CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Post Last Edit by gurlfriday at 8-6-2010 12:08
B pernah lalu bukit nih mase nak g Pulapol Air Hitam tgk kazen B passing out...

alkisahnyer mcm n ...
babydevil Post at 8-6-2010 10:10

boleh thn pngalamn ko nih...cuak gak kn even berdua dlm kete 2, kalo sorg2 mcm ne la gaknyer

boleh ko describe mcm ne rupe cik ponti 2

nampak jelas bebeno..tapi x nampak muka.badan itam bebulu..sama laju ar ngan keta tu.kalo org n9 ta ...
akusengal Post at 7-6-2010 15:13

jln bukit miku tuh mmg lah serem semacam..ada kejadian seorang lelaki naik moto tiba2 berat je moto tuh..then dia berhenti kt kawasan org asli kat situ..then perawat kat sana tolong halau makhluk tersebut..rupa-rupanya ada makhluk yg menumpang motor lelaki tuh..

tp now abes dah hutan kat situ gondol..sbb pembalakan haram..huhu

jln bukit miku tuh mmg lah serem semacam..ada kejadian seorang lelaki naik moto tiba2 berat je m ...
tapibukanaku Post at 8-6-2010 12:49
laa...yeke.ak pon dh lama x lalu situ ada la dlm 2 thn.x tau dh jln tu camne skang.

laa...yeke.ak pon dh lama x lalu situ ada la dlm 2 thn.x tau dh jln tu camne skang.
akusengal Post at 8-6-2010 14:01

hutan kt situ dh abes gondol..isu besar jugak lah now..erm..kat situ selalu org berhenti tadah air mineral kat tepi bukit tuh..tp bukit tuh mmg tinggi dan byk kisah2 yg menyeramkan..huhu..

Reply 224# tapibukanaku

mmm memang pon.yg kena sakat kt situ bkn ak je,sepupu ak pun kena gak.kalo org lain x tau lh rasanya pon ramai gak yg kena kt situ.mcm bukit putus kita dgr cerita mulut org.tp kt bukit miku pengalaman sendiri.

Bukit Putus, Ulu Bendol dan Gunung Angsi tuh satu kawasan yang sama laa tuh...

Follow Us
Reply  tapibukanaku

mmm memang pon.yg kena sakat kt situ bkn ak je,sepupu ak pun kena gak. ...
akusengal Post at 8-6-2010 14:44

penah meredah bukit miku waktu malam dan hujan lebat..masa tuh nak balik KL, sampai bkt putus, jem tak hingat..so pusing dan ikut rembau..tp nak cepat punya psl lalu bukit miku..so mmg tawakal je lah time tuh..hujan dan malam..last2 masuk rembau jem jugak..tak silap masa tuh seminggu lepas raya..semua org bersesak-sesak balik KL..

kat bukit tangga takde kisah seram ke??
aku baru 1st time lalu situ mase pas balik dr jelebu, saje2 nak p somban jap..

byk kali gak lalu situ... tgh malam pun penah, x penah lak jadi apa2.. nasib2 je kut

Reply 217# gurlfriday

selalu dengar yg lari laju2 sama ngan speed kereta kt karak higway aje.....siap masuk skali gambo masa kena speed trap...la dah pindah ke bukit putus ek....

boleh thn pngalamn ko nih...cuak gak kn even berdua dlm kete 2, kalo sorg2 mcm ne la gaknyer :fu ...
gurlfriday Post at 8-6-2010 12:06

rambut mengerbang panjang giler...then pkai baju labuh wna putih..muke mengerikan...tp x der darah mcm yg kita biasa tgk dlm tv...

mmg cuak habis la...tp B x nampak cik ponti pun..B drive mcm biaser jer...cm lps tgk gambar2 yg dh diamik br perasan cik ponti kat sblh luar...mmg tgh memandang B muka cik ponti 2...pergggggghhhh..serik B nak naik jalan kat Bukit Putus 2...sib baik la highway dh siap...

Bukit Putus, Ulu Bendol dan Gunung Angsi tuh satu kawasan yang sama laa tuh...
mr_brown Post at 8-6-2010 14:58

ye ker...B penah ikut rombongan daki Gunung Angsi...huhuhu..
jln pegi mcm pendek jer...
jalan nak turun jauh giler...
ader gaks la terkene kat gunung 2..tp msh tahap ok..
hehehehe...
B ingatkan B n the group jer yg kene...
rupernyer group2 lain pun kene gaks...

Reply 220# babydevil

babydevil ..cikpon shj yg hilang dari dalam gambar tu ..atau semua gambar hilang ....

