CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: rext_xt

Tunang ku yang selalu tensen,xbersemangat..

behenti keje je senang lepas tue kahwin jaga ko plak..

Antare byk2 kategori tensen tunang ko tu, ak pn pernah rase tensen atas sebab yg same

tensen ngn kwn yang sorg tu buat die mcm driver..
ms mule2 dulu ak layankn ajek tp xpernah nk bg duit minyak, ak pn bo layan je la
tp mmg susah sebab mungkin kite akan kehilangan kwn nk g mane2
tp ak gagahkn jek, lg besh jln sorang2

tensen kwn die asyik harapkan pertolongan die..
asal ade keje je tanye ak, walhal ak da ajar bnyk kali bende yg same.
tiap2 kali dtg keje yg same mesti bertenggek kt blk ak, mintak tolong aja.
pe salah nye kalo buat satu nota n simpan.
mmg tensen sebab mengganggu ak nk buat keje ak, so ak paham tunang ko tu tensen cne.
sarankan kt tunang ko, ignore jek,buat2 ade BANYAK keje

Kebanyakan nye kite tensen sebab org lain,mungkin tunang ko takut ilang kawan sebab ko duk jauh ngan die, tp bg ak xde kawan rapat pn xpe, xmati pn..

Rate

1

asik tensen je memanjang... letih gak kan..... kl aku laa dah lame aku laser2kan.. cam tak leh handle diri sendiri je.... camne nnt ade anak2... keje lako laki lagi nk diuruskan...

org yg kita syang sepatutnyer share mende sumer.. susah senang.. tp kl asik tensen je.. menyusahkan org je..

Post Last Edit by PrintChez at 11-9-2009 10:10

kalau ko tak pandai nak bermadah sangat, pe kata ko bawak dia gi bercuti...balik hari pun ok. lari dari segala perkara yang membelenggu dia tu. bawak dia gi piknik ke, tengok pantai yang tenang sambil korang borak2 lepaskan tension, atau bole gak gi genting, korang pi main kat outdoor theme park sampai lebam, ajak dia naik corkscrew atau space shot, pastu suh dia jerit sekuat hati, lupekan semua perkara yang menyesakkan.....

ajar main playstation...

tanya dia apa yg buleh buat dia bersemangat..

minat, dia minat apa, main netbol ke? tgk wayang ke? tgk la cerita komedi, jgn la tgk cerita sedih plak....

stujuk dgn momod tam~~ :pompom:

tp klu laki lak cmne ye momod tam?? *ke konon2 laki ni xde nk cite2 prob, xde mk tense2....:re:*

tuan umh~~klu cm aku, aku tension, aku suke luahkn kt mak, n kwn2 (klu ade bf, mbe dgn bf)...juz nk luahkn jek...n jwpn mak aku, mst aku dh tau, "saba...bla..bla...ade hikmahnye...bla bla"....even dh tau jwpnnye, nak gak aku cite n mngeluh kt mak aku.....kesimpulannye, klu aku, aku juz org nk dgr jek.............layankan ketensionan aku~~.....tp aku prefer tdo jek klu nk bg ilang tension.............kekekeke tdo itu bestttttt~~~ *ko suh tunang ko tu tdo~~~mst ilang skit tense *

Follow Us
erkk.. aku rasa some of your gf punya masalah dia dah blh atasi sendiri..
esp bab2 kawan dia ni.. just be firm la dgn kwn2 dia.. jgn biar kwn2 dia buat sesuka hati. lbh baik xde kwn dr jadi hamba abdi kwn.
bab keje tu ko amik la satu masa utk betul2 dgr apa sbb yg dia kata keje dia byk sgt. carik jalan camne nak plan keje dia spy dia dpt settlekan keje dgn cara yg effective.
pendapat aku, dari ko biar dia asyik bercerita tentang stress benda yg sama tiap masa, baik ko sama2 carik penyelesaian.
tapi kalau dia sajer whining sbb nak tarik perhatian ko then layan je lar.. nak manja2 la tu...

