CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

bukit putus la samdol oiii...
th3najman Post at 27-5-2010 15:51

hikhik...dia gurau je tu...

kann dh kna samdol...

cerita psl bukit putus ni aku ada pengalaman sndiri..xtau laa dikira seram atau menarik..dulu aku matrix kt pilah tu..2mggu skali msti g seremban..wajib laa lalu BP ni..zmn tu xde lg hi-way br ni...dlm thn 2002-early 2003.n naik plk bas ape tah nm,citiliner ke transnational..lupe dh..psl jln dia yg mcm ular kna palu tu aku papehl msti carik tmpat ddk..takut termuntah kang naya org sbelah nyebelah aku tu..nk dijadikan cerita 1 day ni aku naik bas cm biasa laa kt stesen bas klasik pilah tu.geng2 sume dpt seat.aku sorang je yg berdiri..so aku ambik laa port berdiri sbelah seat kwn aku ni,sndarkn bdn aku kt seat dia..spanjang jln tu aku mmg kira terpaksa laa memandang ke arah luar tingkap psl aku dok pgg seat dia..nk dijadikan cerita,ms aku dok memandang dgn xde perasaan tu aku tiba2 perasan yg view tu makin lama mcm ke arah 'kampung view'..spatutnye haruslah aku hanya nmpak hutan,gaung,pokok2 bsr bagai kn...ni tak,ada smpai satu tahap aku nmpak kawasan SAWAH PADI MENGHIJAU mcm dlm lukisan..luas sgt..cantik..aku jadik terpukau..ye lah tgk view cantik..dgn ada rmh kayu kampung zaman2 dulu,pokok kelapa,redup je..sawah tu plk saujana mata memandang.batas dia elok je sama besar..mcm lukisan..tp xde satu hidupan pn yg aku nmpak even burung..apatah lg org walaupun kwsn kg..lps tu br aku teringat kt bukit putus ni mn ada swh padi..yg ada hanya hutan je..blm smpat aku pikir pape,tiba2 driver bas tu belok selekoh..bertembung plk ngn lori dr arah berlawanan..sape yg bese lalu BP ni sure pernah jmpa lori time selekoh dan camana rupa kepala ngan ekor lori mcm nk bercantum kn...lps je bas kitorang melepasi lori tu ape yg aku nmpak ialah pemandangan kampung sawah padi di sebelah kepala lori dan rupa sebenar BP ni (hutan n pokok2) sblh ekor lori..walaupun dh lps lori tu tp disebabkan oleh bentuk dan fizikal jln BP ni selekohnya mcm huruf S tu,aku still blh nmpak pemandangan aneh tu kt blkg..tp lm2 hilang cmtu je..bersama hilangnye lori tu dari pandangan mata..
smpai kt seremban aku diam je..shopping ape pn x,mkn pn ciput je..kwn2 aku naik heran..smpai kt kolej dh msk blk tu br aku cite ape yg nmpak..dan bnda tu aku sorang je yg nmpk..trus sorang kwn aku tu takut nk blk bilik dia psl kolej dia ats bukit dan tak kurang angkernye..

tp lps tu ttp outing jgk..

Reply 250# sweetfrangipani

mcm lawak laa plk aku dgr...ada tak dia mintak teh tarik kurang manis satu,roti sardin satu kuah campur...

Reply 250# sweetfrangipani

mcm lawak laa plk aku dgr...ada tak dia mintak teh tarik kurang manis satu,roti sardin satu kuah campur...

kecerunan & ketajaman selekoh dia lagi hebat sampaikan transporteryg dtg dari arah bertentangan kena bunyi horn dulu kalo nak tempuhsatu2 selekoh tu sbg tanda ada org lalu , nak elak dr bertembung satusama lain
wadiunong Post at 11-6-2010 14:53

Teringat jalan2 lereng bukit dekat Wang Kelian, Perlis...

aku pernah jugak lalu bukit putus nih, naik bas. masa tu nk pegi umah kawan aku kt bahau... mmg seram lah...
masa tu waktu malam aku lalu situ.. aku ada dengar jugak citer seram dari kwn aku, tapi dah x ingat.. selekoh dia memang bahaya...

