CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 220796

PRODUK JENAMA ELECTROFAST

ok what promotion macam tuh sometime korang anggap itu semua penipuan korang nmpk dpan mata habis company nama besar2 buat korang ade nampak ?
example BANK SIMPANAN NASIONAL bagi hadiah kereta la ape la modal die sebenarnye nak sruh korang beli skim simpanan premium dia je sbnrnye bukan dorang pandang sgt kereta2 dorang nak bagi tuh
daripada korang dok beli brand branded harga same dapat 1 item baik beli mcm tuh buy 1 get 1 free betul tak ?

about quality skrng punya zaman ape brand pon quality tak terjamin beli lah berapa ribu punya barang skrng quality 50/50 boleh ckp bukan macam zaman dulu that why ade warranty

nie just pendapat aku lah sharing dengan kau orang semua
open ur eye's and think about it
:re:{:2_78:}

terbaca review pasal produk ni kat fb ari ni..mmg penipu la .. ni pocy paste dr fb member:
"Diliyanna Daud Kepada member FB, Jangan tertipu dengan produk ELECTROFAST yang sekarang ni bertapak di GIANT BAYAN BARU. sebelum ni mereka bertapak di SUNSHINE SQUARE, dah jenuh tipu customer di sana, mereka cari mangsa kat GIANT pulak. berjaga2......
Sunday at 5:59am"
geng gorews & menang..so people watch out..

betul, aida tu kecik berkulit itam manis dan petah bercakap@menipu. kalau kita report polis agak2 polis wat siasatan x kes penipuan camni???

lagi lama electrofast bertapak di Giant, saya rasa lagi rmai yang terkena.

http://mforum1.cari.com.my/frame.php?frameon=yes

tu la pasal..lita ni bukan rejudis..tapi hampir terkena tak nak la yg lain jadi mangsa mereka..rasanya depa ni ada lagi kat tesco mergong alor setar..so hato2 la kwan2 semua

Follow Us
aku rase aku tau kot brand ni.. promoter die tunggu org abes bayar kat kaunter, pastu approach orang tu.. pastu borak2 hape tah, dapat close satu barang yg hargenye tinggi, then mangsa pilih kupon, dpt kupon bernilai RM1000.. then die akan telefon bos a.k.a rakan sepenipuan die yang ada kat luar hypermarket giant.. dialog die lebih kurang camni:

Penipu di telefon : Okay encik, encik merupakan orang ke 14 yang berjaya mendapatkan kupon RM1000. Encik kini layak untuk membeli barang yang bernilai RM3000 ke bawah dgn hanya RM1000. Tahniah encik..

pastu mangsa mesti hepy kan dpt beli barang murah, padahal barang yg first tu die nak naikkan harga kaw2, campo seribu mmg dapat lagi ar barang kedua.. jangan jadi bodoh la woiii.. please la weh, jangan la tertipu dengan dorang ni semua, dorang call tu member2 dorang gak.. kawan aku penah keje camni tapi die benti sebab tensen kene menipu orang hari2.. dari beli barang tah hape2, baik beli barang branded lagi2 dengan nilai tinggi camtu.. yg aku sedeynye mmg budak2 Melayu yg jd promoter dia, makan duit haram btol..

awal2 november sampai januari hari tu dak2 penipu ni ada kat giang plentong, 4 orang rasenye, pastu dorang da rotate g kedah, budak penipu kedah turun giant plentong lak.. kedah agaknya kat jitra mall tu la kot.. dorang 3 bulan skali tukar tempat kot, nak elakkan orang wat report..

customer mmg tak tau yg dorang ni penipu, tapi sume pekerja area giant tau, nyampah aku tengok..

