CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

kaunter bantuan dan pertanyaan tentang medical & farmasi

Assalamualaikum smuaa....nk beli alat pemeriksa tekanan darah tinggi.....brand apa yg baik  serta berkualiti?

Azrikni replied at 8-8-2015 11:09 AM
Assalamualaikum, saya berusia 16 tahun. soalan saya, kenapa tangan saya sering menggigil apabila say ...

Wslm,

Biasanya simptom macam tu kalau berumur sikit, ada sangkut-paut dengan aliran darah ke jantung. Hospital boleh check utk confirm. Umur adik agak muda, biasanya clog2 yg menyebabkan saluran tersumbat datang dari terlebih kolestrol. lemak, yang dah bertahun-tahun tak dijaga.
Amalkan pemakanan sihat, kurangkan lemak, banyakkan buah2, sayur. Exercise pun light2, jalan kaki dan sebagainya.

faila replied at 5-10-2015 11:40 AM
Hi. Sy nenghidapi penyakit anal fissure. Masalah sembelit yang mengakibatkan saya ada masalah ni. ,  ...

I would recommend makan pisang dan betik banyak2 utk kurangkan masalah sembelit.

Hi.. salam.. saya nak tanya.. supplement apa yang sesuai untuk stabilkan hormon ye.. hormon wanita.. tq..

Slm..nk tya...asben I penghidap type 2 diabetis.msuk bru ni,dlm mse 2thn,dh 5'kali operate carbuncle.tp...yg pliknya walaupun gulanya sgt tggi (pernah cecah bcaan HI),tp luka operation cpt baik.pernah masuk icu lps operate carbuncle saiz 25x25cm.luka dia blh sembuh dlm 3bln.siap tumbuh kulit sendri.x perlu tmpl kulit.

Persoalannya..bkn ke pesakit DM ni susah nk baik luka?I slalu jumpa.pesakit DM pyh baik luka.skang asben on insulin.4x sehari 26cc.

Blh spe2'jwb?

Hye! My name NASRUL , one of CELEBRITY FITNESS CONSULTANT, We're having a very good promotion for now
VIP mmbership could access to 3 country MALAYSIA, INDONESIA and SINGAPORE All Club Access , our normal market is 206 and 170 which mean the normal price , but for now!!!!   our new promotion rate is just RM110 ONLY!!!  VERY CHEAP. Pm now!!
PM ME FOR MORE INFO
NASRUL - 0137299541
Whatsapp- 0137299541

Follow Us
elnor_81 replied at 22-12-2015 12:51 AM
Slm..nk tya...asben I penghidap type 2 diabetis.msuk bru ni,dlm mse 2thn,dh 5'kali operate carbuncle ...

Waalaikumussalam,
Hubby you betul ke T2DM? Insulin yang dia ambik ni ie 4 times a day of 26 units is really high.
Biasa nya T1DM yg guna this regime.. or really badly controlled T2DM.
This amount suggests to me that he is either insulin resistant, atau pun memang takde insulin dah dari pancreas dia
What is his age?
Apa regime insulin dia?
Apa HbA1c dia?

Jawapan to your question:
Yes, DM pts memang susah nak sembuh sebab glucose tinggi dalam darah, dan ini tidak membantu.
Make sure dia betul betul jaga makan dia and take insulin on time.
Alhamdulillah dia pulih dari ops dia these few times. Hanya perlu sekali aje kudis yang tak sembuh untuk memberi outcome yang sangat buruk.

Assalamualaikum dan pg
nk tanya kengkwn kat sini atau sesiapa sahaja
anak bongsu berusia 11 tahun, problem utama dia xnk minum susu sejak dr umur 4 tahun lg smp sekrg pun sama, pernah belikan dia susu tepung still x jln, belikan yg susu fresh pun minum sekali aje so yg balance samada kakak atau abg dia yg hbskan
masaalah dia sekrg ni kekerapan dia mengadu lenguh dibhg lengan dan siku serta bhg sendi yg lain
apa saranan utk budak yg camnie, apa yg patut saya bg
saya pernah bg dia calsium yg bentuk gummy bear tu, kdg2 jer dia telan tp selebihnya xde
pernah gak belikan yg cam tablet kalsium, depan kita mmg nampak cam dia telan rupanya belakang kita dia gie buang dlm tong sampah
satu lg sejak last year dia selalu ngadu letih selain lenguh2 bdn
jd minta kwn2 kot ada saranan yg boleh saya ikut

terima kasih

Salam..1st time nk ngadu ni.
I ada mild scoliosis dkt thoracic dan lumbar. Last 7taun dh pernah buat physio.kurang sakit dh. Lps tu tahun lepas i beranak via csec.first 6months post delivery xde backpain.tapi semenjak anak dh membesar ni semakin kerap backpain esp dekat thoracic spine.lepas tu kerap sgt fatigue.buat menda simple2 pon dia punya letih tu mcm angkat berat.huhu...stress sgt.kerap jugak pi mengurut kekadang membantu kekdang x?nk buat physio tpt i ni mcm susah nk carik physio center.nk jumpa doc mcm malas sbb mesti balik2 diberi painkiller. So persoalan i disini,adakah fatigue i tu ada kaitan dengan scolio.bolehkah spine deviation tu worsen with time since bmi i underweight.huhuhu...doc,kadang2 bila backpain melanda i rasa sgt depress sbb rasa sgt x selesa.

