CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: renjer

Kenapa..

Aku CABAR kau utk mencari kesalahan dlm takfiran ku. :re:

kamu dah bukak dah pekung kesalahan kamu tuh.

kamu cakap kamu boleh justifikasikan apa kamu buat dengan ajaran Bhagavad Gita. tapi sampai laaaaaaaaaa nih tak boleh justifikasikan... :re:

Saya kata KEMUNGKINAN kau dan Kirhmuru itu sama.

TIDAK! KAMU JANGAN NAK BELIT LAGI SEPHIROTH.

FUNNY Hindu Myth About the Ka'aba
http://mforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=293496&extra=page%3D1&page=2

Notice to forumers here : the forumer tamilan, gunblade712 and khimuru are the SAME person, using multinicks to make problems here.

Troubled minds are like this ... loud but useless. :re:

TAKDE PERKATAAN MUNGKIN KAT SITU.

terbukti kamu MENIPU pulak tuh.

MENIPU TUH AJARAN BHAGAVAD GITA KE?

Bukan tuduh, dia sendiri mengaku yg dia pernah tidur serumah dgn orang Muslim dan yg dia itu lelaki. Tak percaya, tanya dia.

kalau kamu cerita pasal open statement, yang saya nampak mengaku adalah "tamilan007", bukan kirhmuru...

Ini semua tak ada kena mengena dgn column Hinduism. Jangan bawa apa2 yg dibincangkan di situ ke sini.

tidak, kamu cakap kamu boleh justifikasikan ayat/perkataan/tindakan kamu dengan ajaran Bhagavad Gita. kamu tak cakap pon tindakan atau ayat kamu kat board Hinduism aje...

kalau kamu benar, kenapa kamu takut?

Kamu yg kata yg Tuhan tidak akan menbuka rahsia kpd orang2 macam aku. Tetapi jelas di sini, banyak juga rahsia2 yg orang Hindu lain tak dpt buka, telah pun aku mendedahkannya utk pemahaman orang ramai. Jadi, research ku memang boleh dipakai.
Sephiroth Post at 3-5-2010 16:03

hebat kamu?

orang Hindu mana yang tak boleh buka rahsia tuh?

by Gunblade712

Jangan cakap banyak. Terima cabaran aku dan cuba cari kesalahan dlm penafsiran Bhavagad Gita yg aku telah buat.

ahahhaha.. sukati kau je dok nak mencabar...

ok, kau sendiri dah tunjuk kepincangan Bhagavad Gita...

ingat, KAU CAKAP KAU BOLEH JUSTIFIKASI APA YANG KAU CAKAP/BUAT DENGAN AJARAN BHAGAVAD GITA.

ADAKAH BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAU BERSIKAP SEPERTI YANG AKU QUOTE DI ATAS?

jangan banyak berdalih lagi, BUKTIKAN APA YANG KAU KATA!

nih board kau nih seph, takkan kat board Hindu pun kau nak belit lagi?

adoi.. ngape ko ni seph, putarbelit nih? aku sama macam si gunblade nih nak tau sikit2 pasal hinduisme. bukannya nak provoke ke hape.

kami ada kutuk ke agama ko seph? DALAM BUKU BAGHAVAD GITA ADA SURUH KE KO KUTUK AGAMA ORANG LAIN?

aku ulang,

DALAM BUKU BAGHAVAD GITA ADA SURUH KE KO KUTUK AGAMA ORANG LAIN?

kalau ada, takpe la. aku paham. kalu takde YANG KO PI KUTUK AGAMA KAMI PASAI APA?

lagi satu, ko baca sepatah ayat terus ko komdem habis2 kan. aku nak tanya ko,

KALAU KO BACA PAPER THE SUN, KO BACA TAJUK JE KE?

kang aku kata ko ni pendek akal, ko marah..

seph..seph..haihh..

jgn emo sgt seph...mcm org dtg bulan jer hangin satu badan... meh kita huraikan aper2 yg kusut tu satu persatu...ape yg x paham kta terangkan k. klu BENAR sila sertakan bukti...kalau SALAH pun sila sertakan bukti. jgn dok melolong-lolong mcm org x der pedoman plak. geli hati den...

mana seph nih?

ada masa bukak thread baru tapi takde masa nak membuktikan statement dia tentang agama dia sendiri..

let me guess, nanti dia akan cakap something macam "kamu tak layak bercakap dengan aku" or something like that...

cakap berapi sebab nak cover bacul sendiri...