skang ni diorang ade kt giant sri kembanan.. aku n wife dh terkono, diorang panggil untuk dpt mug free,  eee.. aku da agak dah, kene koyak kad baucer la plak..sblm bukak kad tu aku da bgtau promoter bdak cine tu, kalo gores dan menang aku takkan beli ape2 pon.. die kate bukan gores mng, pastu koyak la kad tu 1 dpt boucer 50, 1 lg dpt free 2 brg tu..induction cooker n air purifier + 100 baucer..pastu nak claim 2 brg tu ade syarat kene beli brg diorang harga lebey kurang 3k....diorang ni berlakon bagai, call bos die la siap suruh aku  verify no kad baucer tu la..ade la kat sejam die dok ngayat..last2 setelah aku paham yg aku kene beli br dekat 3k, aku call kwn aku tanye berbaloi ke tak..kwn aku kate bende scam, last2 aku bgtau promoter tu byk lagi brg aku bleh beli dgn 3k drpd beli brg diorang ni yg mahal nak mampos.. tu pun siap d pena kad kredit nak swipe depo 300, aku buat muke jahat mintak kad balik...last2 terus bla.. terkebil2 bdak promoter tu.. rugi mase aku.. dah la rushing sbb giant nak tutup..nasib baik tk terkono..3 brg dlm 3k cam berbaloi je, cume xde keperluan pun  ..

jage2 la orang kite k, dorg wat2 mcm nak call bos, padahal call member dorang kat luar situ je..

as salam...aduh...dah lebor 5rat...ralat btol la...gmpg tol la bdak² promoter 2...
nk nyesal pun dah x guna..erm..jdkn iktibar je la..sian kt husband la pulak..
dh lh tgh pregnant ni..kene tipu pulak..sedih btol aku d btnya..klu 5rat 2 aku bli brg baby
aku pun lg bgus la..nyesal x sudah sgguh ni..klu 5 rat x refund blik..aku halalkn je la..
antara aku ngn promoter 2 dunia akhirat..tp die dgn tuhan..aku hnya menyaksikn nya nnt..

Kat JB diaorang gunakan jenama 'ROSET' sampai home theatre pun jenama Roset...tempat promoter...GIANT plentong,Bukit Indah....TESCO,JUSCO... untuk pengetahuan semua...easy payment dgn gunakan kad kredit Bank ISLAM hanya dibenarkan utk 12 bulan sahaja dengan interset 5% ...tapi diorang punya kencing  36 bulan pun boleh 0% lagi.

TIP : sesiapa yang rasa tertipu tuu cepat-cepatlah batalkan transaction kad kredit dlm masa 3 hari selepas swipe kad tu...caranya... buat surat pembatalan belian barang dan dapatkan chop BEST POINT LIVING ENTERPRISE dari promoter yang bertugas dan faxkan ke bank dgn segera....insyallah transaction kad akan dibatalkan....kalu tak berjaya ...repotlah ke TRIBUNAL pengguna.

setakat barang2 tu tak kisahlah sangat...pasal dapat ..cuma tahan tak tahan ajer... yang buat saya marah ni dia bole cakap pasal easy payment dgn kad kredit 0 % selama 3 @ 4 thn....nasib baik ada member kat  Bank Islam mintak confirmkan....rupanya tipu....nasib baik tak terjebak..... Kes mcm ni bole repot kat tribunal pengguna biar ... company ni tutup terus dari menipu org2 berada macam kita semua.

Kitaorang baru jerk tertipu....tapi mmg dah buat payment, tapi lepas buat payment mcm tak sedap hati, ckp nak bbalik dulu, ( kebetulan masa pergi giant tu nek moto jerk ngan husband)... so balik opis buat research tentang product and company...sah-sah mmg tertipu kami....so disebabkan kami tak sign pun lagi delivery order...so kami nak minta duit balik rm3299. mulanya diorang berkeras tak nak bg, then zara ckp yg zara dah check kat tribunal pengguna....dorang tak berani ckp apa....then janji nak refund balik wang kami dalam dua tiga minggu ni...so sekrang tengah menunggu panggilan dan check dari diorang...kalau tak dapat juga, mmg akan lapor kat tribunal pengguna ( kebetulan ada member kat tribunal pengguna).....

sesiapa yang terkena, jgn guna barang2 tersebut, pastikan resit atau apa2 surat berkaitan simpan dan boleh buat laporan terus kat tribunal pengguna. InsyaAllah within 40days, diorang akan proceed dan akan dapat duit balik...( itu yg member zara  kat tribunal ckp).

Diorang ckp, boleh buat easy payment kat Hong Leong ataupun Ambank......

