CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RedDevils

Persoalan Zabur, Taurat dan Injil.

Tuhan ALLAH anda tidak pernah menyuruh manusia bermazhab seperti mazhab sunni, mazhab salafi, ma ...
sirri_khafi Post at 9-8-2010 02:20
Jadi kau berpegang hanya kpd Quran tanpa berguru.... kalau tidak siapa pembimbing kau...?

sy check ayat 6:159 tu x sama dgn terjemahan yg dia tls?

Tulah kalau nak guna nickname, carilah yang baik maksudnya. Nickname yang tidak elok sedikit sebanyak memberi impak kepada tuannnya. 40 orang yang masin lidahnya menyebut, makbulll....

mungkinkah nabi turun, baca quran, pastu senyap....

tak explain apa2....?

padahal asbabun nuzul pun dtg dr hadis.

bolehkah abaikan asbabun nuzul?(sebab2 ayat2 diturunkan?) ....

terdetik utk menjadi anti hadis, mungkin normal....tetapi, utk benar2 menjadi anti hadis, bukan senang.

banyak kena cek dulu.

Perintah Ittiba' us Sunnah

Katakanlah: "Inilah jalan-ku, mengajak kepada Allah dengan basirah, aku dan orang-orang yang mengikutiku. Maha Suci Allah, dan aku tiada termasuk orang-orang yang musyrik" (Yusuf, 108)

Kemudian jika mereka mendebat kamu, maka katakanlah: "Aku menyerahkan diriku kepada Allah dan (demikian juga) orang-orang yang mengikutiku" (Aal-e-'Imran, 20)

WAllahu a'lam

Salaaamun 'alaikum...

Sesungguhnya ALLAH telah memerintah kan rasul supaya rasul ittiba'& berpegang hanya kpd AlQuran shj.

Dan ikutilah oleh engkau apa yg telah di wahyukan kpd engkau dari pemelihara engkau.
sesungguhnya ALLAH itu adalah maha mengetahui tentang apa yg kamu kerjakan (33:2)

Ikutilah oleh kamu akan apa yg telah di turunkan kpd kamu dari Pemelihara kamu, dan janganlah kamu mengikuti dari selain Dia sebagai pemimpin, sedikit sekali kamu mengambil peringatan (7:3)

Maka berpeganglah oleh engkau dengan apa yang telah di wahyukan kepada engkau, sesungguhnya engkau itu di atas jalan yang lurus (43:43)

oleh itu, org yg mengikuti AlQuran ialah org yg mengikuti nabi yg telah di perintahkan ALLAH utk mengikuti AlQuran.

dan, org yg mengabaikan rasul pula ialah org yg mengabaikan apa yg telah di wahyukan kpd rasul sekaligus menjadikan AlQuran itu sebagai sesuatu yg tak di pedulikannya. kelak, di hari akhirat nanti, rasul akan mendakwa mereka-mereka ini di hadapan Tuhan, kerana telah menjadikan AlQuran sebagai sesutu yg tak di pedulikan.

Dan berkata Rasul: "Wahai pemelihara ku! Sesungguhnya kaum ku telah mengambil AlQuran ini sebagai sesuatu yg tak di pedulikan!" (25:30)

sungguh menyedihkan, apa yg kamu semua sangkal itu adalah ayat-ayat Tuhan, bertaubatlah.............

Sungguh Kami mengetahui, sesungguhnya benar-benar mereka sedang menyedihkan akan engkau, yaitu apa yang sedang mereka katakan, maka sesungguhnya mereka itu tidaklah mendustakan akan engkau, dan tetapi orang-orang yang zalim itu, dengan ayat-ayat ALLAH, mereka sedang menyangkal! (6:33)

WALLAHU A'LAM.

Follow Us

mungkinkah nabi turun, baca quran, pastu senyap....tak explain apa2....? padahal asbabun nuzul pun dtg dr hadis. bolehkah abaikan asbabun nuzul?(sebab2 ayat2 diturunkan?) .... terdetik utk menjadi anti hadis, mungkin normal....tetapi, utk benar2 menjadi anti hadis, bukan senang. banyak kena cek dulu.

Apakah maka selain ALLAH, aku mencari sebagai hakim?
sedangkan Dia lah yg menurunkan kpd kamu akan sebuah Kitab yg terperinci (6:114)

Dan tidaklah mengikuti oleh kebanyakkan mereka itu kecuali persangkaan, sesungguhnya sangkaan itu tidak berguna daripada kebenaran akan sesuatu pun, sesungguhnya ALLAH itu mengetahui tentang apa yang telah kamu kerjakan (10:36)

Sungguh Kami mengetahui, sesungguhnya benar-benar mereka sedang menyedihkan akan engkau, yaitu apa yang sedang mereka katakan, maka sesungguhnya mereka itu tidaklah mendustakan akan engkau, dan tetapi orang-orang yang zalim itu, dengan ayat-ayat ALLAH, mereka sedang menyangkal! (6:33)

Dan berkata Rasul: "Wahai pemelihara ku! Sesungguhnya kaum ku telah mengambil AlQuran ini sebagai sesuatu yg tak di pedulikan!" (25:30)

WALLAHU A'LAM.

