CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3907|Reply: 2

TFT-LCD Portable LCD

Harap ada yg boleh bantu kat sini...

Aku beli palyer ni untuk anak aku yg umur 3 tahun tengok kartun, movie dan macam2 lagi la. Untuk tengok TV pun ok, cuma saiz dia kecik je - 7.6 inci. Yg baiknya boleh guna usb. Byk kartun boleh donload. Waktu beli tu memang ada warranty untuk 6 bulan. Barang China beb itu pun dalam 300 lebih aku beli selepas tawar menawar. Malang nasib aku, semua warantty dan resit time beli tu hancur dalam mesin basuh. Jadi selepas 2 bulan player ni buat hal lak. Tak tau macam mana tiba-tiba dia display "NO SIGNAL" kat screen. Pegi kat kedai time beli tu memang cina tu buat2 tak kenal je. Maklumla semua dokumen dah hancur. Hantar kat kedai repai, cina tu cakap semua ok... part2 electrical dia la. Mungkin setting lari. Lebih kurang macam tu la. Tapi dia takleh settle lak benda nih...

Pjg lebar gak aku citer nih. Nak beli baru, nak kena guna duit gak. Anak aku pun asyik dok tanya je benda nih. Sekarang ni aku bg dia guna laptop atau desktop utk tengok kartun. Problem jugak bila dalam keta terutama bila nak jalan jauh... Ada sesiapa tak boleh bantu dalam hal n?

Apa brand?kat mana sales & service dia??Hantar repair kat situ laa kot...

Apa brand?kat mana sales & service dia??Hantar repair kat situ laa kot...
danedzya Post at 3-4-2010 02:20

Brand cap ayam. Made in China Yang peliknya, dah selongkar seluruh kotak dia, kat badan (casing) benda ni, tak menunjukkan siapa pembuat dia, even kat China tu pun. Dah hantar kat 5 kedai repai brg elektrik. Semua tak boleh nak repair...