CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18059|Reply: 33

Bagaimana nak cari pekerja

Salam sejahtera,,,,,,,,
Boleht tak kawan- kawan ade ape cara nak cari pekerja terutama pekerja kilang..... seramai 150 org.... aku tak tahu ape lagi cara nak cari......orang kita ne banyak nyer memilih keje......... samapi kilang aku pun tak tahu ape cara nak menarik perhatian pekerja local ne...... pekerja asing tempat aku ne dah banyak.........Kami dah buat iklan dah distribute vourcher
keje kosong....tapi masih lagi tak ade ..tahun ne aku dah ambil 130 orang yg berhenti 100 org macam mane...ne nak dpt org untuk next year 150 org..... yg kekal
binggung aku dibuat nyer.......... pls tolong ade cara yg lebih berkesan tak kawan kawan nak kekal Malaysia people

nampak gaya .......em kene ler ambil foreign workers.....lama lama negara kita penuh dgn org dia.......

Rate

1

Selain ko try cari kat tenet2 ni, ko try edar flyers kat area perumahan2 flat dan umah kos rendah kat area ko.. selalu yang betul2 nak cari keje ni melilau ke sana ke sini, jarang nak berforum sambil main2 tenet, kalau ada pun jumlahnya sikit.. selalunya la kan, orang semenanjung jarang nak minta keje kilang ni, keje paling low class katanya.. sebab tu lah kalau kat paper2 pon cari pekerja dari sabah dan sarawak ramainya, x pon pekerja oberseas yakni indon..

Sebabnya kenapa, sebab diorang dah susah2 datang jauh ke sini, mestilah nak keje betul2, nak lari pon x tau kemana dah, nak balik kampung dah malu sebab mak bapak dah begolok gadai nak beli tiket flight yg beratus tu.. kalau orang2 area selangor, n9 dan kl ni, adduh, rasa2 x best berenti, cukup 2 minggu katanya, lepas makan kfc seminggu.. dan duit lepak cc layan forum sambil isap rokok..

Rate

1

Bagilah info detail sikit pasal keje tu, mana tau ada yg betul2 nak cari keje.. bukan semua orang ada id nak masuk forum ni nak bermesej2, bagi je detail kan, tapi masalahnya boleh ke ha nak iklan cari pekerja kat bod ni.. ampon Med..

aku tahu ler ......... operator mana ade nak tengok intenet...... tapi aku nak dpt kan idea lain
selain buat banner besar besor...heheheh depan kilang atau pasang kain rentang dkt jalan besar. Kalau ler ade idea lain lagi...... kalau pegi sabah sarawak ne kos nyer pulak.
ada lain tak cara nyer tak

Salam sejahtera,,,,,,,,
Boleht tak kawan- kawan ade ape cara nak cari pekerja terutama pekerja kilang..... seramai 150 org.... aku tak tahu ape lagi cara nak cari......orang kita ne banyak nyer memil ...
rosham07 Post at 14-10-2009 10:43

kau ni dari area mana?

1# rosham07
ni pendapat aku la

apakata try cari pekerja dari sabah/sarawak..buat iklan di suratkhabar tempatan di negeri tersebut

insyaAllah..ramai org sana akan apply..yg penting kebajikan tu terjaga

at least better dari ambik pekerja asing..

dan aku harap jugak..plzz kurangkan pengambilan warga asing..

Follow Us
Port Klang......

if utara boleh tolong, port klang, sorry.
I have experience dgn sabahan ni, mula ok, tp memakin lama susah. Moreover they are Malaysian, so tak kisah kalau lari dari contract pun, tak cm foreign, lari tp masihtakut2 tertangkap kan....sorry ok

em..betul....... lebih baik foreign tapi kita org nak tolong bangsa sendiri.....seboleh boleh nyer kontrol sikit nak ambil foreign worker lebih ........ so sebab tu nak ambil pekerja local kita

La ka area port klang, apa ko x try tampal flyers kat area2 flat2 bukit tinggi, andalas, dan area kawasan orang ramai menganggur.. x kisah la dari mana datangnya, semua bawa masalah sendiri, ianya lahir dari sikap gak.. tapi sekarang ni takat kerja kilang, orang kita x pandang sangat dah, sebab diorang takut dilabel setarap orang2 pendaang macam indon dan nepal je..

Kat area bukit tinggi tu banyak flat2 low cost, ko try la edar flyers kat situ dadn tampal kat buletin flat tu, insyaAllah dapat la pekeje tu nanti.. kat situ pon aku tengok ramai pekeje2 kilang, contohnya dekat2 umah aku flat palma tu, banyak je bas2 kilang parking kat situ..

memula aku puji la tempat keje ko yg berusaha nak hire pekerja local....dan juga pd ko yg beria cari pekerja2 local... gud job

cam ner aku nak stori ek... budak2 kampung aku ramai gak yg dtg KL keje kilang..tuh jek keje yg sepadan ngan kelulusan yg dorang ade... dan kilang yg dorang p keje tuh kilang penah sedara mara dorang or anak2 jiran kat kampung penah keje...so kire lagi mudah la dorang minta keje... gune kenalan yg ade lam kilang tuh...

sape yg x pilih keje...kalo jd promoter gaji lagi tinggi dr keje kilang no wonder la dorang akan pilih gaji yg tinggi...kekdg ade yg bebetul nak keje kilang nih..tp sbb info dorang x tau so nak gerak pun susah..x sumer kilang terima budak2 yg x abeh blaja...budak2 kg ade yg blaja smpi takat jah 6 jek, ade yg takat jah 2-3 jek...so bg aku kalau kene caranye ko akan dpt ramai pekerja local...sbb tuh jek pilihan yg dorang ade tuk survive..

