CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

mcm pnh laluu

Aku org Tepen..tp tak sangka lak ramai peminat rumah hantu kt Taiping ni..he..he.
Dulu aku ngan wife ingat nk book Kamallodge..tp bila adik citer, anak member dia yg menginap situ , menangis tgh malam tak mau berenti..langsung kensel. Terus tido kt Bukit Merah Resort..

ak ex tmgs gak dan sememangnye ak pergi n balik skolah akan lalu umah tu sebab ak g skolah jln kaki jek..
tapi xde pape pun yg ak rase ble lalu umh tu wpun ak blk skolah dekat nak maghrib.. (ak skolah sesi ptg time tu)
depan umah tu klu xsilap ade pokok bunga kemboja yang tinggi..skang ni xtau ade ke x..
mase ak skolah dlu ade org duk umah tu.. n ak yakin tu org ye sbb die nek basikal..hehe
org tu ak rase kurang siuman kot sbb tu  die duk kat situ n die tu jenis yg bpindah dr satu umah kosong ke umah yg len..

princesslulu posted on 6-1-2013 11:37 PM
ak ex tmgs gak dan sememangnye ak pergi n balik skolah akan lalu umah tu sebab ak g skolah jln kaki  ...

betul ke ni...blh describe x mcmana rupa org nek beskal tu??laki ke pompuan??hehe...

ZackTaipan posted on 7-1-2013 10:52 PM
betul ke ni...blh describe x mcmana rupa org nek beskal tu??laki ke pompuan??hehe...

betul la..
org tu laki..
ak pegi n balik skolah jln kaki.. so boleh nampak la..
ade mase tu ak nak blk skolah, ak nampak uncle tu bru nak masuk umah tu..

fuhhh seramnye... tengkiu pade semua yg tepek gambor utk lebih pencerahan... dah mcm reporter korang sume..

Follow Us
dgr askar kt situ ckp diorg nk roboh rumh tu nk buat construction...ade sape2 yg blh sahkan??

ZackTaipan posted on 10-1-2013 10:13 PM
dgr askar kt situ ckp diorg nk roboh rumh tu nk buat construction...ade sape2 yg blh sahkan??

owh yeke??
xtau la plak pasal tu..
rumah tu da lame da camtu..
rumah tu gak jadi tempat org2 gile sex tunjuk diorg pnye tuttt kat bdk skolah yg duk kat blok sebelah umah tu..
ak penah kene, nek je tangga trus nampak org tu.. cikgu pun same kne gak..
ble ade pakcik nak cbe tangkap tup2 ilang camtu je.. laju tol org tu lari..

ok cite ni bukan pasal rumaj JKR tu..
cite berlaku kat sebelah rumah tu iaitu kat skolah lame aku..
cite ni senior aku yg bgtau..
kat tepi tandas skolah aku ade pokok yang besar n tinggi.. pokok ape ak xtau la..
ade satu masa tu pengetua ade upah sorang pak cik ni utk tebang pokok tu sebab dia risau pokok tu tumbang klu ujan lebat..
tepeng kan slalu ujan.. boleh dikatakan tiap2 ptg ujan..
so pak cik ni dtg la skolah nak tengok2 pokok tu dlu..
pastu malam tu dia mimpi penunggu pokok tu ckp jgn tebang pokok tu sebab dia xkacau sape2..
then esoknye pak cik tu dtg skolah n  dia cuba tebang pokok tu tp xboleh..
so dia bagitau pengetua.. so xjadi tebang..
pokok tu ada sampai sekarang..

halamakkk takut aku nak baca huhu

dah lama tak jenguk rumah tt ni...tadi satu thread mengingatkan aku pasal gambar2 banglo lama yg aku tangkap kat tepeng 4 tahun dulu...nanti aku nak godek2 henset aku cari balik gambar2 tu pasal ada satu gambar mcm misteri ckit pasal biuni aku ckp mcm ada org jenguk kepala dari dalam rumah tu...tak silap banglo jkr tu la

myra_akira posted on 17-10-2010 12:56 AM
Salam..

a'ah..skula teknik tepen tu pun memang angker giler..umah mak pak aku kat kg

ni ke gambar yg depan tesco tu?i ada snap gambar2 tu tahun 2010 kalo9 tak silap...

ni gambar umah dpn traffic light tecso dalam jam 9-10 mlm kot tak silap...i tak turun pun tangkap gambar dlm kete je pasal ada anak kecik masa ni

Last edited by garyura on 8-5-2013 05:58 PM

ni pulak gambar jkr 94 kot...saya tak ingat sbb ni gambar 4 tahun lepas

masa i tangkap gambar ni area jam 5-6 petang, hujan renyai2 dan gelap ckit...tp tak  masuk sbb wife tak kasi hehe...

Last edited by garyura on 8-5-2013 06:20 PM

tp casuarina paling seram sbb sunyai takde org...bila sampai memang rasa lain mcm sikit

masa ni hujan baru berenti area jam 6 - 6.30 petang...memang sunyi takde org...my wife marah gila masa ni sbb dia takut benda ikut balik hehehe...gamba ke-4 tak ingat tangkap area mana...rasanya jalan masuk casuarina kot atau area taman tasik

ni pulak gambar rumah 2 tinggkat area pejabat air perak & mahkamah syariah kot..tp wife i kata masa ni dia mcm nampak org duduk kat tingkap rumah tu...rasanya yg ni kot yg nama sangkuriang tu

Last edited by garyura on 8-5-2013 06:18 PM

ni gambar kubur kat bukit larut

ni gambar yang saya ambik sebulan sebelum gambar2 yang lain...ni kuarters tentera yang ada kat jalan masuk kuarter dari taman tasik...depan rumah ni ada padang yg agak luas...kadang2 bawak anak main kat padang ni

yang last ni muzium ngah ibrahim....yg ni areai matang saja je jalan tp rasa mcm seram je...tak penah masuk sini...ada ke sapa2 yg penah lawat muzium ni?mcm takde org bje & seram sikit

Last edited by garyura on 8-5-2013 06:39 PM

yang ni saya pun tak tau kuaters apa...ada sapa bleh bgtau tak?rasa mcm kuaters tinggalan tentera je...ni area bukit larut depan MRSM tepeng

yang ni saya pun tak tau kuaters apa...ada sapa bleh bgtau tak?rasa mcm kuaters tinggalan tentera je...ni area bukit larut depan MRSM tepeng