CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kacang^soya

Rawatan Resdung dan Ulat Resdung (Geli jgn tgk)

tapi lintah tu just hisap darah kan........... nanah, lendir camana kena keluarkan?

geli la ngan lintah.. mmg rasa nak buat.. tp ala2 xsanggup lepas baca testimoni n tgk pic
fadzyjemi Post at 15-11-2009 02:58

geli tu cuma perasaan saja....bila dah letak lintah tu bukan merayap pun sebab lintah tu dah dikuarantin dan memang lapar...dia terus ngap saja...gigitan tu sakit seminit saja lepas tu sedap dah...ada customer saya sampai berdengkur lena 

tapi lintah tu just hisap darah kan........... nanah, lendir camana kena keluarkan?
chempaka_ku Post at 15-11-2009 06:47

sedangkan bisul pun abis disedut 

bekambangi Post at 15-11-2009 11:59

interesting gak...ada org suggest wat bekam darah...buang darah kotor katanya...blom try lagi pon..yg lintah ni lg la belom..boleh gak try...

jd bukan darah kotor je la lintah nih sedut eh...nanah/lendir resdung seme ... pastu bila kena g rawatan susulan...org kata resdung nih bukan sekali wat je terus baik...even doktor pon cakap camni

bekambangi Post at 15-11-2009 11:59 AM

yg tu sah2 dia sedut dkt bahgian yg berbisul,
kalau dkt dalam hidung,nak masukkan dalam hidung ka?

try bekam lintah lah...saya charge RM38 saja
bekambangi Post at 14-11-2009 18:32

tpt encik kat mana

Follow Us
interesting gak...ada org suggest wat bekam darah...buang darah kotor katanya...blom try lagi pon..yg lintah ni lg la belom..boleh gak try...

jd bukan darah kotor je la lintah nih sedut eh...na ...
kacang^soya Post at 15-11-2009 13:13

yup.. betul.. ramai yg suggest buat bekam... bekam ni buang darah kotor... mcm kalau kita menderma darah.. sekali dah drma.. aKAN datang mesti nak menderma lagi.. mcm tu gak bekam... ada org kata seeloknya buat aaa sethn sekali...

27# haneiy79

ye ker...ada rasa gelap mata tak lepas buat

27# haneiy79

ye ker...ada rasa gelap mata tak lepas buat
kacang^soya Post at 15-11-2009 20:33

uhuhuh kacang.. hani tk penah buat.. sbb hani ni penakut dgn jarum n darah.. eheheh... mau pitam karang tgk darah tu ... tp kawan hani yg buat... tkde plak dia citer gelap mata ke apa.. tp kalau nak buat bekam pun.. bkn semua org leh buat.. kenacek tahap kesihatan kita dulu... mcm hani ni BP rendah.. so kalau nakmenderma darah mmg tk dibenarkkan.. so hani rasa same goes to bekam kot teori dia... hehehe... kena tnya pd yg lebih arif la kacang..

huyooo....best ni...nak buat kat mana teknik tu

mcm buang white head je...

I pernah kena resdung aka sinus tahap final...my eyes dah infected...on painkiller 24 hours...
pastu buat minor surgery untuk tebuk lubang keluarkan nanah dalam rongga di muka...

ini symptom yang i dapat:
1. rasa tak balance (body)..kejap2 ada macam nak pitam
2. pain kat muka
3. vision problem..mata jadi sakit..nak berkelip pun sakit
4. headache
5. macam kena flu...non-stop...tak leh control sebab asyik keluar je...and very smelly

pastu, buat CT Scan and MRI...baru dapat tengok how bad the condition is..since dah kena kat mata, immediate surgery perlu dilakukan..else, akan merebak ke otak...

jangan ambil mudah...kalau dah rasa tu, better check terus dengan doctor...dulu pun pernah buat few treatments dgn tradisional, but failed...Alhamdulillah, after surgery, semua ok..tapi sinus or resdung ni, akan datang balik...it's not 100% cure...banyak factor yang menyumbang..food, pollution, smoking etc...

All the best...

I pernah kena resdung aka sinus tahap final...my eyes dah infected...on painkiller 24 hours...
pastu buat minor surgery untuk tebuk lubang keluarkan nanah dalam rongga di muka...

ini symptom yang  ...
JustWant2Know Post at 16-11-2009 11:14

Betul...sebab tu bila yang datang nak buat bekam lintah saya interview dulu untuk tahu tahap mana...resdung jika dibiarkan boleh menyebabkan hidung rongak, maigrain teruk, pekak dan buta

hidung ronggakk..... takutnya

yang keluar ulat tu penipu......

yg tu sah2 dia sedut dkt bahgian yg berbisul,
kalau dkt dalam hidung,nak masukkan dalam hidung ka?