mungkin ramai yg rs tertipu ngan iklan lam paper yg beria tempek gaji riban2..bila bebetul keje nak dpt 1K sebulan pun hazab... so bg aku la ko iklan lam paper pastu gtau bebetul syarat kelayakan paling minima dan gaji yg bebetul la..jgn la kasi gaji yg ala2 tersorok gtuh sian bebudak kg yg mmg niat nak keje dan terima gaji yg duk ade lam paper tp penyudahnye hancus....dan duluk2 ms aku skul kerap gak kuar paper kilang2 wat temuduga terbuka gtuh nak amek pekerja2 local satu2 tempat cam negeri aku...dan x silap aku kalau yg lepas temuduga tuh pihak kilang sediakan bas then penuh satu bas berhijrah la budak2 negeri aku kerja kilang KL, Johor, Penang dan sebagainya...

teruskn efot ko nak cari pekerja local...proud aku ngan ko nih..brape kerat jek kilang dan majikan yg ada skang sanggup nak amek pekerja local x byk...dan kilang ko satu dr minoriti nih...

Rate

1

Em.......... tempat aku ne . tak perlu sampai tahaP Sijil cukup ler boleh membaca dan menulis dan mengira..... jika ade sesiapa yg berminat boleh hubungi saya 03-31763446 MEDIPRO MFG (M) SDN.BHD. boleh ke buat iklan disini gaji pun tak ler mahal sangat tapi keje nyer senang jer ....... lagi tempat nyer berhawa dingin

sebab tu ler aku nak buat bagaimana nak info yg boleh sampai .kepada org yg memerlu pekerja..... dan nak betul betul bekerja 12# mammavoque

pada pendapat aku lah, ko boleh cube cara ni;
1. mcm ade sorg forumer tu gtau, ko buat iklan kat umah flat are port klang tu. msti ade yg nk keje
2. ko ajak lah budak2 lepasan SPM yg ko rs xde potensi utk die smbg blaja ke universiti utk keje dgn ko. cara die, ko pegi lah dkt shopping mall, yg budak2 jg kat booth2 kat shopping mall tu, smbil2 ko belek2 barang dorg, smbil2 tu ko tnye lah dorg keje mcm mane, gaji mcm mane...then smbil tu ko ofer lah die keje kat tmpt ko...aku rase ok kot cara ni...
3. ko buat banner kat kmpung2 area port klang tu (kalo ade lah)...mane tahu ade yg berminat...xpon kmpung2 dkt hometown ko ke...

tu idea aku....xtau lah ok ke tidak...

ko dah hubungi pejabat tenaga kerja ker untuk mohon senarai calon ?

pejabat tenaga kerja tu .boleh tolong ker
setahu mereka pun tak boleh tolong.......... dah cuba pun tapi tak ade kesan nyer

rosham.. ko kena pi kampung2 nih
luar bandar maksud aku
ko pi la pekan2 kecik pastu letakkan banner besar2
bebudak kampung mesti sronok pasal nak keje kat KL katanya

contoh pekan aku maksud kan jerantut ka.. kolo pilah ka..
memana laa.. byk pekan2 kecik dlm malaysia nih

kat banner tu tulih la peluang pekerjaan di kuala lumpur gitu
letak tangga gaji, interview plak ko set la tarikh masa segala
kat dewan kampung tu atau pekan tu
pastu kalau berjaya, bas n hostel disediakan
haaaaaa bernas ka idea akak neh??

kekekekekekkkk

ada email? adik sepupu ngah carik kerja. bole i forward kn resume dier. plus dier mmg ada xprience kerja kilang technician..kena vss bulan 6 ari tu.

Kampung pun tak leh jalan dah...skang nie ko kena pi kampung org asli...buat interview kat sana...aku rasa diaorg nie senang sket nak manage ,cuma bahasa percakapan dia pelik sket tapi diaorg still boleh cakap BM...anak dara diaorg pun ramai yg lawo2...

Satu lagi apa kata ko hired golongan OKU...sebab aku tengok kat Malaysia nie belum ada lagi company yg besar2 buat camnie...stakat kerja operator pengeluaran aku rasa takde masalah dgn golongan OKU nie...kat oversea mcm Japan dah start implement benda nie yg mana sekurang2nya at least 2% dari pekerja nya mesti dari golongan OKU...ini dah menjadi satu sumbangan terbesar company ko kepada negara...cuma facilities kat tempat kerja mestilah bersesuaian dgn keadaan mereka...

Insentif...war warkan kepada pekerja yg sedia ada..sesiapa yg berjaya rekomen kawan2nya utk bekerja di syarikat itu akan mendapat habuan wang tunai dlm jumlah tertentu dgn syarat pekerja baru tu mestilah bekerja dalam satu tempoh yg lama,cthnya 3 bulan atau 6 bulan...ini boleh mengelakkan daripada meraka berenti awal...intake 100org,berenti 80org dlm jangka masa 2 minggu...

Tawarkan menjadi pekerja tetap jika berjaya dalam tempoh percubaan...sebab ramai local tak suka kerja yg ada kontrak2 nie...ikat setahun/dua tahun tak main dah...benefit/bonus/kenaikan pangkat pun takde..time peak,perah diaorg cukup2,bila prod.down campak dan buang suka2 hati...dgn Indon boleh buat tapi dgn local diaorg sakit hati...

Lastly starting salary lebih sket dari harga pasaran sekarang...Insyaallah ramai yg dtg interview..

12Next
Return to list New