Katakanlah: "Inilah jalan-ku, mengajak kepada Allah dengan basirah, aku dan orang-orang yang mengikutiku. Maha Suci Allah, dan aku tiada termasuk orang-orang yang musyrik" (Yusuf, 108)

Kemudian jika mereka mendebat kamu, maka katakanlah: "Aku menyerahkan diriku kepada Allah dan (demikian juga) orang-orang yang mengikutiku"
(Aal-e-'Imran, 20)

Terjemahan mnm nih terdapat kesilapan dlm terjemahan...ok lah, saya bawakan terjemahan yg sebenar:

Maka jika mereka telah berhujjah akan engkau maka katakanlah: "Telah mendamaikan oleh aku dan wajah ku bagi ALLAH dan sesiapa yang telah mengikuti akan aku" (3:20)

Islam = sejahtera, damai, menyerah diri, tunduk dsbnya...namun saya memilih perkataan damai kerana org yg damai sudah tentu ia menyerah diri tetapi org yg menyerah diri belum tentu ia seorg yg damai.

Katakanlah:  "Inilah jalan ku, aku menyeru kepada ALLAH, di atas bukti-bukti yang nyata, aku dan sesiapa yang mengikuti akan aku, dan maha suci ALLAH, dan tidaklah aku daripada orang-orang yang menyekutukan (12:108)

ayat ini menjelaskan bahawa nabi menyeru manusia kpd ALLAH dengan bukti-bukti yg nyata yaitu AlQuran. dan sudah tentulah nabi tidak menyeru kpd dirinya, mahupun sunnah nya...

WALLAHU A'LAM.

Maksud Sunnah Wal Jamaah ialah, Sunnah merujuk kepada Nabi dan Jamaah merujuk kepada sahabat.

AQIDAH sunnah wal jamaah bermaksud AQIDAH yang sama seperti AQIDAH nabi dan para sahabat. Sunnah wal jamaah bermaksud yang asli dan murni asalnya. Dibabkan oleh para ulamak semasa krisis fahaman yang bercampur baur dalam umat islam disebabkan berbagai-bagai bangsa yang memeluk islam, mereka sedikit sebanyak terbawa-bawa dengan kepercayaan agama mereka yang dahulu samada dari sudut aqidah, syariat, akhlak dan lain-lain.

Maksud Sunnah Wal Jamaah ialah, Sunnah merujuk kepada Nabi dan Jamaah merujuk kepada sahabat.

Ahlus-Sunnah &jemaah nya tidak pernah wujud pd zmn nabi. yg wujud di zmn nabi ialah Ahlul-Quran &jemaah nya.

Sunnah wal jamaah bermaksud yang asli dan murni asalnya.

Konsep sedemikian tiada di sebut di dlm AlQuran.

Dibabkan oleh para ulamak semasa krisis fahaman yang bercampur baur dalam umat islam disebabkan berbagai-bagai bangsa yang memeluk islam,

Krisis itu timbul kerana umat islam telah mula berpaling dari AlQuran dan mula menyibukkan diri dgn hadis, fiqh, filsafat dsbnya.

mereka sedikit sebanyak terbawa-bawa dengan kepercayaan agama mereka yang dahulu samada dari sudut aqidah, syariat, akhlak dan lain-lain.

Dengan ada nya penjelasan dari AlQuran, maka sudah semestinya isu "terbawa-bawa" kepercayaan yg terdahulu tidak akan timbul. perkara ini timbul kerana kebanyakkan habr-habr islam seperti bukhari, muslim, dll yg telah mengexport kepercayaan yg di luar dari AlQuran. itulah yg sebenarnya terjadi.

WALLAHU A'LAM.

Reply 230# sirri_khafi

salam pacit sirri pekaba ,,,lama tak sembang ngan pacit siri...ni pacit sirri yg selalu diskusi ngan sy kat thread sebelah ke pacit sirri lain nih...:re: kot2 jelmaan..jangan mare ya pacit sirri..

nak tanya pacit kan percaya al-Quran sama juga sy pun percaya,cuma adakah pacit percaya ayat2 al-Quran tu relevan untuk semua zaman,dan semua bangsa?..

itu saja soalan sy..

Tuhan ALLAH anda tidak pernah menyuruh manusia bermazhab seperti mazhab sunni, mazhab salafi, ma ...
sirri_khafi Post at 9-8-2010 02:20

Memang ikut hua punya fikir fikir, wa akan ban salah satu lu punya nick.  lu bikin orang confuse.  lu sudah berapa kali tukar mazhab dalam forum?  memula wa ingat lu tareqat alawiyyin.  pastu lu support syiah, pastu lu jadi 'ahli quran'.  lu punya nick pun macam banyak kerektor daa...  

wa bagi lu sampai esok untuk pilih salah satu nick dan PM sama gua.  gua nak ban satu dari lu punya nick.

Katakanlah:  "Inilah jalan ku, aku menyeru kepada ALLAH, di atas bukti-bukti yang nyata, aku dan sesiapa yang mengikuti akan aku, dan maha suci ALLAH, dan tidaklah aku daripada orang-orang yang menyekutukan (12:108)

ayat ini menjelaskan bahawa nabi menyeru manusia kpd ALLAH dengan bukti-bukti yg nyata yaitu AlQuran. dan sudah tentulah nabi tidak menyeru kpd dirinya, mahupun sunnah nya...
sirri_khafi Post at 9-8-2010 17:33

"aku dan sesiapa mengikuti akan aku" ...ikut apa? ikut Rasullallah menyeru kepada Allah? bagaimanakah kamu mengikut? adakah kamu hanya mengikut cara sebutan Rasullallah menyeru kepada Allah? atau hanya mengikut perlakuan Rasullallah menyeru kepada Allah? atau mengikut kedua2nya skali? dan bagaimana kamu hendak tahu cara Rasullallah menyeru kepada Allah supaya kamu dapat ikut? kerana sesungguhnya apa yang kamu terjemahkan "aku dan sesiapa mengikuti akan aku"...

wow topik cam ne pun ada gak....... wow wow.