CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ailin

[Aduan] Sikap Penyewa Rumah~PENDAPAT KORANG

nak tunggu ailin sbg citer...menarik gak citer dia...

yeap...tapi campur bebudak Uitm...kalo dipikir2kan..bagi sewa budak melayu pompuan campur dgn budak bumiputera sini...

malas nak crita!

nak tunggu ailin sbg citer...menarik gak citer dia...
harimau76 Post at 27-10-2009 17:54

memang ade citernye lagi.... tunggu...

UNIMAS le Ailin...

Umah kakak leyapple ni mesti budak Unimas yg nyewa...btol nak apple??
Mizzsued Post at 27-10-2009 17:47

budak unimas ekk?
tulah tak jangka kan,,, org berpelajaran tinggi pun boleh berperangai mcm tu...

sambung citer...
11. balik pada citer dia bayar separuh tu...sebenarnya bayaran tu  untuk bulan 7 so naqk tak nak aku terpaksa dulukan...so dia janji nak bayar 900 untuk bulan seterusnya... (separuh untuk bulan 7 dan bayaran penuh untuk bulan 8)...
12. bila dah masuk bulan 8 dia call husband aku then dia cakap dia hanya boleh masukkan 300 sebab hp hilang lagi...(MEMANG RAJA PENIPULAH POMPUAN NI) husband aku diam je tak cakap apa...kitaorang mula tak sedap hati...(means bayaran yang dia buat tu untuk cover bulan 7 yang dia bayar separuh tu...)
13. dia janji nak masukkann 600 masa 10/9 ..dah masuk bulan baru sepatutnya dia kene bayar untuk bulan 9 tapi dia masih gantung untuk bulan 8 lagi...aku still tunggu drama ni ntah bila nak habih.....
14. aku tahu kenapa dia nak bayar 10/9 sebab masa tu gaji untuk kakitangan kerajaan/ BADAN BERKANUN jatuh pada 10/9 sebab nak raya....
15. Bila sampai hari yang ditunggu..tunggu punya tunggu....tak masuk2 gak duit..kitaorang anginlah...husband aku dah nak pi rumah tu..nak bersemuka tapi aku mintak dia sabar..cuba call lagi...
16. husband aku call hp..(dia kata no baru dia)..cal2 sorang budak laki angkat then cakap itu bukan hp pompuan ni...masa time tu kitaorang taulah dah ditipu lagi...
17. kitarang message kat budak laki tu...nak mintak no hp baru pompuan ni kalau ade...lelaki ni balas...dia pun tak tau...sebab pompuan ni pun tipu dia jugak....
18. Aku ni memang tak suka nak buruk sangka kat orang...so aku cakap ngan husband takpelah kita tunggu je..mungkin dia masuk  esoknya...
13. Esoknya aku nekad call ofis dia (walaupun sebenarnya dlm hal2 mcm ni aku tak berapa suka nak call ofis sebab melibatkan ramai org, nanti tak pasal2 org tak tahu jadi tahu pulak...)..bila aku call..siap speaking ngan aku...nampak very professional..bila bercakap...so aku cakap ngan dia  bila _ _ _ _ nak masuk duit? dia cakap ngan aku yang dia dah masukkan semalam lagi...aku cakap takde...abang dah bising2 tu..."Betul kak, betul....dan siap bersumpah2 lagi..nanti saya check CIMBclicknye statement...
14. Tup2 masa aku cakap ngan dia tu...aku rasa time tulah baru dia transfer duit..cos dlm masa yg sama tu..husband aku pun check ac dia...he he (pandainya minah ni bersandiwara...)

Rate

1

masa nak sewakan, korang interview kaw kaw...keje mana, dah kawen belum, aku selamba mintak salinan ic n slip gaji..hahaha....

tenancy agreement jangan lupa buat....senang kalau jadi apa2..ada hitam putih...

deposit jangan lupa ambil...selalu org amik 2bulan + rm200 bil elektrikk....so kalau dah start byr lambat....korang terus sound..jgn bagi dierorg SELESA dgn keadaan tuhhh... kalau skip sebulan..terus pergi rumah dierorg....

aku agak tegas dgn penyewa2 aku...kalau jenis baik..kita pon baik..senang...org berbudi kita berbahasa...lagipon rumah tuh kita yg punya....risik2 juga dgn jiran2 pasal perangai tenant kita.

pasal elektrik tuh..mmg korang bleh pantau thru online...

Rate

1

Follow Us
tuah, apa yg kita bole wat dgn tenancy agreement tu kalu dicabuli penyewa?bole bwk ke court ek?ada x kes2 mcm ni yang berjaya dibawak ke court?

ada sorang penyewa ni, da 3 ari nak pindah baru notis, boley???

padahal kat aggrement kata, 1 month notis..cane tuh??

tuah, apa yg kita bole wat dgn tenancy agreement tu kalu dicabuli penyewa?bole bwk ke court ek?ada x kes2 mcm ni yang berjaya dibawak ke court?
cubbeey Post at 28-10-2009 10:04

ha.. inilah soalan yang aku nak tanye gak? yelah kekadang kita ni suka suki je buat agreement tapi tak tau apa fungsi sebenar? dah tu kene bayarlak nak matikan setem tu....

masa nak sewakan, korang interview kaw kaw...keje mana, dah kawen belum, aku selamba mintak salinan ic n slip gaji..hahaha....

tenancy agreement jangan lupa buat....senang kalau jadi apa2..ada hita ...
tuah_r Post at 28-10-2009 08:56

Aku ni rasanya setakat ni tak tergamak nak ngetuk rumah orang semata-mata nak mintak sewa...aku tak sampai hati...tak taulah kot lepas ni...tapi rumah tu memang aku nak sewakan memandangkan tak terdaya nak bayar 2 rumah dalam masa yang sama... nak dijual sayang...itulah je harta yang ada pun...aku masih lagi beranggapan ada manusia yang boleh dipercayai di muka bumi ni....

