CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: water_lily

Bandar Warisan Puteri, Seremban

Harap2 macam tu lah Artline..mudah2an loan sy xde masalah le..

baru ptg td sy g round lagi kat BWP tue..mmg rumah emerald tue dah siap..n kalo x silap sy dah kuar sijil layak menduduki (CCC/COF) pun..cuma x serah kunci je lagi..tp yg peliknyer ader yg dah wat renovation..camner lak tue..x paham tul saya..

sy dengar gak yg emerald tu nanti ada sekuriti guard..klu mcm tue mesti ada tambahan bayaran bulanan utk kemudahan guard tue..klu x silap sy mcm di villa suria tue..awal tahun nie diorg baru lantik syarikat kawalan N.S tuk sesi 2011 nie..tp sy x tau lak bape 1 unit kena byr..harap2 di emerald nanti jgn le terlalu tinggi..hehe..(mcm dah confirm dpt beli je nie..x abis2 berangan..hehe..)

x kisahlah la Artline kita duk rumah yg maner..yg penting duk Bandar Warisan Puteri..kira berjiran ler..x kira lah fasa maner pun..yg penting dpt duk aman damai dan saling tolong menolong..saya minat kat BWP nie pun sebab kejiranan dia..boleh kater majoriti melayu..bukannye sy nie bersifat perkauman..cuma senang le nnt nak wat ape2 majlis ke aktiviti ker..senang nak bawak berbincang..hehe..

salam......lame x berforum ni.bz skt r...wahhh untungla satrio orges da booking tuk emerald tu.....sy pun doakan awak berjaya dptkan rmh tu ye........

sy pun dgr kat bwp ni majoriti melayu....baguih la......sonang nak beraktiviti skit........

sape2 yg dah beli kat bwp ni, ramai2la join forum ni....mane tau leh kongsi maklumat....

Salam semua..nie nak habaq skt nie..loan sy dah approve..nmpaknyer tercapai gak cita2 sy nak beli rumah kat BWP nie..

kepada warga penduduk BWP..terima lah kedatangan sy nanti..hehe..pemaju cakap mungkin bulan 2 atau 3 akan dpt kunci..diaorg akan bagi secara berperingkat..ikut blok katanyer..nmpaknyer dah x lama lg dah nie..dah bleh start kumpul kotak utk packing barang..hehe..excited tul nie..

byk gak duit nak kena standby nie..utk deposit api air je dah 500++..duit nak psg grill, lampu n mcm2 lagi ler..byk gak tue..tp ape2 hal pun ikut kemampuan ler..nak mahal2 tu xde lah..

sy harap warga BWP dan otai2 semua dapat share mana kontraktor yg bagus tuk buat keje renovation di BWP nie..tq..

untuk di JUAL

Storey: 2-stry
Type: Terrace
Furnishing: Unfurnish
Situated: Corner Lo ...
smartGV Post at 4-1-2011 23:51

Kalau kwn sya berminat mcm mana caranya??Minat gak tgk kws Warisan Puteri nie...aman,damai jer rasanya....

Salam semua,

Baru perasan ada forum ni kat dalam cari. Baguslah, setidak-tidaknya boleh lah ceritakan perkembangan, masalah dan sebagainya tentang rumah di BWP ni. Untuk pengetahuan, saya adalah salah seorang pembeli di unit semi-D Emerald A. saya beli ni pun atas unit yang pembeli asalnya loan tak approved. harga dalam RM330K. Insyaalah, macam Satria_Oranges cakap, dalam bulan 2 atau 3 nanti dapatlah kunci. Tapi belum ada cadangan lagi lah nak duduk, sebab sekarang tinggal dan kerja di KL.
Saya ada melawat unit dalam 2 minggu lepas, tengok rumah memang dah sempurna termasuk jalan dah berturap. Cuma ada seperkara yang saya betul-betul tak puas hati dan kesal, iaitu tentang kerb di depan rumah yang sepatutnya ditanam dengan rumput, habis disimin sepenuhnya, cuma ada ruang untuk pokok sahaja. Saya ada pergi ke pejabat pemaju dan mereka cakap itu adalah requirement @ keperluan dari Majlis Perbandaran Seremban sebelum Pemaju mendapatkan CF. Saya betul-betul tak paham, kalau benarlah ini requirement dari MPS saya rasa memang mereka tidak bijak dan tak environmental friendly. Saya dimaklumkan oleh pihak pemaju yang mungkin MPS buat macamtu sebab nak kurangkan kos untuk maintain potong rumput!!. Come on lah, yang kita bayar cukai pintu tu untuk apa???.
Itu lah, kalau ada yang tinggal dekat  seremban, tolong2 lah tanyakan orang dekat MPS ni, betul ke atas arahan diorang?..

