CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 28099|Reply: 41

KEPERLUAN KALSIUM HARIAN : PIL @ MINUM SUSU/ serta vits lain

salam

aku check keperluan kalsium utk dewasa adelah between 800-1000mg sehari

which one better.. go for pil atau pakse diri aku minum susu.....
adeorg kater pil x elok..... minum susu cam anlene better..

susu anlene dlm tin tuh pon aku baru beli kunun2nye nak ckupkan kalsium laaa..... tp cam sia sia je  sbb aku x ske sgt susu.... (tp susu kotak anlene tuh sedap pulak.. yg concentrated tuh.. sbb tuh aku beli yg tin besor utk bancun sendiri)... tp akhirnye yg bancuh dlm tin tuh naik nak muntah aku minum....... muak gilerrr..
tin besor tuh rm31.25 utk 900g...... kl minum 2 gelas sehari.... satu tin tuh tahan 15 ari je... sooo sebulan kene menten lebey kurang 60 ringgit.......

sooo kl aku makan pil.. nak makan pil kalsum brand ape  ek... macam2 kt farmasi sampai x tau yg mane satu

ke better aku go for multivitamin?.....

aku chek sum of vit dan mineral keperluan untuk dewasa...... sound veru very ridiculous laaa...... camne nak menten semua tuh kl x amik supplement... nak vit A..E..C..D.... kalsium..omega... semua kene amik supplement....
kl aku komparre seberape banyak pon aku try nak balance pemakanan aku dengan semua keperluan yg disyorkan MEMANG TIDAK AKAN MENCUKUPI..... kene amik supplement gak.....

scry laa all those statistik keperluan vit dan mineral..... semua kene beli supplement...utk cukupkan...
Single Polls, Total 19 Users voted
31.58% (6)
68.42% (13)
Your User group have no permission to vote

aku susu anlene boleh terima lagi, segelas sebelum hantar anak kesekolah. Balik aku bancuh lagi segelas simpan dlm peti sejuk habuan tgh hari atau pun mlm. Satu hari 2-3 gelas. ko cakap tu betul last for 15 days(900g). Susu kotak anlene memang sedap. Boleh minum 3 kotak sehari.Tapi mahal. Kena minum jugak, insaf bila tgk mak, mak sedara jalan terbongkok-bongkok.

aku susu anlene boleh terima lagi, segelas sebelum hantar anak kesekolah. Balik aku bancuh lagi sege ...
rm611 Post at 27-7-2010 10:53

apesal yg concentrated tuh sedap ek... rase cam eskrem.... yg aku bancuh hampeh x sedap.... mmg aku pakse gila2.. siap macam telan je air susu tuh....

ko ade tambah gula ke... ke ko bancuh 4 sudu besor tuh dlm kuantiti air yg sikit.... sbb nak bg sedap..?

thanks

Kuantiti air segelas air suam, aku tak campur gula. Kadang je aku bancuh 3/4 gelas air. TT, aku rasa yg dlm kotak tu ada perasa tambahan, ko perasan tak baunya wangi mcm ada perasa vanilla.

minum susu tu tak gemuk ke . . .
rendah lemak kan . . .
.

Yoghurt dan keju pun kaya dengan kalsium.

Follow Us
Kuantiti air segelas air suam, aku tak campur gula. Kadang je aku bancuh 3/4 gelas air. TT, aku rasa ...
rm611 Post at 4-8-2010 17:16

oo tadi aku kurang kan air then tambah gula skit... baru laa leh telan... tuh pon aku tahan minum sampai abis...

minum susu tu tak gemuk ke . . .
rendah lemak kan . . .
.
ummy43 Post at 4-8-2010 19:10

ntah lahh... it stated low fat...

Yoghurt dan keju pun kaya dengan kalsium.
alexa Post at 4-8-2010 22:00

sebelum ni aku selalu minum yogurt..... natural yogurt... 1.5 kg aku abiskan dlm seminggu... tp aku dh kira.. it wil never be enuf... tak secukup aku amik susu tinggi kalsium atau spplement

Hmmm..ye ke? Awak calculate using the nutrient contents kat blakang packaging ek?

