CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Masa opis lama aku di Kompleks B dulu mmg byk dengar cerita sape yg stayback blk lewat tu kene kacau. penampakan rakan sekerja yg konon2 stayback dgn ko bile ko panggil x nyahut,
bile pusing dah tak de.

siap ade kene kacau printer duk print n bunyi2 byk kali. lebih2 lagi jabatan aku dulu dpt level minus 2. kirenya level bawah tanah. yg ko kene naik atas tuk ke parking kete.

now dh masuk kompleks F pon awal2 pindah masa buat solat hajat n jemput ostad dtg dia cerita ade staff satu jabatan yg masuk lagi awal dari jabatan kitorg which is blok lain la. ade kene gangguan. staff tu mintak pindah immediately

rupenya staff tu dia x tau dia ade saka/pendamping. bile msk pindah kompleks F tu yg kat dia bertentang dgn yg menghuni  kompleks F tu. jadi ade masalah la kat situ. wallahualam.

kisah2 lain x de la.

Edited by colop at 3-11-2020 01:43 PM
zaza_babypink replied at 2-11-2020 11:12 AM
Aq ad pengalaman seram/misteri masa aq tinggal di precint 11, putrajaya tahun 2007.  Mula kisah, aq  ...

adakah kita saling mengenali sbb sy pun keja dkt unit yg sama jugak dulu

dulu masa bz time cikgu2 nk claim rajin la buat over time tp limit smpai pukul 10mlm je.ade satu mlm tue bdk2 laki kena kacau dkt opis masa mereka tengah tunggu time nk punch card
cik pon melintas dari pintu department ke pintu pantry dgn gaya slow mo.. mmg tak de dah depa nk tunggu semua pakat punch padahal lg seminit je pkl 10..
tp tue la pintu keluar ke parking sebelah pantry la plak nak xnk kena paksa redah lalu depan pantry..tapi esok2 depa OT jugak sampai pkl 10mlm

colop replied at 3-11-2020 12:32 PM
adakah kita saling mengenali sbb sy pun keja dkt unit yg sama jugak dulu

dulu masa bz time c ...

hi colop, tahun berapa kerja kt ctu?  Masa tu ketua unit, akauntan, pompuan, kalau tak silap nama dia pn nawiyah. awal tahun 2008 i last kat ctu sab i dpt tukar ke negeri asal.  kat ofis tu mmg sunyi kalau dekat2 kul 10 pm cmtu.  i pernah balik 9pm lebih sensorang, tu pon i x tau yg semua staff dah balik awal.  apa lagi i rush ke parking basement undur kereta sampai tercalar badan kereta, rasa mcm ada benda ikot je, tp alhamdulillah takde pape terjadi kat i.

Edited by colop at 4-11-2020 10:26 AM
zaza_babypink replied at 4-11-2020 09:25 AM
hi colop, tahun berapa kerja kt ctu?  Masa tu ketua unit, akauntan, pompuan, kalau tak silap nama  ...

wow sy maybe kenal akk nie sapa and kita maybe penah 1 bilik masa dekat hotel dulu sy btw sy PTS je kerja thn 2007-2011

colop replied at 4-11-2020 10:25 AM
wow sy maybe kenal akk nie sapa and kita maybe penah 1 bilik masa dekat hotel dulu  sy btw sy PT ...

hurm, adik ni laki ka pompuan? cer bgtau sapa ptkew adik, cer bagi clue gitew,, haiz surprise betoi

takdela seram sangat.  aku tak duduk putrajaya tp thn 2016 aku penahlah temankan member aku ni nak jemput adik dia kt stesen lrt putrajaya tu. die pun baru pindah situ duduk presint 11 ke tak silap aku.  so malam tu kitorang bukak waze tp waze tu bawak kitorang ke satu sekolah tak ingat dah aku sekolah mana. tapi sekolah tu memang gelap and masa sampai tu waze tu siap bunyi you have arrived. . fikir balik macam kelakar pun tapi aku terfikir gak macam mustahil je bleh salah sbb aku nampak sendiri dlm screen waze tu tulis lrt putrajaya. malam tu mmg kitorang tawakkal jelah pusing-pusing akhirnya jumpe jugak...

Follow Us
aku pun nk share juga pengalaman... aku rasa dr awal kemunculan putrajaya ni aku dh selalu dtg menyemak tgk pembangunan.. sampai la aku pula yg jd penghuni di sini... aku pernah dok p9.. tk pernah  kene angker2 ni.. takat guli2 tu biasa... normal dh dlm idop... then dok presint 11... kelam gelemat area tu tp alhamdulillah tade jumpa apa2... haha tp anak aku pernah kene sampok.. ada ustaz kt p11 ubatkan... melalak dr maghrib ke ishak... lps kene usap2 baik... kta ustaz budak ni comel ada benda suka nk main tu jela.. pastu tade dah...

then aku dok presint 5.. nampak tk pernah.. tp guli.. seret perabot aku dh lali.. dah tk rasa takut ke apa.. like ok dia pun nk join tido kot... saje kasi aku dgr2... cuma ada satu mlm tu jam 12 lebih dok layan korea tiba dgr anjing melolong sayuuuuuuuuuu ha tu seram h ahahaha aku terus tutup sliding door dgn kaki sbb dok baring kt sofa tu.. setan tul seram.. hahahaha laki aku pun ckp jgn di tegur.. mari kita teruskan menonton hahahahah tp dlm hati setan jgn ko muncul aku takut ni hahahhaha

beberapa kali juga dgr anjing melonlong tgh mlm... tp nampak tk pernah lah...

I penah dok presint 18, kalau kul 12 ke atas start la bdk2 main bola riuh rendah…as usual hakak tarik selimut & selubung sampai pg….

Cerita semalam.

Dalam pejabat lebih kurang jam 9 pagi. Staf sorang ni tengah check aset setiap bilik. Ada bilik pegawainya takde dalam bilik. Staf ni tertunduk2lah check nombor kerusi dan meja. Tiba2 ada budak kecik kat tepi dia. Tapi bagi belakang. Staf ni kira berani juga. Dia buat tak nampak. Tapi berpeluh jugaklah. Dah nak bangun tu budak tu atas kerusi juga. Tapi membelakang juga. Staf ni keluarlah cepat2 dan terjumpa owner bilik tu. Owner tu tanya kenapa. Dia ceritalah. Owner tu cakap sehari sebelum tu dia dah nampak kelibat.Tapi buat tak tahu jelah.