CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 31929|Reply: 233

Persoalan Zabur, Taurat dan Injil.

Assalamualaikum ..

Aku nak bertanya kpd yg tahu...

Di zaman sekarang ini, masih wujudkah kitab Zabur, Taurat dan Injil?
Maksud aku kitab yang original, yang tidak di ubah suai(contohnya bibble)

Semua kitab kitab tu diturunkan oleh Allah kpd Nabi yang berkenaan...
Jadinya, pastilah ada anjuran utk menyembah Allah Yang Maha Esa..

Aku tertanya tanya, adakah solat/sembahyang umat2 zaman dahulu(yg patuh menurut suruhan Nabi) sama pattern  nya macam solat kita?
Maksud aku, sama dari segi takbirnya, diri nya, rukuk nya, sujud nya, iktidal nya, dan bacaan nya..
Sebab yang aku faham, Rasul SAW mendapat arahan direct dari Allah SWT utk mewajibkan solat semasa peristiwa Israq wal Mikraj..So sebelum peristiwa itu, bagaimana bentuk solat nya?

Aku tanya ni sebab aku terbaca kat satu dinding surau ni asal usul sembahyang....siapa yg mula mula sembahyang..solat Subuh dikatakan yg mula2 dilakukan oleh Adam AS sebanyak 2 rakaat...rakaat pertama sebagai rasa syukur baginda nampak matahari setelah gelap(masa mula mula di turunkan ke dunia)...lebih kurang begitulah ceritanya...dan setiap waktu(zohor, asar, maghrib dan isyaq, ada asal usul yg melibatkan Nabi mana yg mula mula lakukan solat itu).

teringin jugak nak tau masih wujud lagi ke tidak,kalau wujud maknanya ahli kitab tu masih ada lagi ker..
cuma yg pasti al-Quran memang dijamin kekal smp kiamat kan..

kitab zabur, taurat,injin tidak ada yang asli lagi sekarang. kalau ada yang asli pun mungkin kita tak leh baca.....kerana diturunkan dlm bahasa hebrew (injil) kitab zabur nabi daud (bahasa nabi daud ?)
hanya yang asli alquran masih dlm bahasa arab

Who are the Followers of Jesus?

By Gary Miller

He discovered to his amazement that the message of the Qur'an was precisely the same as the essence of truth that he had distilled from the Bible. He became a Muslim and since then has been active in giving public presentations on Islam including radio and television appearances. He is also the author of several articles and publications about Islam.

-  Suppose that someone observed Jesus two-thousand years ago, and he left this planet, or went to sleep for two-thousand years and returned today to look for the followers of Jesus, who would he find? Who would he recognise? Christians?

* The Bible says very clearly that Jesus used to FAST. Do Christians fast in the same manner? Muslims fast; it is obligatory one month every year.

* The Bible says that Jesus prayed by touching his forehead to the ground. Do Christians pray in this manner? Muslims do. It is characteristic of their prayer and no one one earth is probably ignorant of the fact.

* According to Jesus, he told his disciples to greet one another with the expression, "Peace be with you." Do the Christians do that? Muslims do, universally, whether they speak Arabic or not. The greeting for one another is Assalamu'alaikum (peace be with you).

* The brother of Jesus in the Book of James, stated that no man should suggest what he is about to do or highlight his plans for the next few days in any way without adding the phrase "If God wills." Do not say "I will go here and there, do this and do that.." without adding the phrase "if God wills." Do Christians do that? Muslims do, whether they speak Arabic or not. If they so much as suggest they are going downtown to pick up some groceries, they will add, Insha-Allah, which in Arabic means, "If God wills."

Gary Miller is  a mathematician and a theologian, active in Christian missionary work at a particular point of his life but he soon began to discover many inconsistencies in the Bible. In 1978, he happened to read the Qur'an expecting that it, too, would contain a mixture of truth and falsehood.

source: http://www.usislam.org/converts/drgary.htm

tengok dalam video kat bawah ni, tak jauh beza cara Yahudi orthodoks, Christian Coptics sembahyang dengan cara Islam.

"Know they not Allah Knoweth what they [the Jews] conceal and what they reveal? And there are among them [the Jews] illiterates, who know not the Book [the Old Testament], but (see therein their own) desires, and they do nothing but conjecture.  Then woe to those who write the Book [Old Testament] with their own hands, and then say: 'This is from Allah,' To traffic with it for a miserable price! Woe to them for what their hands do write, and for the gain they make thereby.   (The Holy Quran, 2:77-78)

"We (Allah) certainly gave the Book To Moses, but differences arose therein:  had it not been That a Word had gone forth Before from thy Lord, the matter Would have been decided Between them:  but they Are in suspicious doubt Concerning it.  (The Holy Quran, 11:110)"

Post Last Edit by S.A.M at 28-7-2010 06:26

Reply 1# RedDevils
Assalamualaikum ..
Waalaikumsalam

Aku nak bertanya kpd yg tahu...