selalu takde semangat nak gi kerja..pnah nangis kat aku sblm gi kerja..
selalu tensen ngn bebanan kerja yg byk..
tensen kwn die asyik harapkan pert ...
rext_xt Post at 11-9-2009 08:28

sabar la..

dia perlukan seseorng yg dia percaya dan sayang utk mendengar segala luahan hati dia...layan dan dengar je setiap luahan hati dia. pastu suggest kalau teruk sangat keadaan kat tempat kerja tu, tukar la cari tempat kerja yg baru..orang lain lebih teruk kena buli kat tempat kerjanya. bila dia dah cool down skit, bagitau dan discuss ngan dia xsemua kerja tu akan membuatkan kita gembira. kadang2 ada juga cabaran yg perlu di rasai..bg pendapat, kalau tak puas hati kat kwn sekerja tu..suh dia ckp elok2 kat kwn sekerja....ok...

dah..jangan tensen..orang lain pon tensen nanti..

1# rext_xt

kawen dan jd surirumahtangga.....tp jgn tensen lak nnti.......jaga ko n anak.

26#anonymous5050

lelaki pun ade yg tensen jer......

cara melepaskan...samada marah, bercerita dgn kwn, diam dan tekanperasaan tu smpai terbenam, bertumbuk, mengamuk tetak org dsbnya.

tp yg terbaik bertenang....dan kembali ke asal usul sbb2 kejadian........

26#anonymous5050

lelaki pun ade yg tensen jer......

cara melepaskan...samada marah, bercerita dgn kwn, diam dan tekanperasaan tu smpai terbenam, bertumbuk, mengamuk tetak org dsbnya.

tp yg t ...
itik_magic Post at 11-9-2009 03:55 PM

ape yg penting....kerjasamaaaaaa....dgn partner masing2....

untuk perempuan yang tensen dengan kondisi kerja.. disarankan untuk mencari keje alternatif  utk diserapkan ke kerajaan..

pempuan keje ngan gomen x perlu gaji byk2.. nanti kawin somi gak punca utama ..pompuan stakat dpt jaga keperluan diri udah le..

dpt n17 pun dah cukup..keje x stress, bleh el kalo sakit, bleh balik awal kalo stress..hohohoh.. kalo rasa rajin, keje extra dpt claim OT.. dpt gak dwet lagi..

@en.itik~~~

oooo.......................mknenye en.itik sdg bertenang la tu ye...kembali ke asal usul

dulu aku cam tunang ko.tension gile ngn kije.kilang la katakan.jd boz kepada lelaki2 agak veteran.mmg tension.mereka ajer yg betul.tension kan.
tng aku pon agak tension bila aku luahkan tesion kije kat die. cam ko gak la kot.sian die..baru aku tau sekarang.
last2 aku sendiri berenti kije.gaji masyuk atpi ati sakit kepala otak bergegar life porak peranda & sshkn ati org kita syg wat ape kan..
skrg jadi cikgi..best sgt..tiap bulan cuti.masuk kije lambat balik awal.ada life ngn family.x jmp lagi lelaki veteren yg gila tuh..haha..aman damai jiwa nih skrg..alhamdulillah..

Ko mtk tng ko apply cikgi la plak..try test kot2 berkesan...wslm.

Cik noi, adik aku yang sorang jadi cikgi pun selalu gak nangis nangis, cakap mende2 yang sama macam tunang tuan rumah cerita tu... abih tu camno?

selalu takde semangat nak gi kerja..pnah nangis kat aku sblm gi kerja..
selalu tensen ngn bebanan kerja yg byk..
tensen kwn die asyik harapkan pert ...
rext_xt Post at 11-9-2009 08:28

ko jerkah sikit tunang kot tuh.. sampai bila ko sanggup melayan perangai macam tuh..

Ikut pengalaman aku ar, ko nasihat la ape yg ko rs btul, slain dr perkara ni:

1. Sabar. pekataan ni mcm sensitip sket. Sebab bg die mende tu budak tadika pn tau kalu dpt musibah kene sabar. Instead, buat ayat alternatif yg senanye maksud suh saba la jugak.