Sekrang mereka buat operasi kat Giant Bkt Tinggi Klang.....

diorg ni mmg pandai kenekan org.geram jer rasaa....grrrrr..

Ikutkan hati mmg marah sgt rasanya...tapi bila pikir..kalau tak dapat jugak balik..mungkin bkn rezeki kami...semuanya hak milik Allah....mohon Dia gantikan kami dengan gantian lain yang lebih baik.....dari segi kesihatan dan keselamatan kami sekeluarga dan kebahgiaan kami dunia akhirat....

produk2 electrofast semua xbgs.kalo seseorang pengguna yg arif, kalo tgk produk pon leh tau produk mahal, produk ok atau produk cikai...tpi cam aku ni main belu jerk.xda wat anilisis pon....dah tergoda ngan voucher yg die duk koyak tu.

Assalamualaikum semua..baru je register harini dkt forum.Cerita masih panas ni.Baru je terkena hari jumaat baru ni. Dengan produk ROSET lahanat ni..huish.. Modus operandi sama je dengan yang dicertikan oleh dzaara.Dalam duk berhati2 lepas kena train dengan hubby pun terkena. Lokasi: Giant Bayan Baru , Penang yang memang byk sampah sarap masyarakat penipu duit orang. Jam: 1.30-1.45 petang.PRODUK : ROSET ( Induction cooker, vacuum cleaner ( sedut air dan habuk), multi cooker, water filter Amount: RM2880.Jumaat lepas,lps siap beli barang dari giant. Ada sorang budak pompuan ni offer mug pada kawan saya. Pastu saya tanya dia bg free mug je kan xde beli apa2. Kawan saya pun isi la borang dengan semangatnya dek kerana sebuah mug yg hodoh yang aku rs harga dia 5kupang je kot.Saya refused pada mulanya, lepastu bduak pompuan tu bg jugak kat saya. Saya kena isi borang.Sebab kwn saya duduk.Saya berdiri mulanya. Bdak pompuan tu suruh duduk. Sleng ckp xmcm org penang.Bunyi mcm dr Sabah bah. Aku duduk isi borang.tetiba budak tu suh bukak kupon .aku dgn kwn dapat la harga kupon rm200. pastu kena ttgn dan isi nama  pada kupon.aku pun dah nk blah, masa duk kalut nak blah,sorang budak comot lelaki mai dari sabah jgk sbb slang sama,ada tatu dekat tangan kiri /kanan dgn ada sekor mamat hodoh bertindik sebelah ( mcm gay jee..) .suruh cabut lg satu. budak pompuan ni blur je.budak pompuan ni muka sgt sweet dan innocence bila habaq suh aku cabut lg satu. aku pun cabut. pastu nampak cam pelik kat kupon tu sbb ada gambo indction cooker dengan water filter. aku pun blah dengan kawan aku lps setel.ttb budak comot bertatu panggei balik kata aku menang hadiah. pastu aku pun mcm perasan la.eh yeke menang ni.kawan aku tu jeles plak aku menang. mamat gay pakai tindik sebelah tu bgtau biasa dengar tak nama company dia. aku kata xpenah ( dalam hati kata mmg la xpenah kena mendea gini sbb ada back up hubby tersayang..ni dia xde,) .pastu aku kata saya kena telefon hubby saya dulu. budak gay tu kata, kalau akak telefon nnt suami akak mesti xbg. saya pun dah kawin kak. saya tau la cmn lelaki ni. akak xpercaya ni gambar anak saya.tah betul tak..ms dia borak dgn aku tu.budak pompuan tu bawak la induction cooker dengan water filter buh tepi aku.konon cam hebat la.pastu dia kata,akak untung ni kak.semalam ada india menang periuk stanless steel kita. kira akak untung dah ni. kena belanja saya makan kfc ni kak...ok akak punya barang ni harga dia semua lebih kurang rm7k ke brp aku xigt. pastu dia kata, akak kena la support kak kalau dah dpt free ni. beli satu barang je.kita punya vacuum ni.harga rm2980 je.tp sy bg diskaun la rm2880.pastu kita bg multi cooker sekali. masa dia duk bebel kat aku tu.aku dah suspek semacam.sebab? ada sekor lg bdk pompuan ( aku rs sabahan jugak), sorang india dan sorg lg aku xperasan duk senyum sinis jee..pastu mcm ada bhs tubuh yg aku xsempat nk baca sebab benda berlaku terlalu pantas.dek kerana dia kata barang aku beli tu xsemahal hadiah yg dapat.aku pun jd termakan janji manismu.mu makan madu,ku makan taik hempedu..