CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sunsuria3

Nabi pandai baca dan tulis

ustzah: mengucap panjang ni...forum mana u masuk ni..orang3 tu islam ke kafir??

ustazah macam ni boleh dijadikan panduan ke?cepat sangat kafir tu keluar dari mulut dia.Sya percaya hadith sahih daripada ustazahni.Orang boleh kata ulama hadith pun ada salahnya, ada cacat celanya.Sahih di sisinya tak semesti sahih bagi kita.Eh, diorang tu seumur hidup berbakti untuk ilmu agama, kita yang sekejap2 buat benda lain, sekejap2 itu ini nak memandai kata macam2 dekat ulama.

Hello, kalau awak kerja tukang kebun, awak pergi ke hospital dan memandai2 itu ini untuk berbahas dan perlekehkan doktor dan ilmu perubatannya, agak2 pesakit akan dengar cakap awak tu ke atau diorang nak dengar cakap doktor?

kalo Nabi pandai baca,tentu dia berguru/belajar
nanti ramai plak tok-tok guru pada masa tu claim dia lah guru kepada Nabi S.A.W.
sedangkan apa2 yang Nabi sampaikan pada sahabat2 pada masa tu semuanya wahyu ALLAH S.W.T.
اللهــــمـے صـــلـے وســــلمــے وبـــاركــے
علـــے سيـــدنــا محمــد

Post Last Edit by permisi at 1-7-2010 14:49

اللهم صل على محمد و ال محمد
Nabi tak menipu sahabat/rakyat/ummat
http://harakahdaily.net/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=27379:jadi-penceramah-buruan-selepas-digelar-ulama-muda-umno&catid=41:utama-muka-depan&Itemid=124

Niceghost2005:
Macam Sirrikafi dgn hujah hujah nya yg hanya memakai ayat ayat Al Quran dgn tafsiran sendiri.???  
(enggan refer hadis etc)

Alif Lam Mim.
Demikianlah itu Kitab yg TIADA KERAGUAN di dlm nya,
petunjuk bagi org-org yg bertaqwa.
yaitu: org-org yg beriman dgn perkara yg ghaib,
Al-Baqarah: 1, 2, 3

Dan HADIS SIAPAKAH yg lebih benar dari ALLAH?
An-Nisa': 87

Katakanlah: "Maka bagi ALLAH lah Hujjah yg sampai!

maka jikalau Dia menghendaki,
nescaya Dia memberi petunjuk akan kamu semua.

Al-An'am: 149

Dan tidaklah mereka mendatangkan kpd engkau dgn sebuah MISAL,
kecuali Kami datangkan kpd engkau dgn KEBENARAN dan SEBAIK-BAIK TAFSIRAN.

Al-Furqan: 33.

Maka dgn HADIS apakah sesudahnya mereka beriman?

Al-Mursalat: 50

Dan berkata Rasul: "Wahai Pemelihara ku! Sesungguhnya kaum ku telah mengambil AlQuran ini sebagai SESUATU YG TAK DI PEDULIKAN!"
Al-Furqan: 30

WALLAHU A'LAM.

W4n _satoshi
Orang boleh kata ulama hadith pun ada salahnya,
ada cacat celanya.
Sahih di sisinya tak semesti sahih bagi kita.
Eh, diorang tu seumur hidup berbakti untuk ilmu agama,
kita yang sekejap2 buat benda lain,
sekejap2 itu ini nak memandai kata macam2 dekat ulama.

Hello,
kalau awak kerja tukang kebun,
awak pergi ke hospital dan memandai2 itu ini untuk berbahas dan perlekehkan doktor dan ilmu perubatannya,
agak2 pesakit akan dengar cakap awak tu ke
atau diorang nak dengar cakap doktor?

Katakanlah: Apakah kamu mengajar ALLAH tentang AGAMA kamu?

Al-Hujurat: 16

Maka dgn HADIS apakah sesudahnya mereka beriman?