Tujuan saya kat posting saya tu nak bagitau TT and others that there are other sources of calcium. Don't you think it's better to makan sedikit keju, sedikit yoghurt dan minum sedikit susu sehari untuk cukupkan kuota, compared to minum bergelas2 susu sehari. Or have variety, like hari ni makan yogurt, esok minum susu...compared to minum susu day in and day out?

Oh ya...ni utk everyone...pastikan kita juga dapat vitamin D yang cukup sebab vitamin D ni boleh membantu badan menyerap lebih banyak kalsium. Kalau tak ada vitamin D, badan kita tak dapat nak mengabsorb kalsium.

Hmmm..ye ke? Awak calculate using the nutrient contents kat blakang packaging ek?

Tujuan saya ka ...
alexa Post at 4-8-2010 22:31

heheheh yup.. aku calculate .... sejak aku masuk 30 ni aku dh jadi naik traumatic lepas aku wat medical check up........ aku pon dah jadi cam org obses g check every nutrient content....

refer to my 1st posting.. aku ade komen kan pasal daily supplement yg macam x masuk akal....how can i get complete nutrient as sajesen by nutrionist?..... cam ridikeles... it will never enuff dengan normal daily serving....

for the moment aku nak fokus on daily kalsium intake since aku ade major prob on dat.. dan aku mgm x ske minum susu sejak sejak putus minum susu badan mak aku time aku baby dulu...

Memang ridiculous...  Saya rasa tak perlu nak cukupkan betul2 kuota for every single nutrient kot? Cukuplah kalau kita kerapkan ambil makanan yang kita tau ada vitamin atau nutrien yang kita nak tu. Saya bagi contoh:
vitamin A - carrot
vitamin B - brown rice
vitamin C - tomatoes, oranges
iron - daging, hati
omega 3 - ikan salmon, tuna
etc etc

Bear in mind, some vitamins ni badan kita dapat store dalam badan so tak boleh ambil berlebihan contohnya vitamin A (yang ni kalau lebih boleh menyebabkan toksin). Tapi some vitamins, badan kita tak dapat store so kena ambik setiap hari seperti vitamin C, so kalau boleh eat vitamin C rich foods everyday.

Kenapa awak trauma lepas med check up? Apa results awak?

my result??!!... not very gud.. kene lebeykan kalsium... more low kolestrol food...

my result??!!... not very gud.. kene lebeykan kalsium... more low kolestrol food...
True-X Post at 4-8-2010 23:11

Ye ke? Ok good luck TT

Janganlah stress sangat. I think you've done really well dengan pengambilan kalsium awak mase ni, better than most people. Its just that you need to be consistent.

Eh saya baru terbaca yang TT muntah lepas minum susu. Dalam kepala saya, I thought TT masih makan yoghurt 1.5kg seminggu.

Sorry ek, silap saya. Kalau macam tu, saya nak minta izin bagi cadangan kat TT tentang supplement kalsium ni ye. Saya nak cadangkan ambik kalsium supplement by itself (yang tak termasuk dalam multivitamin supplement). Yang ni selalu lengkap dengan vitamin D.

aku rase aku muntah sbb muak rase susu... bukan sbb laktosa intolerent...... sbb tuh aku rase nak pakse gak diir aku minum susu.....

thank for u sajesen..... .. aku rase aku pon better go for pill...

KEPERLUAN KALSIUM UNTUK ANAK (4-8 TAHUN)

Post Last Edit by hamizatun at 17-8-2010 22:13

Reply 16#
True-X

Usia 4-8 tahun = 800 mg kalsium sehari
Zaman kanak-kanak adalah masa pertumbuhan yang paling cepat dan keperluan nutrisi yang tepat adalah penting. Kebanyakan bayi dan kanak-kanak kecil bermula dengan baik kerana disusui oleh ibu mereka dan diberikan susu formula yang mencukupi keseimbangan nutrisi termasuk kalsium. Tapi, apabila anak-anak mula bebas memilih makanan mereka sendiri, kekurangan kalsium mula menjadi masalah.