( ms tu xterpikir lg..huhuhu).aku pun swipe la kad kredit.masa nk bayar tu kata )% interest..pastu suh byr lumsom pulok doh.huhu.nak dijadikan cerita tiba2 masa budak bertatu tu check barang aku, bukak kotak apa aku xigtr..terjumpa satu kupon lg.pastu bila bukak dapat diskaun 40% dan hadiah apa tah aku lupa worth rm1825. aku kata,saya xnk.saya nk bg kwn saya.pastu dia promote kat kwn aku pulak dah..kawan aku pun mcm happy la pokpek2.dia pulak xbawak wallet..adoihla..pastu aku ms tu mcm dah tersedar sikit yg ada unsur penipuan. aku kata kat kawan aku tu sampai 3 kali.,nak ke xnk.dia pun akur sbb dia kata mmg terign nk beli satu brg tu lama dah.maka paksa rela swipe lg kad kredit aku.hambik ko..total la dua2 transaction tu brp? rasa gila punya kena tipu la..mmg buat lauk la kitorang kan? sblm aku nak balik budak busuk bertatu tu promote plak kad vip dia. tp kena beli brg rm5000. konon dia kol balik manager dia kt opis. dia kata kalau nak, akak kena beli stanless steels punya priuk sbb induction cooker boleh guna ni je.pastu aku tanya budak bertindik( nama dia shazali dalam kad) betui nm dia atau x, aku xcheck ic dia.tp semuanya rambut karat pakai kloroks.boleh gn tak priuk biasa. dia habaq kat boleh. pastu aku kata kat budak bertatu tu,sori ni saya nak balik kul 3 ada meting. saya hrni dah jd bank...pastu semua tesengih.semua aku rasa ada budak bertindik(shazali), budak pompuan sabah 2x, bertatu 1, india lelaki sorg.
lepas masuk dalam kereta aku dah sedar..aku pikir balik..waaa mmg sah aku dah kena jerat dah ni..sekali dgn kawan aku..
balik2 rumah, hubby aku ngamuk sakan la.sbb dia kata selama ni boleh gelakkan org sekali bini dia etrkena.b4 aku balik dah kol bank nak cancel.dia kata xboleh buat apa.merchandize je boleh buat.so dia kata aku kena bayo nak dkt rm5k bulan depan..habis musnah telan air liur aku nak beli ipad/iphone .boleh beli berapa bijik cer kira? laki aku perg sana. sorg mamat india kuruih jaga. dia suh panggei shazali. sekali yg mai india bdn besor mcm bonzer ko.xngaku bonzer. saya supervisor dkt sini. pastu shazali turun, bduak pompuan sabah 2 ekor, sekor yg bertatu tu.duk pokpek2..ayat dia mcmni.saya xpaksa pun akak beli.saya xambik pisau pun abg. akak yg rela dan mmg berminat dgn produk kita.abg keras mcm ni pun saya xboleh buat apa pun.yg si bonzer tu duktgk smcm je dah..hubby ckp.saya xkira,saya nk awak kanselkan .esok kol saya.
harini, kami yang kol jugak.kalau tak haram dia nak kol kot..dia kata saya xboleh buat apa bang.sbb saya xtipu.saya xpaksa,akak yg nak beli brg kita. hubby kata ok, saya akan bgtau org jgn beli produk dari sykt awak dah.
so semalam saya dan hubby dah buat research pasal ni dan jumpa dah cerita pasal boleh report ke ttpm dan kpdnkk.

doakan saya berjaya ye..sedih mmg sedih..

dan ternyata saya seorg pengguna yg masih gagal dan boleh kata xberapa cerdik dalam hal ni.kalau xboleh selamat saya redha tp skrg mmg dalam proses nak berusaha dapatkan balik hak saya.dan cuba nak bg awarenes pada sesiapa yg masih belum aware