Follow Us
kenapa Seph tidak menjawab #81?

daripada #81 (yang mana ianya adalah quoted words from Seph herself) menunjukkan bahawa Bhagavad Gita mengajar untuk menipu, lebih2 lagi menipu untuk menutup ego sendiri...

... tuduh2 Muslim, last2 terkena kat diri sendiri... :re:

Kepada penganut agama Hindu, kalau kamu marah saya mengatakan bahawa Bhagavad Gita mengajar kamu menipu, kamu marah Seph, jangan marah saya. Dia yang mengatakan demikian...

testing2...

lari nampak Seph..? takkan kat forum Hinduism pon kamu tak boleh nak pertahankan apa yang kamu kata? Home turf nihhhh.....

Aku ada ramai kawan india.. Tp tiada lagi yang sombong macam Seph.. kebanyakan kawan2 india aku semua baik2 dan boleh dibawa berbincang.. Mmg jauh sekali macam perangai Seph.. SUKA HINA AGAMA ORANG LAIN!

tengok je kat sini, dia lari daripada #81.. terbukti samada Bhagavad Gita mengajar orang Hindu menipu dan memfitnah orang.. ataupun Seph tuh kaki belit, penipu dan pemfitnah!

Aku masih setia menunggu si syaitan Gunblade712 utk menunjjukan kpd ku akan kesalahan dlm penafsirkan Bhavagad Gita. :re:

Rate

1

Seph.. x payah tunggu.. dan kepada Gunbade712  x payah la buang masa cari maklumat tentang kitab hindu itu.. Kita berbaik baik sahaja. Menang jadi arang, kalah jadi abu. Pape hal, aku minta maaf andai terkasar bahasa. Sebagai manusia mmg kadang2 tersilap kata. Apa2 hal bagi aku agama adalah isu sensitif. Kita patut tunjukkan tauladan yang baik terhadap agama kita.. Ok thanks.. Hiduplah di malaysia dengan aman. Elakkan prejudis atau stereotype terhadap agama... =)

Reply 91# Sephiroth

"syaitan" tuh lebih sesuai kepada si PENIPU yang MENIPU dan MEMFITNAH orang sesukati hati mengikut nafsu SYAITAN dia.... :re:

kalau BETUL apa yang kau tafsir/cakap pasal Bhagavad Gita, jadi ADAKAH BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAMU SUPAYA MENIPU DAN MEMFITNAH ORANG SESUKA HATI??

KAMU yang mengatakan bahawa kata-kata/perbuatan kamu di sini BOLEH DI JUSTIFIKASIKAN DENGAN AJARAN BHAGAVAD GITA...

kamu yagn cakap yerk, bukan saya... skarang lagi mau lari kaaa? atau adakah ayat kamu itu TIDAK BOLEH DI AMBIL KIRA SEBAGAI KATA-KATA KAMU TENTANG BHAGAVAD GITA??

kat board sendiri pun nak belit lagi.... samaaa je kau dengan orang lain yang kaki pembelit tuh.. jijik aku dengan sikap kau nih...

kalau TAK BETUL maka KAMU DAH SALAH CAKAP TENTANG BHAGAVAD GITA. simple as that.

dah lah BODOH, SOMBONG PULAK TUH, TAKNAK MENGAKU SALAH WALAUPUN BUKTI DAH DIBERI... nak cakap kau SYAITAN, kau takleh terima pulak nanti...

aikk? tak jawab lagi?

dok bising2 kat RSF, pegi sibuk komen ayat orang lain, ayat sendiri tak boleh explain?

oooiiiii gb diam lah
ni ramai yg nak ikut perkembangan KITAB tuuu
belajar memahami agama2 langit
memahami manusia
yg DARI SATU.......................

