CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: zach2008

Sijil Sakit

U, chic pox tu ade kesan parut kn? klau doc tu benar2 doctor bertauliah he/she shud sahkan aper...unless doc sepital kjaan tu mmg samer complicated mcm GB tu, ckap kt die tak payah la jadik doc kl ...
MsQuerida Post at 7-10-2009 08:39

parut tu mmg ada la. Tu pun jenuh gak pegi farmasi beli krim banyak2 agar dia tak merebak dan tak nampak sangat parut. Ada satu tu besar patang pensil panjang 4 cm satu tiub. Harga pun 11. 1 tiub sekali sapu. Tu pun main colek2 je. Harap doktor tu "she" la. Lagipun saya suruh wife bawak semua bekas2 ubat dan senarai ubat yg diberi oleh doktor klinik swasta tsb. Mana tahu dia org cakap sakit lain lak nanti...

Kalau GB tu banyak songeh sangat, pegi je keje, pastu pegi jumpa dia dalam 10 kali sehari gitu supaya dia pulak kena

cmf_houdini Post at 7-10-2009 08:49

Kalau dia yg kena takpe. jgn member2 dan budak2 sekolah lain yg kena. Lagi satu, kalau GB tu dah kena sblm ni kia imune la dia

Kalau GB tu banyak songeh sangat, pegi je keje, pastu pegi jumpa dia dalam 10 kali sehari gitu supaya dia pulak kena

cmf_houdini Post at 7-10-2009 08:49

kalau GB tu perempuan, smpai2 sekolah gi peluk cium die semua...yerlah rindu sgt kt cikgu yg kene chic pox tu kann

kalau GB tu perempuan, smpai2 sekolah gi peluk cium die semua...yerlah rindu sgt kt cikgu yg kene chic pox tu kann
MsQuerida Post at 7-10-2009 08:52

GB tu lelaki. Sepatutnya dah pencen tapi sambung balik.

Kalau dia yg kena takpe. jgn member2 dan budak2 sekolah lain yg kena. Lagi satu, kalau GB tu dah kena sblm ni kia imune la dia
zach2008 Post at 7-10-2009 08:52

Tak jugak, ada jugak kes orang dah kena chicken pox kena sekali lagi

MsQuerida Post at 7-10-2009 08:52

Terkujat dia

Follow Us
Tak jugak, ada jugak kes orang dah kena chicken pox kena sekali lagi

cmf_houdini Post at 7-10-2009 08:59

Betul ke... aku pun tak pasti pernah kena atau tak. Mak aku cakap pernah. Buat masa ni mmg kena jauh2 sikit dari wife aku nih. Anak aku pun menangis sebab aku tak kasi rapat sangat dgn mak dia. Aku siap cakap kat doktor tu, kalau jangkit kat anak aku biarlah aku kena sekali sebab aku tak tau nak hantar ke mana budak tu. Nursery takkan nak terima lagi pun tak patut hantar anak yg kena chic pox macam tu

Baru gi google pekeliling yg dinyatakan oleh rakan sblm nih dan print out. Rasanya, kes wife aku ni kena ikut yg nih...

a. bagi pegawai yang menerima rawatan sebagai pesakit luar di
hospital atau klinik swasta, sijil sakit yang dikeluarkan oleh doktor
swasta tanpa sokongan oleh Pegawai Perubatan Kerajaan boleh
diterima jika ia memberi jumlah cuti sakit yang tidak melebihi 15
hari dalam sesuatu tahun kalendar
; atau

yg dinayatakan di atas adalah tidak melibeihi 15 hari dlm sesuatu tahun kalendar. Kes my wife, 7 hari berturut2...

