CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RedDevils

Persoalan Zabur, Taurat dan Injil.

Perkataan "Kami" merujuk kpd perkara yg ada kaitan dgn para malaikat seperti urusan wahyu, urusan rezeki, urusan menurunkan air hujan ke bumi dsbnya
sirrikhafi Post at 31-7-2010 18:54

Ni... ambik keterangan dari mana lak yang KAMI tu merujuk kepada malaikat? Dalam Quran tade sebut pun semua tu? Sangat sengal kalo semua tu diambil dari keterangan ulama tafsir.. sedangkan dalam masa yang lain memperlekehkan ulama tafsir...

Seteruk Maideen ke dia?
RedDevils Post at 31-7-2010 19:03

1 x 1 = 1

Tidak lah ke atas Rasul itu, kecuali menyampaikan (5:99)

WALLAHU A'LAM.
sirrikhafi Post at 31-7-2010 16:38

Yerp.... MENYAMPAIKAN....

Apa yang Rasul sampaikan?

Ok lah Sirrikhafi....aku nak berdiskusi secara open..jangan salah anggap ya..jawap soalan2 aku ni...

1) Betul ke anda anti hadis?

2) Jika betul, kenapa anda menolak hadis? Apa sebab sebabnya.

3) Adakah anda tak percayakan Rasullulah SAW dan segala mcm ajaran yg baginda bawa? Kalau anda percaya, mengapa anda tolak kata kata baginda? anda tolak cara hidup baginda yg diturunkan generasi ke generasi melalui hadis?

Aku benar2 nak tahu..

patut la sepi jah kat sana rupanya dia mai berdebat kat sini...
nickname Post at 31-7-2010 21:13

Bintang sebenarnya malas nak melayan pak siri neh.... kerana sepoi angin Osaka sangat nyaman hari ni mood elok lak nak melayan kesengalan pak siri neh...

Reply 105# bintang

layan lah selagi ada mod he he..sy pun suka melayan jugak tp rehat dulu jap tunggu dia pi sana boleh la sy layan..

Follow Us
Reply  bintang

layan lah selagi ada mod he he..sy pun suka melayan jugak tp rehat dulu jap tunggu ...
nickname Post at 31-7-2010 21:54

Jom minum kopi dulu {:1_144:}

Reply 107# bintang

tkns...sedap kopi tu..boleh la membasah tekak,boleh la berdebat dengan jayanya..

Reply  bintang

tkns...sedap kopi tu..boleh la membasah tekak,boleh la berdebat dengan jayanya. ...
nickname Post at 31-7-2010 22:07

Abih rosak tred doc red

(al-baqarah)"Kitab Al-Quran ini, tidak ada sebarang syak padanya (tentang datangnya dari Allah dan tentang sempurnanya); ia pula menjadi petunjuk bagi orang-orang yang (hendak) bertaqwa;" Iaitu orang-orang yang beriman kepada perkara-perkara yang ghaib, dan mendirikan (mengerjakan) sembahyang serta membelanjakan (mendermakan) sebahagian dari rezeki yang Kami berikan kepada mereka.        Dan juga orang-orang yang beriman kepada Kitab "Al-Quran" yang diturunkan kepadamu (Wahai Muhammad), dan Kitab-kitab yang diturunkan dahulu daripadamu, serta mereka yakin akan (adanya) hari akhirat (dengan sepenuhnya).Mereka itulah yang tetap mendapat petunjuk dari Tuhan mereka, dan merekalah orang-orang yang berjaya.

Banyak sangat tokok tambah dari ayat yg sebenar.
saya bawakan terjemahan sebenar menurut grammar AlQuran,

Alif Lam Mim.