Al-Mursalat: 50

Dan berkata Rasul: "Wahai Pemelihara ku! Sesungguhnya kaum ku telah mengambil AlQuran ini sebagai SESUATU YG TAK DI PEDULIKAN!"

WALLAHU A'LAM.

saya hanya berminat berbincang dgn org2 yg berilmu yg Ada pengetahuan luas dlm bidang masing2 bukan mrk yg korek ilmu from cut n paste , Cuba bljr bahaya taklid buta.

Dan sy percaya ramai org melayu x rajin membaca kajian dh di buat oleh proff ungku aziz, smpi kan ramai sahabat memusnahkan kan hadith yg mrk salin pun x tau, pernah ke tgk Hadith riwayat abu bakar?
yg Ada riwayat Dari perawi lain. atau pun di tulis dari abu bakarengatakan .......riwayat bukhari. apa maknanya tu.
bila nabi wafat para sahabat musnahkan hadith yg dlm simpanan mrk. bila timbul masalah mrk bermesyuarat, adakah sesapa tahu hal begini .... lalu abu bakar menyahut aku pernah melihat .... Dari sini berlaku periwayatan Hadith Dari abu bakar  nabi pernah ..... riwayat bukhari. ni contoh je - nk bukti apa lg

kan nabi kata menuntut ilmu itu fardu ain Dan fardu kifayah. yg mana fardu ain yg mana fardu kifayah?

mod blh tutup thread ni sy Cari jwpn sendiri dari org2 yg sedikit (org berilmu) . nabi pernah kata jadilah kamu dlm golongan yg sedikit kerana mrk ni yg ramai di syurga.

I leave u in god's care

Follow Us
Post Last Edit by permisi at 1-7-2010 16:26
mod blh tutup thread ni sy Cari jwpn sendiri dari org2 yg sedikit (org berilmu) . nabi pernah kata jadilah kamu dlm golongan yg sedikit kerana mrk ni yg ramai di syurga.

...
sunsuria3 Post at 1-7-2010 16:12

disebabkan mengaku pandai nak tanya la skit
skang ni mana lebih ramai?
org menipu ke orang kena tipu?
tu jer soalan

saya hanya berminat berbincang dgn org2 yg berilmu yg Ada pengetahuan luas dlm bidang masing2 bukan mrk yg korek ilmu from cut n paste , Cuba bljr bahaya taklid buta.

Dan sy percaya ramai org melayu x rajin membaca kajian dh di buat oleh proff ungku aziz, smpi kan ramai sahabat memusnahkan kan hadith yg mrk salin pun x tau, pernah ke tgk Hadith riwayat abu bakar?
yg Ada riwayat Dari perawi lain. atau pun di tulis dari abu bakarengatakan .......riwayat bukhari. apa maknanya tu.
bila nabi wafat para sahabat musnahkan hadith yg dlm simpanan mrk. bila timbul masalah mrk bermesyuarat, adakah sesapa tahu hal begini .... lalu abu bakar menyahut aku pernah melihat .... Dari sini berlaku periwayatan Hadith Dari abu bakar  nabi pernah ..... riwayat bukhari. ni contoh je - nk bukti apa lg

kan nabi kata menuntut ilmu itu fardu ain Dan fardu kifayah. yg mana fardu ain yg mana fardu kifayah?

I leave u in god's care

disebabkan mengaku pandai ,nak tanya la skit
skang ni mana lebih ramai?
orang kena tipu ke
orang yang menipu

tu jer soalan

ok this is my last respon, it was a mistake posting kat sini sebenarnya..i am an educator..biasa buat research..tak payah lah cerita background..tu pun ada org mengata kata saya mengaku pandai. i never stop learning..itu yg pasti..
ingatlah, nabi kata, aku tidak pernah melihat org tersugnkur di neraka kerana hidungnya, kepalanya.....melainkan dgn mulutnya..
dlm quran ada tulis, setiap patah perkataan yg keluar dari mulut kita ni ( in this case type) ada penilaiannya di sisi allah..

