CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 17443|Reply: 64

Berapa Harga Buat Website?

Post Last Edit by PerKasa at 8-12-2009 13:39

Mod kalau dah ada tolong jgn Delete dulu
sbb nakkan Feedback dari yg berkaitan Web design ni.

nak buat satu website yg boleh jual pelbagai barangan dan customers boleh bayar online juga.

website ni biarlah nampak profesional dan gembak

jadi soklannya

berapa harga satu website yg (Complete )tiada flsh tiada muzik
nak yg simple tapi senang customer nak order dan buat bayaran.

kawan aku ada wat website rm300 pape hal kena bincang dgn dia la aku just smpi kn je

www.mohdazmanahmad.blogspot.com

website yang profesional dan gempak, dan terutama untuk tujuan bisnes TAK ADA muzik latar sebab muzik cuma melambatkan dan tak serve purpose website tu pun.. lain lar kalau ko jual mp3.. klau guna company biasa dorg ada hrga fixed, mau sampai beribu2 kalau coded by hand semua sendiri.. tp klau freelance pulak depends dengan freelancer.. yg gagah perkasa charge smpai beribu, yg hobbyist ada lar dalam 7-8 ratus paling murah..

semua bergantung kpd thp kualiti kerja seseorg tu..klau aku, aku charge ko 800 tp simple website, html dan css guna wordpress sbg core cms.. he he..

design + kandungan yang menyebabkan kos buat web mahal..kalau tambah flash lagi mahal...

walaupun buat dgn template ..design tetap kena customize ikut tema pelanggan...

pada aku harga web sebaik baiknya adalah tidak kurang dari 800...

website yang profesional dan gempak, dan terutama untuk tujuan bisnes TAK ADA muzik latar sebab muzik cuma melambatkan dan tak serve purpose website tu pun.. lain lar kalau ko jual mp3.. klau guna com ...
talib.kweli Post at 7-12-2009 17:54

pada aku muzik ngan flash tak payah laa...satu lagi jgn ikut sangat cakap pelanggan sampai menjadi sarat laman web tu..kekadang tak berbaloi dgn bayaran yang dibayar...mmg ada pelanggan yang minta macam macam..ni menyebabkan terkeluar dari harga pakej...

Mod kalau dah ada tolong jgn Delete dulu
sbb nakkan Feedback dari yg berkaitan Web design ni.

nak buat satu website yg boleh jual pelbagai barangan dan customers boleh bayar online juga.

websit ...
PerKasa Post at 7-12-2009 17:38

tentukan hosting dan domain dulu

jenis web ko nak...ada yang simple ada yang complicated(bayaran biasanya complicated)...

aku ada jumpa pihak nak buat laman web gempak gempak tapi x jalan jalan jugak...mungkin dier berkira kira atau tak jumpa webmaster yang boleh bagi harga murah...

so pada aku baik fikirkan laman web yang simple dahulu...bayaran masih boleh guna online banking tu pun dah boleh bisness secara online...

Follow Us
why dont use freeware CMS?

pada aku muzik ngan flash tak payah laa...satu lagi jgn ikut sangat cakap pelanggan sampai menjadi sarat laman web tu..kekadang tak berbaloi dgn bayaran yang dibayar...mmg ada pelanggan yang minta ...
abgboroi Post at 7-12-2009 18:03

tu lar.. kalau aku jumpa mana2 website atua blog yng ada lagu, mmg aku maki di dlm hati

pastu x leh nak off lagu/music...

Salam,

Lagu latar tu semua makan bandwidth je. Kesiankan lah kami yang guna maxis,celcom,p1 ni.

infomasi yg amat berguna

ada lagi tak yg nak contribute pasal Website ni?

1# PerKasa

Kalo website yang complicated, sleek, professional + ada mart segala. rasanya boleh pergi up to 1.5k++, tu charge bagi professional web designer lah.

Tapi bagi orang persendirian, atau student kaa yang nak test market atau design saje2 atau nak pengalaman. mereka tak charge mahal2, dalam 800++ tu kira ok la. kalo 300 tu terlampau rendah rasanya, bagi aku mereka yang charge harga macam ni akan membunuh market. kesian web designer susah nak carik makan. ahaks.

Lagi satu bagi aku pasal muzik latar bagai tu, sangat TAK perlu. untuk personal blog, sesuai la. tapi untuk official website, jangan letak.

Salam smua,

tumpang tnya..klu upah buatkan blog brapa lak ek..yg simple tu jek..walaupun blog ni mmg senang je nk buat tp ada gk yg mintk tolong buatkan hehe

kalau aku develop website aku amek tak sampai seribu la,
but base on requirement dan system yang client nak,
if worth below RM1K so I should done it,
but if want more, you need to pay more la..

aku ade masalah skit ler pasal web site nie.. actually aku xtau sangat ler pasal website smua nie. so ade sorang mamat yang pakai nama senpai creative cakap dia boleh buat web site smua. so aku bayar dia rm500 untuk buat yang flash punya tu.. dah bayar dari 2 mggu dia ckp siap dah jadik 2 bulan. last2 web site tu jadik tah pape.. dengan dia masukan data ade yang salah. aku suruh delete slide show pun dia xbuat. aku suruh dia edit dia ckp dah edit, bila aku bukak benda yang sama jugak. alasan dia sbb aku kena clear kan cookies dlu. xkan la setiap kali update aku nak buat benda tu. kalau cust aku tau ke nak clearkan cookies ape benda tuh.. n last2 aku call dia suruh emailkan aku user name n password website n email. sampai skang xde pun. so aku xleh nak update website n bukak email pun. padahal name card aku dah berkotak2 habis pakai alamat email dia buat tu. tapi cara bukak email tu aku xtau..bengang betol la. baik aku pkai blog jerk. buang duit aku jerk buat web mahal2..
www.dnshimabridal.com ni web dia, sape tau mcm ne nak bukak email web nie

@baby77

tu bukan cookies kot.. tapi 'temporary internet file'
since ko punya flash, computer ko akan simpan 'sebijik' file flash tu kat harddisk - so.. bila ada apa update kat file flash, file flash dlm computer ko masih belum berubah..

ada gak yg buat everytime masuk ko punya website, dia akan automatic update.. tapi slow aa sket..

@baby77

tu bukan cookies kot.. tapi 'temporary internet file'
since ko punya flash, computer ko  ...
mziskandar Post at 5-5-2010 20:29

tah 2 yang dia ckp. aku pun xtau cookies tu ape benda, yang aku tau kueh jerk.. hehehe.. aku dah try komp lain pun sama jerk. bermakna dia lum update lagik ler. skang 3x aku kol dia ckp dia dah email smua data yang aku mintak. tapi xde laki aku kol 2x pun dia ckp dah email. n skang kol xangkat2... aku nak check email pun xtau mcm ne

apa yg aku tgk x pernah berupdate pun website aku ni.. that mean x update walaupun lambat.. saper2 yg boleh tolong??

maksud dia clear history..

cookie tu untuk simpan session jer..

mail cuba guna ni --> http://mail.dnshimabridal.com/