Follow Us
salam semua...

nak gak la kongsi cite aku psl bukit putus ni tp kan kisah ni mmg lama giler lbh 20thn nyer kisah ...

al-kisahnya yg aku ingat la...umur aku dlm 3-4 thn kot....(kuat giler ingatan aku beb)....masa tu kitaorg dok pilah....kes ni terjadi masa kitaorg satu keluarga dr seremban nak balik ke pilah...dlm keta masa tu my parents,arwah nenek n aku laa....masa tu dah tgh mlm....n kes terjadi masa dah dkt nak smpi ke area2 ulu bendul gtu ....rasanya aku x tido lg masa tu..

sedang elok2 kereta bergerak  x tau macam mana n apa yg terjadi keta yg bapak aku drive mcm langgar something ke apa aku x sure tp yg pasti keta kitaorg tu berpusing2 360 darjah gitu....ada la dekat 2-3 pusingan ....pastu arwah nenek aku ke bapak aku dok laung kuat2 Allahu akhbar! byk2 kali....then keta kitaorg betul2 stop tepi gaung ....klu la keta tu berpusing lg 1 pusingan mmg x de la nampaknya aku kat cari forum ni...

aku x la rasa ngeri ke apa ke sgt coz aku kecit sgt masa tu lom berperasaan sgt lg....tp disebabkan kejadian tu sgt lah pelik nya sebab tu aku masih ingat smpi skrg...

aku pernah dgr nama tmpt ni kat stesen radio mane ntah dalam rancangan seram kat radio malam tu..dia ...
popiarangup Post at 12-6-2010 17:33

radio THR kasi gegar..huhu..dulu suka sgt dengar rancangan tuh..tp mmg semua cerita seram2..ditambah dgn muzik latar yg sungguh scary dan DJ yg best banget, mmg seriau lah mlm2..tapi lepas kes tersebut rancangan tuh diberhentikan..sbb ramai yg nyaris2 mati terkejut psl caller tuh..

tp dlm byk2 cerita seram dlm rancangan tuh, paling sedih dan tragis adalah kisah kemalangan student uitm kat BP nih..yg call radio was tunang kepada arwah..kisah tak seram tp sgt tragis..

aku pun nak share satu story angker kat bukit putus ni yga ku alami sendiri dua tahun lepas. masa tu on the nak balik kg.. highway tak siap lagi so kena lalu bukit putuslah. aku ngan mak dok kat belakang, husben drive & abg aku dok sebelah dia. anak aku dok atas pangku abang aku.

anak ni jenis keletah tapi masa tu dah lewat malam so maybe dia dah penat bercakap jadi dia cuma duduk diam2 atas pangku abg. kami plak hepi berborak tak ingat dunia.. sambil ditemani lagu2 (dewa kalau tak silap).

tiba-tiba anak aku cuit lengan husben dan cakap sambil menunjuk ke satu arah kat pokok tepi jalan: "Papa! Napa org tu boleh terbang?"

kitorang semua terus terdiam dan tukar cd dewa kepada bacaan al-quran.. heheh

"apa! Napa org tu boleh terbang?"

creepy...

Reply 269# juwita_kaseh

uishh ... seram tul

malam tadi bukit putus meriah betul..setelah beberapa lama tak dilalui oleh kereta, malam tadi kereta penuh dan jammed teruk..masing2 nak mengelak jammed di hiway baru, so semua ikut masuk bkt putus lama, lepas tuh kat sana pun jammed. so lama dan baru pun jammed. tp jalan kat bkt putus tak berapa ok dah, pokok tumbang sampai tutup sebelah jalan, jalan pun tak diselenggara mcm dulu2.. so mmg bahaya lah kalau jalan waktu malam. tp kalau ramai2 mcm malam tadi, no problemo..

pesal jammed lam??

pesal jammed lam??
attyra Post at 5-7-2010 10:36

entah mmg tak dpt dikenal pasti sebab jammed..huhu

dari k.pilah dah slow..sampai ulu bendul terus tak gerak..so, plan ikut bkt putus lama, sekali amik ko..jammed jugak..dah lah jalan tak berapa ok..

rasa kekok pulak lalu situ sbb dah lama tak control stering mcm dulu2..then bila nak keluar dr bkt putus tuh bkn main seksa..kereta bersusun dari mcm2 arah..

Reply 274# tapibukanaku

byk sgt lori kot??
ada accident ke??
selalu time raya jammed giler area situ

Reply  tapibukanaku

byk sgt lori kot??
ada accident ke??
selalu time raya jammed giler a ...
attyra Post at 5-7-2010 11:58

Selalu setiap hujung minggu BP mmg selalu jem, klu time hari cuti perayaan lagi la teruk, walaupun dah ada HWay baru masih tak mampu tampung kesesakan

Reply  tapibukanaku

byk sgt lori kot??
ada accident ke??
selalu time raya jammed giler a ...
attyra Post at 5-7-2010 11:58

takde xcident pon..just mmg pack gila. tak tertampung dgn hiway tuh. kalau ada lori dan axciden, lg lah bertambah sesak

Selalu setiap hujung minggu BP mmg selalu jem, klu time hari cuti perayaan lagi la teruk,  ...
dcc01 Post at 5-7-2010 12:28

tau tak pe. sesak kan. dh bajet raya nnt konpem BP meriah gila.

ari tuh balik time weekend... jln clear...
masing siapo speeding lg kat hiway tuh

Reply 278# tapibukanaku

antu pun takut nk tunjukkan diri kot time sesak2 tuh