CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sivagovin

soalan dari non-muslim

Peh soalan yg mencabar minda btul... tapi banga ada saudara yg bkn islam ingin memahami islam dgn lebih mndalam

Post Last Edit by S.A.M at 24-8-2010 12:30

Reply 660# gondang_9

Kalau orang x berilmu memang senang2 je tersesat ngan kenyataan kau..
Kau mana ada ilmu... apa yg aku nampak kau habok pun tak da...

Kalau aku tersesat.. aku akan terus berdoa.. Ya Allah pimpin lah diri ku di jalan yang benar lagi lurus... dan insyaAllah aku berusaha mencarinya.. Dia Maha pemurah lagi Maha mengasihani...
Aku dah ckp kau tak da ilmu... Iblis dah pimpin kau terang2 kau masih buta, tuli...

haha kau dah mati akal... meh bg dalil2 utk ayat2 yg ko terang kan tuh..
Aku dah ckp kau ilmu celup.... yg ada semua idea org kau curi...

Kalau urusan kau menyesatkan orang.. ianya urusan suma umat islam untuk menghentikan Kau!!!
Kau bukan org Islam... kau masih status Melayu... kau masih lagi golongan kafir, engkar, syirik, ragu2 dan yahudi melayu dan lain2...

Reply 662# S.A.M

Wa'alaikum... S.A.M.....

takpe aku tak kisah kau cakap tak aku berilmu.. akan ku terus mencari & belajar.. Allah S.W.T suka orang yang mencari serta belajar ilmu2 agamanya..

kau kan berilmu.. tak pernah pulak kau nk reply pertanyaan aku sebelum ini... nk tahu jugak..

Kaubukan org Islam... kau masih status Melayu... kau masih lagi golongankafir, engkar, syirik, ragu2 dan yahudi melayu dan lain2...

S.A.M Post at 24-8-2010 12:28

Kenyataan orang yg tak berilmu lagi menggunakan nafsu .. nau'dzubillah..

penatnye siva...pergi perkim je lah...

Reply 662# S.A.M

janganlah berkata2 begini kalau anda berilmu.

anda boleh memahami agama lain, tetapi tidak dapat memahami org Islam yg berhati2 dgn 'ilmu2 syubhat'. jgn lah begitu.

adapun ketahuilah,

mmg benar, dgn 'ibu ilmu' , sesetengah perkara akan nampak lain dari yg lain,
boleh jadi sesat di mata org lain, tetapi benar dr sudut " ibu ilmu".

biasanya perkara2 begini disedari oleh org2 'kerohanian'.

tetapi percayalah, di akhir perjalanan, apa yg berlainan sahaja dari pemahaman Muhammad saw, maka hati-hatilah.

bukan seorang dua yg terseleweng kerana ibu ilmu ini.

pengasas agama bahai jugak seorang sufi. hati2 lah.

Follow Us
Reply 666# ussopp

Tak kira ilmu kerohanian setinggi mana pun... kalau kenyataan yg diberi bercanggah dengan quran & sunnah.. dah memang terang nyata kesesatan nya... na'udzubillah..

Wallahu'alam.

Reply 667# gondang_9

benar2,

ada kata2 imam syafiee lebih kurang saja bunyinya dgn kata2 dia atas.

Reply 663# gondang_9
takpe aku tak kisah kau cakap tak aku berilmu.. akan ku terus mencari & belajar.. Allah S.W.T suka orang yang mencari serta belajar ilmu2 agamanya..
Ilmu tu sekelip mata.....

kau kan berilmu.. tak pernah pulak kau nk reply pertanyaan aku sebelum ini... nk tahu jugak..
Buang masa..... nak layan kau...... buat masa ini aku sedang berbahas dgn para ahli tareqat, hakikat, makrifat, tasawuf dan lain2 yg masing2 mengaku dah kenal Tuhan yg nyata di lain lelaman... kau teruskan dakwah kau disini....

Reply 664# gondang_9

Kenyataan orang yg tak berilmu lagi menggunakan nafsu .. nau'dzubillah..
Ini kenyataan, "Kau bukan org Islam... kau masih status Melayu... kau masih lagi golongankafir, engkar, syirik, ragu2 dan yahudi melayu dan lain2..." jika kau mengaku org Islam.... kau adalah org Islam pat turut/ikut2... in other words "DOGMA"

Reply  S.A.M

janganlah berkata2 begini kalau anda berilmu.

anda boleh memahami agama la ...
ussopp Post at 24-8-2010 15:18
Aku boleh buat sesaorg tu seperti roti canai/prata...  dipanaskan atas kuali serta tonggang terbalik dah gareng dan masak kemudian royok2kan lepas tu aku siat/robek2 dan  cercah dgn dal atau kari... sedap ..

Tapi Rasullah tak izinkan cara begini....

bertegang urat pulak dah kat sini...

jangan la tuduh menuduh,kata mengata perkara yg tak baik..diskusi la dengan baik...

sekian nasihat di bulan Ramadhan..

