CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: batu_bergolek

(MERGED) KERJAYA DALAM POLIS, TENTERA & APMM

ejal This user has been deleted

Tanya Sikit....

Bagaimana nak masuk PSSTLDM? Kalau boleh tolong explain detail sikit.

Bagaimana pula yang sedang bekerja. Maksud saya kakitangan kerajaan yang sedang berkhidmat.

Boleh tak diserapkan dalam regular NAVY. Maksud saya dari PSSTLDM ke regular NAVY?

Kalau boleh diserapkan ke dalam regular NAVY, umur lebih tak pe tak?
Maksud saya sekiranya pangkat dalam PSSTLDM (Leftenen ke atas) jadi boleh
tak diserapkan ke dalam regular NAVY dengan pangkat yang sama ataupun lebih tinggi yang di pegang dalam PSSTLDM?
Tetapi umur lebih daripada 30 tahun.

Originally posted by ejal at 30-12-2005 09:07 AM
Bagaimana nak masuk PSSTLDM? Kalau boleh tolong explain detail sikit.

Bagaimana pula yang sedang bekerja. Maksud saya kakitangan kerajaan yang sedang berkhidmat.

Boleh tak diserapkan dalam re ...

if you are serious, and in KL, try calling on KD Sri Klang at Jln Semarak (opp UTM). They can advice you.

Military Officer.... Please HELP adik ni - Yip

kalo kiter ader diploma in computer science...kalo apply tentera bahagian mana yang diorg akan letak...
sayer berminat gak ngan tentera nih!
sorry kalo soklan macam bodoh jer..
ermm..lagi satu canne permohonan dia n kelayakkan?

[ Last edited by tin at 28-2-2006 09:28 AM ]

mat_toro This user has been deleted
Lu mau masuk Darat, Laut @ Udara?? Lu mohon kemasukan kat Tenaga Kerja C... Tak pun lu surf kat website mindef... sebenarnya kelayakan lu takkan menentukan kor atau tred yg lu masuk... silap2 masuk infantri lagi... kalau nasib baik dia masukkan lu dalam network centric C&C programme... tak pun dalam mana2 logistical support network programme tetiap servis... tapi jangan mengharap sangat laa.. aku punyer skot degree computer engineering pun masuk komando... kalau mau masuk lu masuk la mana2 servis yg lu minat... pasal tred tu boleh mohon tred mana lu mau masuk tapi jangan terlalu mengharap laaa... dia masukkan org ikut kor atau tred mana yg kekurangan org jerr...

Rate

1

kalo minat nak terbang, amik para , minat jungle trekking mintak renjer , minat besi mintak armor .. hehe

Originally posted by manusia biasa at 4-2-2006 02:49 PM
kalo minat nak terbang, amik para , minat jungle trekking mintak renjer , minat besi mintak armor .. hehe

klu minat makan mintak cook house............:cak::cak::cak::cak::cak::cak::cak::cak:
hari2 dapat makan kangkong ngan ikan jaket

Follow Us
actually, adik / abang / kakak /, you have to wait for the intake. intake akan disiarkan di akhbar-akhbar dari semase ke semase. so, don't worry, kalau ade rezeki, boleh dapat. i also wanted to join, but still 50 - 50 antare tentere and police force.

Bagi yg tgh fikir nak masuk askar (polis aku tak tau) aku rasa korang kena fikir dulu panjang2... kalau korang nakkan hidup yg mewah mampu beli itu ini aku nasihatkan jangan masuk askar... kalau nakkan kerja yg adventure memanjang pun jangan masuk askar... kalau nak dekat family memanjang jangan masuk askar... kalau nak freedom jangan masuk askar... askar ni gaji ko yg kecik banyak akan habis untuk temporary duty and membeli peralatan yg askar tak mampu supply, kitorang sentiasa hidup dalam keadaan standby & belum tentu akan beraksi (tapi kalau beraksi gerenti letih menggigil tangan beb), sekejap2 kena pi outstation lelama tinggalkan family without warning & korang takkan dapat membantah kalau sesuatu tu tak really fit your expectations... jangan dok tengok yg pretty pictures jer... tengok jugak tak not so pretty side of the service... kalau rela then welcome to the service... kalau tak rela thank you for your interest...

Originally posted by mat_toro at 6-2-2006 10:52 AM
Bagi yg tgh fikir nak masuk askar (polis aku tak tau) aku rasa korang kena fikir dulu panjang2... kalau korang nakkan hidup yg mewah mampu beli itu ini aku nasihatkan jangan masuk askar... kalau na ...

Dlm polis yg hari2 dok tengok bandar pun tak seindah cerita TV. Buat keje tak betul dah tentu tak betul. Buat keje betul pun belum tentu betul jugak. Silap2 kalau tembak penjenayah hardcore boleh kena pertikai, pertahankan diri dari diserang pemandu mabuk yg anda tahan lepas melanggar seorang pakcik, anda berisiko dibuang kerja!

[ Last edited by jazim at 9-2-2006 07:20 PM ]

Toro...

Itu bab yg "jangan masuk askar".....
bab..."jom masuk askar"..takkan tadak kottt...???

Atas permintaan Kak Tun...