48# cmf_lyly

aku rs psl notis nk kuar umah ni xyah la strict sgt. kdg2 tuan umah bru 2 xsggup nk tggu smpai 1bln bru kte nk masuk umah dia. sdgkn pd ms yg sama kte perlu sgt umah 2.  yela kdg2 kte pn xsgka tgh dok cari2 umah lain, ttbe cpt je kte jmpa. so tu yg jd 2-3 hari bru nk bg notis. aku rs dlm hal ni tuan umah xdela rugi pn, sbb sblm masuk umah penyewa dh byr deposit. lgpn korg bleh iklankn kekosongan umah 2 dgn pelbagai cara. plg berkesan melalui intenet la, mudah.com. xsmpai bape hari je dh dpt penyewa bru. so xyah la berkira sgt psl notis ni. atlis dia bg notis drpd trus cabut lari cmtu jek..

48# cmf_lyly  

aku rs psl notis nk kuar umah ni xyah la strict sgt. kdg2 tuan umah bru 2 xsggup nk tggu smpai 1bln bru kte nk masuk umah dia. sdgkn pd ms yg sama kte perlu sgt umah 2.  yela kdg2 k ...
rowdiess Post at 28-10-2009 12:33

tapi kalau bagitau malam ni...malam ni jugak nak keluar ape citer? Tp at least tak payah sampai 2 bulan nak tetapkan notis tu..memang le jenuh penyewa nak tunggu...sebulan pun ok...

52# Ailin

klo notis 24j mmg xptt la. kte nk p cek umah pn xsmpt. ko hempuk je seko2. kdg2 dorg pn bkn saje2 nk bg notis least than 1 month. mcm aku ckp td la, accidently trjmpa umah yg sesuai dan tuan umah bru plk xnk tggu smpai 1bln. penyewa plk perlu sgt umah 2. klo kes2 gini, aku consider je sbb kte pn phm situasi dia. lgpn dia xde hutang pape pn ngn kte since duit deposit dia ada lg utk cover notis yg xckup tu. tp klo rekod x elok, aku pn hangennn!!

49# Ailin

ailin,

dulu aku pernah sewa umah gak, seap aggrement...mati kan stamp dia soh aku bayar...

tp aku tatau, sepatutnya aku yg bayar ke or owner rumah

pjg nye drama bersiri Ailin nie..

49# Ailin

ailin,

dulu aku pernah sewa umah gak, seap aggrement...mati kan stamp dia soh aku bayar...

tp aku tatau, sepatutnya aku yg bayar ke or owner rumah
cmf_lyly Post at 28-10-2009 14:51

sebenarnya aku pun tak tahu sapa yang kene bayar....
tapi aku matikan stamp utk 4 tahun tu....tak salah aku +-RM 80 gak la...
sapa yang tahu tu tolonglah jawab pertanyaan org2 kat sini....aku rasa ada pertanyaan kat page 2 tu tak berjawab lagi...aku pun tengah tunggu ni...

52# Ailin  

klo notis 24j mmg xptt la. kte nk p cek umah pn xsmpt. ko hempuk je seko2. kdg2 dorg pn bkn saje2 nk bg notis least than 1 month. mcm aku ckp td la, accidently trjmpa umah yg sesuai da ...
rowdiess Post at 28-10-2009 14:36

memang pun rasa nak hempuk je...tapi bak kata makcik tu dia tengah sakit...ditambah lak anak dia tu ada black belt...(aku tak kisah pun..black belt, pink belt ke...) ...kang tak pasal2 ade truck polis bawak mayat lak...

pjg nye drama bersiri Ailin nie..
jenglut Post at 28-10-2009 14:58

nak bercerita sekerat2 nanti tak faham pulak...lagipun aku nak uols imagine lah true color diorang ni...

kdg2 kita nie jgn baik sangat...memakan diri, dan dipijak2 jadi mash potato...

pasal tenancy agreement tu, blh bwk ke court kalau;
1. perjanjian ditandatangani 2 belah pihak berkenaan dengan umah sewa.
2. ada tandatangan saksi (kalo ada penjamin bagus lagi nie...)
3. di sahkan oleh lawyer
4. stamp duty

kalo either party breach the contract agreement of tenure, silakan mohon perfailan ke mahkamah...dan tunggu.....

and gudlak...

selalunya takder la sampai nak bawak ke mahkamah sebab hutang sewa tak penah melebihi 5k kan?byr guaman dengan mahkamah dan lebih 5k. lebih baik settle cara baik....

p/s, aku nie yg tau procedure lagi kene tipu org..mcm mana tue?

Rate

1

kdg2 kita nie jgn baik sangat...memakan diri, dan dipijak2 jadi mash potato...

pasal tenancy agreement tu, blh bwk ke court kalau;
1. perjanjian ditandatangani 2 belah pihak berkenaan dengan umah  ...
leylapple Post at 28-10-2009 15:07

macamane kalau minta tolong dgn Biro Bantuan Guaman...boleh ke? Kalau nak ikutkan boleh sangat ni nak bawa ke mahkamah...tapi tu...hutangnya tak sampai 1K punnn..buang air liur dan duit je...yang aku kesah ni..lebih kepada sikap penyewa aku yang hampeh tahap Cipan...