Cth: syg, jgn lemah smgt. Jgn mudah putus asa. Mula2 mmg susah. Try la slow2 adapt urself. Setiap kesusahan org beriman tu dpt pahala.

2. Semua benda ada hikmahnya. - walaupun niat kita cume utk mengingatkn, tp kkdg die akan rs mcm kte igt die xtau ke mende ni. Same mcm td gak, cr la ayat alternatif. Cm: sentiasa percaya pd hikmah k syg. Allah lg tahu ape yg terbaik utk kite.

3. Benda yg ko rs out of ur tunang punya capability. Cth: suh dia sound balik org yg duk suruh2 dia. Sbb dia akan berasa down krn x mampu nk react mcm yg ko suruh. Instead, just ask her like to go to washroom, basuh2 muka, tnang2kn fikiran dulu jap, br sambung keje, in case die stress sgt.

Patu, most of the time ko akan buntu gak nk kasik idea apa, so just admit yg u don't know what to suggest but assure her yg ko ready to hear any problems dat she have to tell you and u will always be there for her, and don't forget to say 'inshaAllah' sebab kite sedar Allah je yg leh tetapkn yg kite mampu wat mcm tu ke x pd setiap masa.

Ni je la kot ilham yg dtg kt aku skg.

Post Last Edit by Friiz at 17-9-2009 13:43

Post Last Edit by Friiz at 17-9-2009 13:23

Post Last Edit by Friiz at 17-9-2009 13:20

Ikut pengalaman aku ar, ko nasihat la ape yg ko rs btul, slain dr perkara ni:

1. Sabar. pekataan ni mcm sensitip sket. Sebab bg die mende tu budak tadika pn tau kalu dpt musibah kene sabar. Instead, buat ayat alternatif yg senanye maksud suh saba la jugak.

Cth: syg, jgn lemah smgt. Jgn mudah putus asa. Mula2 mmg susah. Try la slow2 adapt urself. Setiap kesusahan org beriman tu dpt pahala.

2. Semua benda ada hikmahnya. - walaupun niat kita cume utk mengingatkn, tp kkdg die akan rs mcm kte igt die xtau ke mende ni. Same mcm td gak, cr la ayat alternatif. Cm: sentiasa percaya pd hikmah k syg. Allah lg tahu ape yg terbaik utk kite.

3. Benda yg ko rs out of ur tunang punya capability. Cth: suh dia sound balik org yg duk suruh2 dia. Sbb dia akan berasa down krn x mampu nk react mcm yg ko suruh. Instead, just ask her like to go to washroom, basuh2 muka, tnang2kn fikiran dulu jap, br sambung keje, in case die stress sgt.

Patu, most of the time ko akan buntu gak nk kasik idea apa, so just admit yg u don't know what to suggest but assure her yg ko ready to hear any problems dat she have to tell you and u will always be there for her, and don't forget to say 'inshaAllah' sebab kite sedar Allah je yg leh tetapkn yg kite mampu wat mcm tu ke x pd setiap masa.

N one more, selalunye, pompuan ni diorg just perlu nk dgr suara ko je, bkn nk dgr nasihat ko sgt pn. So dlm erti kate lain, walaupun ko xmampu nk bg nasihat apa2, ko ttp byk berguna bg die di saat2 ini.

Ni je la kot ilham yg dtg kt aku skg.

Post Last Edit by noi at 17-9-2009 14:47

:pompom: En. matdue77,
xtually kije cikgi mmg tension.x dinafikan..kijer admin byk..xpecially aku dilantik jadi SU peperiksaan sekolah & mcm2 tugas lain termasuk ketuk2 kerusi meja yg rosak..
pe2 pon kena kuat..always think positif la..
4 me, cikgi better then others..based on my xperience.
enjoy lyn students than lyn veteran yg tah pe2, yg best bila students yg dpt result flying colours..rs ilmu yg kita ajar tuh berbaloi sgt...
x rugi aku belajar degree 4taun + dip pendidikan 1 taun..ilmu x penah abis..so dat y aku suggest try ceburi bidang cikgi kat tuan rumah...kot2 tunang die ati sensitip cam aku.. best oooo jadi cikgi...

12
Return to list New