mokcikKSKB replied at 24-2-2016 12:20 PM
Salam..1st time nk ngadu ni.
I ada mild scoliosis dkt thoracic dan lumbar. Last 7taun dh pernah bu ...

Waalaikumussalam mokcik,

summary (then baca kat bawah):
1) kena manage pain tu (ada sebab dia, tgk bawah) incl with PT
2) kena follow up dgn spine / ortho OPD (public je, takyah private); suruh GP refer to public
3) kena reduce aggravating back tu

Ni awat awal awal dulu tak buat op? tapi kita masa dulu dulu mner tau pasal ni semua kan?
scoliosis, kyphosis atau kyphocsoliosis memang perit dan Sc dan KSc tu rasa je kena buat op dari teenagers lagi, pakai braces / physio etc.
penah la masa mula mula buat surgical rotation, sebab dah dapat MRCS dan AFRCS, ortho boss bagi la tolong dia letak rod nak dalam tulang blakang tuh... huhs sket punya complicated ke.
jadi jika dah terlambat (mcm hampir semua org di mesia , dan ramai jugak di EU nih), maka physio aje lah jln nya dan also painkillers and joint injections.
jika ada spinal nerves yang dah mula terkepit, maka adelah procedure utk luaskan lubang kuarnya nerve tuh
bila dah dapat osteoarthritis, maka kena manage lebih kurang mcm di atas juga
jika mcm mokcik yg ada mild aje, dan only scoliosis, maka kira lucky jugak la.. tapi with time symptoms can get worse.

improtant utk mokcik ambik paikillers (bila perlu) dan utk tgk dlm youtube tuh cara jaga blakang yg ada scoliosis (sebab saya nak hurai kat sini panjang sgt, tgk pics n vids lagi mudah)

pasal fatigue tu, byk benda lain yg can cause that. ye, bila ada chronic pain ni, ada lah mcm rasa depressed sikit, kan? long term chronic low grade pains yg very unsatisfactory to treat, ia ada suatu quality to it; quality ini ialah boleh buat kita rasa buntu dan fed up dan dpt low mood. tu yg kena manage pain tu. bersabar dan kuatkan hati utk jaga your back, to prevent aggravation. no heavy lifting, twisting bending.. tgk la dlm internet re backcare

fatehana replied at 2-2-2016 09:10 AM
Assalamualaikum dan pg
nk tanya kengkwn kat sini atau sesiapa sahaja
anak bongsu berusia 11 tahun, ...

waalaikumussalam F,
kena jumpa paeds sebab buat blood tests melambak diagnoses yg sama je symptoms dia.
kena buat FBC, UE, LFT, Calcium, VitD levels, Mg, Folate, TFT.
Bila ada abnormal results, kita akan decide futher.
gi jumpa public docs je; suruh GP refer to paediatrics depts somewhere near to you

eurasia_nur replied at 18-12-2015 11:59 PM
Hi.. salam.. saya nak tanya.. supplement apa yang sesuai untuk stabilkan hormon ye.. hormon wanita.. ...

stabilkan macam maner, and mana u tau ianya tak stabil?
what is your oestrogen, progesterone, testostrone, FSH, LH and prolactin levels?
baik baik sket dgn supplements.. kang lagi teruk.. or tak membantu dan hanya buang duit

Hola...

Nak Tanya pasal mil ni.umur Dlm 60an lah.badan besar,ada diabetes,darah tinggi,dll lah.
Aku Ada nasihat kan dia Kawal makan,coz pagi Bangun Tido makan nasi,rehat lg,
Sat lagi makan nasi lagi,petang skit makan lg,Maghreb makan lagi,lepastu Tido...
Malam terjaga pukul 11 makan nasi lagi.

Aku dh belikan Makanan alternative mcm oat,Suruh makan Roti,tp dia xboleh sbb Katanya xmakan nanti nak Pengesan sbb kurang gula Dalam darah,n nanti gastrik.dah beli beras faiza herbaponni tu kata sesuai UTk diet org bpenyakit Katanya lah..tp dia xnk makan beras tu Katanya xkenyang.mcmne aku Boleh buat erk Kawal diet dia,sbb pernah masa kenduri Kawin sepupu laki aku ni dok cakap mak Uteh skrg jalan mcm penguin. Mmg sentap lah mil aku time tu sbb Mulut celupar org tu.jd apa yg aku sebagai menantu yang tak bape Baik ni Boleh buat untuk diet dia??