Bagi mereka yang sukakan perkhidmatan beruniform yang tak kisah cara hidup spartan (gaji & kemudahan fasilitas tak diupgrade sejak 70an), suka mencuba perkara baru setiap hari (mangsa taichi), sukakan aktiviti kemasyarakatan (duty officer, pegawai BAKAT etc), berminat melihat negeri orang (posting 7 tahun kat Long Pasia) dan juga berpeluang melanjutkan pelajaran ke peringkat tertinggi (aku dah mohon 3 kali takde reply) maka anda sememangnya layak menyahut cabaran untuk berkhidmat (renung lama-lama maksud "berkhidmat" tu ye) di dalam Angkatan Tentera Malaysia.  Your country needs you!!!

Rate

1

Toro ni.... ada2 je ayat dia tu....

Menjawab reply Toro...

1. Gaji??? sejak 1970 x pernah di upgrade... betul ke???? R U Sure???  Kemudahan, emmmm la ni depa dok buat kuaters baru, elaun pong ada gak yg dah naik...contoh elaun khidmat baru2 ni, naik RM130. elaun pakaian istiadat naik ke RM1000.

2. Suka mencuba benda2 baru, mangsa taichi.Haaa..bab ni kena lah asah skill nak mentaichikan kat orang lain.... hik..hik..hik...anyway, mmg banyak benda2 baru dlm askar ni, yg mungkin u all x dapat kalau keje bank ke...cikgu kee... contohnye...

3. Aktiviti kemasyarakatan..bes ape...dapat pahala pa buat kebajikan...x lah...acah jeee... Alaaa Toro.. DO bukan selalu pun...sebulan sekali jeee kan... BAKAT, ada kelebihan apa, u baik dgn Pengerusi BAKAT, of course Boss pun akan sayang u sbb u jaga baik isteri dia...

4. Posting jauh... emmm..bila lagi nak merasa nengok tempat orang... best pe, x de trafic jam, aman damai...kalau dah kena dok jauh2 tu sampai 7 tahun, mesti ada yg tak kena... Kalu mcm Toro ni, yg pada pandangan Tun very smart...takkan orh nak hanto situ kut... Bukan apa, sekali skala merasa tengok mcm mana susah tempat orang.

5. Sambung belajo, la ni kalu sambung belajo, rasanya mesti ikut seniority dulu, tambah2 lak masters. Then, mesti kena sign regular. BTW, Toro dah sign regular ek... bab x dapat sambung belajo tu, mungkin belum sampai masanya lagi tu Toro.

Ala Toro... , at least toro beruntung pe sebab dok dalam Eps yg kebajikan dia mmg bagus, compared to army...

emmm..lepas ni siap le kena   balik nie... :nyorok: le kejap

[ Last edited by tunteja73 at 7-2-2006 04:10 PM ]

Rate

1

Selagi mileage claim 11 sen/km nih tak diupdate aku tetap kata gaji & elaun kita tak updated Kak Tun!!!

BTW aku duduk Labuan 5 tahun maahhhh!!!

Selagi perkhidmatan asyik menjhanamkan diri sendiri selagi tu la aku takkan sambung regular... 2 sebab je aku akan sambung regular... perang atau ATM memperbaiki diri...

[ Last edited by mat_toro at 7-2-2006 05:10 PM ]

after so many reactions, saye rase bagi sesape yang nak jadi army, baik pikir masak semasak-masak nye, are you really ready for this? for me, askar tidak, police force mungkin.

..pak menakan aku yg jadi mejar tudm tu pun awai2 lagi dah sound aku 'hang jgn masuk tentera'..dia kata dia kdg2 kesian tgk org2 bawah dia......kerja nak kena ke sana ke sini....paling sedeih tu latihan utk komando...terukkkkkkkk

Originally posted by mat_toro at 6-2-2006 10:52 AM
Bagi yg tgh fikir nak masuk askar (polis aku tak tau) aku rasa korang kena fikir dulu panjang2... kalau korang nakkan hidup yg mewah mampu beli itu ini aku nasihatkan jangan masuk askar... kalau na ...

....kalau masuk tentera jadi tukang masak n drebar kira rehat byk.........kawan baik aku jadi drebar skrg kat kuantan.....tak ada kheja dia kata kheja tidoqqqqqqq saja..kdg2 kerja kapten tapi dia yg kena buatttttt

Originally posted by J_Sky at 7-2-2006 09:49 PM
..pak menakan aku yg jadi mejar tudm tu pun awai2 lagi dah sound aku 'hang jgn masuk tentera'..dia kata dia kdg2 kesian tgk org2 bawah dia......kerja nak kena ke sana ke sini....paling sedeih tu la ...

latihan komando mudah... nanti tak berkualiti la diorg tuh

Originally posted by mat_toro at 7-2-2006 02:59 PM
Bagi mereka yang sukakan perkhidmatan beruniform yang tak kisah cara hidup spartan (gaji & kemudahan fasilitas tak diupgrade sejak 70an), suka mencuba perkara baru setiap hari (mangsa taichi),  ...

You never failed to make me amuse bro with ur most 'sincere' advise in d history........

Thank God u my sifuu

urchin This user has been deleted
go and get your degree. here, diploma is nothing( the same level with your stp/spm).

with degree... masuk ATM jek u will get a captain rank!puh.. bile kawin 2 trak anak anak buah ko datang..lalu bawah pedang...haha