CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

mehan
wow....dasat ko ek..smpai cmtu skali...pasal bus tu pon ada benarnya,sape yg dok betenet malam2 tu,mmg jmpa la kalau bernasib baik...tpt jin bertendang la katakan...UUM katanya satu ketika dulu,Haron Din yg pindahkan sume jin2 tu pegi tpt lain,adalah dalam 5 bas...yg driver bas bawak tu pon takbule tgk belakang,bawak je ...hhehehehe....

Yelah, UUM ni kan universiti yang terpencil dan dikelilingi hutan Sintok.

Kalau korang rajin baca sejarah Sintok atau melawat Galeri UUM lagilah korang dapat tahu sejarah-sejarah awal kawasan tu. Dulu kat situ ada Pekan Sintok tau tapi kena serang komunis dan dibakar sampai pekan tu hangus dan ditinggalkan.

Kisah yang Dr Haron Din keluarkan makhluk-makhluk tu memang berlaku diawal-awal penubuhan UUM dulu siap diangkut ngan bas.

Tapi kisah-kisah mistik dan misteri ni yang menjadikan duduk study kat UUM ni menarik tau, yg penting jangan lemah semangat. Cuma kena jaga tingkahlaku dan amalan.

3 thn aku kat uum alhamdullilah tak penah jumpe ape2 lg
dgr cite tu ade la...tp terserempak face to face tu takdo lg..
takat kene tindih, main tarik2 rantai tu penah rase ler..

aku pnh kena jgk, kat bili aku...sal rumet ak ckp riak sgt...skalik dia dia pn tnjk dr

Kisah kat KYAB
Aku buat short version lah
Satu masa dulu KYAB buat fire drill dalam pukul 2pg dan macam biasa ramai yang 'mati terbakar'. Bila abis FD depa ni balik la bilik masing2...nampak sorang yang mati terbakar ni terbaring depan pintu bilik dia. Lepas sedar member2 dia tanya la, apasal kau baring pengsan depan bilik ni? Dia kata..."masa tengah FD tu aku dengar bilik aku kena ketuk, aku buat donno la sebab tu ketua paras tengah check orang. Tapi lepas tu ketukan tu berterusan...aku ingat sape2 yang sama 'mati terbakar' nak lepak bilik aku. Aku kata le siapa tu? Dia jawab 'orang sebelah'..aku cakap le masuk le pintu tak kunci. Tapi dia tak masuk2.

Dia ketuk lagi..aku tanya lagi...dia kata orang sebelah...aku pun dah bengang aku bukak aje la pintu....tengok2 memang betul orang SEBELAH (aka separuh aje orang tu)....tekejut beruk aku terus out kat sini!"

Rate

1

cite pasal bas tu aku rasa true. sebab aku penah dengar bunyi bas tu. tapi jangan harap aku nak jenguk ke luar. :kant:

Follow Us
sepanjang 3 thn duk UUM nasib baik tak pernah kena or nampak apa2 yg pelik..
tp ade skali aku kena tindih..mmg xleh nk bernafas..telinga pn berdesing..

alhamdulillah aku dok 3++ tahun..tkde pun kejadian sebegini...
org berDATING jadik hantu ader laaaaaaa..hahaha

cite pasal bas tu aku rasa true. sebab aku penah dengar bunyi bas tu. tapi jangan harap aku nak jenguk ke luar. :kant:
huk_aloh Post at 28-9-2009 10:22

aku pnh jgok n by far mmg aku rase takde org dlm bas...
tpi jgn amik pot la..biar le dorg kan..

