CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8020|Reply: 61

Ada menda pggl Syyhh - korang pernah kena tak

Post Last Edit by kacang^soya at 22-10-2009 13:51

Salam,

Aku just nak share apa yg kena pd aku mlm td...actually dari mlm tadi right after kena...aku nak bukak thread dah...tp aku seram dan skang je aku berani sikit...

Camni..
Mlm tadi around kul 1130 pm aku layan la internet..pc aku nih sblh tingkap je kat bilik...anak aku pon da tido masa tu...laki aku lak kat bawah layan tv...mmg aku dah biasa layan internet sorg2 kat atas...smp ke pukul 3 pg kdg2...ada masa rasa seram gak la bila anak ngn laki aku dah tido..aku layan internet sorang2...

tp mlm tadi terasa dabel keseramannya...even masa ptg aku da rasa tak sedap ati dalam umah...masa aku syok layan tenet tu...tetiba ada suara pggl syhhh (kuat tuu) exactly kat sebelah tingkap aku duk nih  ...takkan la org..kat luar tingkap tu (atas) mana ada org..balcony pon kecik jer...nak kata org sebelah..jarak umah sebelah jauh jugak...right after aku kena pggl tuh cepat2 aku ajak laki aku naik atas...ada gak aku tanya dia ada org pggl syhh tak...mana tau bunyi tu dari luar kat bwh...dia kata takde...aku citer ngn dia apa yg berlaku...biasalah laki as usual buat tatau jer kalu menda2 camni...abis kuat pon dia kata..tu la suka sgt tgk citer antu...tensen siot

so apa pendapat korang dan pernah tak korang kena pggl syhhh nih...ayoo seram siot sbb dolu member aku pernah kena ada suara syhh pggl dia dari belukar...skang aku plak kena

Rate

1

i penah kene kaco pasal study sampai lewat malam
dier soh tido ar tuh
tapi i nyer kes dier tarik2 baldi

1# kacang^soya

Assalamualaikum..

haaa..tu laa..suh layan laki memalam, pi layan tenet..kan dah kena shohh..
awat tak pi check? pi la selak apa yang patuttt..selak langsir dulu...pehtu..agak2 kompiden, selak la pulak tingkap...kalau tak bani, selak lansir jek, pehtu, agak2 kalut, selak blanket, melingkup!

ada hujan tak malam tadi?kalau hujan, haaa..ni nak dok pi citar sama cek..

dulu kan, i penah la dengar bunyik shhh2x ni...err..masa tu, sebelahh bilik ada kabinet...pi gak la cari2 bunyik tu..tak jumpa..last2..ada la dalam berminggu...ada bau...err..bau..bau haruman pencuci downy yang segeeeerr...tapi..disebalik bau downy tu, tetap tak leh lawan bau bangkai tu...hamboi maaakkkk...gamat bau dia!

sekali pi icarik2, rupa2 bau tersebut datang dari belakang kabinet tersebut, arakian, adapun belekang kabinet itu amatlah susah untuk di skodeng (sebab belakng kabinet tu rapat pada dinding, nak angkat, berat nak mampus kabinet tu..tuih!)
sekalii..i pun pi ambik torchlite, skodeng barang hujung2 mata...sekaliii...nampak apa tau??!

nampak bangkai ulaqqqqqqq....

bau diaaa...bluekkk!!!ptuihhh!!2 hari tak lalu makan...

tu la alkisahnya...mungkin yang shoh2 kat tingkap u, ular kot?mana la tau kan...

yang bab2 tanya ada hujan ke tak ada tuuu...err...saja je..tanya...nak tau cuaca kat tempat u...erk..ehe..ehek..ehek..

Post Last Edit by kacang^soya at 22-10-2009 13:51

Salam,

Aku just nak share apa yg kena pd aku mlm td...actually dari mlm tadi right after kena...aku nak bukak thread dah...tp aku seram dan ska ...
kacang^soya Post at 22-10-2009 13:42
angin lalu aje tu, kena sudut  (darjah) tertentu memang akan bunyi syyyyyhh.
kalau tingkap tertutup memang kadang-kadang ada bunyi syyyyhhhh, tetapi bila buka tingkap dlm 5 inci terbuka tak ada pulak bunyi tu.

aku pun rasa angin gak....

2# maklang_airell

uiks main baldi..cana tuh...citer la

Follow Us
3# putratropika

mlm td cuaca kat umah aku ok...kalau nak ujan leh dgr desir angin kuat camtuh...yg ni lain sikit

persaan ko jer kott.....

4# jinkepalabotak

jinkepalabotak & scarlett

tingkap aku nih kat ujung tuh mmg aku bukak sikit..tingkap sliding...

ala camana aku nak cakap...ni bukan bunyi syhh yg panjang tuh... pendek je bnyi nyer...cam cikgu korang marah kalo korang bising camtuh...atau macam bunyi ym kat pc kalo ada org online/offline...camtu la bunyinya...n sgt jelas as ada org kat luar tingkap...kalo ikut dari pendengaran aku cam sora lelaki...hee seriau nyerr aku pk kan menda nih...aku kalo part bunyi2 sora nih mmg aku tak bleh blah  

aku nak selak langsir cam PT suh tu...sori la...kang selak2 tgk ada menda...mau aku pengsan.....