Demikianlah itu Kitab yg tiada keraguan di dalam nya,
petunjuk bagi orang-orang yang bertaqwa.

orang-orang yang percaya dengan yang ghaib dan mendirikan Solat dan dari apa yg telah di rezeki kan akan mereka, mereka menafkahkan.

dan orang-orang yang percaya dengan apa yang telah di turunkan kepada engkau dan apa yang telah di turunkan dari sebelum engkau dan dengan akhirat, mereka itu meyakini.

mereka itu lah di atas petunjuk dari Pemelihara mereka dan mereka itulah, mereka yg berjaya (2:1-5)

Kalau tak berminat kenapa babitkan Bible..."Berkhatan itu bukan ajaran AlQuran, tapi ajaran bible."

Sebab ia tercatat di dlm bible, tidak di dlm AlQuran.

Jika kau lampirkan surah/ayat2 pastikan kau tau.. apabila ditanya semula dan ada jawapannya...kalau tak da jgn lampirkan jadi bahan rujukkan kau...lampirkan saja mana2 surah/ayat yg boleh kau uraikan bila ditanya...

Saya hanya melampirkan fakta amalan berkhatan wujud di dlm bible, tidak di dlm AlQuran.

WALLAHU A'LAM.

Apa yang Rasul sampaikan?

AlQuran.

Wahai rasul, sampaikanlah apa yg telah di turunkan kepada engkau dari pemelihara engkau (5:67)

WALLAHU A'LAM.

layan lah selagi ada mod he he..
sy pun suka melayan jugak tp rehat dulu jap tunggu dia pi sana boleh la sy layan..

Jangan risau yng, abg akan tunaikan tanggungjawab..  
tunggu ye..

WALLAHU A'LAM.

Post Last Edit by sirrikhafi at 31-7-2010 23:39

Salaaamun 'alaikum...

Ok lah Sirrikhafi....aku nak berdiskusi secara open..jangan salah anggap ya..jawap soalan2 aku ni...

1) Betul ke anda anti hadis?

Bukan saya anti, saya skeptik shj.

2) Jika betul, kenapa anda menolak hadis? Apa sebab sebabnya.

Panjang sebab nya.
biasalah,
manusia akan sampai satu tahap di mana mereka mahu tahu apa sumber ajaran agama mereka yg sebenar-benarnya.
dont get me wrong,
saya ni di besarkan dlm pengajian madrasah ittiba'ussunnah.
namun sampai satu masa,
saya melihat terdapat percanggahan yg banyak terutamanya antara sunni &syiah.
sunni shj ada beberapa kem di dlm nya yaitu seperti kem sufi, kem salafi, kem wahabi dsbnya.

so,
dari situ lah saya mula bertungkus lumus mempelajari disiplin ilmu hadis seperti mustolahul hadis, asbabul wurud, jarh wa ta'dil, riwayah &dirayah, ilmu rijal, al-maudhu'at dsbnya.

namun kesimpulan yg saya dapat ialah:
pakar hadis-hadis pun tiada yg sepakat dlm menentukan kesahehan sesuatu hadis..
cuba lah kamu baca kitab-kitab sufi seperti karangan al-ghazali & cuba kamu baca pula kitab-kitab hadis dari golongan salafi @ wahabi seperti kitab karangan ibnu al-jauzi, ibnu qayyim, al-albani dsbnya,
kamu akan mendapat kesimpulan yg sama juga.

hairan saya,
mereka (pakar-pakar hadis) menghabiskan sepanjang usia mereka utk mempelajari ilmu-ilmu yg tak mendatangkan sebarang petunjuk, keimanan& keyakinan.

tiap-tiap hari kita memohon di dlm solat meminta petunjuk dari Tuhan.
bila Tuhan bagi AlQuran,
kita abaikan pula,
lalu pergi mencari hadis-hadis manusia.

akhirnya jadilah kita buta di dunia &di akhirat.

oleh itu,
saya pun bertaubat bersungguh-sungguh kpd Nya dan kembali semula kpd ajaran ALLAH yg sebenar yaitu AlQuran.

