CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Ada org tua tua pernah cakap kat aku, yg bunyi mcm barang kena tarik semua tu, ialah hantu yg mengulang semula apa yg pernah tuan rumah tu buat. Nie pun aku tanya sebab dedulu kat rumah aku, memalam ada bunyi baby menangis lah, bunyi orang berjalan lah, bunyi orang menaip lah, so aku tanya kat org tetua. Benda nie dia tak kacau ko, cuma dia macam suka mengajuk jer.

Kengkadang benda tu ialah penjaga rumah. Ada sesetengah org kita, bila pindah, minta kunyit kat org org yg pandai untuk disimpan dalam rumah. So penjaga nielah yg buat segala bunyi, untuk memastikan rumah kita tak dimasukki oleh orang orang yg tak berkenaan. Macam logik jugak kan, kalau kita nak mencuri rumah orang, tup tup dengar bunyi guli jatuh, sure kita larikan....

Reply #61 St.Yeepi's post

oooo ye ke? ada jugaklah faedah 'mereka' ni
hihkhik

aturcara This user has been deleted
Originally posted by St.Yeepi at 18-7-2006 11:36 PM
Ada org tua tua pernah cakap kat aku, yg bunyi mcm barang kena tarik semua tu, ialah hantu yg mengulang semula apa yg pernah tuan rumah tu buat. Nie pun aku tanya sebab dedulu kat rumah aku, memala ...

asalkan tak menyusahkan tuan rumah tak pe...kot2 "dia" plak yang kaco hehe

kalo kat highway putrajaya plak, cemaner... korang pernah jumpa apa2 ke
sy selalu balik kampung..lalu ikut situ dalam kol 2.3 pagi...

pinkberry This user has been deleted
eee...seramla plak....selalu lepak kat p'jaya tu...mntak2 jgnla terjupe yg tak sepatutnyer

Originally posted by aturcara at 19-7-2006 08:41

asalkan tak menyusahkan tuan rumah tak pe...kot2 "dia" plak yang kaco hehe

Aku pun mcm nak percaya gak, sebab masa heboh heboh kecurian kat area aku nie, rumah aku tak plak terkena, walhal aku bukannya selalu kat rumah....

Follow Us
TAPAK PUTRAJAYA NEH DULU...TEMPAT HAPA HA?:hmm:

tempat jin bertendang ler

Originally posted by ocho at 6-7-2006 05:02 PM

batu tumbuk ek ?? lesung batu .. "diorg" buat sambal blachan kut .. :pmuka:

tu la pasal...dulu masa tunang aku duduk kat kg melayu kat shah alam tu...macam ni gak kes nyer...ader orang tumbuk sambal....pukul 11 kadang2 tu...tengah malam...so ader sekali tu...aku singgah umah dier pastu dengar bunyi tu...hairan gak..tapi buat dek jerla...so satu hari tu...diorang bengang asyik nak tumbuk sambal jer memalam...diorg pegi tanya umah atas samada diaorg tumbuk sambal tak...umah atas ckp yg tumbuk sambal tu umah bwh...so budak2 bujang ni pegi tanya semua tingkat...tapi takder sorang pun yg buat camtu malam2...so...saper yang buat??...

Originally posted by BabeYSHa at 20-7-2006 02:47 PM

getah dan kapa sawit.......... abang aku antara yg kerja bina putrajaya dulu... berbakul2 dia bawak balik ubi kayu... maksudnya bukan kawasan hutan tebal la.. ada gak penempatan kecik2

don This user has been deleted
saya pun duduk kat putrajaya P11. saya selalu gak balik lewat 3 ke 4 pagi balik dari fishing atau jumpa kawan kat kajang tapi setakat ni tak pernah jumpa le.

Originally posted by BabeYSHa at 20-7-2006 02:47 PM

kalau ikut masa aku buat latihan membaca compaspada dalam tahun 2000 tapi guna peta tahun era 70 atau 80 an, kawasan ini merupakan ladang kelapa sawit bernama ladang prang besar. di sesetengah kawasan pula menjadi penempatan orang indon. dah macam kampung.

rasa memang sunyi la Putrajaya tu sebab keliling dia pun masih lagi kawasan ladang kelapa sawit. dah ia merupakan kawasan pentadbiran.s udah tentu lepas kul 7 je sapa lagi yang nak ada kat kawasan pentadbiran tu melainkan orang yang stay back dan pak guard.

putrajaya tuh dlu kawasan "hutan".. bila kita masuk mmg r jd g2.. berkongsi dengan penduduk asal tempat tuh

[ Last edited by  selendangmerah at 27-7-2006 11:40 AM ]

[quote]Originally posted by BabeYSHa at 20-7-2006 02:47 PM
TAPAK PUTRAJAYA NEH DULU...TEMPAT HAPA HA?:hmm: [/quote

setahu aku putrajaya ni dulu hutan jer...
pas tu bru dieorang teroka tu g jadi cantik cam tu..
erm..tkutnyer...

don This user has been deleted
Presint 9 kat simpang empat besar tu kat rumah apartment yang tinggi2.... mengikut murid harun din.....tapak membuang jin2 ni....masa kelapa sawit dulu...dan mereka tak sangka boleh naik bandar kawasan tu.... tapi tak sahih.....cuba check...betul ke tidak...bukan nak menakutkan....

saya masuk putrajaya tahun 2000...masa tu buat project kat situ....kadang balik sampai malam tapi ok je....dan saya suka duduk di putjaya sebab sunyi macam suasana kampung......tq

dia x kaco suma org...

aku duduk kat Presint 16...selalu balik tgh malam ...tak de apa pun mistik pun  semua ok aje...

[ Last edited by  AzusaFuyutsuki at 27-7-2006 11:02 PM ]

Lepas ni janganlah gatal2 nak keluar minum pukul 2-3 pagi kat Putrajaya. Minum aja air kat dapur rumah.

mengarut ajelah...ujung minggu ...aku ngan adik selalu sangat keluar 2 3 pagi pegi minum kat luar..tak de terserempak apa apa..ke depa cuti ujung minggu..

presint 16 memang sunyi masa awal awal putrajaya di buka sebab Alamanda belum siap lagi..time tu pun jalan utama kat depan presint 16 tu pun orang bukak sebelah aje...siap aku boleh lepak lepak tgh jalan..(sekarang kalau buat camtu cari nahas la)...surau P16 tu pun tak siap lagi..tu la yg orang dok kata jumpa macam-macam tu kot...tapi aku tak penah jumpa apa apa pun walaupun selalu dok lepak lepak luar tgh malam sebab panas duduk dlm rumah...lagi la sekarang nie P16 dah populated tak de pun dengar cerita apa apa

[ Last edited by  AzusaFuyutsuki at 27-7-2006 11:22 PM ]