CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

haha...dlu aku duk apartment...akak bwh umah aku siap letak surat dlm pos box, sound kitorg jgn bising memlm.die kata kitorg slalu alih2kn perabot umah tgh2 mlm...padahal maner ader ...kitorg pn pelik gk...tp time tuh takder lak tefikir hantu ke aper...kitorg dok fikir akak tu yg ader tekanan prasaan sbb mmg kitorg takde alih2 brg tgh mlm pn...psl guli tu,kitorg dlm umah tu ader gk dgr dr umah atas...wat bodo jer...

Originally posted by don at 28-7-2006 10:02 AM
Ada 1 citer lagi....kat bangi.....kat kawasan harun din tu......saya pegi makan dgn 1 member.....kat situ....lepas makan, dlm pkl 12.30am......kami keluar dari situ.....sampai kat main road tu saya ...

don, kalau nak mainkan antu mcm mana?? sesuka ko jee nak main2 gan antu..

don This user has been deleted
Originally posted by lazyboss at 20-8-2006 05:48 PM

contoh, kalau kita tengah memandu di tengah malam.....ada jin tumpang kat sebelah kita....jika diizinkan oleh ALLAH nampak......berhenti kereta....tengok dia, jangan panik...lepas tu jerkah dia....mesti jin tu terkejut dan lari....selamat mencuba

lepas tu sebelum masuk rumah.....basuh muka dan kaki....baca le apa2 yang patut....sebelum masuk

Originally posted by lazyboss at 20-8-2006 05:48 PM

errkk..nak mainkan antu ke? try order kat kedai makan pukul 3pg.. mintak mi goreng.. pastu suruh chef  tu hold jgn hantar dulu..  dlm 20 minit ada la org dtg hantar mi goreng sambil jelir lidah panjang2.. hehe..

sayer pun adr citer gak pasal guli ni..
dlu duk umah flat,bwh skali.
tgh2 malam slalu dgr bunyik guli melantun2 dari umah atas..
tapi jiran kat atas tu tak der kat umah..
takot gak r..
skang dah pindah umah teres,ader gak dgr bunyi2 dr atas bumbung.
mcm ader bender berat berjalan kat atas siling tuh...
sayer g bilik,dier follow.sayer g dapur pun dier follow gak..
last skali bace ape yg patut, pastu bukak tv kuat2..

fins This user has been deleted
baru jek kena kacau dlm kete.. hari sabtu dari kl terus ke putrajaya.. jalan2.. on d way nak balik bangi dalam kol 11 lebih, masa lepas pada kuil india ader rasa org cuit2 tengkok fins.. pastu fins marah! aper nih cuit2..! masa tuh tunang fins dah sesak napas.. then takdek lah aper2 yang berlaku sampai kat mobil (seblah shell).. masa nak tuang minyak, tunang fins tanya, pakai kad or cash. sbb klu cash dia nak ikut masuk dalam..  tanya dia kenapa, dia ckp takut.. ader org garu2 tangan dia.. pastu fins marah lagi skali.. aper nih kacau2 org.. pastu dah takdek aper2 dah..

yang fins tau, antu kat putrajaya suka touch2 org.. anak sedara fins pun dah kena.. dia ckp antu tuh takde idung, takdek mata, tader mulut... kosong jek..

Rate

1

Follow Us
wah menarik plak thread ni sebab aku dok putrajaya.. hehehe.... ade gak la dengar a few story pasal putrajaya ni. Antaranya adik aku pernah cerita... kalau xsilap mende ni jadi 2-3 tahun lepas kot. Member adik aku sendiri yang nampak. Mende ni jadik kat presint 8, jalan nak ke terowong tu. Dulu ada satu gerai kecik kat situ, memang laku giler la... memalam sure penuh orang. One day, member2 adik aku gi makan kan situ. Time nak balik tu, lebih kurang dalam kul 10 lebih depa nampak sebuah kerete warna putih tersadai kat tepi jalan, kawasan tu memang gelap n sunyi sikit. Kereta tu teruk gak la kemek sana sini, macam baru lepas xcident. memula depa wat x reti je... lepas tu esok pagi lalu kereta tu dah x de. Tapi bila malam ada balik... dengar cerita banyak kali gak la polis dok tarik kereta tu letak kat balai, tapi bila malam je ada balik... nak kata ada org bawak x mungkin la sebab dari rupa fizikal kereta tu, memang dah teruk sangat.

Lagi satu pasal rumah PM... kat prensint 8 gak... ramai yang cakap kawasan rumah kediaman rasmi PM tu 'keras'. Dah macam2 cara dilakukan untuk halau mende2 ni tapi payah sebab 'mende2' ni dah lama duk situ. Dengar kata harun din dah 'pagarkan' kawasan tu, supaya x terus menganas. Arwah Endon dulu (arwah isteri Pak Lah) x suka tinggal kat rumah tu, may be kena kacau kot... x tau la...