"Adalah kamu itu di atas pinggir jurang dari api,
maka Dia lah yang telah menyelamatkan kamu daripadanya." (3:103)

ALLAH di sanjung!

3) Adakah anda tak percayakan Rasullulah SAW dan segala mcm ajaran yg baginda bawa? Kalau anda percaya, mengapa anda tolak kata kata baginda? anda tolak cara hidup baginda yg diturunkan generasi ke generasi melalui hadis?

Mempercayai Rasul tak semestinya mempercayai hadis bukhari, muslim dsbnya.
dan satu lagi, jangan kita suka-suka nak mengatakan:
"ini kata nabi" "ini nabi buat" dsbnya, seolah-olah kita kenal dgn nabi pula.
sesungguhnya perbuatan sebegitu amat berat di sisi ALLAH.

Dan janganlah engkau mengikuti apa yg tiada bagi engkau dengan nya oleh ilmu.
sesungguhnya pendengaran dan penglihatan dan hati, tiap-tiap itu adalah daripada nya akan di tanya (17:36)

Ketika kamu menerima akan nya dengan lidah-lidah kamu dan kamu katakan dengan mulut-mulut kamu apa yg tiada bagi kamu dengan nya oleh ilmu dan kamu menyangka akan nya sebagai ringan, sedang ia itu di sisi ALLAH, besar (24:15)

oleh itu,
lebih baik kita berhati-hati dengan sesuatu yg di luar AlQuran.
sesungguhnya ALLAH tidak akan membebankan kita seperti apa yg telah di bebankan kpd para sahabat.

Itulah umat yg sungguh telah berlalu.

bagi mereka apa yang mereka kerjakan dan bagi kamu apa yang kamu kerjakan,
dan tidak lah kamu akan di tanya dari apa yang adalah mereka itu kerjakan (2:141)

Tuhan kami dan janganlah Engkau bebankan ke atas kami akan suatu bebanan,
seperti apa yg telah Engkau bebankan akan nya ke atas orang-orang yg dari sebelum kami (2:286)

WALLAHU A'LAM.

Hadis Qudsi macam mana pula? Trima kasih

Post Last Edit by S.A.M at 1-8-2010 00:44

Reply 110# sirrikhafi

Banyak sangat tokok tambah dari ayat yg sebenar. saya bawakan terjemahan sebenar menurut grammar AlQuran,

Alif Lam Mim.

Demikianlah itu Kitab yg tiada keraguan di dalam nya,petunjuk bagi orang-orang yang bertaqwa.orang-orang yang percaya dengan yang ghaib dan mendirikan Solat dan dari apa yg telah di rezeki kan akan mereka, mereka menafkahkan.dan orang-orang yang percaya dengan apa yang telah di turunkan
kepada engkau dan apa yang telah di turunkan dari sebelum engkau dan dengan akhirat, mereka itu meyakini.
mereka itu lah di atas petunjuk dari Pemelihara mereka dan mereka itulah, mereka yg berjaya (2:1-5)
Baik lah...kau punya yg betul....Persoalannya disini "kepada engkau" dan "engkau" ...itu siapa yg dimaksud Allah

Kau belum jawab persoalan ini: Allah yg Maha Mengetahui segala2nya tak kan berkata "KAMI" ini bermakna bahawasanya Dia tak buat keputusan sendirian ttg sesuatu perkara dan lain2.....dlm hal ini malaikat tak da kena mengena...Siapa lagi satu?????