Reply  gondang_9
Ilmu tu sekelip mata.....

Buang masa..... nak layan kau...... buat masa ini  ...
S.A.M Post at 25-8-2010 05:07

engkau ibarat cicak je... cakap besau isi takda....

persoalan2 aku sebelum nih tak pernah ko balas berpandukan quran & sunnah...

Reply  gondang_9

Ini kenyataan, "Kau bukan org Islam... kau masih status Melayu... kau masih la ...
S.A.M Post at 25-8-2010 05:10

kau siapa nak mengiktiraf status seseorang itu.. pemikiran kau sendiri pun tak betul.. MasyaAllah..

Aku boleh buat sesaorg tu seperti roti canai/prata...  dipanaskan atas kuali serta tonggang terbalik ...
S.A.M Post at 25-8-2010 05:19

silakan.. jgn nk cakap jer besau..

bertegang urat pulak dah kat sini...

jangan la tuduh menuduh,kata mengata perkara yg tak baik..di ...
nickname Post at 25-8-2010 08:22

Perkara yg dibincang kan disini perkara agama Allah.. bukan perkara main2 kalau ada perkara bercanggah mesti la kene dibantah dan diperbetulkan agar tidak tersesat..

dan kalau kenyataan yg aku beri silap tolong perbetulkan.. agar sama2 kita beringat..

Reply 676# gondang_9

alahai gondang,,,sy ikuti perbahasan ini secara silent..dan ayat sy bukan tuju kepada gondang pun..

Aku boleh buat sesaorg tu seperti roti canai/prata...  dipanaskan atas kuali serta tonggang terbalik dah gareng dan masak kemudian royok2kan lepas tu aku siat/robek2 dan  cercah dgn dal atau kari... sedap ..

takbur nye ayat2 di atas... xpenah lagi aku dgr org2 yg berilmu berkata2 sedemikian..

just pandangan..
sekiranya anda rasa kami2 di forum ini tidak "berilmu tinggi" seperti yg anda nyatakan, tidak kah anda harus menundukkan sedikit ilmu anda agar ia dapat diterima oleh golongan org seperti kami.. setiap golongan cara dakwah nye harus berbeza kerana setiap pemikiran golongan2 itu berbeza.. sekiranya dgn cara anda berdakwah itu("ilmu tinggi"), harus lah mendapat tentangan org laen... kerana "ilmu tinggi" anda tu agak berlainan dr pandangan org2 "ilmu rendah" seperti kami disini...

jika anda dgn bangga nye menyatakan anda sedang berdebat dgn golongan2 tareqat, hakikat, makrifat, tasawuf dan lain2 di website lain, maka pergi la berdakwah/berdebat di sana..
sy menggunakan word bangga kerana cara anda seperti hendak menyatakan anda sgt hebat sehingga meng war2 kan kat sini yg anda berdebat dgn golongan2 di atas... seolah2 kami berdakwah bersama2 dgn org yg tiada ilmu..

papepun pd sy, jika anda merasakan anda sgt "berilmu tinggi", maka tundukkan lah ilmu anda itu agar dpt diterima oleh akal golongan2 disini... bukan setaraf dgn golongan2 tareqat, hakikat, makrifat, tasawuf dan lain2.

maafkan sy jika anda terasa..
wallahulam...

Reply  gondang_9

alahai gondang,,,sy ikuti perbahasan ini secara silent..dan ayat sy bukan tuju k ...
nickname Post at 25-8-2010 09:00

tahu.. so sama2 kita beringat .. insyaAllah

Agama itu hanya SATU dan banyak saluran ditutupi oleh...Kristian, Islam, Jew, Buddhism, Hebrew setc... Apabila kau buka ini tutup  kau dapati semuanya dtg dari Allah...

just my opinion.
ye benar.. semua nya dtg dr Allah... agama itu satu... suma ilmu agama adalah benar(yg kearah kebaikan)... tetapi ilmu agama yg benar2 terpelihara adalah Quran... iaitu  dr agama islam... kenapa perlu pandang kpd agama2 yg laen... kan telah terang2an bahawa agama dr jew(torat), kristian(injil) dan sebangai nya telah sesat... agama yg mereka anuti tu tidak asli... jauh menyimpang... jika benar2 berpandukan kepada agama Allah, maka mereka mengakui bhw muhammad itu pesuruh Allah.. dan akan beriman kepada Quran... kan mereka telah mengubah isi kandungan didlm kitab2 mereka... secara langsong nyer, agama mereka telah lari dr landasan agama Allah.... maka mengapa perlu anda menegakkan avatar anda... sekiranya avatar itu sgt mendalam maksud/meaning dlm diri anda, boleh kah anda terangkan disini.. agar kami dpt memahami mengapa dan apa didalam minda anda ttg avatar yg anda berpegang teguh itu... kan berkongsi lebey baik... hopefully kita akan dpt berkongsi ilmu di sini...
insyallah..