CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lieabadi

Keadilan Untuk Adik AMINULRASHID

Reply 40# wrw967

aku sokong, darah bayar ngan darah, lps ni tian chua ngan driver dia kena serahkan nyawa sbb bunuh anggota tentera yg tak bersalah

Al-Fatihah untuk Aminul dan Takziah kepada keluarganya.

Satu incident yang patut menjadi tauladan dan peringatan buat semua parents.

Wassalam.

Bagi ibubapa diluar sana, marilah sama2 ambik pengajaran dan tauladan dari peristiwa ni.
... dan bagi anak2 remaja, pemikiran anda belum matang lagi.

Tolong la dengar nasihat yang baik dari ibubapa dan keluarga. belajar dari kesilapan orang dan kesilapan diri sendiri.

Malang tu memang tak berbau ...

tp cepat pulak khalid samad ni datang ya, lps ahli pas telefon, tp kenapa bila firaun parti dia langgar org sampai mati, buat dunno je, tak jumpa pun tanya khabar kat ahli keluarga. sbb tak blh politikkan?

semoga kebenaran dan keadilan akan dapat diketahui jua....kepada pihak polis lakukan sesiatan dengan telus dan bebas...jadilah POLIS DIRAJA MALAYSIA..bukan POLIS RAJA DI MALAYSIA...

masalahnya dia lari.. kalau polis tahan kena berhenti. kalau tak salah kenapa nak lari? dah la pukul 2 pagi. org yg buat kerja baik2 mana ada keluar malam2. tapi yang paling dikesalkan apabila membabitkan org kita polis cepat je la pulak nak lepaskan tembakan

Follow Us
Bagi aku...mende nie aku x bleh nak salahkan sape2..kalo keadilan untuk arwah..mane keadilan untuk p ...
shernazz Post at 30-4-2010 10:55

Seorg jiran yg menyaksikan kejadian dah tampil memberi keterangan mengatakan tiada langsung kejadian arwah mengundurkan kereta utk melanggar polis..pegi website malaysiakini utk penjelasan ada video tentang ini..saksi jugak mengatakan tiada parang ditemui pd waktu kejadian..masa kejadian tu ada ramai saksi yg  bergegas ke tmpt kejadian sbb mendengar bunyi tembakan dan kereta merempuh dinding tembok..
    Persoalannya,kenapa polis nak fabricate story kata tembak sbb mangsa mengundur nak langgar,ada senjata dan the worst,keluar headline paper suspek di labelkan sbg penyamun sbb ada parang dlm kereta..polis sepatutnya telus dlm hal ini..dan melepaskan tembakan pd seseorg yg hanya suspek dan tidak menyerang polis adalah sesuatu yg menyalahi etika polis dlm menggunakan senjata..

ermm..tunggu je la keputusn mahkmah nnti

Post Last Edit by otai_g at 2-5-2010 01:36
Seorg jiran yg menyaksikan kejadian dah tampil memberi keterangan mengatakan tiada langsun ...
serafina Post at 1-5-2010 15:58

aku sgt2 setuju dgn statement ko.

dr mn dtg cerita yg ada parang dlm kereta mangsa dan kereta mangsa cuba melanggar polis kalo bukan dari?

ShahAlam menjadi medan berlakunya pembunuhan Teoh Beng Hock sebelum ini.Malaysia juga menyaksikan sebelum ini kes Kugan yang telah mati didalam tahanan. Norizan Salleh yang ditembak secara rambang sebanyak 5kali tetapi masih hidup untuk menceritakan pengalaman ngerinya.

berdasarkan kes2 di atas altantuya cthnya masih bnyk menimbulkan persoalan drp jawapan.knp dia dibunuh?apa motif pihak yg dituduh membunuhnya?

aku setuju kalo isu ini tidak dipolitikkan.tp salahkan kalo seorang ahli politik memperjuangkan hak mangsa?nak harap org yg kata "jgn politikkan isu ni" mmg sah2 la x boleh harap!

Post Last Edit by zeed at 2-5-2010 03:12
aku sgt2 setuju dgn statement ko.

dr mn dtg cerita yg ada parang dlm kereta mangsa dan kereta ...
otai_g Post at 2-5-2010 01:34

Statement media, radio & tv kata arwah ditembak sbb reverse kete nk rempoh polis & ada parang dlm kete & kata pulak bdk tu dr kump penyamun - yg buat ramai org marah.  Walhal kete dh trbabas & trhimpit kat tembok dgn pemandunya disahkan mati di tpt kejadian, logiknya nk reverse kete amende?

Kematian x cepat & x lewat walau sesaat.  X sape yg bleh cite camner dia nmpk malaikat maut yg mnghampiri.   Ktakutan arwah mngkin berganda, sbb tu nk tekan brek trtekan minyak....., mungkin.

Apa2 pun utk meredakan isu panas ni, keadilan & ketelusan sgt prlu!