Salam frm Saigon,
tadi dh tls tp x sempt post gang ajk pi shopping dlm lift tekan reply terus gone my posting.

anyway just to tell u guys yg x berapa mahir b. arab like me too, sy dh check a few ayat yg ditranslate oleh org ni obviously terjemahannya salah Dari segi nahu n susunan ayat.!

my source, of course my son la first source. sblm ni I copy n SMS to him ayat2 yg ditranlatekan oleh kahfi yg brtentangan dgn kitab tafsir dan kitab kamus perkata. ank sy tgk terus ckp salah ni. bila ada this n that dia akn jadi like .....ampun sy pun x reti nk explain. then sy suruh dia Cek dgn ust2 nya didarul Quran, pun salah

mrk di darul Quran guna kitab2 dr mesir semua dibw khas oleh jakim utk menjamin pruduct para hafazan di Malaysia. xde satu kitab pun from local U. so they learn bah arab persuratan yg sama dgn bahasa al Quran bukn bah pasar.
Dan sy pernah juga semak dgn pensyarah syariah yg ckp melayu pun kuar slang Arab sebb dok lama sgt di Arab Saudi. dia kata Dari segi grammer salah!
doctor ni pindah ke Arab sejak umur 14 tahun. pernah jd pensyarah di U Islam di Padang, 6 tHun di Brunei, uia dan now ukm.
so u guys nk percaya ckp sirri or org2 terpelajar diats!

my son spm Arab tinggi  A+ tau! he he

back to original topic,

kitab injil yg hmpir sama dgn kitab injil yg asal adalah kitab injil Barnaba. tp most Christian x terima kitab ni.
sy pernah bc kitab ni version indon, tp x bc dgn tekun just flipping the pages, Quran pun x hbs khatam tafsirnya nk bc injil!

FYI di US Ada satu kaum yg mengamalkan cr hidup yg hmpir sama dgn Islam! mrk hidup di satu kawasan di Utah. bukn golongan .... ahh what is the term???  lupa! orgelakinya yg simpn janggut pjg tu

anyway gongan td sgt2 menjaga adab pergaulan Dan cara hidup mrk. si perempuan x blh pakai  seluar, x blh dating2, x blh dgr music, boy n girl x blh kiss pun! sex bef marriage diharamkn.
pernah tgk satu wawancara dgn kelompok ni dan sgt terkejut ada lg mrk ni?

Salaaamun 'alaikum,

Hadis Qudsi macam mana pula? Trima kasih

Hadis Qudsi itu bukan AlQuran.
yg dulu-dulu tuh, kira kosong-kosong lah no... ;)
saya dah insaf semenjak menjadi penganut ajaran ALLAH yg sebenar yaitu AlQuran.

WALLAHU A'LAM

Reply 118# sirrikhafi
Hadis Qudsi itu bukan AlQuran.
yg dulu-dulu tuh, kira kosong-kosong lah no... ;)
saya dah insaf semenjak menjadi penganut ajaran ALLAH yg sebenar yaitu AlQuran.
Hadis Qudsi adalah perbualan "direct" Allah dgn Rasullah....

Al Quran itu utk rujukkan ...mencari kebenaran kena cari Guru2 yg sebenarnya Guru yg tidak ada masih berGuru lagi....kebykkan guru2 such as ustaz//zah dan ulama2 yg ada skrg ini bila disoal mana yg mereka tak tau apa dia org ckp...."OH!! nanti saya tanya Guru saya ttg hal tersebut..." atau dgn kalimat Wallahu alam (Allah lebih tau Allah yg Maha Mengetahui...)

Hurmmm, pengikut al-Quran sahaja? Sapa orang Islam yang gila tidak mau ikut al-Quran? Sumber bagi Syari'ah Islam adalah 1) Quran 2) Hadis Nabi (saw) 3) Ijtima3 'Ulama n Qiyas. Memang apa2 pun kembali kepada sumber asas al-Quran, nak keluar fatawa pun mesti berpandukan al-Quran dan Hadis bukan sesuka hati.

Saya pernah jadi anti-Hadis satu ketika dahulu sampai bawa kpd satu tahap saya x percaya Allah dan rasul (saw). Hadis Qudsi memang bukan Quran, tapi diwahyukan Allah SWT kpd nabi (saw). Saya dah insaf lepas kembali dari rukun Islam ke-5, perjalanan rohani