9# kacang^soya

owh, ye ke...
sbb dkt umh akak aku slalu bnyi mcm suara org..
bila angin kena sliding door...

bersangka baik jew la tuan umah
entah2 perasaan jew tak tu.....
tapi klo cat, entah2 cat pon seram jugak kot
klo nk selak tingkap utk skodeng takot tetiba menjelma.... lagik parah

aku pnh kne tp bkn syhh..dia cam tego wehh gituww..mase cuti raya arituh..dah lama x tegur aku kot...aku dh lama tak blk kampung..tp aku wat dono jer...bilik yg tuh aku mmg gelar bilik berpenunggu..bagi kes tuan rumah nih plak, tak mustahil jugak ade menda duk tegur tuan rumah..saja beramas mesraa gituw

dia warning suruh gi tido gaknya tu.....

akak aku selalu gak kena tegur kalau balik kat rumah aku ni.....dulu dia pernah siram pokok bunga dekat2 nak senja, sekali bunyi orang berdehem kat dia.....

baru2 ni masa raya, dia balik . Memang dah lama pun  tak balik. Sekali tu dia sembahyang kat bilik dia, lepas je sembahyang, tiba2 lampu kat bilik dia berkelip2. Aku yg tgh duduk mengadap bilik dia terus je tanya, tadi masuk bilik ada bagi salam tak?. Dia kata tak de, aku suruh dia bagi salam. Lepas beberapa jam, lampu bilik dia dah ok.

Selama aku duduk sorang2 kat rumah ni, tak pernah sekali pun aku kena usik ke?..kena kacau ke?... menjelma ke?...tunjuk muka ke?...bunyi suara ke?...semuanya tak pernah....takut pun tidak. Senja2 aku pasang ayat quran, mlm2 aku buka channel Astro Oasis, sbb ada zikir ada mengaji.  Tak tahu kenapa kakak aku sorang ni je yg selalu terasa ada sesuatu kat bilik dia.  

Agak aku benda tu dok pantau dia gaknya, sbb suka sgt main golf..

bende tu nak "sudi" le tu.

kadang2 bunyi "psstt..." banyak2 kali tu ye jugak.
bende tu biasanya lepak2 kat dahan pokok je.

lenkali kalo ada dengar bende2 camtu, ignorekan aje... kebiasaannya bende tu "tegur" lepas korang lalu area dia, so...  "jangan pandang belakang..."

em....takkan nak selak kot..
kalau tk kuat semangat boleh pengsan...
patut lah lelaki uat don know..
memalam layan lelaki,..mukan layan ternet....
aper la sis....
he6....
yang kes ular tu seram gak,...
tetiba ular masuk..nsib bek dh mati..
lau tak mati..mampus dah org2 kat dalam umah tu....

kes ujan turun tu yang lari masuk umah org...

tapi jangan pk smethink k..
maybe angin kuat,,,dia akan bunyik shyuhhhhhh,,,,

bende tu nak "sudi" le tu.

kadang2 bunyi "psstt..." banyak2 kali tu ye jugak.
bende tu biasanya lepak2 kat dahan pokok je.

lenkali kalo ada dengar bende2 camtu, ignorekan aje... kebiasaannya b ...
bzzts Post at 22-10-2009 15:16

serm lak ko citer nih..
aku ingat ader org ngorat...

jadi...jangan pandan belakang la nih..
tak pasai2 nampak bender lain

1# kacang^soya  

Assalamualaikum..

haaa..tu laa..suh layan laki memalam, pi layan tenet..kan dah kena shohh..
awat tak pi check? pi la selak apa yang patuttt..selak langsir dulu...pehtu..agak2 kompiden, selak la pulak tingkap...kalau tak bani,selak lansir jek, pehtu, agak2 kalut, selak blanket, melingkup!.
putratropika Post at 22-10-2009 14:00

ni aku tak rekomen kat tuan umah, sbb... takut mungkin perkara sama akan berulang..

alkisah dulu, anak sepupu aku, masa studi kat U, baru tinggal hostel, memalam tengah study, dia ada terdengar la bunyi mcm tu, tp di tambah ngan sound efek mcm bunyi kain berkibar2 di tiup angin..

dgn braninya, anak spupu aku  tengok kat tingkap..
lepas2 tu, dia demam, dan mata kabur, tak leh nampak apa benda  pun , sampai masa, dia dah dikategorikan buta. sbb dia tak leh nampak apa pun. berjalan pun main raba dinding..
oleh sbb sakit teruk macam tu, dia brenti la. tak leh sambung study sbb mata dah tak leh nampak..
lama gak dia menderita.. bertahun2 gak la pergi berubat..
skng , alhamdulillah, dah bleh mlihat.

serius aku nak citer neh

rumah parents aku 3 tingkat
aku kat tingkat paling atas
korang bayangkan ler
tgh aku melepak sebelah tingkap main laptop
tetiber kat luar ade bunyi bayi menangis dari atas bumbung umah aku
seram siot
aku cuak giler time tu
dh la pukul 2 pagi lebeh kurang
yg pasti bukan bunyi jiran sbb jiran jauh2
huhuhu

Aku pun penah kena dgn bunyi syhhh ni...Seram gak..kul 1 pagi dekat porch kete umah aku

uols...

maksudnya yg `tegur' aku tuh.... member aku kata pocong..kalo cikpon ker...dia cam halus2 sora gitu..ngilai2 halus ker..eii tak bleh aku bayangkan la...

apa..dia selalu kat celah2 pokok ??...apa tuuuu