Tak de yang masuk thread ni, dah lama tak update. Utk pengetahuan hari ni saya baru dapat surat serah kunci. mungkin lepas raya cina kot baru ada kelapangan.

Follow Us
Salam semua..nie nak habaq skt nie..loan sy dah approve..nmpaknyer tercapai gak cita2 sy nak beli ru ...
Satria_Oranges Post at 10-1-2011 20:43

As salam satria orange..sori..tak perasan post awak..Alhamdulillah..lulus dah loan awak ye..best nye dah nak dpt kunci umah...selamat menjadi warga BWP..umah saye blom siap pon lagi....dinding pon baru nak pasang....wiken nie ade buat majlis perasmian kat sales opis BWP khas to yang beli Amethys E...InsyaAllah saye pegi...tak sabar nak dpt kunci...ujung tahun kot...

p/s: kalo saye round2 BWP tu, pastu jumpe satria kaler oren, ade kah itu awak??hahahah

Salam semua, saya ade bercadang nk beli rumah di bandar warisan puteri tu tp risau ngn structure kt ctu sbb binaan yang mggunakan sistem ibs, hampir mustahil nk renovate rumah tu. nk mintak pendapat you all psal ni, yelah, wpun bukan nk renovate dlm mase tdekat tp lmbat laun mesti ade 1 2 bnde kite nk kene ubahsusai, dgr kata nk paku kt dinding dia pun payah, harap dpt bg komen.

Salam...
Ader sesape yang beli Emerald C ? Baru-baru ni dapat notice overdue interest...  takkan nak kene byr sedangkan lawyer yg buat silap so jadi lambat proses. Then, pihak developer cakap silap kami sebab byr downpayment 10% lambat. Tapi due on Feb. Semua nak kaut untung, tak byk, sikit pon tak pe...

Salam semua, saya ade bercadang nk beli rumah di bandar warisan puteri tu tp risau ngn structure kt  ...
mhanafi85 Post at 5-3-2011 22:17

kami dah beli... tahu dinding dier RC. tapi tak tau lak susah nak paku... huhuhu... SPD mmg semua gune RC... Roof dier pon RC rasenyer... tunggu duduk rumah baru rase macam maner.. tapi rumah murah la berbanding kat KL...

kepada community2 emerald BWP ...
saya baru bina blog untuk kesenangan kita bersama berkongsi maklumat...
al-maklum lah nak pindah rumah baru mmg byk benda nak dipertimbangkan...
dengan cara berkongsi, maka senanglah kita ingin membuat keputusan yang sewajarnya.

http://bandarwarisanputeri-emerald.blogspot.com/

20hb ni ada mesyuarat bersama penduduk komuniti Emerald, kalau boleh ramai-ramai kita datang.

Reply 52# PerindU

emerald je ke, yg len x jmput skali, hehe

Reply  PerindU

emerald je ke, yg len x jmput skali, hehe
semutbesar Post at 10-3-2011 03:57

bukan x jemput......tp mesy. ni khs tuk ktrang yg baru dpt kunci ni......nak tgk pemaju dah layan lom defect form yg ktorang bagi tu...

Reply 54# neo_oranges

tau, saje je bgurau, hehe. pape pun harap dpt kongsi ape2 info nnt lepas mesyuarat tu, yelah kite ni beginner lg, kene la mntak tunjuk ajar pada yg pakar. pape pun looking forward to be joining the BWP community in the future

salam 1 malaysia...welcome utk diri sndiri..sy pertama kali masuk forum ni sbb nak tau gak isu2 semasa di bandar warisan puteri...sy pembeli amethyst E..x sabor tunggu masuk ujung taun ni...

Reply 56# MyviOren-E

MyviOren-E, same la kite, saya pun beli Amethyst-E gak, harap2 la betul dpt msuk ujung tahun ni,huhu.  beli rumah yg mane?yg sebaris showroom ke?

Reply 57# semutbesar

semutbesar...

x ingat la lorong yg mane..rase nye bukan yg sebaris show house kot..mungkin yg belakang showhouse tu rase nye..
tu la pemaju kata ujung taun la siap nye..harap2 semuanya berjalan lancar..semutbesar beli sebaris show house ke?

wahai pembeli2 emerald.........jadik tak meeting 20hb ni.....kepada urusetia jgan lupe bagi skali surat jemputan hadir kat bahgian maintanance.......nanti kate x jemput lak.......

Myvi Oren n Semutbesar...berjiran lah kite nanti ye..saye pon beli Amethyst E...harap2 la siap on time..tak sabar nak duduk umah sendiri