CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13687|Reply: 37

bakat melukis?

salam,,ade tk d antara kamu2 semua ade yg memperolehi bakat melukis...
kire dh biase buat lukisan2 kartun,tk pn juin mana2 komik2...
nk tnya pngalaman kamu2 semua,sbb sy pn dh krng melukis n mood melukis pn tkde
hee

Rate

1

kecik2 dulu slalu masuk pertandingan melukis..dari tadika sampai la habis skolah..memang slalu wakil skolah..abes spm nak sambung uitm utk art tapi x dapat sebab science stream, dulu nak masuk kelas seni lepas pmr pon x dapat sebab cikgu paksa masuk kelas bio , nak amek subjek seni pon cikgu x bagi ..last2 amek course multimedia, ingat nak terror melukis alih2 aku lukis guna mouse je la skang ni...

aku nak pandai melukis..dah lama x lukis guna tangan ni..dah keras..kartun x reti sangat..potret bley la sket2..satu hari nanti aku ingat nak bukak gallery sendiri lah..walopon aku x pandai melukis

Rate

1

oklh tuh smngt nk melukis ade..
tp kire dh nek taraf la ni..pandai lukis gune mouse,
kire pakar dlm bidang multimedia ek?

nak melukis mmg kena jana mood...den biasa akan singgah ke pasar seni or cari web yang tunjuk mcmna nak melukis/belajar melukis ape2 aje...barulah datang mood.

.

Rate

1

suke lukis potret ..

Hati nak berkarya... biasanya ada je kerja lain nak buat.. terus tak jadi berkarya

Follow Us
sape2 tau tak mane nak dapatkan pen digital untuk lukis.
kalau pakai adobe photoshop, takkan nak design/lukis guna mouse. susah.
ade jual kat mane2 tak pen digital tu?

hi2 TT & mmber2 semua...

de jgk kat porum ni yg minat arts/drawing2 ni....
w pun minat jugak...tp draw bile de mood jek...
hhmmm...yg x best tu sbb xde mmber yg minat...benda2 cmni...
korang x nk bukak online art club ke..something like that..
w bile sorg2...rs x best sbb x bleh nk share..minat..
dh penat2 draw tu nk jgk share ngan org lain..
pastu nk jgk tgk2 org lain punye...ehehehe..sronok kan cmtu??..

kalau online senang..share2 & kongsi info..anytime..anyplace..
baru fun cmtu...& bsemangat nk buat..kalau x gitu2 jek..eehehe
pastu nnt bleh la buat pameran ke join pe2 aktiviti arts..
wah cm best jek..uhuhuh...tp w segan sbb w suke2 jek bwt sekadar hobi...
hobi syok sndiri...ehehehe

Rate

1

watever, u boleh masuk forum pergh.com....
mmg patut nama pergh pun, artwork2 drawing kat situ pergghh...hehe..u join situ, tunjuk u punya artwork...nanti depa komen lah...sharing2 gitu...

errmm saya tak de bakat melukis...tapi time skolah rendah suka mewarna...suka sgt, tambah2 guna crayon...pastu habis camtu ja minat mewarna...

pastu masuk u, ditakdirkan saya ambik multimedia course yg saya sendiri x tau benda apa
pastu masa sem 1, mmg excited gila nak blajar...blajar basic drawing dgn sorang lecturer iraq lak tu.....problemnya saya tgn ketaq, nak buat straight line pun x boleh...terketaq2 tgn...

tapi masa tu, baru saya perasaan saya boleh buat lukisan shading...saya sendiri terkejut, lecturer saya pun kagum....hehe saya pun happy gak...banyak gak artwork shading saya...

pastu masuk sem dua, blajar pasal human proportion dgn lecturer melayu...dia sifu, masa tu blajar mmg kena banyak lukis line kan...so saya mmg tak boleh.....minat nak drawing pun makin kurang...pastu shading pun x praktis...

sekarang, saya sedar betapa pentingnya sketchus dalam design...so saya mmg tak berbakat dalam drawing, tapi saya nak praktis utk sketchus...itu sajalah crita saya..

tapi sepanjang belajar drawing, saya dpt blajar yg drawing ni reflect kita punya diri...boleh le tahu org ni jenis camna melalui drawing dia....sbb drawing ni comes from ur heart so what we draw on a pice of paper is ourself....best gak hehe...

saya kagum dgn artist2...espicially lecterur saya..