Reply  babydevil

babydevil ..cikpon shj yg hilang dari dalam gambar tu ..atau semua gambar ...
ea208964 Post at 9-6-2010 11:32

mule2 cinpon yg hilang...
pas 2 gambar yg ada cikpun hilang skali...

mule2 cinpon yg hilang...
pas 2 gambar yg ada cikpun hilang skali...
babydevil Post at 9-6-2010 14:14

opsss kiranya cikpon tu hilang dulu lah yea...

curious nak tahu ..klu gambar .. entiti ni 'hidup' ke dalam gambar tu ...

mcm kes baby lah ...mula2 cikpon ada kemudian tak de kan ...

so boleh tak kata ada sesetangah gambr tu 'penampakan' boleh bertambah atau berkurang ....

opsss kiranya cikpon tu hilang dulu lah yea...

curious nak tahu ..klu gambar .. entiti  ...
ea208964 Post at 9-6-2010 16:53

x tau la ea....
B pun x expert hal2 cam nih...
hehehehe...

x tau la ea....
B pun x expert hal2 cam nih...
hehehehe...
babydevil Post at 10-6-2010 08:25

hehehhe... sori tertanya kat posting B pulaknya.. sori

cuma curious nak tahu ..sbb kdg2 tilik gambar yg dikatakan ber'entiti' ..kdg2 mcm bertambah kaum kerabat dia dlm gambar tu

tu yg nak tahu samaada 'entiti' 'hidup' dlm gambar tu ...

mungkin ada porumer lain yg pernh 'terasa' gitu...

hehehhe... sori tertanya kat posting B pulaknya.. sori

cuma curious nak tahu ..sbb kdg ...
ea208964 Post at 10-6-2010 08:48

hehehe..
x per...dh namanya berforum..
2 la kan...
tp ader org yg biasa nampak entiti ni kan..
pnh bg tau B...
kalo btl2 nak tgk entiti nih...
amik gambar pkai kamera hp...
mmg nampak...
x tau plak kalo pkai kamera digital lh x amik gambar entiti nih...hehehehe

hehehe...teori kamera ariuh ada yg pertikaikan ...slp tu dorang imply yg kamera berpixel rendah tak canggih senang dapat tangkap entiti  sbb pixel2 tu tak clear..membentuk sesuatu

tapi artuh ada ygtepek gambar di bangunan yg sama guna kamera canggih ..still dpt tangkap bayangan entiti jugak ....

so maybe atas entiti tu nak gambar dia diambik atau tak ....

* sekadar teori * - mention awal2 kang ada yg masuk terus tanya bukti kan ....

Post Last Edit by sepaileman at 11-6-2010 01:12

saya pernah ada pengalaman lalu kat sini buat kali pertama, sy dan abg nak ke Kuala Pilah..masa perjalanan tuh dlm waktu maghrib. jln plak bengkak bengkok.. saya kalo jln x biasa akan drive perlahan n hati2. Tp cik abg aku meroyan jer spjg jln. Ada jer yg x kena. Ada ke patut kat koner dia suh overtake keter depan atas alasan mata silau kena lampu belakang keter tu pecah. Kalo fikir balik mcm x masuk akal. tp saya sabar jer..buat pekak sepjg jalan walaupun dia berleter (cik abg xde lesen keter, muahahahaha) then sampai Pilah, bwk anak mkn KFC then htr anak balik, kami gerak balik ke Seremban dlm 10 lebih. On the way balik tuh, abg ada minta maaf sbb berkasar seblm tu.

Saya ok jer..Kemudian kami lalu depan Ulu Bendul. yg ada resort tu, so saya ckpla kat abg " Eh..ada resort sini, cantiknyer lampu" Cantik tempatnyer. Abg jwp " Tempat ni memang cantik tp kurang dapat sambutan.." . Saya cuma angguk2 kepala. lepas beberapa minit lepas tu..kepala saya rasa mengembang..kemudian kuncup..Bak kata kembang kuncup..kembang kuncup gitu.. Telinga berdesing...saya dah rasa semcm. saya lihat kat cermin pandang belakang..xde apa2.. saya drive slow jer..cuba tenangkan fikiran..tp rasa macam sesuatu duduk dlm keter. then saya bukak tingkap.. cik abg tanya nape..panas ke??

saya ckp xdela.. abg duk diam2 dlu.. dia pun terdiam sbb pelik.. Kemudian, saya ckp dalam nada biasa, "Tolong kuar dr kereta aku, aku xmo bwk nko balik..dlm beberapa minit tuh bru saya tutup tingkap, kebetulan sebaik jer habis jln bengkang-bengkok tuh.. Baru rasa lega, kepala pun kembali norma. Abg saya pucat le kejap. Dia tau sy cepat rasa kalo ada benda2 pelik nih. Kemudian saya bersyarah ler skit, Jalan ni bahaya, (sbb dia memula nak naik superbike jer) Kalu guna jln ni kena hati2, takut dialihkan pandangan terus masuk gaung.

Dia diam jer sepjg jln, (agaknyer baru sedor kut) Saya ni memang senang rasa kehadiran entiti tapi penampakan pulak sekali sekala.. Nasihat saya, kalo drive kat tpt kita x biasa, lebih baik berhati-hati, biar lambat asal selamat. Sekian.....

Rate

1