saya membaca response anda tapi tak ada points yg bernas. minta maaflah..sbb tu saya suruh belajar..ruang menambah ilmu tu terbuka luas..tgk UIA selalu iklan kursus2 bidang agama..UM pun mcm yg saya ambil ni..

dan sebab utama your response hilang credibility juga kerana mostly ( bukan semua) adalah orang2 yg lalai dlm ibadah..dont get me wrong..saya tgk time anda posting semua waktu kerja..mencuri dlm waktu kerja itu sama juga mencuri dlm ibadah kerana kerja itu juga ibadah..bila mencuri bersihkah hati anda, bersihkan pemikiran anda....kerana hasil gaji yg tidak bersih? berapa kerat je housewife kat sini..patutnya.. thread agama, semua forumer tahu hal ni. berapa kerat yg posting malam2? or hujung minggu..i was trained to make anylysis..

saya pernah jadi moderator satu group dulu tp akhirnya tarik diri kerana tidka mahu bersubahat dgn orang2 yg mencuri ..setelah saya ingatkan dua kali jgn baca or balas email time kerja..kadang so obvious ni boss tak de ni..keja banyak ni tapi nak jenguk sini gak..time lunch sepi semula...Mod kat sini tau tak dia pun bersubahat dgn org2 yg mencuri ni..

sbb tu saya tak puas hati dgn jawapan anda. dan akan mencari jawapan dgn orang2 yg berilmu. saya tak tulis saya setuju dgn issue ni lagi tp posting anda menjurus ke arah itu..
respons sirri tu pun saya copy anda sms kat anak di darul quran minta ustad2 nya check..so lbh baik lah saya tanya pada yg pakar..saya pun rujuk kitab2 kat rumah ni..semua surah2 yg tu saya rujuk..

ada yg berlagak pandaituduh orang yahudi... disuruh berdebat dgn ust tak berani..kena lah berani kerana benar..bukan nak suruh bergaduh..talk nicely..tunggu habis solat..ust blh bincang sekejap? kalau u benar2 nak menangkis pandangan ust ni menegakkan kebenaran..sahutlah cabaran....ke memang tak ada ilmu di dada..saya pun teringin nak tahu jawapan ..ke nak his phone number i boleh bagi...kalau betul dia menyimpang tangungjawab utk betulkan dari dia terus2 sebarkan dakyah songsang...tp ust ni pun dok memerangi ajaran2 sesat...entah sape yg sesat sekarang ni? dia juga yg mengadap sultan selangor minta batalkan tanah kurnia utk U of madinah yg nak didirikan diselangor..kerana tak mau fahaman wahabi disebarkan di malaysia...sape yg sesat?

so shall we stop all these..saya akan cari jawapan saya sendiri...

maaf kalau ada terkasar bahasa..

i leave u in god's care

Reply 109# sunsuria3

saya sangat berminat untok berbincang lebih lanjut dengan sunsuria3.
Bolih sekiranya beri saya email yang bolih  dihubongi?

bila nabi wafat para sahabat musnahkan hadith yg dlm simpanan mrk...

ni dari sirah mana kata macam ni?  musnahkan hadith?  Sebelum dimusnahkan, mesti ada yang menulis, bukan ke Nabi s.a.w. melarang menulis hadith!!!  Yang dibenarkan tulis hanya ayat al-quran.

so shall we stop all these..saya akan cari jawapan saya sendiri...

dan elok juga jangan menulis seolah-olah di UKM tu sahaja tempat belajar yang sahih.  orang kat sini, ramai yang diam-diam ubi.  bukan saya, tapi saya pun kengkadang naik segan nak cakap banyak.  Nanti ustaz yang selalu keluar radio tu perli pulak kita dalam radio.