Rate

1

mase sekolah dulu ramai tak minat pendidikan seni (PS).. yg tak minat, cincai je kejenye.
yg minat, buat lawo2..

hahaha..
mel time bljr amik graphic..
memang minat gile ngan arts
tapi time f 5 tak amik pun art..heheh
suke lukis potret..assignment yg ade kat umah tu kalau jual kat balai seni lukis negara agak2 laku tak?
hehehe

Rate

1

salam TT dan semua...ronda2 dalam bod sini jumpa lak benang ni...aku nak share pgalaman aku dlm dunia lukisan nih...

aku dari kecik mmg suka melukis...sbb terikut2 abah aku yg pandai melukis gambar2 permandangan (guna water color).

habis dinding rumah atuk aku kena conteng ngan kapur sekolah...kapur tulis tu aku ambik kat sekolah (yg dah kontot je).

masa tadika lukisan aku selalu cikgu tampal kat dinding...kira bakat tu dah bermula dari awal lagi..

paling tak leh lupa masa darjah 1...aku kena denda diri atas meja...sbbnya gini...pasal lukisan la...classmate aku suruh aku lukiskan lelaki dan pompuan tengah romen...

maklum la imaginasi aku ni tinggi sgt pasal art....aku pun lukis la orang...laki pompuan atas bawah...masa tu bukan cantik sgt pun cuma bentuk tu boleh la...masa tgh syok2 lukis...cikgu aku nampak...adoiii kantoi...dia kata nak bawak jumpa guru besar...aku nangis2 tak mau...sib baik cikgu tu maafkan aku...maklum le budak lagi kan...akal pendek.

masa sekolah menengah aku slalu gak masuk pertandingan melukis...mmg slalu menang...tapi tak leh celen ada sorang budak cina tu cantik sgt lukisanya...aku slalu dpt naib juara je....tapi kalau dlm kelas...heheheh lukisan aku mesti dpt tmpt pertama...

alhamdulillah dgn bakat dan anugerah yg Allah beri nih...dlm hidup aku...disebabkan kemahiran dan bakat yg ada...kerja aku pun mmg ada kaitan dgn dunia seni ni...

aku boleh melukis potret...kartun...color water...dan lukisan inai tangan. tapi skg nak melukis pun tak ada masa...melukis ni perlu mood...kalau mood down mmg tak jadi...

aku teringin nak sambung balik hobi melukis...cadang nak jual online...kalau ada yg berminat...kalau tak sekadar lukis tampal kat dinding rumah je...

mana2 kawan yg ada bakat melukis tu...jgn sia2kan bakat yg ada...do something utk diri...dan boleh jadikan pendapatan sampingan.

Rate

1

sbnrnya, tiada istilah 'tangan dh keras'.... bile lama dh tk lukis..
bakat tu satu anugerah, kalo korang ada bakat tu, dan tak dpt lukis spt dulu, tu sebab dh lama tak praktis, bukannya bakat tu dah hilang...

bakat tu akan kekal smpai kite mati..

Rate

1

dulu masa zaman susah...rajin jugak melukis.potret,kartun...ikut sempat ja.siap ada simpan koleksi lagi.tapi skrg dah kerja,so dah lama tinggalkan aktiviti tu....

Rate

1

Reply 15# encikpirate1701

bermula dgn teknik peniruan

encik batman,
tangan dah keras tu bukan bakat dah hilang, dah x selembut dulu..kena praktis byk2 kali..bakat ni tetap ada, alhamdulillah jadi la aku graphic designer..tp, jadi GD ni underpaid la..diaorg ingat keje senang main lukis2. hotak dia kalo senang sila bagi idea sdri la. sbb bab2 seni ni mmg, semua dari hati. bila semak ngan org yg berlagak pandai..main buat je

aku ingat, kalo nak amek master nanti, possible ke amek art? aku nak pandai melukis je. yg betul2 pro siap bley jual.

tp, kalo pegi balak seni lukis..haram aku x paham apa. kalo sembang YM ngan painter/artist ni..giler sangap! mcm syok sendiri je..huh

free nanti nak start balik la main lukis2 ni..kaler2..tp, bila tu....

Rate

1

saya minat betul dgn stail lukisan Norman Rockwell dengan Drew Struzan.bab warna yg mahal

tu.tapi sayangnya,sampai skrg saya tak pandai dlm bab2 mewarna lukisan ni...

aku boleh lukis potret jek. tu pun pkai pensil n pen. yg lain2 xreti. best melukis ni. xsuma org bleh. kalau yg pndai buat duit tu leh wat duit.

Post Last Edit by miyamoto83 at 19-11-2010 13:42

aku memang gile melukis sampai la spm dulu,tp skang da keje lain.da kurang melukis,banyak main  gitar lak.

tp tak penah tinggalkan minat pada lukisan especially komik dan design.
penah keje jadi animator.

juz harap ade rezeki boleh kuarkan produk sendiri.

aku ade amik tempahan lukis pada kasut.ape2 gambar punn boleh

12Next
Return to list New