Di zaman sekarang ini, masih wujudkah kitab Zabur, Taurat dan Injil?
Maksud aku kitab yang original, yang tidak di ubah suai(contohnya bibble)
Injil hanya sedikit je...dikatakan 27 surah masih original yg lain.....corrupted... dan Taurat dikata lebih baik dari Injil sebab tak byk corrupted...dan Zabur dipercayai belum terusik dan masih original dan masih dicari lagi oleh para sejarahwan, para agama Kristain, Islam dan Jew sahingga kini dan mereka terus berusaha ....utk mendptkannya...hanya masa saja yg menentukan

Benar...

Aku tertanya tanya, adakah solat/sembahyang umat2 zaman dahulu(yg patuh menurut suruhan Nabi) sama pattern  nya macam solat kita? Maksud aku, sama dari segi takbirnya, diri nya, rukuk nya, sujud nya, iktidal nya, dan bacaan nya..
Lakonannya sama sebab apa yg Rasullah dirikan adalah ikutan kepunyaan nabi2 yg terdahulu... ttg bacaan aku kurang pasti...

Sebab yang aku faham, Rasul SAW mendapat arahan direct dari Allah SWT utk mewajibkan solat semasa peristiwa Israq wal Mikraj..So sebelum peristiwa itu, bagaimana bentuk solat nya?
Sebelum Mikraj biasanya Rasullah lakukan pagi2 setelah terbit matahari dua rakaat dan petang setelah terbenam matahari dua rakaat juga dan solat tahujud. Bahkan solat tahujud adalah merupakan solat yg wajib bagi Rasullah dan para sahabatnya....

Aku tanya ni sebab aku terbaca kat satu dinding surau ni asal usul sembahyang....siapa yg mula mula sembahyang..solat Subuh dikatakan yg mula2 dilakukan oleh Adam AS sebanyak 2 rakaat...rakaat pertama sebagai rasa syukur baginda nampak matahari setelah gelap(masa mula mula di turunkan ke dunia)...lebih kurang begitulah ceritanya...dan setiap waktu(zohor, asar, maghrib dan isyaq, ada asal usul yg melibatkan Nabi mana yg mula mula lakukan solat itu).

1)Solat Subuh Nabi Adam. 2) Solat Zuhur Nabi Ibrahim 3) Solat Asar Nabi Yunus 4)Solat Maghrib Nabi Isa 5) Solat Isyak Nabi Musa..kalau mau ceritakan satu persatu panjang lebar lah...

Follow Us
Reply  RedDevils  Waalaikumsalam

Injil hanya sedikit je...dikatakan 27 surah masih original yg l ...
S.A.M Post at 28-7-2010 06:24

Thanks..

So maksudnya masih ada lagi lah kitab2 tu....siapa yg simpan ya...:re:

Atau dah tertanam, perlu digali oleh pasukan arkeologi...

Kemudian, aku nak tahu...adakah bangsa Arab mmg memanggil tuhan itu Allah? Maksudnya zaman sebelum datangnya Islam, sebelum Rasul SAW lahir...

Sebab bila baca macam2 buku agama pasal sirah nabi, mesti ada ditulis pembesar2 Quraisy bersumpah "Demi Allah"..di samping bersumpah dgn nama berhala mereka, contohnya "Demi Lutta" ke apa nama berhala nya..

Thanks..

So maksudnya masih ada lagi lah kitab2 tu....siapa yg simpan ya...

Atau  ...
RedDevils Post at 28-7-2010 12:38

Nama Allah memang digunakan sebelum kerasulan Nabi Muhammad. Nama ayah baginda pun "Abdullah"...

Rasul SAW mendapat arahan direct dari Allah SWT utk mewajibkan solat semasa peristiwa Israq wal Mikraj

Peristiwa nabi mi'raj ke langit adalah peristiwa dongeng yg di ada-ada kan selepas kewafatan nabi.
AlQuran tak pernah menceritakan peristiwa nabi mi'raj ke langit.
AlQuran hanya menceritakan peristiwa nabi isra' shj (17:1).

Peristiwa mi'raj kononnya berlaku setahun sebelum Nabi berhijrah ke Madinah,
atau kira-kira 10 tahun selepas Nabi menerima wahyu pertama.

walhal,
ALLAH telah mewajibkan nabi bersolat sejak dlm wahyu ketiga lagi!

Dan kamu dirikanlah akan Solat,
dan kamu datangkanlah akan pembersihan,
dan kamu berikanlah akan ALLAH sebagai pinjaman yg baik.  

