CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaz87

Kaitan penyakit anxiety..tanda kematian dan bisikan syaitan

Was was syaitan ini bagi aku lebih sesuai dikaitkan dengan Obsessive Compulsive Disorder. OCB/ was was setan ini kerap berlaku ketika hendak melakukan ibadah, seperti tidak yakin dengan kecukupan air wuduk, terasa niat solat tak betul etc.

Apapun, lebih elok jika kau berjumpa dengan psychiatrist seperti nasihat kucingblue. Itu lebih bijak pada pendapat aku.

Saya nak tahu tentang adakah kaitan antara penyakit anxiety atau panic disorder dengan was2 ataupun  ...
anaz87 Post at 3-6-2010 06:09 PM

i dah pernah share psl anxiety ni kat sini dulu
lain org lain punca penyebeb anxiety dia
me n my hb, both kena anxiety.. tp puncanya berbeza.....

for me... mkn ubat bknlah penyelesai masalah
sekadar membantu jer,
tp on the other side kena kuatkan semangat jugak
mcm yg lain2 ckp lah.. solat, doa byk2
in my case i mkn ubat bl betul2 perlu jer
tp seblh2nya i xmau mkn ubat
bila rs nak mati tuh.... mmg takut sgt
tp kalau kita redha andainya mmg akan mati.. insyaallah....

anaz. .
rupa2nye bkn sy sorang je yg mengalami bende yg sama. rupanye ada lg ramai yg merasai apa yg sy rasa.
sy penah mengalami sebijik macam kamu. betul2 macam kamu. bila sy tanya dkt org, dorg ckp maybe sy ada anxiety nie.
bila pertama kali kene, mmg rasa terukkan???tp, bila dh byk kali rasa tanda2 kematian tu, macamane pulakkan?so, sy pikir positif je.
maybe Allah nk bagi sy petunjuk supaya sy berubah menjadi muslimah yg sebenar. mmg sy sorg yg bkn kuat sgt pd agama.
tp, tu la mungkin petunjuk dari Allah. start dr tu, sy berubah skit. solat tepat pada waktunya. jagz aurat.
lbh berminat bacz buku2 agame]z berbanding dulu(giler novel)tp, msh bce la. hihihi
so, kerap ingat kematian ni kan pahala. lbh byk amalan kebaikan akan bertambahkan? Last edited by cik_ted143 on 31-7-2013 03:37 PM

huhu, ramai sgt haku jumpak worang hat ada neurosis nih (generalized anxiety d/o, panic d/o, oc d/o etc)...apa2 pong, kena pi consult ngn psychiatrist laah...bila kata jumpak psychiatrist bohkannya bemakna hang ni gila...neurotic illness nih cabang bwh psychiatry...

aku tak rasa ada kaitan ngn setan2...kalu psychosis tuh, ada kemungkinan laah pasai kalu tgk dr segi lagu mana disease tu develop, perubahan chemical substances dlm otak tuh lg significance dlm psychotic illness bebanding neurosis....neurosis nih tak mcm psychosis, kena byk guna therapy dari medication...prognosis atau chances utk patient jadi baik semula tuh begantung pada motivasi pada diri dia sundrik...layen la kalu psychosis, kena bgantung pada compliance pada meds seumur hidup

huhu, ramai sgt haku jumpak worang hat ada neurosis nih (generalized anxiety d/o, panic d/o, oc d/o  ...
7anan Post at 25-10-2010 11:17

Uhh.. Ive suffered from this for almost 3 years now. I just dont now what to do even to see a psychiatrist  I cant get myself focus on my studies.. It's kinda funny when TT asked whether it has something connected to satans Could ya pls me a piece of advice? or be my psychiatrist.

thanks for reading

Salam TT=)

Amacam sekarang?da ok?
Saya rasa sy pun mengalami apa yang awak rasa...
sy pun ada gak post pasal bende ni...
Sy jadi cam ni masa bulan januari after kawan sy meninggal eksiden...
after 3 month sy rasa sy da ok..
tp perasaan 2 datang balik...
dulu cuma datang perasaan takut yang teramat seolah-olah macam dah nak mati..
tapi sekarang dia effect badan...
badan sy jadi banyak angin, sakit kat dada, rase cam susah nak telan air liur...
baru ni sy pergi jumpa doc..
sy juz bgtau dia simptom2 saje tanpa bgtau perasaan takut sy tu...
then, doc tu terus ckp ada kaitan ngan psikologi...
actually doc tu pun pernah kena..tapi lain sikit...dia rasa cam ada org ikut dia...
dia sampai g gunung himalaya untuk tenangkan diri...
walopun dia indian, dia ckp aspek kerohanian penting...
maksudnya aspek agama tu pentingla...tapi ikut cara masing-masing la kan...
so, doc tu juz refer sy kat HKL...
bulan 6 ni baru appointment ngan psychiatrist....
doc 2 ade bg ubat penenang...
tp sy takut nak makan sbb ramai ckp xbaik..
bile xtahan sgt baru sy mkn...
apa2 pun semoga sape2 yg ade sakit cam ni tabah..walopun payah...