SUPLEMEN KALSIUM UNTUK KANAK-KANAK
Walaupun cara terbaik bagi anak-anak untuk mendapatkan kalsium tulang yang mereka perlukan adalah melalui diet yang seimbang,  ramai para ibu bapa merasakan ini merupakan kekangan yang besar. Ramai kanak-kanak cerewet dalam memilih makanan dan, akhirnya, keperluan diet atau kalsium khususnya hampir tidak mungkin dapat dipenuhi. Di samping itu juga kuantiti makanan yang dimakan oleh si kecil tidak mencukupi untuk memenuhi keperluan kalsium 800 mg dalam se hari. Salah satu cara yang paling mudah untuk memenuhi keperluan kalsium ini adalah melalui suplemen. Jika anda berfikir anak anda tidak mendapat nutrisi yang diperlukan, bercakap dengan doktor anda tentang mengubahsuai diet anak anda atau memberi suplemen vitamin kepada anak anda.

APAKAH FUNGSI KALSIUM?
Semasa kanak-kanak dan remaja, tubuh menggunakan mineral kalsium untuk membina tulang yang kuat - proses yang lengkap di akhir tahun remaja. Kalsium tulang mula menurun pada masa dewasa muda dan kehilangan kalsium tulang berlaku secara progresif sehingga kita lanjut usia, terutama pada wanita.

Remaja, khususnya perempuan, yang tidak mendapat nutrisi untuk membina tulang (kalsium) secara maksimum mempunyai risiko lebih besar untuk mengalami penyakit tulang osteoporosis, yang meningkatkan risiko patah tulang yang disebabkan oleh struktur tulang semakin lemah. Kanak-kanak dan bayi yang tidak mendapat sumber kalsium dan vitamin  D (vitamin yang membantu penyerapan kalsium) akan meningkatkan risiko untuk dijangkiti rickets. Rickets adalah penyakit tulang lembut yang menyebabkan tulang kaki membengkok, tumbesaran yang terbantut dan rasa sakit dan lemah pada otot.

Kalsium juga memainkan peranan penting dalam kontraksi otot, penghantaran mesej melalui saraf, dan pelepasan hormon. Jika tahap kalsium dalam darah rendah (kerana tahap pengambilan kalsium yang rendah), kalsium akan diserap dari tulang untuk memastikan sel berfungsi secara normal.

Apabila kanak-kanak mendapat kalsium mencukupi dan aktiviti fizikal semasa usia kanak-kanak dan usia remaja, mereka boleh memulakan hidup di usia dewasa dengan tulang sekuat yang mungkin.

Untuk maklumat lanjut layari http://www.dreamdiamond.net

Try jenama abbot...ok kut...sbb packing dia lawa..hahaha
or pegi la farmasi mana2..berlambak tab calcium ni..pilih je....

Vitamin C and lactose (the sugar found in milk) enhance calcium absorption, whereas meals high in  fat  or protein may decrease absorption. Excess phosphorous consumption (as in carbonated sodas) can decrease calcium absorption in the  intestines  . High dietary   fiber   and phytate (a form of phytic acid found in dietary fiber and the husks of whole grains) may also decrease dietary calcium absorption in some areas of the world.

Read more: Calcium - effects, food, nutrition, deficiency, needs, body, diet, absorption, protein, fat, vitamin, weight, vitamins, Deficiency and Toxicity, Requirements and Supplementation http://www.faqs.org/nutrition/Ca-De/Calcium.html#ixzz0x2HS60il

Vit C byk dalam oren..so boleh amik oren n tablet skali so serapan lebih baik..

fat n protein boleh kurangkan serapan so tak elok amik calcium lepas mkn..

payah nak minum susu anlene tu..rasa mcm loya tekak
susu kotak fresh milk tu boleh minum
prefer ambil caltrade mcm gynae provide masa preggy dulu