CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pakuu_pakiss

Patut ke kami tinggal seperately dulu? Islam benarkan tak?

Close [Copy link]
Reply 99# tuan_wu

bagus gak kan pisah kejap...tgk2 baru tbukak mata, hati juga otak tt ni btapa dia ego selama ni & nak teruskan hidup bersama....tetiba at that time tetiba ada lelaki lain yg lebih tau mghargai wife dia mendekati...gigit jari nnti tt.....isteri bukan hak milik tapi anugerah.......seburuk mane pon isteri tu dia adalah byg2 suami juga ibu kepada zuriatnye......klu korg xde anak xpyh fikir dah cerai je trs.....korg patut enjoy tgk pkmbangan baby dari hari ke hari.....if korg dok bmasalah je mane korg pasan ttg hal anak? sedor2 anak korg dh berlari jek

Reply 102# tuan_wu

lg best ape....sbb masa baru2 kwen proses mengenali tp xde batasan....smuanya halal kan.....ramai yg akui lebih indah.....

Reply  tuan_wu
bagus gak kan pisah kejap...tgk2 baru tbukak mata, hati juga otak tt ni btapa dia ego selama ni & nak teruskan hidup bersama....tetiba at that time tetiba ada lelaki lain yg lebih tau mghargai wife dia mendekati...gigit jari nnti tt.....isteri bukan hak milik tapi anugerah.......seburuk mane pon isteri tu dia adalah byg2 suami juga ibu kepada zuriatnye......klu korg xde anak xpyh fikir dah cerai je trs.....korg patut enjoy tgk pkmbangan baby dari hari ke hari.....if korg dok bmasalah je mane korg pasan ttg hal anak? sedor2 anak korg dh berlari jek
220796 Post at 15-5-2010 15:54

yup..............TT harus turunkan ego dia tu...................cuma lembutkan hati tu skit wehh................tgk jd camne..........

cam cite adamaya je................mintak berpisah kejap.......heheh.......

kawin ni cam try and error je ek..................

Reply  tuan_wu
lg best ape....sbb masa baru2 kwen proses mengenali tp xde batasan....smuanya halal kan.....ramai yg akui lebih indah.....
220796 Post at 15-5-2010 15:55

oic........................camtu ke...............bagus gak............tp kn 2 way communication kan.......................jgn le sorang je yg beria ria je kan....................

ye laaa....whatever
dlm tak suka tu jugak
nanti....anak2 berderet setiap thn...

sapa yg jadi bangau....?
bangau oo bangau....kenapa anak ko ramai?
macam mana anak aku tak ramai...
aku cuma injek...aku cuma injek

so bangau kena DECIDE....
bila decide bangau bole terbang cari ikan lain
selagi bangau duk salahkan ikan tak timbul
bangau gak yg kurus....
my-alja Post at 15-5-2010 15:49

kalau bini aku open minded mcm aku senang.. dah lama boleh berpisah cara baik..
ini apa yg dia takut sgt nak tinggal aku pun tak tau...

tengok!! dia buat lagi...!
dah masak nasi... goreng lauk plak...
dah berbuih mulut aku ckp..
masak aku rebus2 ja.. ayam rebus, sayur rebus.. letak dlm pinggan. dah siap! tak payah masak nasik..
nak masak nasi.. masak brown rice.. dah dia malas nak masak brown rice plak... biar buruk mcm tu jer beras..
tak paham2 bahasa..

bukan selalu pun nak masak kat aku atau nak makan apa yg aku makan.. time cuti weekend ja.. tu pun kalau time shift aku cuti...time lain ko makan la apa ko nak makan... aku pun tak kisah..
kalau aku tak makan kang merajuk ar tu..
nih buat aku nak kuar rumah ni... makan quacker oat dgn susu...then pegi gym lagi tenang otak aku..

Reply 105# tuan_wu

mane leh anggap trial & error......kwen tu tgjwb.....nnti jadi cam artis2..kwen cerai..kwen lg cerai..kwen lg cerai...pstu kata x jmpe pasangan yg sesuai...benornye tuan empunya diri yg problem.....tp mcm duda aliah lee tu dpt anak dara umo 21taun tu tuan_wu.....habih le smua anak dara dpt kat lelaki umo 40an....komer2 lelaki 20an dpt bini umo 40an la gamaknye nnti....rajin tuan_wu lepak kat sini ek...nak blajor ilmu kwen ke? hahahaha!

Follow Us
cam cite adamaya je................mintak berpisah kejap.......heheh.......

kawin ni cam try and error je ek..................
tuan_wu Post at 15-5-2010 15:58

aku tak layan ar adammaya... just tgk sekali dua ja... kalau tak boleh gak buat rujukan...

