CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

aku pun tinggal kat putrajaya...nasihat aku jgnlah takut sgt nanti x boleh nak buat ape2 kerja...contoh nyer mcm seorg kakak kat tempat kerja aku ni nak g toilet pun berteman klu x dia thn aje nak membuang...

aku selalu tinggal sorang, sbb suami selalu out station...aku ni kira penakut gak tp kuat kan semangat...pd aku semakin kita takut semakin suka benda2 tu mengacau...nak menguji kite..

ehhh lupa plak aku nak cerita...dulu sebelum duk kuarter aku menyewa kat desa pinggiran putra berhampiran dgn putrajaya...ramai jiran2 aku termasuk kwn baik aku cerita bertembung dgn pocong kat kwsan 2...

aku ngan suami pun pernah jumpa gak...he he 'pocong kepala hitam'...

ok! ni lak jadi kt member aku...
satu aritu, dia lik lmbat sbab ada bnda urgent nk di settlekn..nk djdikan citer, tgh2 dia sebuk wat kejer tu tetiba dia dgr bnyi org menaip kt tmpat ada sorang kakak ni! tpi dari tmpat dia xnmpak sbab terlindung skit..so dia jerit jerla "hai kak! x balik lagi upanya...samala kita..kejer x abis2"..pastu dia kata dia cuma dgr kakak tu jwb.."erm....." aaaik! pelik la gak!apasal cmtu
je jwbnya..sbab kakak ni leh tahan gak kecohnya...bad mood ker dia?tpi member aku still x pikir apa lagi...smbung jerla kejer cm biasa..smbil 2 tu dia dgr bnyi printer la,bnyi selak2 kertas la kt tmpat kakak ni! time nk balik tu, member aku g la jnguk kt tmpat kakak ni! kononya nk bye2 la kt dia..tpi.....................
kosong! xde sapa pun kt situ! snyi sepi! pelik!!! mana lak peginya?sbab...kalo sapa nk kuar g mana2...msti kna tmpuh tmpat dia dulu! dan dia memang pasti xder sapa pn yg lalu....
masa ni apalagi.............cabutt!!!!!! dia citer, kata time tu cm nk tercabut dah nyawa dari bdan!! huhuhu!
smpai umah, nk puaskan ati lagi...dia call kakak tu..nk cnfirmkn! dan jwpnnya............"eh! akak tepat2 kol 5 balik dh! ko ni biar btol!!"
aaaarrr.............saper pulak sebenarnya tu???

Originally posted by sizuka111 at 12-3-2007 02:24 PM
ok! ni lak jadi kt member aku...
satu aritu, dia lik lmbat sbab ada bnda urgent nk di settlekn..nk djdikan citer, tgh2 dia sebuk wat kejer tu tetiba dia dgr bnyi org menaip kt tmpat ada sorang k ...

tak de ayat seru ker cik sizuka...??

Originally posted by Uncle_K at 8-3-2007 05:21 PM

alaa.... perasaan ko je nih...

biasak aa...

bila dah dok songsorang.. macam macam benda terlintas kat fkiran..

kucing melompat atas meja pun di katanya hantu...

uncle nih cakap je lebih la... yang dia sendiri wat citer antu x pe plak.... citer org lain sumer dia cakap mengarut..

apa punya orang daa......

Originally posted by Uncle_K at 8-3-2007 05:18 PM

oh... saya TIDAK PERNAH menidakkan kehadiran makhluk yang bernama JIN... kerana di dalam Al quran sendiri ada Surah Al Jin...

Tapi.... saya menidakkan kehadiran HANTU..... itu sahaja.... ...

tau pun... orang kat sini anggap jin tuh sebagai antu... faham...

contohnya antu raya, hantu raya tu ialah jin, tapi dibahasakan sebagai hantu oleh masyarakat kita... buka minda luas2 uncle... jangan nak hentam orang tak tentu pasal...

Follow Us
Originally posted by harumanisz at 13-3-2007 08:26 AM

tau pun... orang kat sini anggap jin tuh sebagai antu... faham...

contohnya antu raya, hantu raya tu ialah jin, tapi dibahasakan sebagai hantu oleh masyarakat kita... buka minda luas2 unc ...

:setuju:

Reply #146 harumanisz's post

nah..uncle...ambik engkau..

ade sesuatu berkenaan putrajaya..:jeling:

aku g je, msti sesat 2,3 kali tmasuk presint mane2 tah, br jumpe tmpt aku nk g...adekah penunggu putrajaya menyesatkan aku?...

:jeling: :jeling:

Reply #149 philipinoe2's post

ni mesti sebab ko x baca sign board dengan teliti....

Reply #149 philipinoe2's post

Dulu jaammyy1 sewa rumah kat flat hijau. Masa tu we all baru beberapa minggu pindah.
Ada satu malam tu, tgh tido. Pas tu kita org dengar bunyi org berjalan dlm rumah tapi dgn memakai
seliper. Sebab bunyi dia berjalan tu kuat sgt. Dia berjalan-jalan pas tu berhenti kat pintu. Kawan Jaammyy1 kat
bilik depan pun call h/p Jaammyy1 tanya samada Jaammyy1 dengar bunyi org berjalan. Jaammyy1 kata ada.
We all  punyala takut giler. Tarik selimut , tutup semua badan. Paksa tido sampai ke pagi.

Originally posted by harumanisz at 13-3-2007 02:47 PM

harumanisz....bawak bawak mengucap......mengucap nak...mengucap....ko dah post dua kali dah posting engko tuh....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 13-3-2007 07:59 PM

harumanisz....bawak bawak mengucap......mengucap nak...mengucap....ko dah post dua kali dah posting engko tuh....

grind, semalam serber aku mengong la.... aku dah mengucap dah..............

Originally posted by harumanisz at 14-3-2007 07:18 AM

grind, semalam serber aku mengong la.... aku dah mengucap dah..............

bagusss....baguss....kalau ko ilang sabar,ko flying kick jer skrin cpu tuh...

putrajaya penuh dgn mistik? memang pun......aku selalu nampak kakitangan kerajaan masih melepak di cafe2 walaupun diwaktu2 kerja....
ilusi ke atau satu kebetulan kelibat2 mereka nih? Mistik sungguh........

Originally posted by sedondon at 15-3-2007 02:19 PM
putrajaya penuh dgn mistik? memang pun......aku selalu nampak kakitangan kerajaan masih melepak di cafe2 walaupun diwaktu2 kerja....
ilusi ke atau satu kebetulan kelibat2 mereka nih? Mistik sung ...

x semua staff kerajaan mcm tu tau...tempat aku ni klu keluar mkn atau minum sesuka hati nampak nyer kena tindakanlah...

Originally posted by ziela657 at 15-3-2007 04:36 PM

x semua staff kerajaan mcm tu tau...tempat aku ni klu keluar mkn atau minum sesuka hati nampak nyer kena tindakanlah...

dah keje kat kerajaan...suka ati pankreas diorang ler nak kuar macam mana......lain la kalau ada tok yah...eh,silap......pak lah ada situ...

huhu
kter pon kije kat putrajaya gak....kompleks C
mmm...tu.....kat bhgn belakang tu,dorang dh kosongkan
dulu ade meja 2,3 staff kat ctu
tp sbb dh tak tahan gangguan (kibod tertaip sendiri, pc on sendiri), dorang pon kosongkan tmpt tu....dan wat layout yg baru..