CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silica_SiO2

koyok kaki - detoxification foot patch

mlm tadi haku try yg takde cap punya ar..
ekceli...kwn aku yg rekemen ..die kata..die pakai..hitam n berminyak kat pads tuh..haku pon teruja ar dengar...tapi bile aku search kat net...aku pikir mcm tipu pon ada..mcm saiko pon ade..mcm kite duk pikir mende tu buang toksin..so dgn anggapan gitu..maka nya...hati kite sng n badan ringan gitu..

ok..yg aku pakai smlm..aku rasa sama je..badan makin berangin ade ar..tapi tak tau ar..mlm tadi b4 tido aku belasah teh lipton 2 gelas..so..mcm payah nak tido..pastu...kaki rasa cam panas je...aku rasa mcm tak selesa ar..macam ade mende kat kaki..(mmg ade pon..) ..mende foot patch tuh lo..then..ssh2 nak tido bagai..dlm kol 3 am gitu..aku dah tak tahan dah..aku buang jerk..nampak ar hitam n pads tu mcm mengeras gitu, mcm masuk angin or kena air pe..gitu lah dari pemerhatian aku..

pastu bau herba tuh mmg kuat gak ar..takpe ar..try dulu dalam 2-3 mlm..tgk byk ke tidak toksin yg kuo..hihi..tapi..yang aku gune tuh...herba nye pon mmg ala2 color brown gitu..bukan putih..

Post Last Edit by cikguranggi at 13-6-2010 00:15

mende nih psiko jek lebih kot......cuba fikir logik...mende ni kalau tampal kat kaki tuh kan ke berperap, bila kena air peluh kat koyok tu kan ke jadi itam sbb bahan2 tu mmg kaler hitam cuma tak nampak jek sbb dicover dgn pelapik putih.....

jadi yang tak hilang2 itam tu produk menipu la gamaknya.....

salam...sapa yg ada stock lagi tu cuba pulak letak kat tapak tangan...itam gak ke agaknya?

jiran sebelah rumah aku pernah guna benda ni....ni jadi cerita dia dapat batu karang....tak tahu lah sebab apa.......dan aku pulak pun gunalah benda yang sama juga.....sekarang ni dr suspek batu karang...belum konfirm lagi...dah cek hospital....air kencing ada darah sikit.... minggu depan nak buat scan....hmmm ntahlah....kebetulan ke ?

kalau tampal kt tumit lagi byk mende minyak2 ni kuar..

kalau aku pkai aku pkai mende tu.. then pkai stokin..  dah lame tak pkai.. sbb bau tak besh.

pandangan penjual dah ada,pandangan pengguna pun dah ada,apa pulak pandangan dr pasal foot detox ni..sejak 2 menjak ni asyik teruja nak beli jer foot detox ni..

Follow Us
salam..

nak tanya pendapat pasal foot patch ni..ade sesapa yg guna? cemana kesan nya? mmg betol2  ...
silica_SiO2 Post at 6-6-2010 19:58

Saya tak percaya langsung!!

Saya dah beli dan cuba ... dlm pct tu mmg ada rempah ratus. Bila kaki kita berwap sebab ditepek dgn benda alah ni sure lah warna rempah ratus dlm tu bertukar kaler. Cuba lah benda tepek tu kosong semata .. boleh ke toxin dlm badan kita keluar?

IMO bazir duit jer beli ..

Post Last Edit by Yna@shynee at 20-10-2010 11:18

dh pnh try..hasil dia mmg yg cm korang ckp kn tu..tp ak x tau la ley caya ke x..
tp skunk ni ondwy nk psn lgi ...

Cara membuang toksin (Nyahtoksin) :

Detox : Detox umpama ‘agen’ pencuci yang ‘mengikis’ dinding usus yang terlekat dengan sisa buangan yang tidak pernah dibuang dalam tempoh yang sepatutnya.

Senaman : Dengan senaman Toksin akan keluar melalui perkumuhan (peluh)

Refleksologi : Sebahagian dari toksin tak dapat dikeluarkan dari badan dan akan mendap dibahagian kaki. so disini pentingnya refleksologi kerana menurut perubatan Cina, kaki adalah umpama jantung kedua dengan mempunyai lebih 60 titik akupuntur. Melalui titik-titik ini, toksin akan disedut keluar.