Ada Sekali dtg Umah aku,tengah mlm nak makan nasi,aku Xbg..aku bg Wholemeal bread je dgn air susu,
Tp sbb nak Pengsan aku Tewas Dan belikan nasi Kat mamak lah.tu Jadikan Serik nak dtg Umah aku Dan menyebabkan aku kena marah dgn yg lain...erm..Kalau gastric bypass tu Boleh buat Ke?lg satu rajin berpeluh Dan dada berdebar je selalu,dah Ajak pg buat full medical checkup tp xnk pg.biasanya pg klinik homeopathy dia org Guna rambut lah.

fire_place replied at 29-2-2016 10:53 AM
Hola...

Nak Tanya pasal mil ni.umur Dlm 60an lah.badan besar,ada diabetes,darah tinggi,dll lah.

Askm dah Hola FP.

Bagus lah kerana prihatin kat MIL.

Mula mula skali, after 9pm, jgn mkn apa apa lagi, sama u DM ke tak. If DM, lagi lah.. makanan after 9pm ni dok melepek je dlm badan jadi calories bagai.. teruk la blood sugars nanti.

Nasi sgt tinggi dgn kandungan carbohydrate nye.. dan carbohydrate penuh dgn gula. (Roti pon sama jugak esp roti putih). Gastric Bypass (RYGB), sgt byk masalah nye, tu yg kita guna hanya bila betul betul perlu aje. Also it is a major operation (walaupun biasanya dibuat secara laparoscopic sahaja). Homeopathy pulak is not regulated, takde research yang menunjukkan apa apa homeopathy itu berkesan, dan kita tak tahu kandungan chemicals nye. Entah entah toxic utk kidneys la liver la, heart la.

Pasal bepeluh dan palpitations tu, agaknya dia hypo ke masa tu (hypoglycaemia).

So: diet utk org mcm ni: tiada yg berkesan. Kenapa? Kerana attitude dia yang perlu diubah dahulu. Mcm mana mau kurangkan nasi jika dia tidak mahu kurangkan nasi. Jika lapa, nak makan nasi aje, padahal minum ai sejuk pon dah hilangkan lapar, Clearly MIL awak ni mengikut nafsu makan beliau, dan ingatkan dia bahawa mengikut nafsu adalah antara ciri ciri orang Allah sangat tidak sukai dan mereka di beri balasan didunia lagi, di akhirat apatah lagi.

Jika org2 putih yang hidup dalam serba kemewahan dari segi duit dan kemewahan makanan, bila kita kata awak tidak lagi boleh makanan segala jenis makanan yang lazat lazat yang terdapat disini dan dia ikuti kata kita, tentu sekali MIL patut ikuti juga.

Edited by amira_safia at 25-3-2016 02:59 PM

Sesiapa doktor2 kat sini yang boleh bantu, penyakit apa dan ada ubat yang boleh diberi?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Assalam doc,

Kawan super-m ada hernia. Lelaki umur 36 tahun. Jd dia cite nak operation kan. Jd lepas operation ada kemungkinan jadi semula ke atau bagaimana. Harap boleh bg sedikit penerangan.

Super-M replied at 27-4-2016 10:40 AM
Assalam doc,

Kawan super-m ada hernia. Lelaki umur 36 tahun. Jd dia cite nak operation kan. Jd l ...

Waalaikumussalam SM,
Ni hernianye kat ner?
If omo 36, maybe inguinal hernia la ek?

amira_safia replied at 25-3-2016 02:55 PM
Sesiapa doktor2 kat sini yang boleh bantu, penyakit apa dan ada ubat yang boleh diberi?

Maaf amira, saya tak biasa dgn dermatology nyer cases.
Maybe di forum lain ada mereka yg familiar dgn skin pathologies

ipes2 replied at 4-5-2016 07:32 PM
Waalaikumussalam SM,
Ni hernianye kat ner?
If omo 36, maybe inguinal hernia la ek?

Alamak..superM tak Tahu pulak,
Macam segan je nak Tanya dia,
Kawan Suami superM tu,
Nanti saya Tanya,saya bagitahu ya,

Super-M replied at 4-5-2016 08:13 PM
Alamak..superM tak Tahu pulak,
Macam segan je nak Tanya dia,
Kawan Suami superM tu,

Quite likely inguinal tu.. kdg kdg kita operate laparoscopically aje; kdg kdg open surgery.. selalu la dulu i operate hernia ni..