CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azieeta

mabuk ngandung

Reply 191# akudancinta

ha'a..rajin2 la mencari info time preggy ni..
banyak yg dpt nnti..
maklum la, ank 1st..kena cari byk info laa..hihi

mcm kes aku nie kurang mabuk..tp alahan teruk sbb asma..ingat ok la sbb xde mabuk2 rupanya dtg bab lain..harap2 x lama sbb kdg2 smp tahap x blh bernafas lgsg..

Reply 191# akudancinta

ha'a..mmg ada org ckp klu mkn spirulina anak aktif or myb hyper aktif..
tp xpe, sy mmg suka baby yg aktif..sbb sy dulu pon aktif sukan..hik3...
lagi org gtau, spirulina tu mencantikkan kulit baby....(ni lecturer sy citer sdri la..lecturer sy ni gelap sket, hb dia pon xla cerah..tut2 baby dia mmg cerah n kulit ala2 kemerahan gitu2..dia kata, mmg dia amik spirulina elken je time pregnant.anak2 dia sebelum ni lain laa..gelap mcm dia jugak)
so, sy try je la dlu..dh abeh 1 botol=500biji..skg dh masuk botol ke 2...
kita tunggu & lihat keberkesanannya 2 bulan lg yer..hihi (mcm bahan eksperimen la pulak yer)
Usaha dh, doa dh..tawakkal je laa...{:4_189:} moga baby yg bakal lahir sihat wal'afiat...
sambil dok type post ni pon baby bermain2 dalam perut ibunya..kuat betul pergerakan baby sy ni..
sampai senget2 perut..hihi..{:4_190:}

Salam, niza pun mabuk teruk gak tapi alhamdulillah x sampai hospitalised. . .Niza baru nak masuk 8wks tapi dah lost 2.5kg. . .ni 3rd pregnancy, sama je mabuknya cuma sekarang rasa lg x larat dgn depressed n emotional breakdown. . .kdg2 setan tu ngacau mula merepek yg bukan2, jgn la bb dlm ni merajuk hendaknya. . .nasib baik hubby paham n very supportive.

Try laa minum pati delima.. bleh kurangkan loya2/ mabuk tu.. rasenye masam2.. sedapp

Ma ...
mulberi Post at 12-11-2011 16:07

nak tanya:
utk first trimester, pati delima ni boleh ke?

aku pelik dgn doc hosp gomen. nape lar susahhhhhh ngat nak bg mc utk ibu2 ngandung yg mabuk teruk ni. aku slh sorang yg mabuk teruk, seksanya hanya Allah yg tahu. muntah xkira masa. mknan langsung xleh masuk. minum pun xleh, terus muntah. bygkan badan lembik cam kain buruk. selera makan drop giler2.

tp, klu jumpa doc gomen balik2 dia bg ubat thn muntah yg xberapa nak tahan tu, dan asid folik. apa mslhnya klu bg mc? ingt ibu2 ni suka2 ke nak mabuk? seksa tau!! kalau dah pegi keje pun xleh nk keje, bgla ibu2 ni rehat. memang kdg ada gak mulut2 yg xde insurans akan kata kita ni ngada2, orang lain pun ngandung gak. tp dah xkena batang hidung sendiri blh cakap. setakat morning sikcness je, mungkin blh tahan lagi. tapi kalau sampai tiap masa, xkira pg, tg, mlm, mcm mana? nak berdiri pun xlarat. ini kan plak nak jln sana sini cam org lain. klu kena, sendiri rasa la mcm mana hazabnya nak bekerja dgn keadaan mcm ni. menangis aku weiii, sbb terlampau lemah n xlarat.

serius, aku xpaham policy doc gomen nih. bg diorg, selagi kau tak terbaring sampai nak pengsan, sila lah pegi keje. NO MC!! walau kau merangkak sekali pun. bagi aku, diorg nih kejam gilerrr...

