CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10915|Reply: 74

Sijil Sakit

Salam semua... kalau salah rumah harap mod boleh tolong alihkan ke rumah yg bersesuaian...

Isteri saya seorang guru. Selepas balik cuti raya hari tu dia sempat megajar sehari je pada hari isnin. Hari selasa saya bawak dia ke klinik swasta dan disahkan terkena chicken pox dan diberi cuti selama 7 hari. Pada MC tersebut ditulis dengan jelas 7 hari tersebut adalah untuk hari bekerja sahaja tidak termasuk sabtu dan ahad. Itu pun bergantung pada pemeriksaan lanjut dan doktor tsb kata kalau masih berterusan ianya boleh dilanjutkan. Kalau ikut MC tsb sampai esok hari adn mula balik mengajar pd Khamis sekiranya keadaan mengizinkan.

Tapi hari ni pihak sekolah (Guru Besar) call isteri saya bahawa dia dikehendaki datang esok, memandangkan dia sepatutnya mula mengajar hari ini berdasarkan MC (7 hari termasuk hari sabtu dan ahad). Selepas dijelaskan oleh isteri saya pihak sekolah mengatakan bahawa MC sepatutnya dikeluarkan oleh hospital kerajaan bukannya swasta. Betul ke macam ni? Harap ada yg boleh membantu dan memberi penjelasan.

Satu lagi keadaan isteri saya tak le sembuh spenuhnya. Walaupun demam dah kebah tapi keadaan chicken pox tsb ada yg masih belum kering. Saya sarankan dia ambik balik MC sblm ni dan bawa ke hospital kerajaan untuk dia org clarify balik. Takut nanti terjangkit kat budak2 sekolah terutama budak tahun 1 yg dia ajar. Kalau kat Guru Besar lantak dia la. Tapi disebabkan marah dia ackap tak kisah. Lantak la. Apa2 berlaku biar la GB tu yg jawab... sebab dia dah cakap amcam tu dan jelaskan keadaan dia. Cuma susah utk dia org nak terima penjelasan dia...

Rate

1

kenapa xley pakai mc swasta??pelik gak ni...

nak g klinik kerajaan...adehh.....berpeluh lee menunggu giliran..

salah umah....

yes depend lah..my company pun practice menda yang sama....kalo selain panel klinik...hanya GH je yang boleh bg MC....

kalo gomen nya org lagik lah..opkos lah dia nak gomen hospital nya MC...dis is abt company policy....

cegu rahman komen plissssssssssssssss.....

kenapa xley pakai mc swasta??pelik gak ni...

nak g klinik kerajaan...adehh.....berpeluh lee menunggu giliran..
hunny_bunny Post at 6-10-2009 16:08

tu la pasal hunny terutama kat tempat aku nih. Memang jenuh la nak menunggu. Time dia demam ari tu bukannya dia boleh bawak keta, aku jugak yg nak kena bawak. Nasib baik bos aku ok je utk kuar kejap temankan isteri ke klinik..

Follow Us
MC mmg tk tmasuk sabtu ahad... sian ur wifey...
plus klau die tk sembuh lgi, mmg patut pun die quarantine kn diri drpd  budak2 tuh..basic rule sbb mungkin akan berjangkit pada budak2 yg tk pernah kena..GB jenis aper ker yg tak leh faham benda2 camni...samer la mcm H1n1 tu, dah tahu selsema teruk takkan nak kecoh2 psl MC baper ari semua, selagi tak sihat, kenala rehat & isolate dr org lain kan...

salah umah....
philipinoe2 Post at 6-10-2009 16:09

sorry... dah usa2 umah yg sesuai. Rasa sesuai kat sini...

kes isteri kau nie sebab mc dia lama. sebab tu kenalah hospital kerajaan yang boleh bagi mc tu.

guru besar tu cuma nak ikut peraturan jer.....

pendapat aku la.....