1# ratu_cinta

.....apapun citer nak buat camna nuuuuunnn.....kat uum sintok tu.... tempat jin/hantu tendang katakan....
80an dulu kawasan tuu org tak jejakkan kaki pun sana.....hutan rimba.....sarang hantu...sarang komunis.....
tempat tu dulu 'black area' komunis...... kalau era 80an dulu...akan ada signboard tentera kawasan hitam(larangan masuk)
dari pintu masuk pekan changlun tuu. jadi paham2 laaa...kawasan apa sintok tuu asalnya.....

juruterbang tudm tu kat kolej pernas...tak ingat blok apa tapi blok bdak pompuan ler.....blok laki kan yg belah dpn menghala kolej tnb,kolej mas...ni blok yg blakang ader shortcut pegi dewan mas tuh....

seramnya citer kat uum ni

Kisah kat KYAB
Aku buat short version lah
Satu masa dulu KYAB buat fire drill dalam pukul 2pg dan macam biasa ramai yang 'mati terbakar'. Bila abis FD depa ni balik la bilik masing2...nampak sorang  ...
alphawolf Post at 27-9-2009 14:44

ingatkan org sebelah tu... org yg dok bilik sebelah.. tak tertangkap la plak org yg ada sebelah badan jer...

huhuhu
adik aku baru je masuk uum bln 6 hr tu..

harap2 xde pape kes la...

aku nk tambah jugakla... hmm... sepanjang 3 thn dok uumu dulu.... takdela jumpa apa2 yg menggerunkan. alhamdulillah. cuma dengar cerita dr kawan2 adala...

tp ada skali tu.. masa nk exam...  so mmg style la kan.. mesti tdo lambat sbb study. so masa tu dlm kol 12 ke.. 1 pagi ke.. mmg tgh mlm la. aku tak ingat kol baper. tp yg pasti... isyak dah jauh... so aku ngan member ni.. lepas study.. nk tdo.. so gi la gosok gigi.. amik wudhu' kt toilet. tengah dok ngadap cermin sedap gosok gigi... tetiba aku dengar azan. takdela kuat mcm pkai speaker tu.. tp jelasla... bulu roma aku mmg tetiba meremang. n tak semena2.. aku pandang member... dia pon pandang aku. tp masing2 diam tak berani tegur apa2. cepat2 kumur2... blah masuk bilik. dlm bilik baru masing2 cakap.. dengar org azan sayup2... tp dah tengah2 malam buta sape pulak yg azan... subuh pon lambat lg....

Rate

1

teringat masa duduk uum dulu...lama dah, tapi sokojap sajo, rindu bonar kat omak...tak tahan, kalau tak silap duduk asrama yg paling tinggi dan paling jauh, dah tak ingat nama apa, mlm tu pegi la kat public phone tepi tangga, bersebelahan tu bukit, mmg tersorok skit, pegi sorang diri je sbb nak telefon mak, nak bagitahu kat mak nak balikkkkkk....bila pegi kat public phone tu dah ada org bergayut....lame sangat, boring tunggu sy naik la kat bilik, dah la lewat dah...kak senior yg sebilik tanya pegi mane, sybagitau dia kata nak telefon tapi dah ada org, kakak tu bagitau berhati2 sikit sbb dah ada peristiwa yg kwn dia nak telefon kat public phone tu la, dah ada org, punya la lama tunggu tapi dia jenis sabar menanti, tiba2 duit syiling dia terjatuh, mungkin dah lenguh sgt pegang segenggam duit syiling tu, dia pun kutip la duit tu, bila dia tunduk je...mak oiiii, perempuan yg sedang bergayut tu takde kaki.....berdesup dia naik ke bilik, seminggu jugak la demam

seram cite2 korang nih.....

fuh byknye citer2 best kt uum

ader2 je la org nih...
masing2 tmpt ader je ksiah dier...
tawakal jek pd Allah...

mintk dijauhkan..aminnnnnn

juruterbang tudm tu kat kolej pernas...tak ingat blok apa tapi blok bdak pompuan ler.....blok laki kan yg belah dpn menghala kolej tnb,kolej mas...ni blok yg blakang ader shortcut pegi dewan mas tuh.. ...
juita Post at 6-10-2009 14:47

block D ker yg dekat ngan mall PKP kan...tapi kalo dewan mas entah ler...block mana yer..dah lupa, btw saya dulu duk kolej pernas sem 1 till akhir....block D ngan block C gak...kisah seram tiada...dengar cerita seram memang ada....