CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jlocute

GERD

Reply 19# manis1977

sit-up tu tak perlu sampai duduk, sy melakukan dgn meletakkan tangan ke perut, mengangkat badan dan kaki serentak, paras badan hanya dlm 30 darjah saja dari lantai, lakukan 10~20 kali.

Dumbell tu pula kalau perempuan dlm 3kg, 2 cara untuk mengangkatnya -  pertama, selang seli kiri kanan 10~20 kali dgn cara bongkokkan siku, nafas perlu dilepaskan semasa mengangkat dan nafas ditarik semasa dumbell diturunkan.

kedua, angkat kedua-dua dumbell dgn meluruskan tangan ke atas sebanyak 10~20 kali, sama juga, nafas perlu dilepaskan semasa mengangkat dan nafas ditarik semasa dumbell diturunkan.

Reply 20# manis1977

ok, sebab sy cuba elakkan makan roti yg mengandungi bikarbonat, tak makan nasi goreng, nasi lemak atau mee goreng.... tiap pagi sy makan roti canai segera yg jual kat supermarket. Sy rasa lagi bersih dari roti canai kedai mamak sebab diadun dgn mesin.

Sy dah cuba mcm2 jenama tp yg paling ok ialah jenama Kawan, biasanya sy beli pek 25 pcs dgn hg dlm RM17++. Cara masak pula tidak guna minyak atau margerin, just letak atas kuali non-stick dan bakar. Makan camtu jer tanpa cecah kuah. So kurang kolesterol. Kadang2 makan telur separuh masak.

sebab dah tak minum nescafe dan produk 3 in 1, skrg sy minum produk sendiri yg tak ada kafein. Kalau kat blog sy ialah Inspire Coffee. Skrg dah tak ada migraine dan lemah2 badan spt dulu.

Reply 22# ronin

tengahari pulak biasanya makan apa?? saya selalu ikan goreng kosong...sayur goreng atau sup sayuer gitu lah hari2...kekadang kembang tekak nie.....sekalil sekala makan kurma ayanm letak susu uht....ikan kicap

Reply 23# manis1977

Sy makan lebih kurang mcm tu, nasi, ikan bakar cecah kuah asam, sayur dan minum air suam. Kadang2 masak sendiri  kari ikan guna susu sejat tu...ayam pula goreng paprik. Jarang guna santan kelapa.

Dan, kalau boleh makan perlu dikurangkan. Sy sendiri makan nasi separuh, itupun sehari sekali. Kalau lapar sy makan roti canai segera tu. Lama2 kalau diamalkan ok....alah bisa tegal biasa...

oo iyer ker .....masam boleh makan ker..kuah asam tu kan masam...doktor kata masa tak boleh pedas tak boleh...ayam goreng paaptik tu letak cili ker...kalau makan kurang macam mana ek..saya ni setiap 2jam makan...perut asyik berbunyi minta isi,,,kekadang tak tahan...saya ada minum susu protein untuk diet..tahan dalam 2 jam lepas tu kena makan macam biskut cracker....macam mana nak beli honeygella tu berapa harganya....

sampai bila yer nak makan macam nie.....sesekali saya makan bihun sup....bihun goreng cina..tak pedas...

Follow Us
Reply 18# ronin

tq ronin.....sy akn amalkn..skrg bngun  pg...sy amalkn minum air kosong
pstu juice buah...sy juga amlkn minum madu...
tp kekadg letih tu dtg juga.....
entahla dimana silap.........

Reply 27# raze86

kalau letih kena amal makanan kesihatan....kena invest sikit kalau mahu sihat....mcm sy nak tak nak kena ambil supplement....

Reply 28# ronin

Apa suplement tu....

Reply 29# raze86

gamac, iron jusse dan honey gella keluaran aspire paradise..better u jadi ahli utk mendapatkan harga ahli yg murah.

u duduk mana? Kalau boleh sy nak kongsi pengalaman mengatasi gerd, angin dan sesak nafas ni...sila pm nol tel supaya sy boleh hubungi.

uihh..rmi gak yang senasib..me pon sm..paling x tahan sakit2 dada spi ingat ada mslh jantung tp buat ECG 2x jantung normal..skang da mls nak mkn ubat2 tu..kt umah ni ada berkotak2 lagi..hospital pon ku da malas nak pi psl ingatkan bila refer hospital dpt la DR pakar ker ni jumpa DR yang lebih kurang sebaya aku jer yg mcm br 2-3 thn practise..now aku x skip mkn dh spi rs bdn pon da mengembang asyik mkn jer...pantang masih lg mencuba, tp kdg2 terbabas gak..x ley thn la tgk mknn sedap2..ubat yg DR bg pon mkn bila perlu sajer..ada gak rasa sakit tu mengganggu psl me payah skit nk disiplin tp  kutahankan jer sakit tuh..org degil huhuuu

kalau org pregnan kena penyakit ni macam mana nak atasinya? ada sesiapa yh boleh share dgn saya?

salam rakan rakan semua,
sila tgk link ni...
http://www.webmd.com/heartburn-gerd/heartburn-overview-slideshow

harap ia akan membantu..

Reply 30# ronin

sekarang gerd u dah kurang ker atau dah balik dah.......saya masih ada senak pe rut dan sesak nafas kalau salah makan...makan lambat....makan cepat...lepas makan buat keje mesti kena....sebab makanan tak berjalan dengan betul

Reply  ronin

sekarang gerd u dah kurang ker atau dah balik dah.......saya masih ada senak pe rut ...
manis1977 Post at 7-2-2011 08:36

alhamdulillah, totally dah tak ada dah.....

Reply 35# ronin

baguslah kalau macam tu..berapa lama u pakai produk tu....nak tanya u makan roti canai segera tu...berapa kali sehari yer...u kata makan nasi seharijer kan...saya dah cuba ...tengah cuba...roti canai tak naik badan ker....

Reply  ronin

baguslah kalau macam tu..berapa lama u pakai produk tu....nak tanya u makan rot ...
manis1977 Post at 7-2-2011 17:38

Sy dah pm u.....

Roti canai tu kurang kalori berbanding dr restoran punya.....lagipun masa sy bakar tu tak taruk minyak atau margerin...bakar kering gitu....sy makan pagi untuk sarapan dan malam untuk menggantikan nasi.

Rutin harian sy sekarang sebelah pagi masa perut kosong makan HoneyGella, lepas tu bakar roti canai dan minum AspireCofee. Masaalah yg bersangkutan dgn gerd mmg dah hilang...

salam semua..............
sy disahkan ada gerd......dah makan ubat yg dr. bagi...nexium,ganaton dll.....
Makan kena pantang dan berjaga jaga.....salah makan sakit la berhari hari....
perut ni rasa lapar aja walaupon baru sudah makan......yg tak tahan klu perut masuk angin.....saya akan termuntah muntah dan kuar angin saja...badan jadi lesu dan letih...
Sedih dgn keadaan diri......Dugaan dari Allah utk hambanya.................

Reply 38# dukun

Memg sakit ni periu displin yg tinggi...hr tu Sy trsilp mkn pulut ...uhhhh seksa badan...

Reply  dukun

Memg sakit ni periu displin yg tinggi...hr tu Sy trsilp mkn pulut ...uhhhh se ...
raze86 Post at 11-2-2011 08:34

Pulut mmg takleh makan sbb angin.............ada tak awak rasa perut tak sakit tapi tak selesa?......