CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lieabadi

Keadilan Untuk Adik AMINULRASHID

susah untuk mengadili kes seperti ini..bagi saya kedua2 pihak salah..termasuk keluarga arwah.. :re: (sedih nk ckp mcm tu)

Andai saya di tempat anggota polis itu..mungkin saya juga akan melepaskan tembakan..Al maklumla..penjenayah sekarang boleh buat aper saja..dari kita yg ada anak bini mati..lebih baik bunuh penjenayah dulu..

Begitu juga jika saya di tempat keluarga arwah..pasti saya akan melenting habis-habisan..Maklumla kehilangan anak tersayang..
Bagaimana la perasaan polis yg menembak arwah..mesti dia di buru rasa bersalah yg amat sgt..

Maaf la klu ada yg x setuju..yer...

mmg berat kes ni...xkan polis nak tembak sesuka hati..tp rasanya ada cara lain nak stopkan kereta tu sebab arwah xde pulak lepaskan tembakan atau buat sesuatu yg mengancam nyawa polis2 tsb. Salah arwah adalah memandu laju dlm keadaan mencurigakan pd ms tu.

hmmm sbg org awam yg membaca byk versi pasal kes ni, rasanya perkara ni xkan terjadi kalo arwah x senyap2 keluar rumah, memandu tanpa lesen, gesel ngan kereta lain. Polis pulak rasanya x perlu lepaskan tembakan...so, dua2 adalah penyebab tp melepaskan tembakan tu lbh berat..biarla remaja2 tu dihukum dgn kesalahan yg mrk buat...
tragis...

kpd parti politik pulak, jgn nak menangguk di air keruh dan ambil kesempatan..
kpd semua ibu bapa, awasi/pantau anak2 lbh , jgn jd mcm anakku sazali dll...ni anak keluar senyap2 keluar pun x tau, ntah2 dah slalu buat mcm2..jdkan tragedi ni satu pengajaran
kpd pihak polis, jalankan amanah anda dgn betul..kpd mereka yg bertugas dgn amanah & betul, tahniah kpd anda

Allah Maha Mengetahui

Bagi aku...mende nie aku x bleh nak salahkan sape2..kalo keadilan untuk arwah..mane keadilan untuk polis yang hampir dilanggar tu??
Polis tembak sebab nak pertahankan diri..tapi kenapa dia dipersalahkan? Nak tunggu polis mati..sape nak bagi keadilan untuk dia?

Mungkin tersasar..atau ape..mungkin x patut, kite x de di tempat kejadian..

Kecuaian kepada family arwah pon ye juge... kenderaan tu kan bukan untuk budak bawah umur...

Kalo nak bagi hukuman, biar setimpal kepada semua..bukan yang menembak tu saahaj..  TQ

setuju sangat2 dengan danfreez...kdg2 malang tak berbau...dan ajal di tangan tuhan..
leylapple Post at 29-4-2010 20:31

lagi satu jgn lari dari pihak polis ... yg selalu kene tembak sbb lari dari pihak polis, perbuatan seperti nak melarikan diri dari polis dan anda di syaki penjenayah, ini la padah nyer ... tak boleh nak salah kan sesiapa ... keadaan mencurigakan, sudah pasti pihak polis akan bertindak ... ini TT yg alami atau kopi pes nih ... jgn la di jadikan isu lak ...

Saksi kejadian kawan aruah yang dapat lepaskan diri tu ke?..so citer2 semasa kejadian diceritakan oleh kawan di aruah ke? Salam takziah buat keluarga aruah...dan al-fatihah buat aruah, semoga rohnya ditempatkan di kalangan hambaNya yang beramal soleh.
Nak salahkan mana pihak...tak tau cerita mana yang betul..nak percaya apa yang diceritakan oleh kawan si aruah, pun susah sebab mcm2 cerita boleh direka...yang dah pergi, tetap pergi...ajalnya sudah sampai ketika itu..jika aruah tidak terkena tembakan pun, mungkin kematiannya dengan cara yang lain pula....

pengajaran kepada remaja2 nakal

polis jaga keamanan, jangan salahkan mereka , mereka menjalankan  ...
king\'s Post at 29-4-2010 21:22

setuju....

Follow Us
KALAU AKU JADI POLIS AKU PUN TEMBAK BUDAK TU, UMUR 15 TAHUN, CURI KERETA KAKAK, TAK ADA LESEN MEMAND ...
snor Post at 30-4-2010 09:37

sebenarnya mak papak derang yang tak tahu undang2

MANA TUAN TANAH?????????

takde keadilan untuk polis ke

Salam..

Ini hanya pendapat saya sahaja.. untuk remaja2 diluar sana..

