CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 342978|Reply: 1088

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Datin_Seri_Eja This user has been deleted
Post Last Edit by Santeira at 21-6-2011 23:42

Tgok Putjaya...peehhh ramai yg datang sini , tak kira la rom an di seluruh ceruk negara....dengan keindahan bangunan dan taman2..tetapi disebalik tu penuh mistic yg masih tak terungkap....kekeke cam cite misteri nusantara lakkk..dulu putrajaya penuh hutan banattt....mcm hutan negara laa....cam2 binatang ada..sampai skang pun ada lagi monyet2 kat hutan yg sekangkang kera tu...PJH sayang kot nakbuang monyet2 tu

byk cite sbenarnye..tapi aku cite la sikit2 apa yg tejadi kat sini...ni terjadi kat kawan aku..dia duk kauters tingkat 4....bila dia duk umah sesorang mesti dia kenaa kaco..kalo ada mak dia ke sapa ke...tak de lakk bunyi tuu...satu hari dia tgal sorang kat umah...tgh duk syok tgok tv tiba2 bunyi guli jatuh dari rumah tgkat atas.... mcm ada budak main guli...yela kalo guli baling kat lantai mesti la bunyi berpantul2 kan..mula2 dengar diam lagi...pehtu bunyi lagi...tui tui tui tui...hangin la jugak...kawan pun maki la dlm hati...isk bengang nyee bising laaa.... bunyi lagi tui tui tui....maki lagi bodoh tul la budak ni.... skali tu bukan bunyi satu guli je jatuh tapi bunyi mcm satu balang guli jatuh.....mgm hangin satu badan laaa...tergerak hati nak naik atas...nak tgok budak mana la yg main...sampai je rumah atas...tgok mcm tak ada org rumah tutup senyap jee tak dengar sore budak2 pun...dia pun intai la bawah pintu...tau dak apa yg dia nampak.....dia nampak baby terbaring dengan kaki tangan goyang2 ye la baby kan mesti la camtu...aitttt pelik dia..takan la baby yg main....sok pagi tu dia terjumpa akak empunya rumah tu dlm lif...dia tegur laa..akak ada baby kee....akak tu jawab...laaa mana laa ada..anak akak suma dah besar paling kecik pun dah skolah menengah ...oo bukan apa saya slalu dengar ada bdk main guli kat umah akak...akak tu jawab...ye ke guli pun tak penah ada kat umah akak camne leh bunyi...aittt......

utk pngetahuan rumah aras akak tu mmg tak de budak kecik..byk bujang yg tgal..isk isk...rupa2 nye benda tu tak leh kena tegur...lagi tegur lagi syok dia kaco...bila sembang2 ngan kawan2 lain...rupa2nya member2 lain pun kena kaco bunyi guli jgak....erkkk alhamdulilah la aku takkena lagi...mmg tak nak kena pun...

Rate

1

ladyhermanas This user has been deleted
aku penah dgr cite jupa org jupa badan takde kepala tgh tunggu tepi jalan kat area nak masuk putrajaya dr serdang tu around pukul 11 gitu

bab main guli ni biasa kalau dok kat flet/apartment/condo - aku pun dulu masa dok keramat biasa dengar - main guli lah, tarik tolak kerusi meja lah, tumbuk lesung la .. padahal apartment atas tu kosong ..

aturcara This user has been deleted
kita pun...sekarang ni pun duk dengar lagi org duk berlari2 kat tingkat atas...tarik2 kerusi la..hmmm

Originally posted by adnil at 15-6-2006 10:49
bab main guli ni biasa kalau dok kat flet/apartment/condo - aku pun dulu masa dok keramat biasa dengar - main guli lah, tarik tolak kerusi meja lah, tumbuk lesung la .. padahal apartment atas tu ko ...

rumah kawan aku kat bangi pernah jadi benda ni.
ada bunyi org jln and guli kat rumah atas dia (flat).
tapi dia wat taktau jer...asal tak tunjuk rupa udah ler...

tapi sekarng dah pindah la.

saya pun dok kuaters kat putrajaya gak.. tingkat 4 jugak.. kat presint 8...

mmg bab2 dgr bunyi budak main guli dah jadik perkara biasa...

kadang2 time tghhari, kadang2 tgh malam.. tapi yang pastinya kalau time kita tgh riuh dan bising mmg takder bunyik.. tapi kalau time kita tgh lepak2 nak tido baring tu mmg paling kerap...

mula2 dulu hairan jugak... tapi dah dekat 6 thn dah dok sini.. rasa macam dah tak kisah.. cuma bila kadang2 bunyi orang dok alih perabot pukul 2-3 pagi tu yagn tak tahan... geram jugak.. tapi rasanya bagi orang yang dok kat umah macam nih.. bunyi2 macam nih biasala.. tinggal lagi buat tak tau jer..