Post Last Edit by ussopp at 2-7-2010 01:29

salam...

terima kasih kepada pengkaji(pembukan thread) kerana ingin menyemarakkan ilmu.

bab ini bukan baru kan...sudah lama...

dan yg paling penting kajian samada Nabi yg kita cintai ini pandai membaca atau tidak....

tidak penting, rupa-rupanya.

kerana mana satu pun tidak menggugat kebenaran Islam.

daripada beberapa kemunculan tajuk2 yg serupa dlm forum nie, kesimpulan yg dpt dibuat ialah ianya tidak efektif utk membincangkan tajuk ini.

kerana ia tidak akan membawa kita ke mana.

sekalipun objektive perbincangan tercapai, kerana selepas ditentukan sifat nabi tue, apa pula?

bukan ke kepatuhan kepada Allah melalui sunnah baginda itu wajib samada baginda ummiey atau tidak.

Post Last Edit by blastoff at 2-7-2010 18:16
dan sebab utama your response hilang credibility juga kerana mostly ( bukan semua) adalah orang2 yg lalai dlm ibadah..dont get me wrong..saya tgk time anda posting semua waktu kerja..mencuri dlm waktu kerja itu sama juga mencuri dlm ibadah kerana kerja itu juga ibadah..bila mencuri bersihkah hati anda, bersihkan pemikiran anda....kerana hasil gaji yg tidak bersih? berapa kerat je housewife kat sini..patutnya.. thread agama, semua forumer tahu hal ni. berapa kerat yg posting malam2? or hujung minggu..i was trained to make anylysis..
sunsuria3 Post at 1-7-2010 20:58

Tuhan tak suruh berprasangka yang bukan2 , kau tak nampak dengan mata kepala kau sendiri sapa yang posting diforum ni ketika kerja ,  maka analisis kau tu based on pembohongan ajela tanpa bukti kukuh , kan Islam labelkan sebesar-besar pembohongan adalah judgement yang di buat based on prasangka .

Tak semua manusia kerja dengan orang, ada yang jadi businessman/woman kerana Islam menggalakkan para penganutnya untuk involve dalam bisnes yang pintu rezekinya 99% , so mereka nak posting bilamasa pun sapa yang boleh tuduh mereka curi masa dalam waktu kerja ? Bukannya mereka kerja untuk orang , malah orang kerja untuk mereka ada laaa .

Post Last Edit by blastoff at 2-7-2010 15:51
smpi kan ramai sahabat memusnahkan kan hadith yg mrk salin pun x tau, pernah ke tgk Hadith riwayat abu bakar?
yg Ada riwayat Dari perawi lain. atau pun di tulis dari abu bakarengatakan .......riwayat bukhari
. apa maknanya tu.

Based on kenyataan kau atas ni dah sah kau ni golongan anti hadis kerana hanya anti hadis saja yang berani tolak hadis2 sahih Bukhari etc  . Awat tak mengaku awal-awal ? No wonder la kau punya pendapat di forum ni banyak yang bercanggah dengan ajaran Islam menurut Quran dan Sunnah.

Dan daripada mereka itu ada yg UMMIY: Yaitu tidak mengetahui KITAB kecuali ILUSI,
dan tidaklah mereka itu kecuali MENDUGA-DUGA.

Al-Baqarah: 78

WALLAHU A'LAM.

Post Last Edit by blastoff at 2-7-2010 17:14
saya hanya berminat berbincang dgn org2 yg berilmu yg Ada pengetahuan luas dlm bidang masing2 bukan mrk yg korek ilmu from cut n paste, Cuba bljr bahaya taklid buta.

Imagine, Muhammad bukannya stakat tak dak master degree segala malah kenal huruf pun tidak, dia tak masuk mana-mana Universiti pun , tak dak ijazah sana sini ..... adakah itu menjadikan orang2 yang kau minat berbincang tu lebih baik dari Nabi Muhammad sendiri ?

Allah memilih rasulNya seorang yang buta huruf sebab Allah Maha Tahu di kalangan umat Nabi Muhammad akan muncul golongan manusia yang ego dan bangga akan taraf pendidikan yang mereka mampu capai , dan golongan ni sentiasa memandang rendah pada sesiapa yang mereka anggap tak berpelajaran tinggi seperti mereka .....

