CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zairi

Doly Char Koay Teow...indah khabar dari rasa

walau pun ai mod bod ni tapi ai duduk kat pineng

Reply 59# azz_azza

err kat sini pun sama dan rasanya semua org melayu belah utara ni tau char kueu tiau mmg berkuah dan ada udang...kalau mintak kueu tiau goreng otometik dia tak buat basah punyalah

errr azz bila nak banje ai nasi lemak ayam kampung kat ipoh nuuuuu

hehe... ai nak belnaje camne ai kt sini lagi, belum blk, lama rasanya x jejak negara ai tu...

errrr...kat mana nasi lemak ayam kampung tu

betul bak dijelaskan oleh post 59# azz_azza.  terimakasih kerana baik hati dan rajin buat penjelasan berinformasi.
memang aku ngaku khilaf aku ni jenis tak rajin nak naip camtu.

kemain sepai... idak pun nak ajak aku makan.  apatah lagi nak belanja aku.  chettt

haha ...gedik...

Reply  azz_azza

bukan nk gado tp dorang tu xreti nk guna ayat yg patut2. Ntah2 dorang bila ...
zairi Post at 9-6-2010 13:51

En. Zairi for me isu sebenar dia kami ahli board Perak ni marah-marah bukan isu char koay teow or koay teow goreng sedap tak sedap tapi bahasa tu... hah silap besor lerrr kome nak banding2 negeri kesayangan kome kat board ni lagi best lerr lagi baguihh lerr...

Masa saya masuk U dulu ramai yg macam tu... "aku punya rendang ijou negeri aku lagi best, takkk... bubuh limau purut lagi best..." hahah... last buat kena kutuk jerr... lain negeri lain citarasa sebab bab kata seorang forumer ia di besarkan dengan masakan sebegitu. Bagi mereka itulah tersedap.. macam air tangan ibu kita, itulah yang ter'best'!!!

Kalau pergi Sarawak or Sabah, masakan dia saya mmg susah nak terima... tapi kita tak delah nak kondem sebab ada orang yang suka dan itu caranya & bagi orang sana itu yang paling sedap... (uppss saya rasa makanan paling best masa pegi Sarawak koay teow goreng kat sebuah hotel ni... itu je leh layan .. banyak betul makan!)

Kesimpulannya ia dah menyentuh sensitiviti... kalau kata Dolli tu je tak sedap tak kisah itu pendapat peribadi tapi kalau sentuh negeri tu ada yang terasa... sorry Mod, sorry En.Zairi...

Rate

1

Follow Us
Reply 60# bukanomi

Mcm best je, bg detail add la ckit. sy ni xtau sebelah sana py jln...heheh.

Reply 67# zairi

kalau char kuey teow yg kt pendang tu bukak waktu malam seberang petronas kt pekan pendang. yg kat kulim tu, kulim lama dorang panggil. tak silap depan skolah menengah badli shah. bukak waktu petang sampi malam. nk crite selon belok jalan tak reti daa....

kemain ngata aku gedik.  sila tengok cermin dulu  :@

biarlah

mod kedekut xmo bg kredit kt ai :cry:

mod ni saje nk cr gaduh dgn ai

kat area mana Doly nie...
teringin nak p taiping...
huhuhu.. kesian haku..
taiping pun tak pernah jejak lagi

Reply 72# hiriko dekat depan hospital baru taiping, jalan tupai.. kedai ni hari jumaat tutup.. lagi satu jgn la dok harap sangat yg kuehteow ni sedap gila sampai menjilat sudu dan pinggan.., at least masih lagi antara yg sedap walaupun dh tak se'kick' zaman dulu..

En. Zairi for me isu sebenar dia kami ahli board Perak ni marah-marah bukan isu char koay teow o ...
mamaraziq Post at 10-6-2010 08:30

agree dgn mamaraziq.....

rasanye...kat sini ramai yg kurang senang dgn bahasa yg di gunakan oleh en zairi....
pasal koay teow tu xde masalah apa pun...
ikut selera memasing kan.....
malaysia ada 14 buah negeri....
cara & rasa ada pelbagai....
terpulang pada masing2 kan....  

agree jugak, contohnya ada orang yang bole makan nasi dengan budu je dan cakap sedap, ada yang langsung tak boleh bau pun.. tapi takkan kita nak kondem budu dia kot..

dolu2 masa doly k.teow nie masih kat tempat lama belum bukak restoran macam sekarang memang superb sedapnya..sekarang sesekali balik kampung makan dah kureng rasanya..Maybe sebab orang lain yang goreng..dulu tempat open nampak je tuannya tu yang goreng beratur panjang je kalau nak beli..
Sekarang balik layan ED k.teow kat air kuning..sedappppnya k.teow goreng special kering(kalau tak nak yang banjir punya leh minta kering punya ye)udang fresh manis je rasanya..hui masih terbayang kesedapannya nie baru makan minggu pas masa balik kampung....kena plak jus limau kasturi..memang superb..

Rate

1

yup ED pun sedap gak...

terhibur aku baca topik ni.

{:2_79:}

eloklah terhibur...

ko kan ke memerlukan hiburan...

aku pernah makan kuey teow doli ni sejak aku kekecik lagi....bagi orang yg biasa makan kuey teow doli ni...aku boleh katakan rasa yg sekarang ni beza betul ngan yg dulu2 pernah aku rasa...zaman dia masih lagi berniaga secara mobile....zaman dia bungkus kuey teow tu pakai kertas dari yellow pages....

kalo org yg tak biasa makan memang akan kata kuey teow dia tu sedap....tapi kalo tanya aku sekarang ni aku kata dah TAK BERAPA sedap sebab aku compare dengan rasa yg dulu2 pernah aku rasa...cook dia tetap sama....tapi aku rasa yg tak berapa sedap ni kalo wife dia yg masak...kalo hubby dia yg masak...memang sedap....

entah la...kalo ko rang nak hentam aku lepas ni pun korang hentam la..heehhehe aku ok je....aku memang suka char kuey teow penang...especially yg kat bayan baru tu...aku panggil kuey teow ganja...ada gak yg panggil kuey teow longkang...sebab lokasi tepi longkang beso...tepi flat....lagi satu Sany Char kuey teow pun sedap gak...ada kat area tokong ular...

tapi kalo nak banding char kuey teow penang n kuey teow doli memang tak aci la sebab dedua tu style masakan dia lain....

tapi kalo right now right now ni korang letak 2 pinggan kuey teow satu doli n satu lagi Sany punya tu....dedua aku baham sebab kat sabah ni punya kuey teow takde yg sedap di tekak aku...hahahaha n yes....rege lagi mahal...paling bodoh pun rm5 - rm6.50...so kalo setakat rm4 sepiring tu celah gigi je la nak membayarnya....

aku menghargai kemurahan makanan kat semenanjung...sebab kat sabah ni mahal...try dok sini 7 tahun...tau le kome semua menghargai rege n nilai makanan n masakan kat semenanjung....

PEACE!

Rate

1