Post Last Edit by fariepari at 7-10-2009 09:25

kalau x silap aku, dlm GO ada ckp pasal cuti klinik swasta..15 hari je..
kan??
kalau nk mc lama2, sama ada klinik panel atau klinik / spital kerajaan je yg bleh kuarkan

ni aku gugel tadi

http://www.jpa.gov.my/2006/04/343/#more-343

kje gomen pn bleh je dpt mc swasta. stil valid. tp klo lebih 15 hari kena endorse ngn spital gomen. xde isu samada spital gomen nk endorse ke x, mmg kena endorse. tu tugas dia. klo dia kerek xmo endorse, ko tulis je dlm paper. haha.. one more, mc ni dikira direct trmasuk hari cuti. xleh trputus2. klo mc dh abes dan stil xsihat, bleh p mntk mc lg. in ur case, doc bg mc 7 hari x trmasuk hri cuti. yg ni mmg salah sbb mc xleh trputus. klo dia nk bg, bg 9 hari trus trmasuk sbtu ahad. no such thing as mc 7 hari tp x trmsuk hri cuti..

princess...thanks for the info.  ok la kalau spital gomen kena endorse. kalau kena ambik cuti rehat khas takpe lagi... tindakan2 lain tu yg sakit nya

jgn rugikan CRK tu sbb cikgu cuti cuma 7 hari setahun (x trmasuk cuti skolah dll). so slagi bleh dpt mc, gunakan kmdhn ni. klo bleh jgn usik CRK, ada pape emergency sng..

68# zach2008

15 hari tidak berturut-turut la, mmg betul la apa yg GB tu bg tau, klu swasta x boleh melebihi 3 hari berturut-turut, hanya hosp gomen je yg boleh bagi..
yr wife tu x gi induksi ke, smpi menda ni pn dia x tau?

68# zach2008

15 hari tidak berturut-turut la, mmg betul la apa yg GB tu bg tau, klu swasta x boleh melebihi 3 hari berturut-turut, hanya hosp gomen je yg boleh bagi..
yr wife tu x gi induksi ke, ...
mayida77 Post at 7-10-2009 22:27

Kalau induksi bertahun2 yg lampau, mungkin tak ingat lg kot. Lg pun induksi tu bukannya nak cakap pasal MC ni saja. Pendapat aku yg tak pernah keja gomen ni la...

Kes ni dah kira settle agaknya. Tadi my wife dah bawak ke poliklinik utk endorsement. Cuma doktor kat situ la cakap sepatutnya tak payah. Siap dia suruh cakap ngan pihak sekolah. Tapi dia still cop dan sign kat belakang...

Pg2 wife aku dah kuar. Kul 7.15 dah terpacak kat tepi spital tu tp tak leh masuk. 7.30 pg baruk bukak. ingat nak dapat no. 1, tapi 32. Check balik rupanya mak guard kat luar tu yg dah bagi kat kroni2 dia. Kena kat aku, memang kena bambu la mak guard tu. Kena Q sampai kul 9.30 baru dpt jumpa doktor... setakat nak endorse pun nak kena tunggu berjam2...

besanya kalau MC dari swasta ...laku untuk tak lebih 3 hari ....
untuk yg lebih dari tu kene ambik dari sepital or klinik kerajaan ...
dan kalau MC lebih dari 3 hari dr klinik swasta memang la kene counter sign dari DR klinik kerajaan ...

dan besanya DR bg MC untuk 7 hari straight inclusive weekend ...
mana boleh bg MC selang2 ...
cthnya dari 21 hb (selasa) sampai 27 hb (isnin) .... tu dikira 7 hari ...termasuk hari ahad...
tak leh la bg MC Selasa sampai Jumaat pastu sambung Isnin sampai rabu minggu berikutnya untuk cukupkan 7 hari ...

lagi satu kalau tak elok lg ... pg la klinik kesihatan kerajaan terdekat untuk mintak sambung MC ...
kalau memang betul2 tak ok lg ... DR sure bg sambung Cuti ...
tunggu la lama sikit ... nak wat cam mana patient ramai ....
sabor ....
dah keje kerajaan ... ambik la MC kat klinik kerajaan ...