CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oormim185

Aku batuk disebabkan resdung

stress tu mgkn ye kot..stress sbb gemok, sume org duk usik2 smakin sihat bgaikan johan...
s ...
oormim185 Post at 9-7-2010 23:55

my opinion..seriously i dun think it's TB..TB has so many other symptoms..xboleh diagnose dgn batuk semata2..
n BIASANYA org komen TB kalau batuk berdarah..pastu loss appetite..loss weight..lain2 boleh search kt tenet
awk ade sume tu ke?
tapi saye ni bukan doc..so saye xde hak nk exclude TB..
ckp je kat doc..prob awk xkua kahak..dry cough..mcmana nk wat sputum test..
kalau doc tu still suspect TB..(ke sbnrnye awk yg suspect TB?) mintak ngan dia..
nak wat x-ray..n skin test for TB
cz TB has a very characteristic x-ray picture

To: oormim185,

Rawatan susulan takdak lain kena operate buang daging lebih yang tutup hidung tuh (sinus) itu yang menyebabkan kuman berkumpul dan menyebabkan batuk dan berlendir sentiasa, tapi tengah cari bulan yang kurang kerja, pastuh kalau dah masuk wad kena stay lebih kurang sebulang gak.

TIBI????uiii..penyakit berjangkit tu!elok sangat le ko pg jumpa doktor cepat-cepat!!!pengalama ...
anuar Post at 10-7-2010 00:06

blum disahkan..cuma jd takut bile doc mintak kahak utk ujian tibi..adehhh..

my opinion..seriously i dun think it's TB..TB has so many other symptoms..xboleh diagnose dgn ba ...
carpet Post at 10-7-2010 00:08

sy jd nebes bile dia suh wat ujian kahak utk tgk kene tibi ke tak..tu jerk..
sy xde simptom tu.. cam kes adik sy, cuma dia demam 2minggu..sbb demam xsurut gi kat spital.trus kene tahan
kene tibi..tgk xray, 3/4 peparu sblh kiri ade air..dia kene tibi mll air dlm peparu..
nurse de bgtau kuman tibi nie serang kat peparu, air dlm peparu n tulang..tulang plg bhaya.. (utk info skit)

sbb psl tanda2 nie, cuma batuk n kadang ari bdn panas.tp xlama, dlm beberapa jam je..
xpe, sy akan jupe doc dlm ms tdkt..ape2 susulan yg sy kene nnti akan di update kat sini..
terima kasih kwn2 atas nasihat,pdpt n dorongan..macehh..

Cuba try madu isteri saya pun dulu batuk tak berhenti sampai sebaldi kecil kahak, last-last cuba madu Khaula tul tak ejaan nya nih..hmm. Skrg dah ok.

Rawatan susulan takdak lain kena operate buang daging lebih yang tutup hidung tuh  ...
dashday Post at 10-7-2010 00:09

arap2 awk smakin sihat pas wat rawatan tu yer...

Follow Us
Yolah. he he . Awak juga

Reply 22# dashday

daging lebih...?sapa cakap mcm tu?kalo daging lebih nape sekejap lubang idung tu tertutup sekejap terbukak...?seyes aku tak caya teori daging tertutup ni..

resdung @ sinus nih suma org ada...ada org kna serius...ada org kna biasa2 jer...org yg mkan tak bpantang dan suka mkan bnda2 jeruk n pekasam @ busuk spt jring ptai...mkanan kategori makruh Allah kata akan hebat sedikit kenanya...apa2 pn mkan lah scara sderhana spt amalan nabi s.a.w....apa2 sderhana adalah ptg

ambik pankaja kasthuri.....herba 100% natural

my opinion..seriously i dun think it's TB..TB has so many other symptoms..xboleh diagnose dgn ba ...
carpet Post at 10-7-2010 00:08

yup...saya sokong, bukan TB coz adik saya dah disahkan sakit TB.
Actually TB x semestinya batuk berdarah.
Cam adik saya, symptom dia batuk x henti2 n berlarutan,
lepas tu demam x baik2, lepas makan ubat- baik kejap, 3@4 jam demam balik.
lg satu yg pelik, badan berpeluh-peluh teruk sampai tahap bila tidur, basah cadar cam kena simbah air.
So masa mula2 p 2,3 klinik swasta, doc pun x tau nak diagnose, dah buat mcm2, demam x baik.
at last p PPUM, buat test, doc sahkan ada TB.
la ni kena makan ubat je la...so far dah ok...