Reply 107# pakuu_pakiss

mak aiiiii cerewet giles babas......ko mkn mnde rebus2 je ek? pstu brown rice...oat...susu...ko diet nak kurus sbb ko gumuks ke or nak jaga kesihatan....tegur la cara berhemah bro ckp ko suka mkn itu ini or else ko gi dapur buat sndiri....kata tak serasi bagai tapi nak bini layan mcm raja gak.....nmpk dgt ko sengaja cari salah.....xmau ckp baik2 or tegur dgn lembut trs marah2......betui ke ko yg open minded tp wife ko tak or sebaliknye?

ko igt senang ke sorg ppuan nak kuar dari alam pkhwinan tmbh2 bila dh ada anak?

haku klu laki ckp haku TAK PAHAM BAHASA haku ketuk dia dgn senduk ke sudip ke sbb haku dh penat2 masak.....

baru lepas masak rendang ayam bg babang makan....3x tambah tu......dia x mkn bnda rebus2 tp yg goreng2 je.....dia makan beras putih je x layan beras coklat tu.....huh, senang nak layan tu dah tido...haku layan tenet.....

Reply  pakuu_pakiss

ye laaa....whatever
dlm tak suka tu jugak
nanti....anak2 berderet setiap t ...
my-alja Post at 15-5-2010 15:49

aaduh laaaaaaaaaaa alja......sakit perutku di pagi hari nan hening ini...

Post Last Edit by pakuu_pakiss at 15-5-2010 16:16

kadang2 aku pun rasa diri aku nih terpengaruh dgn cita2 filem gak...

mcm percaya sgt yg ada someone created perfectly for us... percaya sgt pada true love...
percaya sgt pada falsafah hidup trial&error...

sbb dlm otak aku mmg still open dgn kawin dan cerai dan kawin dan cerai sampai jumpa org yg betul2 sesuai dgn diri...

"aku rasa bila terlalu optimis pun tak boleh gak kot.. sbbnya ko takkan berasa bersalah atau takut dgn sebarang kegagalan. bila terlalu optimis ko akan terlalu cepat untuk terima kenyataan dan cepat2 buat keputusan untuk bergerak ke depan dgn misi baru." <-- so tell me this is wrong?

Post Last Edit by ParinAmat at 22-5-2010 07:57
kalau bini aku open minded mcm aku senang.. dah lama boleh berpisah cara baik..
ini apa yg dia  ...tengok!! dia buat lagi...!
dah masak nasi... goreng lauk plak...
dah berbuih mulut aku ckp..
masak aku rebus2 ja.. ayam rebus, sayur rebus.. letak dlm pinggan. dah siap! tak payah masak nasik..
nak masak nasi.. masak brown rice.. dah dia malas nak masak brown rice plak... biar buruk mcm tu jer beras..
tak paham2 bahasa..
pakuu_pakiss Post at 15-5-2010 16:04

woooo woooo..kalau laki aku macam  ni....lama dah aku BRABUS dari hidup dia........my gudnes.....macam  hampas...

sesungguhnya TT...ko ni mungkin tak layak untuk mendapat kehormatan sebagai SUAMI...menikmati kebahagiaan hiduop berumahtangga..............rasa nak muntah aku dengan ko ni TT..........

macam tu ko treat isteri  ko.....macam hampasssssssssss.........!!

Reply 114# pakuu_pakiss

hati ko umpama lalang.....ko ni lewat 20's ek? ko xtau ape yg ko inginkan. ko igt ko akan dpt true love mcm dlm cite2 cite tu. ko jgn bc novel cinta remaja....tp baca novel cinta slps bkhwin...ko & wife bukan kene kwen paksa.....ko yg setuju nak kwen then ko x psti dgn kehendak/kemahuan sndiri.....

Reply  tuan_wu
mane leh anggap trial & error......kwen tu tgjwb.....nnti jadi cam artis2..kwen cerai..kwen lg cerai..kwen lg cerai...pstu kata x jmpe pasangan yg sesuai...benornye tuan empunya diri yg problem.....tp mcm duda aliah lee tu dpt anak dara umo 21taun tu tuan_wu.....habih le smua anak dara dpt kat lelaki umo 40an....komer2 lelaki 20an dpt bini umo 40an la gamaknye nnti....rajin tuan_wu lepak kat sini ek...nak blajor ilmu kwen ke? hahahaha!
220796 Post at 15-5-2010 16:04

dpt bini 40 an................ermm...............takpe la pengalaman lebih......hehe............jnji bleh dpt anak lg...........bleh ke ek.............ermmm........

tak salah nak cari ilmu dlu kan.................sebelum menempuh satu ujian idup............cuma skang ni belajar teori je la dlu............praktikal lum bleh wat lg

aku tak layan ar adammaya... just tgk sekali dua ja... kalau tak boleh gak buat rujukan...
pakuu_pakiss Post at 15-5-2010 16:06

apa salahnya bnda baik ko wat rujukan...................ko wat smayang isthikarah la..................mintak dpt petunjuk kecelaruan idup ko ni.....................

baru lepas masak rendang ayam bg babang makan....3x tambah tu......dia x mkn bnda rebus2 tp yg goren ...
220796 Post at 15-5-2010 16:11

aku pun baru pas mkn.................lentok je my mum masak ikan merah ngan sotong grg...............pas ni nk g exercise jap nak cernakan makanan dlm perut ni jap