Follow Us
Salam TT=)

Amacam sekarang?da ok?
Saya rasa sy pun mengalami apa yang awak rasa...
sy pun ada g ...
CikSiti07 Post at 23-5-2011 18:16

Hai Cik siti .. kabare... waras? lama tak nampak kamu ... mana taknya acik pun lepak board lain jah..

hehehe hye want2bhappy....
mcm biase la...
perasaan lame 2 still ade lg...huhu
awk lak?shat ke?
sy jarang sign in..tngok2 cam 2 je..=)
rindu nak berforum..tp xde tajuk...=)

assalamualaikum anaz87

saya syorkan anda membaca thread saya untuk perubatan.

http://mforum.cari.com.my/viewth ... &extra=page%3D1

anxiety2...allahuakbar...mcm2 penyakit allah bgi pda manusia supaya kita sentiasa dkt pdanya...sya juga slh sorang pesakit anxiety disorder...mmg seksa kna penyakit ini...sya pun x tahu mcm mna bnda ni boleh dtg...setelah selama setahun sya berubat alhamdulillah sakit saya baik,tidak perlu memakan ubat,sya boleh hidup normal...tetapi sejak kebelakangan ni dtg blik penyakit tersebut sbb saya suka memikirkan yang bkn2 psl diri saya...saya selalu memikirkan saya ini ada penyakit kronik,disihir dan apa yang doktor cakap psl kesihatan saya langsung saya x percaya...dkt beribu juga duit sya habis pergi membuat berbagai rawatan,tetapi semuanya ok..syukur...tapi sya x berpuas hati,sampaikan bnda x sakit sya fikir sya sakit..sya stress.....e2 yg menyebabkan dtg kembali penyakit anxiety tersebut...gelisah sentiasa....saya buat reseach lg di internet...ada artikel yg mengatakan ini mgkin akibat dri disihir...lg bertambah takut lah saya...smpai bnda yg xda pun sya pkir berlaku pda saya...sya pun x tahu lah mcm mna nak memberhentikan pemikiran tersebut...doc psikiatri pun menasihatkan agar jgn fikir yang bkn2...always think positif...tp still x boleh...klu kita sentiasa takut lg sng diganggu jin n syaitan..pasal ada yang meninggal psl sakit ini x tahu lah pulzk sya..slalunya klu dibiarkan bnda ni berlarutan seseorg e2 akan depress...x jga tubuh bdn,dan sng diserang penyakit yg berkaitan dgn stress....skang ni sya sentiasa berdoa,bykkan bca ayat2 ruqyah dan sentiasa menyibukkan diri serta melakukan teknik pernafasan yang di ajar..insyaallah sya psti sembuh balik..YAKIN PADANYA ADALAH KUNCINYA.....apa yg pling takut ttg penyakit ini ialah saya takut akan menjadi kemurungan...e2 yg pling bhy...

rupanya bkn sya sorang ja yg kena mcm tu.. saya jenis klu dah tgk atau terbaca benda2 yg menakutkan saya akan terbawa2. lps tu takut sendiri. terutama bab tanda2 kematian. tabiat & perangai org yg diceritakan sblm dia meninggal pn sya bole terbawa2. smpi klu sya mau buat sesuatu yg lain dr kebiasaan terus fikiran sya terjurus kepada tanda2 kematian. dlm hati kenapa sya ni? mau mati ka? ya Allah time tu rasa takut yg x terhingga.. stress.. tertekan sgt2.. selalu dada rasa berat, smpi tnya dgn anak mcm mna la klu mami tiada. ntah knp spontan ckp mcm tu lps tu perasaa takut dtg lg..

actually sya pn ada rujuk dgn ustaz. dia pn ckp bisikan syaitan. syaitan ni mengganggu manusia dlm byk cara. mrmang ckp senang tapi yg mengalaminya sja yg tau mcm mana rasanya.. mcm tanda kematian yg sya baca. kebetulan lepas tu dahi sya di bhgn tengah mcm ada benda . rasa x selesa. tapi di bhgn kening pn ada juga rasa sakit sikit2. bila cek google migrain. tapi sya tetap juga rasa takut & lebih memikirkan tntg kematian. sbb asal google mengenai sakit bhgn dahi mesti dikaitkn dgn tanda kematian. klu cerita dgn org yg salah mesti dia ingat sya gila. nasib baik dpt share dgn kwn2 d sini at least terlepas juga apa yg terpendam ni...

thats wat happen to me now

CikSiti07 posted on 23-5-2011 06:16 PM
Salam TT=)

Amacam sekarang?da ok?