Al-Muzammil: 20

so, perintah kewajipan solat takde kena mengena pun dgn kisah mi'raj ke langit bagai.
kesah mi'raj ke langit adalah kesah yg di ada-ada kan oleh org-org arab.
so, janganlah kita tertipu dgn org-org arab.

apa-apa cerita yg tiada pengesahan dari AlQuran,
maka umat islam wajib menolaknya.

Aku tanya ni sebab aku terbaca kat satu dinding surau ni asal usul sembahyang....
siapa yg mula mula sembahyang..
solat Subuh dikatakan yg mula2 dilakukan oleh Adam AS sebanyak 2 rakaat...
rakaat pertama sebagai rasa syukur baginda nampak matahari setelah gelap
(masa mula mula di turunkan ke dunia)...
lebih kurang begitulah ceritanya...dan setiap waktu
(zohor, asar, maghrib dan isyaq, ada asal usul yg melibatkan Nabi mana yg mula mula lakukan solat itu).

Ini semua cerita yg takde di sebut di dlm AlQuran.
so, ia mesti di reject daripada kepercayaan Islam.

berkaitan dgn waktu solat pula,
dlm AlQuran tak pernah sebut pun konsep 5 waktu seperti Subuh, zohor, a'sar, maghrib.

walhal,
Tuhan ALLAH mengatakan di dlm AlQuran:

Dan dirikanlah Solat akan dua tepi siang dan sebahagian daripada malam.
Hud: 114

Dirikanlah Solat kerana terbenam matahari,
kepada kegelapan malam,
dan Bacaan Fajar.

Sesungguhnya Bacaan fajar itu adalah di saksikan.
Al-Isra': 79

so, Tuhan mana pulak yg mewajibkan kita solat 5 waktu terutamanya waktu subuh?
nah! fikirlah sendiri...

WALLAHU A'LAM.

Di zaman sekarang ini,
masih wujudkah kitab Zabur, Taurat dan Injil?
Maksud aku kitab yang original,
yang tidak di ubah suai (contohnya bibble)

Tak perlulah kita sibuk mencari Kitab Injil, Taurat, Zabur dsbnya.
lebih baik kita sibukkan diri dgn AlQuran.

sedangkan AlQuran itu adalah PENJAGA bagi isi kandungan kitab Taurat, Injil& Kitab-kitab yg terdahulu.

Dan Kami telah menurunkan kpd engkau akan sebuah Kitab dengan kebenaran,
yg membenarkan bagi apa yg di antara kedua tangan nya dari kitab,
dan sebagai Penjagaan ke atasnya,
Al-Ma 'i dah: 48

WALLAHU A'LAM.

Post Last Edit by S.A.M at 29-7-2010 15:07

Reply 7# RedDevils
So maksudnya masih ada lagi lah kitab2 tu....siapa yg simpan ya...

Atau dah tertanam, perlu digali oleh pasukan arkeologi...
Siapa yg simpan....kalau Taurat yg aku berada di Jerusalem di jagai ole para Rabbi mereka dgn kawalan ketat...dan juga ada org2 yg tertentu menyimpaninya... Ttg Injil sejauh ini tak da yg tulen lagi sebab waktu dizaman Paul semua kitab2 Injil yg asli dibakar olehnya dan juga dibunuh pengikut2 taat setia Nabi Isa jika mereka didpti simpan salinannya...dan Al Quran ada dua naskah asli waktu ditulis dizaman Khalifah Othman, satu di Turkey dan lg satu di U.S (pembetulan bukan U.S...satu di Tashkent, Uzbekistan...Russia dan satu lagi diTopkapi Musium Istanbul, Turkey.)

Kemudian, aku nak tahu...adakah bangsa Arab mmg memanggil tuhan itu Allah? Maksudnya zaman sebelum datangnya Islam, sebelum Rasul SAW lahir...

Sebab bila baca macam2 buku agama pasal sirah nabi, mesti ada ditulis pembesar2 Quraisy bersumpah "Demi Allah"..di samping bersumpah dgn nama berhala mereka, contohnya "Demi Lutta" ke apa nama berhala nya..  
Ya betul sebelum disampaikan ajaran Islam oleh Rasullah sebutan Allah memang dah digunakan mereka ratusan tahun dan juga Kristian, Jew...

salam,

memang kita sepatutnya sibukkan diri dengan al-quran, tetapi ianya tidak menjadi kesalahan untok mengetahui tentang kitab2 tuhan yang lain.

sedikit penjelas dari saya.

Kitab bible yang ori memang sudah tidak wujud lagi. Ini disebabkan
pada tahun 325AD diatas perintah maharaja Rom iaitu Maharaja Constantine,
satu perjumpaan telah diadakan bagi menyelaraskan doktrin kristian. Perjumpaan tokoh2 besar agama ketika itu termasuk Paul, telah dikenali sebagai "Council Of Nicaea".
Diatas perentah maharaja Rom doktrin kristian yang asal telah dicampur adukkan dengan doktrin kepercayaan dan ketuhanan orang2 Rom.
Taurat dan Bible yang ori dalam  bahasa Hebrew sudah tidak ada lagi yang ada ialah dalam bahasa Greek. Kitab Taurat yang digunakan olih masyarakat Yahudi yang ada sekarang juga adalah hasil dari terjemahan dari kitab bahasa Greek.

