CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: amazed

Honda CB400

Reply 40# firdaruddin

sing bike.. murah mmg murah... tapi melecehkan la sikit... dgn 10k mmg byk CB4 s'pore bule dapat...
apa kata ko refer kat topik s'pore bike... mungkin terjawap sikit persoalan tu...

baru khatam topik tu..adesssss...giler...kastam kacau,abis la....

kalau kat sini,new cb400 vtec 2010 pun dah rm60k...kacau2...

best2..jumpa lubang cd400 vtec rm5k je..huahuahua

kat alor setar ada satu kedai juai cb400 plate malaysia.. harga dlm rm28k kot..

tp dia punya moto mmg cun plus mantop.. kira boleh beli  la.. sesuai utk pekan dan touring pelan2 dlm highway.

kat alor setar ada satu kedai juai cb400 plate malaysia.. harga dlm rm28k kot..

tp dia punya mot ...
Alt-F4 Post at 12-1-2011 23:54

28k utk model mana...?? Vtec spec 1 ker...??

Salam...

Aku cilokk sembang sikit ek..ehe...1st big bike aku  CB4 ver S.Lebih kurang setahun gak...bagi aku maintanance x sakit sgt...boleh lah nak kuar duit...ehe...kelajuan nya pulak...boleh tahan...200++ ley cecah...cuma korang kene tunduk sikit...yang x best nya boleh tangkap tengkuk..lenguh giler..tp apa nak wat..nak laju punya pasal...takat nak menten 180 ats hway no prob...lanyak la pepuas...ehe...enjin nya mmg lasak...aku penah smpai phuket bw mtr ni...layannnn...walaupun dlm hati Tuhan je lah yang tahu...pasal aku folo gang superbike...Syukur...selamat pegi dan balik...

Bagi aku untuk beginner...nak study bawa mtr besar...Cb4 teramat lah sesuai nya...then baru maju setapak ke hadapan...

Rate

1

Follow Us
teringat aku zaman aku belajar kat Universti dulu di selatan tanah air. dia punya absorber masa tu memang panas aku x tau berapa banyak motor ni kat singapore yg hilang absober.. budak2 sana g songlap jual dalam RM500 satu pasang kat, kriss, ex5, rx-z .. showa tu..

ni rumour aku dgq.. ni cerita lama la pasai cb4..

aku heran gak.. apsai honda tak masukkan honda cb4 secara sah ke market malaysia..

so depa ada cakap.. pasai enjin vtec cb4 ni terlampau kuat.. tak setara dengan chasis moto.. sebab tu tak boleh masuk mesia.. sebab di kategorikan sebagai moto kurang selamat utk ditunggang..

kebenaranya berita tu.... wallahuallam.. tp tu la antara sebab cb4 officially tak masuk malaysia. satu lagi maybe range harga kot..

ala, sama gak la dengan citer honda rider. memula masuk kat mesia memmang powerr giler. katanya sampai polis komplen sbb susah nak ligan.
pastu honda rider ni di 'tune-down' aka limiter. ntah betul ntah tidak. dah macam 'urban legend' plak.

Hulamakxx.. Memang motor idaman gua ni. Cutting old skool. Saiz yg sedang2. Riding position yg relax. Kusyen lebar dan selesa. Naked style. 4 cylinder inline. Bunyi vromm yang mampu menyebabkan gadis2 berpaling lantas tertanya2 gerangan siapakah pemilik motor yang penuh kemaskulinan itu?

Tapi tulah. skdr dapat berangan jelah.

28k utk model mana...?? Vtec spec 1 ker...??
ryo_takahashi1 Post at 13-1-2011 09:24 AM

yg nmi kot Ryo??

baru jumpa topik CB4 ni...kasi up balik pasal dah pakai moto ni skang...alhamdulillah moto idaman sejak sekian lama akhirnya berada dlm dakapan... import baru dari Japan, harga takyah tanyala ye...boleh beli sebiji z8 baru haha