Pandangan saya, kamu tahu apa yang telah kamu lakukan selama ini. Kembalilah kepadaNYA dalam erti kata sebenar-benarnya. Insya'allah, bantuan sampai bersama-sama orang-orang yang beriman dan bertaqwa.

Wallah Hualam

Asalamualaikum wbt.. kepada sahabat yang ada penyakit ini, penyakit ini sebenar ada ada beberapa peringkat
jika yang agak teruk tu sehingga badan menjadi lemah dan sengsara.. jika pengubatan biasa ke Hospital biasanya doktor akan
rujukkan pesakit kepada pakar psykitri...usahalah mohon kepada ALLAH S.W.T amat mudah caranya selain dengan berdoa selepas
Solat Wajib hendaklah ditambah dengan amalan-amalan sunat dan yang sangat mujarab adalah dengan Bangun Tahajjud.. SubhanALLAH memang lega rasanya... jika selalu dilakukan sahabat akan merasa lebih tenang dan lebih kuat semangat hati.. semuga
yang melalkukannya mendapat apa yang dihajatkan.. INSYAALLAH. SALAM

Assalamualaikum,  apa khabar TT, senyap jer... saya ingin kongsi sedikit,  pada sesiapa yang sudi. M

Pada 2008 saya ada mengalami symptom lebih kurang seperti itu, setelah berubat merata akhirnya Dengan izin Allah saya pulih. Sebenarnya, kalau nak diikutkan rawatan tuh saya sendiri ragu2 ini kerana banyak melibatkan perkara ghaib. Ketika itu, saya hanya pasrah pada Nya. Benarlah, dengan kembali pada Allah memberi kekuatan pada saya.  Waktu itu saya sentiasa rasa malaikat akan tarik nyawa saya.

Semakin lama saya semakin tertekan. Akhirnya apabila sudah tidak tahan, saya pasrah sahaja pada Nya. Saya katakan, seandainya ini takdirku saya redho. Dan saya berusaha dekat pada Nya. Alhamdulillah.

Namun begitu, kerana kembali lalai, saya kini berhadapan dengan satu lagi masalah psychologi. Delusi dan halisunasi. Apa pun Alhamdulillah, Allah sentiasa bersama hamba Nya. Dan Dia maha Pengampun lagi Maha Penyayang. Pada sesiapa yang berhadapan masalah psikologi, kebalilah pada AlQuran dan Sunnah. Kembalilah pada Allah. Saya belum sembuh. Tapi, Alhamdulillah hidup saya semakin tenang dan saya mampu membuat kerja seperti biasa.  Itu sudah cukup.

MaxSteel posted on 4-12-2012 03:15 PM
Asalamualaikum wbt.. kepada sahabat yang ada penyakit ini, penyakit ini sebenar ada ada beberapa per ...

Iya benar, adakala badan berasa sangat tidak berdaya nak buat kerja pon rasa letih walaupon kerja ituvta melibatkan banyak tenaga. Seperti saya, perlu tidur yang cukup. kalau waktu siang, saya perlu tidur samada sebelum atau selepas zohor. kadangkala badan rasa ngilu dan sakit sekali. rasa sengsara itu, hanya Allah yang tahu. Ada ketka saya rasa terlalu penat hingga bernafas pon rasa penat. Airmata sudah jadi teman setia. Sakit ini, akan menyebabkan emosi dan mental tak stabil. Pada saya apa yang saya alami pada tahun 2008 itu tidak seteruk ini. Dunia fantasi adalah dunia kedua saya.

alhamdulillah..sy pun mengalami masalah yang sama..bila datang perasaan tu sy xtau nk buat apa..baca apa yang patut..bila cari-cari di internet..Allah temukan sy dekat sini..baca pengalaman sahabat2..doakanlah sy terus sabar dan tabah dengan dugaan Allah ni..sedang berikhtiar mencari penawarnya..=)

salam

pergilah jumpa tabib atau doktor ..
jangan jumpa Seng Say atau Bomoh .. hehe

wassalam