Macam ko punya kes ni, x demam, so maybe bukan TB cuma batuk berpanjangan...rasanya doc mungkin ada suggestion lain.

Reply 31# kiwi16

aah....night sweating salah satu symptoms TB yg slalu gak org komplen

Salam Adik Nuar, Sori lambat reply sibuk kat site.

Nih bukan teori aku nih teori doktor. Sebenarnya yang dimaksudkan daging lebih ialah dinding sinus yang dah bengkak dan takleh sembuh, kalau dia tiada infection bengkak tak ketara, itu yang menyebabkan ko still rasa hidung ko tak tersumbat, kalau kena infection atau selsema atau radang atau alahan, ko akan rasa tersumbat. Ko dah jumpa pakar ENT?

panjang nor korang punya citer...sebenarnye resdung ni cuma penyakit kategori autoimun... sistem imun anda dah serang dalam idung anda...anda guna perasap utk itu le jadi anda dapat batuk...dari resdung anda rosakkan tosil anda lak...masalah anda sama cam saya cuma saya tak ada resdung tapi allergy...
pantang utama ialah herba atau ginseng...jauhkan terus shitake mushroom...dapatkan imun modelator utk suppress balik sistem imun anda...

Reply 33# dashday

uhhh...daging lebih ngan rangsang jauh beno maksudnya...aku dah jumpa pakar ENT, Doktor,bomoh,dukun perasap idung chit penipu semua tu! ..cadang nak operate tapi..ada sorang kawan dah buat dulu operation tu tak baik pun..so dari pengalaman, dia tak bagi aku buat surgical"buang daging lebih tu"

sekarang ni  aku simpan je idung dalam peti ais...Berkat kesabaran, jenuh kena kencing..aku dah jumpa penawarnya. penyakit ni tergolong dalam autoimune..imune aku overactif so jadi hypersensetif pada cuaca,suhu.habuk,warna terang.aku makan supplement je...supplement ni ada natural imune suppressor utk tekan imune aku yg sensetif.

Medical Doctor tak pernah bagi tau pun penyakit ni autoimune tak de ubat!.mereka menyimpan rahsia!!naak lakukan penjualan ubat kat klinik,spital..aku mmg sakit hati!!!! aku sakit hati kalo ada ayat"bukan aim nak cure tapi sekurang kurangnya utk control"
Aku bukan le  kondem kan Dr..sal ada gak adik beradik,kawan rapat sekampung kerja Dr...mmg mulia kerjanya..dugaan yg aku terima mematangkan aku.

boleh cuba buat pengairan hidung nasal clease dgn neti pot seperti yg disyorkan oleh dr. oz dirancangan oprah.

Aku pernah wat rawatan resdung sbb aku rasa muka jadi lebih bersih. Aku xtau sejauhmana resdung aku  ...
oormim185 Post at 8-7-2010 04:24 PM

sye pun pnh kna cmnie..batuk dkt 2bln xbaik2..
penat dh berbotol2 ubt batok telan..
kes mls nk g klinik..pent dh dgr bf asek bebel suh g klinik..
smpai kate mgkin kena batuk kering..atot woo...
trus je g spital..
doc tu mule2 tnye de x family hstory yg de batuk kering..aku ckp la xde..
pastu dia bg la ubt utk resdung nye..yg titis dlm idong tu..
doc kata if flm tmpoh smggu xbaik jgk,kna la dtg la..
alhmdulilah pas tu ok dh dri batuk tu..

tp bile kna lg batok mmg berbulan2 la nak baik..kna la beli ubt sinus yg titis idong tu

salam sume...
arini br batuk semakin kurang.. Alhamdulillah..bkn TB..
tp kene jaga badan dr rs sejuk mlampau.. dr.ckp aku xtahan sejuk...
stakat nie kahak2 dh smakin kuar time waktu tgahri n ptg.. hepi sgt..

terima kasih yg doakan kesihatan sy slame nie..

Post Last Edit by oormim185 at 22-7-2010 00:22

nie kes sakit ape kuar daging dlm idung nie??

http://www.youtube.com/watch?v=dqp6ql9DUHg&feature=related

Cuba try madu isteri saya pun dulu batuk tak berhenti sampai sebaldi kecil kahak,  ...
dashday Post at 10-7-2010 00:18

kat mane ble dpt??