tanggungjawab..
dan tak tau atau tak suka nak pilih sesaper bknla [email=alasan@sebab]alasan/sebab[/email] utk kita tidak melaksanakan tggjawab mengundi.bila hadapi situasi yg keliru..kita masih patut buat pilihan berdasarkan mana yg paling baik.
kene akui yg kita pilih tu manusia biasa jer..tak sempurna pun..
daripada kita mencanang si anu tak betul dan si polan pun x baper betul..x der aper yg kita dpt pun..
maka..lps ni harapnya..x der lar lg rakyat kt msia ni yg atas pagar..kerna biasanya mrk ini la yg suka mengomel lebih.. 70# fezy

Rate

1

jadik pemerhati jer cukuplaa..
sampai masa kita undi calon..
bukan sokong parti..
kan senang...
politik ni memang kotor dimana2 pon..

Berdasarkan komen2 bernas forumer2 kat thread ni kita dah nampak yang timbulkan masalah besar dalam kepimpinan negara ada lah ahli politik sendiri dan bukan rakyat, nabi pun ade bersabda yang apebila akhir zaman umat islam ni akan terkena 1 penyakit iaitu penyakit wahan (cinta dunia dan takut mati), penyakit ni dah ade kat politician2 islam kita skrg ni x kira la di pihak PAS atau UMNO (paling ketara kita nampak UMNO)......bagi aku dah tiba masanya kita angkat agama sebagai priority melebihi lain2 hal (termasuklah bangsa) dalam memimpin negara. Islam itu bukan sahaja agama in fact ia adalah 1 cara hidup yg patut kita ikuti, orang2 politik ni dah lebih kepada gila kuasa dan ade personal interest, demi benda2 tersebut diaorg sanggup jadikan rakyat sebagai mangsa...baik lah sekarang bukan lagi masa menuding jari diatas kesalahan yang lepas....sekarang adalah masa kita sebagai org islam ni untuk bersatu... cadangan aku adalah UMNO, PAS, Org islam kat PKR, KIMMA dan persatuan Cina muslim Malaysia bersatu dibawah 1 agama suci iaitu islam...dalam nak menzahirkan gabungan ini perlulah ditubuh kan 1 parti khas...
dengan tertubuhnya parti ini x bermakna orang bukan islam terancam atau dinafikan haknya....buat lah 1 baiah (perjanjian) dengan mereka dan iktiraf mereka sebagai kafir zimmi yg hak mereka terbela dibawah pemerintahan Islam....Kepada pemimpin, jadikanlah islam sebagai asas kepimpinan anda dan undang2nye berlandaskan islam dan bukan berlandaskan taughut semata2.....

P/S: aku suka dengan cadangan Nasarudin Mat Isa dan Hj. Hadi tentang kerajaan perpaduan, ni menunjukkan diaorg sedar akan perlunya bersatu demi Agama... saya doakan agar Semua umat islam di malaysia bersatu di atas 1 Agama iaitu ISLAM....

POLITIK tu tak kotor sebenarnya...

Tapi dikotorkan oleh orang2 Islam yang tak ikut landas2 Islam...
Dikotorkan oleh orang2 bukan Islam yang tak ikut nilai2 murni kehidupan...
bilamana MATLAMAT menghalalkan CARA...
RASUAH jadi POLITIK WANG...
PENYELEWENGAN untuk kekayaan diri sendiri...

aku sokong PAS yang dulu2 bukan PAS sekarang yang telah disontot

73# lkick2113

aku memang sokong kerajaan perpaduan ni dulu... tapi tu ha.....hulamak ajis tu ha... yang buat pasal...

aku sokong PAS yang dulu2 bukan PAS sekarang yang telah disontot
hbad Post at 20-10-2009 11:11

Sama lahhh... aku sokong UMNO yang dulu2... bukan UMNO sekarang yang telah meliwat...

Sama lahhh... aku sokong UMNO yang dulu2... bukan UMNO sekarang yang telah meliwat...
alhaj72 Post at 20-10-2009 23:08

ye ke..bila lak anwat masuk umnonye setau sy pas sekarang yg terdesak nak tmbah sokongan jin,iblis,mambang,munusamy,moon kek semuanya boleh  asal sokong je semua suci lg bersih.

ye ke..bila lak anwat masuk umnonye setau sy pas sekarang yg terdesak nak tmbah sokongan jin,iblis,mambang,munusamy,moon kek semuanya boleh  asal sokong je semua suci lg bersih.
hbad Post at 21-10-2009 11:54

Anwat? Siapa Anwat?

Mambang? Mambang Biru Air Laut? Mambang Mabuk Minum Todiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?