Kalau sapa2 yang rajin jenjalan kat putrajaya memalam sure akan rasa scary semacam.... aku dah banyak kali kena. Ada sekali tu, aku drive sengsorang dari rumah aku kat presint 9. Time tu baru nak pindah rumah, so family aku dok ulang alik la dari P8 ke P9. Sekali malam tu, mak aku semua nak tidur kat rumah baru, so nak tak nak aku terpaksa balik sorang2 ke P8 la... memula rasa ok je, jalan lengang, best la nak bawak laju2 pun... tapi entah macam mana tiba2 aku rasa kereta aku berat semacam... macam x leh pick up plak. Sampai cecah ke lantai aku tekan pedal minyak, tapi still rasa slow... aku wat bodo lagi la walaupun time tu tiba2 aku rasa meremang semacam, nak pandang side mirror pun aku rasa cuak. Elok2 sampai depan rumah, aku rasa macam kereta tu ringan, rasa macam ada orang keluar dari kereta tu... memang rasa menggigil badan time tu.. takut gile....

banyak lagi cite pasal putrajaya ni... tapi x tau kesahihannya sebab dok dengar cerita orang...

Rate

1

macam2 cerita seram yang harum dengar dari kengkawan kat sini... namun alhamdulillah, selama harum di putrajaya belum pernah kena ganggu...

antara gangguan yang selalu kengkawan citer ialah bunyi guli, orang bertukang dan bunyi perabot di alihkan...

Reply #95 don's post

yang tu sempadan sek 1 and 16, umah aharun din kat atas bukit sek. 1.
tergerak hati malam tad baca taku gak , seram pun ada pi toilet pun
takut

alhamdulillah....
sy dekat setaun dok putrajaya ni....
tetiap mlm balik kul 2,3 pg
kekadang 6 pg...semate2 melepak ngan kenkawan
tp takde bende yg ngacau
harapnye takde la smpi bebile

Betul ke.....?

Uncle nak jumpa sangat dengan makhluk yang bernama hantu tu....

Kalau  korang jumpa hantu.. korang suruh hantu tu jumpa aku..

aku nak belanja itu hantu.........

apa punya worang... hantu pun leh PICAYA

Reply #111 Uncle_K's post

mak aii ayat... x baik ler cakap macam tu... macam bangga diri pulak... takbur nama nya tu... x baik lol....

kalau jumpa betul2 takut x cukup tanah nak lari je kang...
ape2 pun good luck la ye kalau jumpa....

Oleh kerana terlalu percaya hantu itu wujud... maka berbondong bondongla pengarah pilem buat citer hantu....

Sedangkan... hakikatnya..... HANTU tak BOLEH MENJELMAKAN DIRI....

Mana mungkin HANTU yang tiada JISIM nih boleh menunjukkan diri sebenar...

Kah kah kah kah....

yang korang dok tengok tu... bukan hantu......

Ia menumpang JISIM benda lain.....

Hang Pa kene studi betul betul bab perkara ghaib nih.. Kang terjejas akidah...

Reply #114 Uncle_K's post

hahahaha... ape2 je la uncle... u lebih arifkan dalam bab2 mistik ni... teruskan usaha murni tu....

err.. uncle... jangan pandang belakang tau.. hikhikhik...
gurau je ye uncle... xde niat pun nak argue ngan uncle....
peace yoo...

err.. sape yg teringin sangat nak tgk hantu tu.. jom ramai2 pergi panggung... hehehe

supercharger18 This user has been deleted
uncle_k da mai dah,,,,,

ada jugak hantu yang punyai jisim yang padat,malah punyai jasad menjelma...cuba korang pi lorong haji taib atau chow kit...berlambak hantu kat sanaa.....macam macam ada...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 7-3-2007 07:56 PM
ada jugak hantu yang punyai jisim yang padat,malah punyai jasad menjelma...cuba korang pi lorong haji taib atau chow kit...berlambak hantu kat sanaa.....macam macam ada...

mana itu hantu... aku nak belanja itu hantu teh tarik ngan roti canai...

pastu aku nak tangkap masuk botol campak sg gombak

maka berbondong bondong lah peminat uncle seekers dok tercongok depan tv kunun kununnya nak bertemu secara live makhluk ghaib tu...

Sampai la nih..UNCLE SEEKERS...gagal menujukkan HANTU yang sebenar...

Lalu di reka lah cerita kunun kununnya terdapat bilik yang penghuninya mati dibunuh.....

Lalu utk meREALKAN ceritanya.. di amiknya darah ayam sebagai gantu darah manusia....

supercharger18 This user has been deleted

Reply #119 Uncle_K's post