1 - jangan keluar rumah  ...
danfreez Post at 29-4-2010 20:18

i agree...cos sy pun ader adik yg berumur 15 tahun juga...biler dier nak kua dr rumah pkai moto n x berhelmet, mak sy akn jerit dr dlm rmh..."kalo ko berani kua la...lps ni kau balik tengok mak dh KERAS!!" terus adik sy simpan kunci moto n kua naik basikal jer....n kalo adik nih nak kua mlm, die akn pastikan kakak pun teman die...kalo dier brani kua sorang2 alamatnyer hbs 1 rmh dikejutkan bunyi salakan anjing rmh sndri n rmh jiran jg....tp sib baikla adik nih bukan jns yg kua mlm...hbs tuisyen je trus balik rmh...kalo x mmg akn kene kejar ngan ayah pkai motor...sampai umah mmg ader mesyuaratla...yg x bersalah pun akn kn leter...sbb 2 la adik2 laki sy sume dok umah jer....kul 7pm dh x berani nak kua cos takut kene "banned hammer" ngan ayah.....

takde keadilan untuk polis ke
dune1989 Post at 30-4-2010 11:55

mereka sedang membicangkan macamana lowyer nak cari makan nak lawan kes ni....

Salam..

Ini hanya pendapat saya sahaja.. untuk remaja2 diluar sana..

1 - jangan keluar rumah  ...
danfreez Post at 29-4-2010 20:18

btol juga ape yg dicakapkan tu...tapi media pon jangan la menokok tambah cerita membuat spekulasi yg xpatut..budak tu arwah dah pun tapi dituduh bukan2..penjenayah la...bwk parang la..cubaan membunuh polis la...mmg bertentangan tol ayt nye tu...polis pon satu..bukan boleh sesuke keluarkan pistol n tembak..ader SOP tersendiri..budak tu tidak pon mengancam nyawa org lain..

kesimpulannye....2-2 salah

btol juga ape yg dicakapkan tu...tapi media pon jangan la menokok tambah cerita membuat sp ...
4cupcakes Post at 30-4-2010 13:01

punca dari budak tu....

Reply 30# babydevil

Salam,
bagus skali tindakan mak ngan ayah awak.. hasilnya adik tu tak terjebak benda2 yg tak elok, esok dia dah besar, dia akak tau.. kenapa mak ayah buat mcm tu.

apakah pengajaran yg kita dapat dr kes ni ialah, jgn memandu tanpa lesen, aku rasa dah berbuih dah nasihat sepertu ni kedengaran, bila terjadi mcm ni br nak salahkan polis, tuntut keadilan? boleh persoalan nya disini , kenapa perlu lari bila polis mula bunyikan siren, polis pun bila dah bunyi siren dan tgk kereta terus pecut , mestilah ambil tindakan, dah area selangor pun mmg dah jd area kawasan panas, tahap alert berada di tahap polis, klu betul nak tegakkan keadilan kenapa libatkan politik, kenapa tak tegakkan kes anggota tentera yg dilanggar sampai mati, dan ditinggalkan terus di tepi jalan oleh pemimpin kesayabgan parti kelentong rakyat, sbb tak blh jadi modal politik, kes sapa aritu, ttg budak mati yg gempar airitu, pun nak salahkan polis, tp kenapa biarkan anak jln sorang2 waktu malam, klu di amerika dah gerenti keluarga akan disaman sbb cuai.

aku harap kes ni tak lemahkan semangat anggota polis dlm membanteras jenayah, hapuskan sahaja penjenayah yang berleluasa di negara ni, jadikan malaysia negara yg aman dr org 2 yg sentiasa membuat onar.

cadangan aku , kita kena tegakkan keadilan terhadap anggota tentera yang dilanggar napolean malaysia, muka dia selamba je, mcm takde rasa bersalah, mohon maaf pun tak , begitu gak ngan bosnya, yg tinggalkan kwsn kejadian begitu saja, tegakkan keadilan bukan kerana politik tapi kerana ALLAH SWT.

Reply 13# idola

al fatihah utk dia, ingatan utk semua, dont drive if you dont have license, ingatlah org tersayang

pihak polis yg berkaitan..please,hrp jgn brbohong..wat comes around..comes around..

Diceritakan sendiri oleh Ahli Perlimen Khalid Samad

Pada hari Isnin 26 April, jam 4petang, saya t ...
lieabadi Post at 29-4-2010 00:36

darah bayar darah.. i hope my famly tak berhadapan dengan perkara cam ni.. sye bersimpati ngan keluarga arwah.. semoga redha, banyakkan bersabar.. ini semua dugaan dari allah s.w.t... saya tak kuat membaca cerita arwah, tapi saye tau, keluarga arwah lebih tabah..