Berpuasa : Nabi Muhammad SAW bersabda “Sumber dari segala penyakit adalah perut, perut adalah gudang penyakit dan berpuasa itu adalah ubat” (H.R. Muslim)

sy baru try malam tadi.....memang pas bangun benda tu jadi hitam.....tp tak tau la tu toxic ke ape.....tp malam tadi sy tidur nyenyak betul....takde plak terbangun tengah2 malam mcm slalu.....

er..
yarid.
pakai cap apa?
tapi..rasa2 cam tak percaya ar.. rasa nye cam herba tu react ngn peluh sbb kite tempek mende tuh jadi berpeluh.

sbb saya guna seminggu takde rasa apa pon. makin lesu lg ada..hihi.. ..dan tak lena tido sbb macam rimas ade mende kat kaki duk menempek/

sy beli dkt cosway tu.....ntahla, kebetulan kot.....tapi kalau malam tapak kaki sy tak berpeluh dan memang tak pernah berpeluh time tidur....mungkin benda ni bertindak balas dengan haba.....nnti sy buat eksperimen....

Reply 31# yarid

koyok kaki cosway mahal jgk oo.

pernah gak pakai mende ni tp cam forumer cakap tu le....bgn pg memang tgk itam legam pad tu..tido nyenyak dan bdn rasa  segar...tp  bila tetiap mlm pakai kesan itam berminyak tu tak berkurang pun..aku terus jd confius..

try tepek kat dinding rumah takde lak dpt kesan itam legam tu..elok jer putih pad tu...try gak pada anak aku..result pun sama takde itam pun...so aku pun tak tahu betul ke tidak.....

mak pakai kt tapak kaki jadi hitam...
bila tampal kat betis sbb betis sakit... x itam pulak.. cuba korang tampal kat peha ke.. betis ke.... apa jadik

Kawan baik aku penah pakai ni.

Dia kata tempek kat tapak kaki pun ada, tempek kat dinding pun ada.
Bangun pagi tgk dua2 hitam. Dia kata tipu je, xkan dinding rmh dia pun byk toksin.
Lps tu dia x mau pakai dah...

Entahla, bgantung pd brand jgk kot, x tau dia pakai jenis apa.

hurmm cemp pakai 3 ari b'turut2..1st & 2nd memang itam giler 3rd kureng sikit..tp bile pakai tu memang lena tido xde la cemp bangun mlm2 taw2 da pagi..badan pon jd segar bile naik turun tangga langkah tu ringan je

nak la cuba...kalu 1st timer nie better guna yg mana ekk??
kat luar sana tgk bnyk cap la...

sesapa yg pernah guna n berkesan pm kita cap apa yg u guna hehehe

{:1_125:} trimas

benda ni terpulang pd pndpt msg2...bg SM,ok gak pakai ni....SM penah try kinohimitsu yg dijual kat guardian,superkino dr cosway,jenama korea punyer,dan smlm SM beli jenama zulaikha....rm39.90 ada 6 pasang...bukan pomot ek.....
mak SM pakai ni,badan rasa ringan....nak jalan kaki dah tak rasa sakit atau bisa2...
adik SM,kolestrol tgi,suka mkn fastfood...bila dia pakai,minyak2 itam sampai terkuar2 dr pad tu...berlendir2....esoknyer,tumit dia dah kurang rasa sakit bila nak jejak lantai
SM kalo pakai ni,akan minum air masak byk2 sebab dia akan tarik air dr badan...SM akan pakai wat hari2...mmg nampak beza dr sehari ke sehari....pastu,stop...dan akan diulang semula 6 bulan kemudiannyer atau pun bila rasa dah lama tak pakai...kesannyer,bdn akan rasa ringan,pala tak sakit/pening...tido nyenyak....benda ni,ada yg pecaya,ada yg tak...tp bg SM,tak salah kalo nak mencuba...keje penat2,apa salahnyer kita manjakan diri kita dgn produk2 kesihatan...SM mmg suke mencuba apa2 yg boleh mendtgkan kebaikan pd diri...kalo nak dibandingkan antara org yg byk toksin dgn yg kurang.yg amalkan cara hidup dan pemakanan sihat,mmg nampak ketara itamnyer...kalo kat budak2 pun mmg kurang minyaknyer....

hmmm...
bukan ape ar..
byk sgt org jual koyok kaki nih...
tak tau yg maNA yg betol atau yg tipuuu

kalo pikir logik la, leh ke toksin keluar kat tapak kaki?