stfunewbiez Post at 15-11-2009 13:14

betol gak tuh??? x kan lintah sedut kt idung..... mak takutnyeerrrrrr....
n 1 lagi nak tau.... sakit tak lintah gigit???

gov hosp ader ker wat operation nie???...
ard skang ni bila pepagi jerk bersin n klua cam air dari hidung n gatal....
pastu mata n tekak slalu gatal....
takut ler biar lelama nnt hidung rompong kan???....

saya pun nak bertanya..saya ada masaalah resdung dah hampir 12 tahun dari tahun 2002....permulaan nya..gatal gatal hidung, mata....lepas tu keluar lendir yang berwarna hijau yang cukup busuk...lendir hijau busuk tu keluar hari hari dari hidung.....sudahpun melakukan pembedahan pada 2002 namun ia datang semula...
dah bermacam ubat saya dah cuba..dan yang terakhir Bella Formula....Bella Formula hanya mengurangkan dari lendir yang hijau busuk bertukar menjadi jernih.....namun begitu belum menghapuskan terus kuman tersebut. sehingga kini saya masih lagi menanggung seksaan nya.

Jika ada sesiapa yang dapat memberikan penawar yang terbaik untuk masaalah saya..saya berharap sangat
untuk sembuh dari penyakit ini.......sila pm saya...atau sms/call/whassap/ to 019 305 7090/ 017 363 9076
ataupun reply di Forum ini....amat berharap sangat sangat...sekian terimakasih

Edited by kikete at 21-9-2018 12:18 PM

Saya terpanggil untuk kongsi masalah saya aitu resdung dan mcm mana saya boleh pulih sepenuhnya setelah begitu lama menghidapi resdung nie.
saya guna trifactor botol biru cair utk rawat resdung alhamdulillah sembuh sepenuhnya.setahun sy ikhtiar utk berubat bg pulihkan resdung,sbb resdung sy jenis kronik..bersin,sakit kepala,rambut gugur,alergik dgn makanan laut ,jerawat naik mencanak2,muka hidung gatal,hidung tersumbat,nafas berbau ,senang kata satu pakej sume ada..ada masa rasa nk demam sampai x leh bangun,first pergi jumpa doktor,lepas tu makan supplement herba,buat rawatan firnena kat rumah beli on9..mcm nk mati sakit gila bila masuk cecair dlm idung,tak okey juga just lega kejap,kena buat berterusan,lepas tu sy cuba shaklee hampir berbulan2,boleh kata hmpir semua produk utk set resdung jerawat  sy beli..vivix yg rawat sel harga rm400 lebih pon sy beli..,jerawat dan bersin okey kejap tp kena amik vit c megadose,tp klu termakan seafood jerawat dan bersin dtg balik,sampai la sy baca artikel pasal resdung nie berkaitan faktor keimunan yg kita  overaktif (celaru),dia serang semula jaringan badan tu dpt semua reaksi naik jerawat bersin dansbgnya tu..lepas tu sy jumpa produk trifactor nie..dia utk pulihkan keimunan,,sy consume sebulan lebih ,alhamdulillah mmg terbukti..jerawat sy xde naik lagi besar2 kalau sy makan seafood,simptom2 lain hilang,syukur sgt2..kalau yg ada masalah resdung nie boleh tgk details product nie dekat https://malaysia.4life.com/9964250,,beli dekat sini boleh tp bgi org yg ada kad credit@ debit  shj@ nk order biasa boleh whatsapp terus akak nie 01139291480 dpt harga diskaun yg sama jgk & cara pengambilan ikut umur dan  tahap keseriusan resdung/alahan korang.. sy suggest beli terus dgn akk ni lebih senang boleh tanya apa2 yg kita tak faham.

ixora87 replied at 14-11-2009 03:26 AM
gelinya!!!  tp aku  pnh buat rwatn resdung dkt perlis 2thn lpas. mula2 makcik tu sapu muka dgn air j ...

no thats fine.
cuma, sejak dari dulu lagi memang byk bomoh yg kononnya kuarkan ulat dari sinuses org yg kena resdung
selama ENT surgeons buat kerja mereka, tidak mula mereka jumpa ulat resdung.
resdung hanyalah inflammation mucosae sinuses je sebenarnya

and no, sy tak tengok video ni sebab sy mmg amat geli dgn ulat

thanks ye bg feedback semua..dah dkt 10 tahun tgglkn forum tak tau camna nak cari thread lama yg iols pernah bukak dgn forum format baru ni..

iols mmg ada resdung and I believe everybody also has cuma kronik dgn tidak je..so far ada la iols try petua daun pandan dgn limau nipis tu..not so worthla..pedih je lebih..pernah gi klinik biasa je chk and doktor bg ubat tahan gatal..bolhla tp dtg balik of course..situation iols not so chronic la kot (I hope so) gatal2 hidung dan mata je bila makan udang dgn belacan especially..rabun pun mgkn psl resdung
jgk...takut actually nak chk pegi ENT