Post Last Edit by pakuu_pakiss at 15-5-2010 16:47
mak aiiiii cerewet giles babas......ko mkn mnde rebus2 je ek? pstu brown rice...oat...susu...ko diet nak kurus sbb ko gumuks ke or nak jaga kesihatan....tegur la cara berhemah bro ckp ko suka mkn itu ini or else ko gi dapur buat sndiri....kata tak serasi bagai tapi nak bini layan mcm raja gak.....nmpk dgt ko sengaja cari salah.....xmau ckp baik2 or tegur dgn lembut trs marah2......betui ke ko yg open minded tp wife ko tak or sebaliknye? 220796 Post at 15-5-2010 16:08

aku rasa kalau aku jadi bini, laki aku suruh masak mcm tu lagi aku suka... simple & easy..
aku tengah diet ar skrg ni... bukannya gemuk... aku tengah target nak dpt 6-pack abs...
ko ingat senang ke nak dpt 6-pack abs... mmg ar kena diet gila babas...
once aku dah achived target.. then aku nak makan mcm2 balik aku makan ar... mmg aku kaki makan pun...

tapi time aku tak pantang makan dulu takde pun dia rajin nak masak.
bini aku bukan jenis yg rajin atau pandai masak... sekali tegur sekali masak...
lepas seminggu.. demam ke sakit apa sket... pastu sebulan pulak buat2 lupa masak..
kena tegur lagi baru nak masak...

masak pun aku boleh bilang dgn jari apa jenis masakan dia... tak goreng, kari, masak kurma, tom yam,
semua yg dah ada perencah jual dlm paket... aku makan jer... tak kisah pun..
cuma sekali jer aku tegur garam tak cukup dalam sup.. terus merajuk tak masak..
pastu bila aku tak tegur apa.. aku makan ja.. dah gaduh aku tak reti nak puji masakan dia..

aku suruh dia masak bihun,mee,****ow goreng untuk org dtg... sampai skrg bagi alasan tak reti masak benda tu..
dia tau buat nasi ayam... ok fine nasi ayam.. lagi susah per..
so dekat 2 tahun ni kalau ko tanya aku pernah makan breakfast bihun,mee,****ow goreng bini aku masak... jawapan dia tak!
dia nak makan nasi goreng time dinner pun sanggup suruh aku order bungkus!
satu hari sepupu dia suami isteri dtg tido rmh aku, aku bangun pagi ada mee goreng.. aku ckp mee goreng tu sedap sbb aku ingat bini aku masak walaupun dia tak pernah masak mee goreng. Berpinggan pingan aku tambah. Pastu tiba2 dia sentap naik bilik nangis2.. rupanya sepupu dia yg masak... ntah pa2..
bukannya nak belajar ngan sepupu dia.. tapi dengki kat sepupu dia pulak... asyik dok perli2 aku puji masakan sepupu dia tu sedap..

bila mak bapak dia dtg rumah, atau mak bapak aku dtg rumah... ko ingat sapa yg sedia breakfast? org2 tua tu jugak lak...
yang dia... lagi aku tak bangun tido... lagi tu lah nak berlawan sapa bangun paling lambat dgn aku!!

boleh layan la bini perangai macam ni...

mane ko tau smua bini suka klu laki suh masak cmtu? ko ikut diri ko je....klu aku pon x suka.....

ko tau ngarah je pon....ko turun le padang masak sama2.....mmg pasangan baru2 kwen x bape teror masak so mmg jenis masakan simple2 je....ko beli le buku resepi ke....ko x tnjuk kasih syg ko kat dia cmne dia nak ada ati buat smua tu?

fyi, klu aku xde mood aku pon xmau masak......ape ssh buat mee/bihun/kotiau (ko xleh taip k-o-t-e-o-w tu sbb 4 hurup depan tu lucah ) goreng tu...main campak2 je....ko kene tolong le beb tuk suntik smgat dia....ni ko dok atas tahta & bini ko jadi kuli mane dia hingin.....hati ppuan ni sensitif...dah ko kwen dgn ppuan...bukan jantan.....

yg psl bgn lmbt tu korg tak solat subuh ke?  ko bgn lmbt to nak bini bgn cpt? kan nmpk sgt ko yg xtau ajor bini? pasal mak dia yg sediakan bfast tu sbb dia manja dgn parents dia....dah terbiasa.....yg pasal mak ko sediakan bfast tu mgkin mak ko cerewet (mcm mertua aku)....ada je yg tak betoi yg aku masak wlupun smua biras2 aku puji....mane nak sama dgn stail masakan dia kan...cam rendang, rendang yg mcm aku masak arini mmg rendang perak...tp mak mertua aku masak rendang lain.....bila dh asyik komen je aku malas nak msuk dapur kat umah mertua....aku tlg makan & cuci pggan je....