Peristiwa nabi mi'raj ke langit adalah peristiwa dongeng yg di ada-ada kan selepas kewafatan nab ...
sirrikhafi Post at 28-7-2010 14:52

aku tak mahu memanjangkan skop perbincangan ni tentang isu Benar atau Tidak Rasul SAW mikraj ke langit.

Apa yg aku tahu, yang aku pelajari, dan aku ulangi pelajarannya setiap tahun dengan pelbagai ulama dan mufti negeri, aku yakin bahawa Rasul SAW memang mikraj ke langit.

Thanks.

Tak perlulah kita sibuk mencari Kitab Injil, Taurat, Zabur dsbnya.
lebih baik kita sibukkan dir ...
sirrikhafi Post at 28-7-2010 15:03

Aku rasa jawapan bagi point anda "tak perlu sibukkan diri' tu telah dijawab oleh forumer lain.

Tak perlulah aku nak heboh hebohkan di sini (riak) tentang amalan aku, yg mana ianya urusan aku dgn Allah...termasuklah urusan sibukkan diri dgn Al Quran.

Aku hanya bertanya utk pengetahuan tentang kitab2 lain...kalau anda tak tahu, lebih baik berdiam diri. Itu yg dianjurkan Islam.

salam,

memang kita sepatutnya sibukkan diri dengan al-quran, tetapi ianya tidak menjadi kesalahan ...
ramsys Post at 28-7-2010 23:05

Tq..

Reply  RedDevils
Siapa yg simpan....kalau Taurat yg aku berada di Jerusalem di jagai ole para Rabb ...
S.A.M Post at 28-7-2010 17:39

Naskah asli Al Quran di Turkey dan US...hmmmmm...

bagaimana satu salinan tu boleh sampai ke US, kalau kau tahu lah cerita nya..

Reply 16# RedDevils

salam,sepengetahuan saya satu di Turkey dan satu lagi di Bukhara, Uzbek.

Apa yg aku tahu,
yang aku pelajari,
dan aku ulangi pelajarannya setiap tahun dengan pelbagai ulama dan mufti negeri,
aku yakin bahawa Rasul SAW memang mikraj ke langit.  

Tuhan ALLAH anda tidak pernah menceritakan peristiwa nabi mikraj ke langit di dlm AlQuran.
jadi anda mengikuti wahyu "tuhan" yg mana pula?
atau "tuhan" anda ialah ulama &mufti?
bagi org-org yg percaya,
cerita-cerita yg di luar AlQuran adalah cerita-cerita yg meragukan.

Demikianlah itu Kitab yg tiada keraguan.
petunjuk bagi org yg bertaqwa (2:2)

Aku hanya bertanya utk pengetahuan tentang kitab2 lain...
kalau anda tak tahu,
lebih baik berdiam diri.
Itu yg dianjurkan Islam

Katakanlah: "Maka kamu datangkanlah dengan kitab-kitab kamu jika adalah kamu itu org-org yg benar (37:157)

Dan berkata Rasul:
"Wahai Pemelihara ku!
Sesungguhnya kaum ku telah mengambil AlQuran ini sebagai sesuatu yg tak di pedulikan!" (25:30)

WALLAHU A'LAM.

Post Last Edit by S.A.M at 29-7-2010 14:31

Reply 16# RedDevils
Naskah asli Al Quran di Turkey dan US...hmmmmm...

bagaimana satu salinan tu boleh sampai ke US, kalau kau tahu lah cerita nya..
Maaf...bukan Amerika...satu di musium di Tashkent, Uzbekistan...Russia dan satu lagi diTopkapi Musium Istanbul, Turkey.

Serba sedikit ceritanya... Kalifah Osman pinjam original manuscript al Qur’an dari Hafsa istri Rasullah dan memerintah empat sahabat diantara para penulis yg menulis ucapan Quran ketika Rasullah masih hidup....terutama Zaid bin Thabit...utk dibukukan...

Reply 14# RedDevils
Aku rasa jawapan bagi point anda "tak perlu sibukkan diri' tu telah dijawab oleh forumer lain.

Tak perlulah aku nak heboh hebohkan di sini (riak) tentang amalan aku, yg mana ianya urusan aku dgn Allah...termasuklah urusan sibukkan diri dgn Al Quran.

Aku hanya bertanya utk pengetahuan tentang kitab2 lain...kalau anda tak tahu, lebih baik berdiam diri. Itu yg dianjurkan Islam.
..................