CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Reply  gurlfriday

selalu dengar yg lari laju2 sama ngan speed kereta kt karak higway aje.....sia ...
bukanomi Post at 9-6-2010 10:05

yang kat karak tu family me kena...Alhamdulillah nasib kitorang baik tak ekshiden je..sbb sekali ngn pengiring tak dijemput tu, bapak me @ driver rase mate die berat gile2 mcm nk tertido hokehh..jahat tau mende ni

penah beberapa x lalu BP nak ke senaling...so far ok je..tak de lak rasa seram2 ker hapa..agaknya sbb lalu siang2 hari..paling lewat pun sebelum maghrib..akak suka gak berenti tepi jalan kalu ada org menjual petai kee..derian kee..jagung kee..apa2 ler yg boleh dibeli..pnh gak mandi manda kat ulu bendul...mmg best...tapi pnh lalu depan istana lama kat Sri Menanti..kat situ ajer rasa lain macam wpun siang2 hari...sbb area tu sunyi aje kan..suasana pun cam redup2 ajee...

serik dah lalu kt Bukit Putus ni semenjak nampak cik ponti..kt air terjun ulu bendul pun nampak benda' kt atas pokok..dah la siaran radio x bape jelas..terus mengaji je dlm keta masa tu sampai la dah masuk highway nak balik KL...

every year mmg akan lalu bukit putus nih sbb my kg and my hubby kg kat KP n gemas..
ada sekali tuh lalu BP nih - still jln lama...
lepas kol 8 mlm kot.. alhamdulillah takde pepe jadi..
jln all the way balik palong mmg gulap gulita... selalu pakai hibeam..

tapi kan bab cik pon nih kan... kat area my house kat kg tuh mmg ada spot dia..
so kalo nak kuar mlm2.. torch lite hala ke kasi aje.. jln nek melilau suluh tpt2 x menentu..

dari kuala klawang leh terus pegi ke batu kikir tanpa perlu lalu bukit putus sbb dia akan  ...
ibuKA Post at 4-6-2010 13:54

Betul tuh...RK dgn adik penah buat kembara tanpa tol dari Kota Tinggi sampai KL. Kemuncaknya kite plan nak lalu Kuala Klawang untuk tembus Cheras lalu Pekan Bt 11. Sampai kat area bukit bukau tuh jam kul 3:00 pagi! Wah!!! Nyesal lak...dah la gelap, satu buji rumah pun takde...kalau enjin keta tetiber mati abes la..tapi akhirnye sampai gak ke Damansara kul 4:15 pagi...balik terus tido. Esok pagi bangun gi tgk keta tayar pancit!!!

hehe...so aku nak share citer dari aku sendiri..

citer dah 5 tahun lepas... masa umur aku 18 tahu ...
kaishi Post at 27-5-2010 08:49

boler tahan seram citer ko nihhhh!!!!..yang aku betul2 tabik walaupun korang ni berkonvoi...tapi stil ingat2 lagi kawan2 yang kat belakang...ader gak setengah2 kes..nama jer konvoi tapi sbnrnyer dok belumba  lumba saper paling laju bawa moto atau kete......kesian kawan ko yer...bersusah payah dier cuber melarikan diri dari diganggu...mase tu dier xtefikir ker yg dier kene kaco...ataupun dier xke rasa marah sbb korg sumer tinggalkan dier...nasib bek dia bkn jenis putus asa!!!

Follow Us
Reply 286# yankees

hehhehe....dah name pon konvoi, mane boleh main tinggal2 member, tak best la kan mcm tue, baik la buat jalan sendiri2 and tak perlu ckap "koonvoi"......
yang seingat aku, dia ni jenis sengal2 lepu tau, dia masa kiteorang jumpa tue, mencungap2 mcm orang ape dah, dia kate nape la berat sangat motor aku, dia tak maarah pon, dia bukan reti marah

eh, tak ada sape2 nak citer pasal bukit mantin ke ?? hahahha,.,,aku pon de la pengalaman sikit2 kat bukit mantin tue,

Reply  yankees

hehhehe....dah name pon konvoi, mane boleh main tinggal2 member, tak best la ...
kaishi Post at 19-8-2010 12:16

sengal lah kawan kau.....kalo kees mau teduduk dah agknyer....

