CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AlienGurlz

RECOMMEND ME LAPTOP..

so far 'kawan2' aku banyak yang guna dell, OK jer.. dah bertahun2 pun ok...

kakak n abang aku guna tosibah ok jugak... kaka aku dah setahun lebih... abang aku baru jer 4-5 bulan cenggitu.. asal dia ...
adie82 Post at 9-9-2009 22:02

kesimpulannye, brand bukan ler segala2nya.... tgk cara guna juga...

Nak tny sket la... Ade sape2 tau x camne nk bukak web cam kt laptop Dell tu??
Ke mmg xde webcam ek??

xde ke softwarenya?

Aku minat ngan Dell Inspiron 1420 tu... tapi bila survey ramai yang komplen masalah LCD, GPU burn bagai...

Inspiron 1420 byk problem laa... bru format sebijik 2 bulan lps.... boleh format, tp lembab giler.... core 2 duo tp loading mcm celeron... :@

last2 ghoper2nya HDD rosak.... huhu... mahal kowtt....

103# akumirul

Ni tny kt sape neh?/  Aku ke?? HUhu

Follow Us
Inspiron 1420 byk problem laa... bru format sebijik 2 bulan lps.... boleh format, tp lembab giler.... core 2 duo tp loading mcm celeron... :@

last2 ghoper2nya HDD rosak.... huhu... mahal kowt ...
akumirul Post at 10-9-2009 07:05 PM

kalo nak kutuk jenama leptop, kutuk la kalau mobo dia problem.
kao hdd, ram, OS rosak tu leh repair lagik.
bukan salah brand.

Tak pasti la... yang aku bace ramai yang ada masalah ngan LCD (tetiba jer blank)... GPU burn bagai...
Tapi kebanyakan barang dell memang takde masalah sangat pun... after sales service pun tip top jer...

Dell Malaysia kat Penang dah tutup kan?
Sape leh confirmkan, sebelum ni sape2 yang pernah beli dell online, dorang anta barang dari Malaysia ke dari obc? tak silap aku katanya sekarang ni kalo beli online, dorang anta direct dari dell China? lebih kurang sebulan gak baru dapat barang. betul ke?

Takde masalah ngan brand pun sebenarnya. biase le dah barang letrik, ikut tangan yang pakai gak kadang2 tu. ada tangan yang rasi, ada tangan jenis suwey, ko pegang apa2 la barang skalipun tetap rosak kaedahnyer.

Yang penting, aku pakai ACER ASPIRE 3620 lagik skang ni. Sape cakap barang ACER cepat punah? setelah 5 tahun aku hempas, ramas, lepuk, ketok sebab melampau lag time battle dota, sebat2 LCD sebab asik lag jer, alhamdulillah masih bernyawa lagi laptop aku ni... dah banyak berjasa laptop ACER ni rupanya... mekasey Acer...

97# ejans
Dikk (adik ker?), aku cadangkan ko try tengok brand2 bawah ni wokeh...

Toshiba (toshiba memang ok, tapi harga sedikit mahal)
Dell (no, jgn dengar ckp kawan praktikal ko tu. dia salah. dell memang ok)
Acer (pun ok jer, tapi kena pandai2 jaga la, kalo buleh sila pakai notebook cooler dan langkah2 penggunaan laptop yang betol, since ko pun student software eng, so aku kira ko mesti tau sikit2 pasal hardware, takkan 24 jam hadap programming jer kan)
Compaq (buleh avoid, aku pernah guna laptop compaq kawan aku, yang guna AMD + Nvidia tak silap, panas kemain) buleh terbakar tangan aku. nak pakai buleh juga, tapi sila pakai notebook cooler selalu ye. insyaAllah bertahan lama.

setelah 5 tahun aku hempas, ramas, lepuk, ketok sebab melampau lag time battle dota, sebat2 LCD sebab asik lag jer

nasib baick acer ko takleh cakap!

110# Zep

Fujitsu?
Vaio?
HP?
Panasonic?
Ko takde experience??

Takde masalah ngan brand pun sebenarnya. biase le dah barang letrik, ikut tangan yang pakai gak kadang2 tu. ada tangan yang rasi, ada tangan jenis suwey, ko pegang apa2 la barang skalipun tetap rosak  ...

Yang penting, aku pakai ACER ASPIRE 3620 lagik skang ni. Sape cakap barang ACER cepat punah? setelah 5 tahun aku hempas, ramas, lepuk, ketok sebab melampau lag time battle dota, sebat2 LCD sebab asik lag jer, alhamdulillah masih bernyawa lagi laptop aku ni... dah banyak berjasa laptop ACER ni rupanya... mekasey Acer...
Zep Post at 11-9-2009 10:49 PM

sebab ko ramas tu la kot dia leh menten

111# adie82
Haa? maksud ko???

110# Zep

Fujitsu?
Vaio?
HP?
Panasonic?
Ko takde experience??
danedzya Post at 11-9-2009 11:49 PM

fujitsu ngan toshiba antara brand yg aku rekemen. selain tu IBM tapi tak ramai kenan dgn IBM ni sbb design dan layout yg tak cantek. Lenovo sebagai bajet version of IBM ni plaktak ramai yg berani beli sebab brand baru kat market. selain tu, kalo mau guna utk gaming dan grafik, bleh la try ASUS gaming series. puas ati.

112# danedzya
Blom lagi kak kekdahnyer... terutamanya vaio tu, buleh nangis tengok harganya...
Tapi buleh selak topik2 lepas, ramai yang pernah pakai... so buleh baca experience dorang...

113# bzzts
Iskk ko ni, mendalam sungguh maksudnyer tu......
Ramas laptop tu selalu terjadi bila masa aku tengah2 syok main game, tiba2 buleh dia lag tak nyempat... sampai stuck2
Memang aku hangin sampai genggam (ramas keyboard mahupun LCD) sambil goncang2 sampai puas ati... macam psiko la plak...

Post Last Edit by bzzts at 12-9-2009 00:04
113# bzzts
Iskk ko ni, mendalam sungguh maksudnyer tu......
Ramas laptop tu selalu terjadi bila masa aku tengah2 syok main game, tiba2 buleh dia lag tak nyempat... sampai stuck2
Memang aku hangin ...
Zep Post at 12-9-2009 12:00 AM

bukan "macam" psiko dah. tapi memang psiko pun

digalakkan ko beli mousepad yg ada bonjol2 tu dan wristpad utk lapik pergelangan tangan.
bende ni bleh kurangkan sikit kutil atau sakit2 urat.
so, bila ko geram atau apa2 pun bleh la gigit terus mousepad atau wrist pad tuh

Post Last Edit by bzzts at 12-9-2009 00:04

bukan "macam" psiko dah. tapi memang psiko pun

digalakkan ko beli mousepad yg ada bonjol2 tu dan wristpad utk lapik pergelangan tangan.
bende  ...
bzzts Post at 12-9-2009 12:02 AM

Woii...

Takde la sampai cenggitu sekali... skang ni pun aku dah stop men online games sbb internet problem...
Kalo idak tu memang slalu jer hangen aku ni... makin hangen, makin kuat aku ramas, sib baik tak pecah ataupun rosak laptop aku ni... sebab tu aku sayang Acer.

syukur ko dah berubah!