Follow Us
Untu kwn2 yg still mabuk mcm niza try makan jeruk halia merah untuk kudapan, alhamdulillah it works for me

Saya masa minggu ke 6 mabuk teruk sangat angin muntah lepas tu husband suruh minum mineral water banyak banyak waktu pagi saya minum 1 liter lepas tu dah kurang morning sikness hilang semua angin cuma kalau muntah pun pagi masa mandi dan malam waktu maghrib itupun sikit je hari hari sy buat minum banyak angin keluar dan makan pun dah boleh tak alah sangat badan pun ok je sebab air tu memenuhkan perut kita jadi angin cepat keluar.

sekarang pagi dah boleh breakfast macam biasa tengahari malam pun dah boleh makan nasi orang semua tanya saya tak kena morning sickness ker sebab nampak sihat.

cuba amalkan 2 liter satu hari .sekarang dah 11 minggu

Saya masa minggu ke 6 mabuk teruk sangat angin muntah lepas tu husband suruh minum mineral water banyak banyak waktu pagi saya minum 1 liter lepas tu dah kurang morning sikness hilang semua angin cuma kalau muntah pun pagi masa mandi dan malam waktu maghrib itupun sikit je hari hari sy buat minum banyak angin keluar dan makan pun dah boleh tak alah sangat badan pun ok je sebab air tu memenuhkan perut kita jadi angin cepat keluar.

sekarang pagi dah boleh breakfast macam biasa tengahari malam pun dah boleh makan nasi orang semua tanya saya tak kena morning sickness ker sebab nampak sihat.

cuba amalkan 2 liter satu hari .

Saya sedar pregnant masa 18 minggu..sbbnya mmg takde mabuk mengandung..cuma mengantuk dan angin kus2 jerk lebih..muntah2 takde..keje kuat lagi adalah..cuma paling terasa cam cepat letih..ingatkan sbb dah tua..hehehehe..Alhamdulillah skang dah 25 minggu takde apa2 lagi perasaan tak best kecuali mengantuk sesgt..heheheh

alhamdulillah sy dah nak masuk 8 weeks.. mabuk muntah muntah tu syukur la setakat nih belum ada...tp tak berapa lalu nak makan skarang ni.. especially ayam. jumaat  lepas hubby order ayam goreng, ya tuhan, bau dia mmg saya sangat x boleh tahan. nak tgk rupa ayam tuh pun rasa macam x suka sgt hehe. last2 dia makan sorang aje. bila balik umah mentua, hari sabtu ada lauk ayam...sy makan nasik n sayur aje. besoknye dia masakkan lauk ikan hehe sebab baru tau menantu dia tak buleh makan ayam skarang ni. bukan dibuat buat...tapi memang x buleh langsung...padahal dulu kemain suka dgn ayam

hahahahah...time pregnant ni mende yg paling tak suke mkn pun boleh jadi feveret

masa yg sulung...
loya time nak gosok gg pagi2 jek.. lain2 ok dah.. tp makan memang x selera langsung.. bagi la apa pon memang xleh masuk...
pastu ngan hb rendah skit.. jalan skit dh gigil2 pala lutut nak tumbang... g keje hubby hantar sampai dpn tangga, balik pun sama.. dok opis asik lentok pala jek.. haha!! bau2 wangi memang xleh.. perfume xpakai dh.. bedak pon baby powder jek.. bedak ngan perfume hubby pun kena tukar.. sabun kena tukar gak... nasib lepas 3 bln terus gagah perkasa... berat pon naik byk.. dekat 20kg

yg 2nd plak.. hb ok.. jd xde masalah nak pengsan pun.. makan pun ok sepanjang masa... loya time gosok gg gak.. tp pelik plak berat awal2 turun jek, cam orang diet... gynea pelik... siap tanya x lalu mkn ke?? kali ni masalah bau2 xde plak.. ok jek.. cuma pantang sgt2 tangan jangan kena udang or air udang... nanti abis la bengkak tangan ku... makan xpe