bukan ke kalo mc dia isi dari tarikh bila smpi tarikh bila..so kekeliruan dlm berapa hari bg MC tuh spttnya tak wujud walopon hari ahad or sbtu...

yes depend lah..my company pun practice menda yang sama....kalo selain panel klinik...hanya GH je yang boleh bg MC....

kalo gomen nya org lagik lah..opkos lah dia nak gomen hospital nya MC...dis  ...
pressor Post at 6-10-2009 16:10

my wife sblm ni pernah mengajar kat 3 buah sekolah. Tak pulak ada isu amcam nih. Sebab tu dia cakap kat GB tu dia tak tahu pasal kes macam ni... kalau kena g hospital gomen, mmg hari tu dah bawak awal2. Tapi bawak kat swasta tak le lama sangat nak tggu... nak kira murah baik gi hospital gomen je... swasta caj utk antiviral pun agak mahal. Tak masuk ubat demam, sapu dan sbgnya

kes isteri kau nie sebab mc dia lama. sebab tu kenalah hospital kerajaan yang boleh bagi mc tu.

pendapat aku la.....
elastic Post at 6-10-2009 16:15

yg i nampak die suruh wife tuan tanah ni dtg keje jugak...bukan pasal MC die yg panjang ni valid ker tak...
klau psl MC utk ikut protokol policy sume tu, die bule jer bertolak ansur kata, u tak yah datang but then gi ambil MC baru dr GH..

bukan ke kalo mc dia isi dari tarikh bila smpi tarikh bila..so kekeliruan dlm berapa hari bg MC tuh spttnya tak wujud walopon hari ahad or sbtu...
pressor Post at 6-10-2009 16:18

Hari tu masa klinik tu buat MC saya tanya. Sebab tu dia buat dalam kurungan 7 hari bekerja. Benda dah terjadi nak buat cam mano

pressor Post at 6-10-2009 16:18

haah kan...

pendapat aku la.....
elastic Post at 6-10-2009 16:15

Thanks... kalau betul macam tu. Aku tak sure sangat procedure keje gomen nih. Kalau swasta guideline HR boleh refer

haah kan...
MsQuerida Post at 6-10-2009 16:20

Isteri saya tanya jugak macam mana lak dgn cuti hari ini. GB tu cakap, tak pe la asal kan esok masuk mengajar.  Saya risau bukan apa, demam isteri saya tu dah agak sembuh cuma chicken pox tu tak kering2 lagi. Kena jangkit kat budak2, mak bapak komplen timbul cita lain pulak nanti. Lagipun mak bapak budak kat sekolah tu ada yg agak berduit...

yg i nampak die suruh wife tuan tanah ni dtg keje jugak...bukan pasal MC die yg panjang ni valid ker tak...
klau psl MC utk ikut protokol policy sume tu, die bule jer bertolak ansur kata, u tak yah ...
MsQuerida Post at 6-10-2009 16:19

Satu lagi kat sini u tak boleh sebarang gi ke GH. Memang kene tendang balik. Kene pegi ke poliklinik dulu, kalau dia org suruh gi GH baru boleh pegi...

but as far as i know..eh je guna private klinik nya mc....accept jer....yang bezanya kalo gomen takyah bayar lah fees...kalo private kena bayar fees.....

dats ol...nak lebih lanjut...sila rujuk kat JTK

haah kan...
MsQuerida Post at 6-10-2009 16:20

kan kan.....im speechless again...

Isteri saya tanya jugak macam mana lak dgn cuti hari ini. GB tu cakap, tak pe la asal kan esok masuk mengajar.  Saya risau bukan apa, demam isteri saya tu dah agak sembuh cuma chicken pox tu tak k ...
zach2008 Post at 6-10-2009 16:24

haha...bro simple jerlah...pergi je lah GH....smbg MC....apa daaaa....kalo dokter ckp tak fit to work...pastuh GB kejam tuh suh keje gak...tuh dah menyalahi undang2....leh repot ler...