Reply 95# orangbesi

lu tak payah masuk campur. ni hal gua dengan Seph.

lu tak payah jadi barua kat sini. dok diam2. lu nak gaduh, lu cakap je. gua boleh debate dengan lu depan2.

kalau setakat sound gua kat forum lepas tuh lari bila kene soal balik, baik tak payah! simpan je lu punya ayat2 lu tuh. lu terbukti belit hadith Nabi s.a.w, so duduk diam2!

lu kalau nak tunjuk lu pandai, meh, kita debat secara ilmiah bersemuka...

... ataupun lu memang takde ilmiah, sbb tuh berani sound kat forum tapi tak berani bersemuka??

p/s maybe lu boleh tolong tunjukkan tang mana si Seph tuh betul bila dia pi fitnah orang seagama dengan dia sesuka hati. kalau tak boleh, duduk diam2.

adeh la,

aku tak katam lagi perbincangan antara sepiroth dgn gunblade nih,

tapi yg aku nampak 1 hal yang tak adil:

bila org hindu yang minum arak, merompak, merogol yg tak ikut ajaran hindunya sepiroth kata itu hal dia sendiri bukan ada kena ngena dengan agama hindu dan akan terima hukum karma,

tapi bila gunblade kata org islam pun sama, yang minum arak, yg merompak, merogol yg tak mengikuti ajaran agama islam akan dapat dosa , bukan sebab ajaran agama islam, sepiroth tak nak terima lak?

ini dah nampak sangat salah fikirnya tentang agama islam :@

aku ada je kawan opis agama hindu ni. dia leh mesra2 je dengan kami. aku siap panggil dia kak jay lagi. nama dia jayanti. dia selalu je kata aku masak ayam sedap, siap mintak resepi lagi kat aku. dia selalu je puji2 baju aku ekekekek..
aku pun tak ada masalah nak hormati dia dan agama dia tuh.

okay lah, esok2 aku baca lagi ya, hehheh

jumpa lagi semua
tak sabo nak belajar ilmu ni

satu lagi aku ada kawan pejabat nama dinesh, agama hindu gak. bila raya puasa ke korban ke apa ke, dia mesti sms wish kat aku. siap dia bahasa kan nama dia din lagi, heheehhe...
dia pun tinggal serumah dengan org melayu bujang lelaki kan. kawan serumah dia tuh muslim dan solat tak tinggal . boleh je mereka bersama, pai sekarang aku tengok tak ada masalh pun, janji masing2 hormat agama dan kepercayaan masing2 kan.

ada lagi kawan aku nama dia punita, okay je kami . aku pernah berkursus dan kena duduk sebilik dgn dia. tak ada masalah pun. aku solat jerk dalam bilik tuh. dia paham. ada kami kesah?
hehehehe

itulah salah faham yang Seph ada, lepas tuh dia takmo terima.

dia takmo terima itu hal dia, tapi bila dia sebarkan pemikiran dia yang dia rasa betul tuh, itu yang salah!

seph cuma mentafsir ajaran agama Islam berpandukan kepada apa yang dia nampak terhadap orang2 Islam sahaja (especially orang2 Melayu), itu yang menyebabkan dia salah faham. Dia lupa nak apply kan pemikiran dia terhadap orang2 Hindu.

tuh tak amik kira lagi yang si Seph nih dengan bongkaknya mengatakan apa yang dia cakap/buat di dalam thread ini boleh di justifikasi kan dengan ajaran Bhagavad Gita. tup-tup terkantoi plak dia MENIPU. takkan Bhagavad Gita mengajar dia menipu?

itu merupakan satu bukti kukuh bahawa agama itu tidak boleh dinilai 100% berpandukan penganutnya, kerana manusia itu lemah dan mustahil sentiasa betul dan tepat mengikut ajaran agamanya.

kalau ada yang tak setuju, sila tampil dan ambil tempat Seph.

Jangan masuk masuk je tanpa bagi salam, lepas tuh main 'oi' kan orang, lepas tuh suruh orang diam. tak belajar adab ke kecik2 dulu? dok sound orang kat forum, ajak berhadapan takmo, lepas tuh kurang ajar pulak tuh... agama mana yang sokong orang kurang ajar yang bacul nih? :@