yg ke-3 ni... masuk pasar xleh.. langsung xleh bau ikan2 sakit pala.. g pasar hubby jek beli ikan, eda beli sayur.. balik hubby yg setel sume lauk..
bau now spray rumah airwicks ke apa tah hubby g amik bau floral, sakit pala.. suh hubby off jek.. klu x tiap kali dia kuar bau kena tutup hidung... softlan xleh bau.. sume bau xleh.. sakit pala gak.. now pakai comfort hijau sbb bau epal loya2 time gosok gigi wajib.. sampai anak umur 2 tahun pon pandai ejek ibu muntah.. pastu salah makan skit loya.. tgh2 makan sedap ni tiba2 terus potong jek sebab loya tiba2.. mmg stop terus xleh masuk apa dh.. kena cari asam jek.. kadang x wat apa pon leh loya... pastu lagi 1 hobi baru... tido sampai hubby tegur bini dia kuat tido.. udang ngan sotong now xleh masuk tekak.. loya.. now mkn nasi lauk ikan jek byk.. ayam pun x kenan sangat tengok..

Saya skrg pregnant 5 minggu...sblm tau ok je..xde pun rase nak muntah ke ape..bile confirm je dgn doctor, wah, mulalah...makan pun dah xselera... pagi2 tak tau nk breakfast air ape..teh & kopi doctor xbagi minum..milo jelah..tp bile minum je, mesti rase nk muntah...

Saya sekarang dah 8 bulan..masa awal mengandung sampai bulan ke 5, sy kene mabuk yg teruk sangat2...muntah toksah cakap la....sampai dah tak keluar apa...keluar muntah hijau...apa yg dimakan..even air masak pun mmg muntah...

seven skang 6w..
mood nak makan turn off sungguh..
tgk makanan kegemaran, tekak jd kembang.. rasa mcm x suka nak pandang, nak bau apatah lg nk rasa..
tp alhamdulillah, walaupun loya2 x de la sampai tak lalu nk mkn.
peak pening2 ni waktu mlm especially time nk tdo tu..
pejam mata je terus rasa dunia mcm spinning gegila..
lg satu motion sickness menjadi2.. naik kereta 500m pun dah terbahak2 nk muntah..

emotional masih stabil lg.. rasa bersyukur sgt2 dpt pregnant ni.. =)
semoga perasaan positif ni sentiasa ada sampai baby keluar nnti..
edd 23 december insyaAllah..

sara bru 6week..rsnya prgnt kali ni teruk ckit dr prgnt 1st&2nd(gugur)..lgsg xlh nk wat kje pe, pencuci muka sdiri pun xlh bau,dgr org lain btuk sara yg kembang tekak.ank lgsg xlh nk dkat sbb xleh bau dia. mknn yg berbau kuat&manis pun xlh,mkn pun paksa diri,smpi kering ns kt pinggan. rasa mcm lmbtnya bb nk besar,ari2 mgira minggu,minggu mgira bulan..

Reply 217# sara_thrash

sama la kite...sibuk mengira hari dan minggu sbb nak cepat2 baby besar...saya pregnant kali ke 3...dah 9 minggu...tp rasanya ini yg paling teruk...pagi kadang2 muntah...tp maghrib mmg paling teruk...pas tu asyik angin je...doktor bg gaviscon...kadang2 ok kadang2 x jln jugak...pas tu doktor suh makan kerap...adoiii...dgn selera makan x de...nk suh makan kerap...tp kalo x makan...mmg masuk angin...pastu mula muntah2...cepat2 la abis fasa muntah2 ni...dah la minggu depan nk ke bandung...rasa mcm x mo g je...x larat...

Post Last Edit by sara_thrash at 3-5-2012 13:45

Reply 218# eauclaire

betul..lmbt mkn angin dgn de gastrik lg. mkn xprnh nk rs knyang..lpar je manjang..klu selera de senang,mkn je..
klu leh g tukar angin,g je ne tau ok ckit ke slera mkn. dulu ms prgnt 2nd sara g singapore,mmg risau gak psal mabuk loya tp bla kt sna ok je.. jadi kuat sbb nk bjln punya psal kot..

Reply 219# sara_thrash

aaa...sama la masalah kite sara...x blh lmbt makan...mesti masuk angin...pas tu mula nk muntah2...adoii...mintak2 larat la nk ke bandung nnt...pengubat mabuk2...hihi..