Mereka tak sanggup menerima hakikat bahwa Tuhan akan memberi rahmatNya pd seorang yang buta huruf .... di mata mereka hanya orang yang berpendidikan tinggi yang mengikuti pengajian sana sini seperti mereka saja yang layak di muliakan oleh Allah untuk di angkat sebagai manusia pilihanNya  , ....Allah has crushed their ego indeed .

Kamu ini menghujat pada apa yang bagi kamu dgn nya oleh ilmu,

maka mengapa kamu menghujat pada apa yg TIADA bagi kamu dgn nya oleh ilmu?
dan ALLAH Mengetahui sedang kamu TIDAK mengetahui!
Ali 'Imran: 66

Dan tidaklah mengikuti oleh kebanyakkan manusia itu kecuali DUGAAN.

sesungguhnya DUGAAN itu TIDAK BERGUNA dari KEBENARAN akan SESUATU APA PUN.
sesungguhnya ALLAH itu Mengetahui tentang apa yg kamu kerjakan.
Yunus: 36

WALLAHU A'LAM.

Post Last Edit by blastoff at 2-7-2010 17:52
answering-islam, satu website yang mati-mati menentang umat Islam juga berkeras mengatakan Nabi Muhammad saw boleh menulis dan membaca. Kenapa agaknya ya?

Di website ini, depa compare antara terjemahan quran ayat 5 Furqaan ini dari beberapa penterjemah.

http://www.answering-islam.org/Quran/Versions/025.005.html

Tengok beza orang islam translate dngn orang kafir  translate. Yang mana satu nak percaya bagi orang yang tak mahir macam saya ni?

Tentulah saya lebih meyakini yang orang Islam sendiri translate kerana saya mahu 'bias' ke arah Islam bila mahu belajar memahami al Quran.

Walaupun orang kafir itu mungkin telah memahami bahasa Arab dan pakar dalam literature arab, tapi tentulah tak sama dengan terjemahan yang dibuat oleh pakar dari orang Islam sendiri yang mengambil kira pelbagai faktor lain lagi seperti boleh solat istikharah mintak pedoman dari Allah, keikhlasan hati mereka menterjemah, peribadi Islam mereka, pengalaman sebagai pendakwah, objektif perjuangan mereka, dan lain-lain lagi.always_typo Post at 30-6-2010 11:21

Hadis sahih bawah ni jelas menerangkan bahwa tafsiran Al Quran yg dibuat guna pendapat sendiri semata-mata adalah salah .

(Abu Dawud ) Book 25, Number 3644:

Narrated Jundub:
The Prophet (peace_be_upon_him) said: If anyone interprets the Book of Allah in the light of his opinion even if he is right, he has erred.

Orang2 kafir dan orang2 anti hadis memang akan menafsir Quran guna pendapat mereka sendiri tanpa mahu merujuk fakta dalam sunnah Nabi sebab mereka tak percaya pada hadis2 sahih , sedangkan dalam Sunnah Nabi lah terdapat penerangan untuk membolehkan manusia memahami Al Quran dengan jitu dan tepat menurut apa yang sebenarnya di kehendaki oleh Allah .

Post Last Edit by blastoff at 2-7-2010 18:19
daripada beberapa kemunculan tajuk2 yg serupa dlm forum nie, kesimpulan yg dpt dibuat ialah ianya tidak efektif utk membincangkan tajuk ini.

kerana ia tidak akan membawa kita ke mana.

sekalipun objektive perbincangan tercapai, kerana selepas ditentukan sifat nabi tue, apa pula?

bukan ke kepatuhan kepada Allah melalui sunnah baginda itu wajib samada baginda ummiey atau tidak.
ussopp Post at 2-7-2010 00:28

Orang yang fahami Al Quran berpandukan sunnah Nabi tak lah sukar untuk menerima hakikat Nabi seorang yang buta huruf .... sebab banyak dalam hadis2 sahih yang terang2 memberi clue mengenainya .....

mereka yang dok pening research tak habis2 bab isu mudah seperti Nabi buta huruf etc adalah disebabkan mereka cuba fahami Al Quran guna pendapat mereka sendiri based on logik songsang ....