CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5618|Reply: 13

Game Arcade Untuk PC

Post Last Edit by naen at 11-4-2012 02:07

Aku take reti game2 pc nih. Tak minat main game pun. Aku nak mintak sangat sapa2 yg boleh tolong tentang game2 fighting spt yg kat dalam tempat game pusat2 beli belah tu... paling penting tak perlu nak guna pc yg canggih dan boleh download free...

Apa sal la aku terbawak anak aku umo 4 tahun kat dalam game centre tuh.. kalau dia reti main takpe ni dok seronok tengok power2 yg kuar je... siap tak nak balik lagi dah... otai2 kat sini yg boleh bantu, tolong k...

Game yg tembak2 pun ok gak... adoii. Terasa kerdilnya aku part2 nih..

game pc , game arked, berbeza tau...

game pc lebih rumit sikit, byk setting2 dan kena guna keyboard, byk shortcut key yg kena tau kalo nk main.

game arked, macam game playstation, xbox, sega, tu lebih kepada arked sbb cuma guna joypad/joystick.

btw, game arked utk pc pun ada. kena cari la yg mana sesuai.
kebanyakan game arked utk pc ni tak cun gambarnya dalam komputer sbb size display dia tak ngam, bit dia pun lebih rendah dan di paksa sesuaikan (force) dalam pc.

Rate

1

Reply 2# bzzts

Oh ye ke... game yg tembak2 guna mouse je takde ke Pernah tengok member main dulu.. police ape tah namanya... game yg canggih2 tak guna jugak kalau tak reti.. lagi pun utk budak2 je

ada game arked utk pc gak.

aku tk ingat la title dia apa.
antara yg aku penah main dulu, "Time Crisis". dari SEGA.
pc version guna mouse le.

pastu game tembak2 antu tu, macam "house of the dead" ke apa ntah nama dia.

try ni : http://www.sega.com/hodoverkill/

http://www.youtube.com/watch?v=P_8AEaAFuDM

ko pegi kedai yg jual CD/DVD utk game.... pastu beli game yg 100++ dlm 1... kebanyakkan game yg ada dlm CD/DVD tue sama macam yg kat arked... masuk CD/DVD... pastu boleh terus main... tak payah install dalam PC... :re:

game polis tembak tembak tu nama dia Virtua Cop 2 from SEGA.

http://rapidshare.com/files/67042414/Vc0p2.rar

Follow Us
Thanks utk yg reply.

Untk Kuntau, aku tgh download game kat link yg ko bagi tu. Rasanya game tu aku pernah tengok org main game tu dulu... ok la utk hiburkan hati anak aku daripada habiskan duit utk token kan arked...

ek... zach xde PS2 ke? kalu ade PS2... try Time Crisis 2 or Time Crisis 3. then beli GunCon
gun yg guna utk main game tembak2...sure anak xkan pergi arked lagi dah

n game fighting lak...kalu kt PS2 gambar lagi cantik...biar anak main kt umah xpe...
kalu kt arked ni...risiko org pau ke hape ke
game fighting kt PS2 bnyak pilihan n best2 gak cam Tekken 5, Soul Calibur n lain2

kalu kt PC ni...try House of the Dead 3...gambar paling cantik skali...cuma kt PC x leh guna GunCon mcm PS2

yap.... kt PC ade bnyak Emulator utk game2 fighting...1pcs DVD ade berpuluh game fighting

*ni pendapat saya la - kalu main game kt PS2... watt consumption x bnyak... main game kt PC ni...watt consumption tinggi... so zach leh wat pilihan mane yg terbaik kalu its ok.. ade dua2 lagi bagus... so leh elakkan anak asyik nk ke arked centre tu

Reply 8# LordMuramasa

Bro, memang takde PS2 la bro. Lagipun anak saya tu baru je 4 tahun. Kalau boleh tak nak la dia main game2 ni semua. Buat kat pc pun harap dia tak le kekok sangat nak pegang keyboard dan mouse segala nanti... harap2nya macam tu la...

Nak jugak beli PS2 tu, tapi itu la kan... rega pun bukannya murah. Tak berbaloi rasanya. Lagipun budak tu tak reti nak main sangat. Dia suka tengok je...

Apa2 pun thanks... nak cari Street Fighter lak. Kat tempat saya ni susah betul nak cari benda2 macam nih. Nak download pun tak jumpa2 kat pakcik googel...

owhh cam gitu he he
kalu zach guna PC aje pun okey, skang x yah beli game kt kedai, dah boleh download aje

ni links nye www.coolrom.com/

kt web atas tu segala jenis games n emulator ade...dr zaman game guna katrij/tape kotak smpai ke PS2/Nintendo DS/Sega Dreamcast

so zach dh leh jimat bnyak...
saya pun skang ni layan balik game2 era 80-90an dulu kt PC...walau gambar basic giler..
he he

Reply 10# LordMuramasa

Woooo... Lordmuramasa... dahysat la. Ni memang kaki game tahap otai la ekkk.. aku cari2 link tu dah 2 hari.. alih2 kat sini jugak aku dapat link.. thanks bro.. harap lepas ni boleh la aku buat kerja lain sementara anak aku main game...

aku bukan ape, dah 2 minggu, tetiba teringat game konsol zaman aku kecik2 dulu...
asal time cuti sekolah aje, dok lekat kt umah mmber dr kul 7 pagi smpai ke petang...
time tu aku x mampu ade konsol tu...walau pun game ntah baper bit nye format...

ni skang tgh dok layan Snow Bros, Super Mario, B Wing, n lain-lain
kekadang layan retro game camtu best gak...sbb simple nye game

Reply 11# zach2008

bukan otai ler... xde ape2 taraf pun aku ni

sharing is caring...
aku dah post dah link web tu kt section Permainan PC...

ROM n Emulator utk dimainkan di PC ^_^

layannnn...

ni kang dh abis keje, nk ajak bini aku layan game mario sat ^_^

arcade atau pc games

yg penting jangan dok main banyak2 sangat nanti sakit pala