Kene fikir smula, ANTARA tujuan Allah jadikan malam adalah waktu utk berehat (tido) supaya lbh brtenaga utk keje atau lain2 aktiviti di siang hari kcuali ats alasan2 yg x leh dielak spt shift malam.  Jd utk anak2 remaja, cuba elakkan lepak kt luar lbh dr jam 10 mlm & tlgla bitau org2 dlm rmh, kalu tpaksa jg kluar utk tlg kwn dsbnya.  Kekdahnya tlg diri sndiri dulu sblom tlg org lain & mudahkn urusan diri sndiri sblom mudahkn urusan org lain.    Memandu tnpa lesen?   Oh no, no!

abang aku dulu pn mcm ni jgak..
meninggal kene tembak dgn polis..
kes lebih kurang mcm arwah bdak ni..
ade parang la..pistol la..dlam kereta..

tp Polis2 yg tembak arwah abg aku ni..
bkan tembak tayar..tembak abg aku tros..
bkan 1 das,tp 3 das kne badan arwah abg aku..
bahu/leher/jantung..

diorg ckap abg aku lepaskan tembakan kat polis..
masalahnye,kereta yg abg aku bwak tu kereta mak aku..
n org terakhir bwak kereta tu aku..aku pergi beli barang dapur kat pasar..
n barang2 smue letak dlm bonet blkg..diorg ckap jmpe PISTOL kat bonet blkg kereta.. aku yg kemas kereta tu,aku taw la ade PISTOL ke x..

tp PISTOL tetibe ade kat tgn arwah abg aku..(mse tu die dh meninggal dlm kereta)
kejadian ni berlaku dpan rmai orang..sbab aku dok CONDO..abg aku meninggal dpan kedai makan kat CONDO tu..rmai saksi ckap abg aku xlpaskan tembakan pape pn..(sbab memang xde PISTOL pn)

yg paling penting.....ABG aku penjenayah ke..??

tp malas nk komen2 byk2..
nnt byk soal..

yg penting..abg aku dh kembali kepada-NYA..
Allah lg syg abg aku..xpe..

biar ALLAH je balas nnti..

KALAU AKU JADI POLIS AKU PUN TEMBAK BUDAK TU, UMUR 15 TAHUN, CURI KERETA KAKAK, TAK ADA LESEN MEMAND ...
snor Post at 30-4-2010 09:37 AM

underage takde lesen curi drive kereta trus di tembak?apa punya pemikiran daaaa.....

abang aku dulu pn mcm ni jgak..
meninggal kene tembak dgn polis..
kes lebih kurang mcm arwah bdak  ...
ijoy_brady Post at 2-5-2010 17:31

terharu baca cerita ko.
sometimes bukti mmg boleh diadakan dan dilupuskan oleh pihak2 tertentu.

Reply 53# otai_g

xde hal la..
dh 5 thun lpas berlalu..
sjak tu aku benci polis...
sorry..

Sakit hati bila dengar cita cam gini

Reply 44# hyazinth79

mau tak cepat.. die dapat kol je trus gerak.. umah pun dekat je ngan umah arwah budak tuhhh...

polis memang kerekla...layan org awam kadang mcm penjenayah

Jangan pertikai tugas polis: Musa
SERDANG: Ketua Polis Negara, Tan Sri Musa Hassan, mengingatkan orang ramai termasuk pertubuhan bukan kerajaan (NGO) agar tidak mempertikaikan tugas polis berikutan insiden seorang remaja Aminulrasyid Amzah yang mati akibat terkena tembakan polis pada Isnin lalu. Beliau berkata, polis mempunyai tugas dan tanggungjawab bagi menjaga keamanan dan keselamatan negara dalam membanteras jenayah. "Apa yang mereka (NGO) nak cakap itu hak mereka dan tunggu sehingga siasatan kita selesai. Saya mahu menjalankan siasatan secara adil untuk mencari keadilan," katanya......... - More News

takkan ade pertikaian kalo sesuatu perkare tu dijalankan dgn betul....

polis ni sume malaikat ke yang tak pernah buat silap dlm menjalankan tugas???

kalo takde pertikaian..PDRM takkan upgrade care korg bekerja n care nak atasi masalah...

so..pasni akan adelah lg mangse kejadian same mcm nih....

hellooo!!!NI BUKAN KES PERTAMA TAU.....org awam bukan BODOH..

takkan ade pertikaian kalo sesuatu perkare tu dijalankan dgn betul....

polis ni sume malaikat ke  ...
kakiza Post at 4-5-2010 15:33

ya..memang polis bukan malaikat..tapi kes ni bukan bertujuan untuk burukkan polis2 seluruh malaysia..
Hanya POLIS YANG BERTANGGUNGJAWAB TEMBAK BUDAK TU SAJA yang patut disiasat dan kalau didapati bersalah, hukumlah dengan adil..