CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzaraa

Kalaulah Ada Mesin Putar Masa...Sejarah Manakah Yang Ingin Anda Terokai

teman nak g zaman nabi muhammad... teman nak berjuang bersama dengan nabi muhammad
allahhuakhbar....

kalau ada alat putar masa, aku nak pegi zaman KL masa mula2 baru buka kurun ke 18, nak tgk cara kehidupan dorang ni camne..

Reply 100# shahaizat

A'ah.Kalau boleh aku nak jadi antara ramai-ramai orang yang naik atas pentas pastu pujuk Tun supaya tak letak jawatan.

Sungguhpun aku berada dalam Dewan Merdeka masa peristiwa tu,tapi aku tak berpeluang buat camtu.

Aku nk p zaman dinosaur bagi mkn tumbuha ngan tgn aku sambil amik gambar...sapa nk guna kena byar aku at least 20k nk buta cara yg sama teringat plak cerita "Sound of Thunder"

Aku nk p setiap zaman seblum tercetus nya perang nk buat something yg boleh mengelak dr berperang...9/11 bg warning kat US supaya tangkap penganas yg bom WTC...

Zaman kesultanan Melayu Melaka..nk tgk Hang Tuah tu sape dan betul2 wujud ke tidak..Klu wujud nk tgk ilmu persilatan die..Pastu nk tgk gk time Portugis serang Melaka,nk tau ape yg dh terjadi sbnrnye...

nak rasa mati syahid di pangkuan Rasullah..
kerana memperjuangkan agama islam...

Follow Us
1. Aku nak patah balik ke zaman nabi sulaiman.. aku nak tengok macam mana tamadun time tu dan aku nak tau ape rahsia yang ada bawah istana Nabi Sulaiman.

2. Aku nak tgk nabi yusuf.. nak tengok ketampanannya..

3. Aku nak pergi zaman akan datang, nk tgk apa jadi dengan Malaysia..

4. Aku bawak balik senjata dari zaman sekarang ke masa Kesultanan Johor dulu.. aku akan jadi penasihat kepada Sultan Johor dan membantu Johor meluaskan tanah jajahannya merangkumi ke seluruh nusantara.. Pas tu aku nak balik ke zaman sekarang, tengok sejarah skrg dah berubah, Malaysia tak wujud, tapi Empayar Johor yang ada meliputi seluruh asia tenggara..

5. Aku nak jumpa arwah ayah aku masa muda2 dan bagitau dia akan jadi ayah yang hebat satu hari nanti..

6. Aku nak patah balik ke zaman penghujung khalifah Ar-Rasyidin, aku akan cuba halang perpecahan umat Islam kepada dua, Sunnah dan Syiah.

7. Aku nak jumpa mak aku saat dia sedang bersalinkan aku.. aku nak cakap kt mak ngan ayah aku yg aku ni manja sket, mantainence pun tinggi sket, tapi bersabarlah, satu hari nanti dia akan jadi anak yg berguna gak..

8. Aku bawak balik kereta2 hybrid ke zaman proton baru diwujudkan.. Time tu aku suruh proton reverse engineer teknologi kereta2 tu..

aku ingin merasai banjir besar semasa jaman nabi Nuh a.s..aku ingin berada di atas bahtera bersama baginda...melihat bumi yg hampir tenggelam..

aku jugak nak g jaman nabi Musa a.s kisah laut terbelah dua...

nak tgk bulan terbelah dua jaman Rasulullah s.a.w

klu yg kat cni lak...nk tgk tragedi Sultan Mahmud Mangkat Dijulang..supaya tarik balik sumpahan itu...

nak tgk n klu boleh nak join skali Sultan Alauddin tangkap penjenayah di waktu malam jaman kesultanan melaka lu..

hehe..tahu tak pa..memang terpengaruh dgn novel bagaikan puteri tu kan..
rosymeen Post at 19-5-2010 14:14

ha ha..
post ko ka thread nie punye pasal
aku terus pegi popular borong buku Ramlee Awang Mursyid
aku jugak dah jatuh chenta dgn Laksamana Sunan.

Thanks ya... novel yg best dibaca. Tak ler sendu mcm novel2 lain.

aku nak pusing balik masa dr m mula2 nak jadi pm
-tak nak bg dia jadi pm, pastu aku nak tgok camana msia nak hidup tanpa klcc, putrajaya, plus, jambatan penang, klia dll

first skali aku nk pegi zaman nabi2,rasul2 n para sahabat...antaranya zaman nabi musa,nabi noh,nabi muhammad,nabi yusuf(nk tgk betapa hensemnya nabi yusuf spt yg digambarkan) n nabi sulaiman(bala tentera n ratu balqis)

pastu aku nk pegi zaman victoria (design bangunan n pakaian masa zaman tu cantik n unik),shakespears,edward hyde,dr jekyl,phantom of the opera..naik kereta kuda...mesti best...nk pegi ke crita2 dongeng mcm cinderella,sleeping beauty,rapunzel...nk tgk asal usul vampire n drakula kt uk.

klau kt m'sia ni,opkoz la nk pegi ke zaman ksultanan melayu melaka..nk tgk tun fatimah,puteri gunung ledang,hang tuah bagai...nk tgk cmne portugis serang melaka...pastu nk tgk rupa mahsuri,ish byk lg zaman yg aku nkpegiklau masa bleh diputar..
zaman aku kecik2 dulu pun aku nkpegi...byk nda aku nk baiki...klau bleh nk exam besar,aku nk sume subjek straight A's..semua bnda aku nk masuk...n ber-bff ngan sorang mamat ni...

kalo ada mesin masa,aku taknak pi jauh2...aku cuma nk balik ke hari semalam..21hb 10 ja.
sebab ada benda yg tak setel.........

aku nk g zaman budak2 mase umur 6 tahun
wak2 tu xde masalah,asyk main je
byk kenangan manis y xley dilupekan...hu2

aku nak gi setengah jam lebih awal drpd waktu sekarang utk halang adik aku jual motor

Aku terasa macam nak gi ke No. 47 Jalan Damansara,Kuala Lumpur pada petang Rabu 2 September 1998.

aq nak rakam peristiwa 1511...nak ambik gambar melaka puas2

aku nak tgk susur galur keturunan aku.....

kalo ada mesin masa,aku taknak pi jauh2...aku cuma nk balik ke hari semalam..21hb 10 ja.
sebab ada benda yg tak setel.........
Jeedai Post at 22-10-2010 21:36

Hahaha..... paling sempoi.

aku ingin merasai banjir besar semasa jaman nabi Nuh a.s..aku ingin berada di atas bahtera bersama baginda...melihat bumi yg hampir tenggelam..
sriwanis Post at 14-10-2010 23:37

Dari mana dapat idea / source bumi hampir tenggelam ni?

aku nak tgk susur galur keturunan aku.....
remizati Post at 24-2-2011 11:09

Aku pun sama hiks!!!