HUHUH...... ABIS GAK BACE SETAKAT PAGE AKHIR NI

GIGIH AKU LAYAN DR SMLM

sepanjang mel balik pilah alhamdulillah xde pape..
tapi skang highway dah siap..so xguna dah jln tu...
tapi kalau lalu kat situ mmg scary gile..

masa study kat pilah, ade studen hilang,seminggu kemudian (kalu xsilap) dijumpai di bukit putus....ada dikaitkan dgn kisah2 mistik...sbb xkn budak tu saje2 nk lepak seminggu kat bukit putus tu sensorg..hmm..wallahua'lam...

masa study kat pilah, ade studen hilang,seminggu kemudian (kalu xsilap) dijumpai di bukit putus....a ...
pearl.silver Post at 20-8-2010 08:34

gile arrr..dok lepak seminggu kat bukit putus..dulu bkn kat situ ade batu putih sebijik cam batu nisan bentuk die ke?
xsilap la..tapi selama mel balik kampung pilah tak penah plak perasan batu tu..

Reply 292# melinda_gordon

hu...kat ane batu tu?...kat pilah ke kat bkt putus?...{:1_126:}

tp dedulu mmg perasan otw nk gi pilah tu banyak kubur2 lama yg guna nisan batu idop..dan batu2 tu dah jadi tinggi dek peredaran zaman....ye ke tak tah...atau mmg kubur2 tu guna batu tinggi2 sebagai nisan..hmmm......

Reply  melinda_gordon

hu...kat ane batu tu?...kat pilah ke kat bkt putus?...

tp dedu ...
pearl.silver Post at 20-8-2010 09:39

kat bukit putus..

lame tol aku tak lalu kt bkt putus nie

aku penah jatuh kat salah satu selekoh bukit putus ni.. (kat kebun durian depan kem pengakap) mase ni aku otway nak balik kampung aku (kuala pilah) dari tempat aku kje kat rembau.. aku lebih ska ikut jln ni dr bukit miku sbb jln ni banyak keta.. papehal jadi senang sket..

mase tu x ujan pun tapi mase kejadian aku jatuh tu time senja.. aku jatuh pun sbb aku nmpk ade budak kecik berdri atas meja tempat apek slalu jual durian tu.. klo nk diikut2kan mne ade apek tu niaga time senja.. ptg pkul 5 je dia dah blah.. tapi sape budak kecik tu? berdri pandang aku sblum aku jatuh..

bile aku bangun je budak tu dah xde.. rabak kaki aku time tu..

opsss kiranya cikpon tu hilang dulu lah yea...

curious nak tahu ..klu gambar .. entiti  ...
ea208964 Post at 9-6-2010 16:53

ohh ini pernah berlaku kat sepupu ai time tu ai darjah empat.....tapi bukan kejadian bukit putus ..pasal gambar yg hilang ni....dia balik dari BP [batu pahat] tumpangkan sorang awek.....siap bergambar ngan awek tu sbb awek tu cun giler....zaman tu zaman kamera filem...tak de lagik henpon kemere.....bila cuci gambar...wallah!!!! dia bergambar ngan cin pocong upenyer......isk3......ai sempat tgk gambar tu....ingat lagik rupanya cenggane.......tak lama lepas tu lebeh kurang 1-2 minggu......gambar cik pocong dalam gambar yg dha dicuci tu hilang means...abang sepupu ai tu mcm bergambar sorang2 la.....last2....gambar n filem2 habis lesap tah ke mana...
maaf TT tumpang citer out of topic.....

radio THR kasi gegar..huhu..dulu suka sgt dengar rancangan tuh..tp mmg semua cerita seram2..dita ...
tapibukanaku Post at 18-6-2010 15:05

citer la......pasal ape citernyer nak tau jugak....hurmmmmmm

masa kecik ada jgk arwah atok citer psl citer2 seram kt laluan bukit putus ni, tapi dah lama.. 20thn dulu, now dah tak ingat sgt.

arwah atok criter zaman dulu2 masa xde kenderaan, dari kuala pilah nak ke seremban kena jalan kaki, jadinya perjalanan nak ke seremban makan masa berhari2, tu yang kadang2 kena bermlm di pertengah jalan ... jeng..jeng... dan kebetulannya pulak malam tu bermlm kat area bukit putus...

yg dimakan mesti cacing n ulat2. eyewww huhuhuh
bieboo96 Post at 26-5-2010 18:53

yup....patut la....
"kesedapan masakan kat ctu x bole nk digambarkan spt yg dikatakan oleh cousin c pencerita"...... .. ..