Follow Us
dah sudah aku takut plak... haaahh haaahhh aku duduk condo tapi ada gak dgr bunyi2 camtu..
tapi tak ye jugak kadang2 aku dgr mcm bunyi org baling  bola kat atas rumah aku tapi bila aku pikir
atas rumah aku mana ada budak2.. ishhhh ishhhh harap2 bukan ler apa2.

Originally posted by ladyhermanas at 15-6-2006 10:00 AM
aku penah dgr cite jupa org jupa badan takde kepala tgh tunggu tepi jalan kat area nak masuk putrajaya dr serdang tu around pukul 11 gitu

ah..sudah..sib baik aku gi putrajaya mlm smlm..kalo mlm ni mau aku kensel sbb aku slalu gak balik mlm dr putrajaya tu ke KL masuk ikut serdang..

eiiiiii......... :

terima kasih lahhh ...akhir nya terjawab soalan aku selama ini...

masa tinggal rumah appartment kat subang dulu selalu dengar bunyi guli nie...tapi
rasa pelik ado ...tapi tak lahh fikirkan bukan2 & tak kisah pun
tetapi selalu jadi tanda tanya ...kadang2 kul 2-3 pagi pun ada ...siang pun ada..

sekarang baru lahh terjawab hampir 2 thn misteri ini membelengu fikiran aku...

nasib baik dahhh pindahhh

kat mana2 pun ada hantu syaitan.bukan kat putrajaya je...........

Originally posted by Afrin at 15-6-2006 19:04
terima kasih lahhh ...akhir nya terjawab soalan aku selama ini...

masa tinggal rumah appartment kat subang dulu selalu dengar bunyi guli nie...tapi
rasa pelik ado ...tapi tak lahh fikirkan buk ...

bunyik guli tu .. kalau kedengaran  .. memang 'sharp' dan betul2 'clear'kan ?? Ocho penah juga dengar .. tapi tak ingat la kat mana .. hmm mana  ek ??:hatdown:

Reply #11 ocho's post

kalau bunyik guli ni .. bukan kat putrajaya je ada ..  mana2 high rise building pun ada . hmm .. mayb kawan2 ada pengalaman kat jalan2,kat ofis blok(banyak parcel tu), maklumlah .. dulu kawasan hutan/kelapa sawit .. sure banyak cerita.

Ocho kerja kat cyberjaya before, so on the way nak ke Cyberjaya tu .. lalu kat Putrajaya coz dekat sikit distance dia .. alhamdulillah selalu juga balik dari ofis lewat and awal2 pagi coz siapkan tender .. tak ada apa2 yg berlaku(bukan nak tengok sangat .. :geram:hii ) .. ada juga dengar citer daripada mmber2 but ... itu cerita diorg .. i see/experience to believe ..

CIte aku lain pulak..Rumah lama dulu kita org ad set congkak pakai guli...

Pernah satu malam..Dah larut malam dah..Semua aku tgk dah tido...Aku dgr bunyi guli2 tu ...cam org ain congkak...

Seram kan????

apesal guli ekk??/ kalau korg bace thread "ape menda kat umah aku ni" pon guli jugak

ada mcm ni punya mistik ke -----> the file is big..

*got it in the e-mail..
hint look at the windows u will find something..

[ Last edited by  Azhargoth at 17-6-2006 04:59 PM ]

alamak...ape tuh...meremang bulu roma aku,..

Originally posted by Azhargoth at 17-6-2006 04:57 PM

*got it in the e-mail..

pic tu tipoo ....nampak sgt pertindihanye...lg pun pic antu tu dah familiar sgt...byk org wat photo antu ngan pic tu...glamer tul die...:nerd:

Originally posted by Azhargoth at 17-6-2006 16:57

*got it in the e-mail..

itu building kat cyberjaya la .. bukan putrajayaff:

hmm . kalau nengok antu dalam pic tu  .. aku stuju memang glemer dia tue . selalu kena supaimpose. Lagi pun .. cuba tengok betul2 .. takkan la antu tu sama besar dgn 1 1/2 tingkap ?? kalau biasa 3/4 tingkap je .. tengok jgn tak tengok ..  tengok jgn tak tengok ..  tengok jgn tak tengok ..  ewah !!!

cak pong cak pong...<  tambahan pada ocho ekk..

ler bukan betul ker? ciss.. aku da buat cite gempak ni
abis la makcik2 aku kalau dapt tau cite ni tipu..
tapi ade yg kat putrajaya pasal buaian gerak sendiri tu kan??

Hantu dalam gambar tu dah famous sangat dah tu...dah banyak interframe gambar hantu...yang paling famous sekali, gambar dia kat kubur cina tu...sapa ingat lagi dengan gambar tu???i